آهن جهان

دلایل انتخاب ورق فولادی ضد زنگ 304 | استیل | ورق استیل | ورق های استیل | ورق های آلیاژی | ورق آلیاژی ضد زنگ

4 دلیل انتخاب ورق فولادی ضد زنگ 304

محبوب‌ترین فولاد ضد زنگ گرید ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ است که یک گرید تجاری از ورق فولاد ضد زنگ است. فولادی همه کاره، مقاوم در برابر حرارت و ضد زنگ برای استفاده روزمره. به دلیل ارزش بالا و مقاومت در برابر خوردگی استثنایی، ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ در سراسر جهان استفاده می‌شود. می‌تواند در برابر خوردگی اکثر اسیدهای اکسید کننده مقاومت کند. مهم است که به خاطر داشته باشید که فولاد ضد زنگ ۳۰۴ می‌تواند خورده شود اما در شرایط جوی معمولی زنگ نمی‌زند.

در حالی که فولاد ضد زنگ ۳۱۶ دارای ۱۶٪ کروم، ۱۰٪ نیکل و ۲٪ مولیبدن است، ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ دارای ۱۸٪ کروم و ۸٪ نیکل است. مقاومت در برابر خوردگی افزایش یافته فولاد ضد زنگ ۳۱۶ به دلیل مولیبدنی است که اضافه شده است. به دلیل واکنش پذیری کم، در صنایع شیمیایی و حتی برای مهره‌ها، پیچ‌ها و پیچ‌های دریایی نیز استفاده می‌شود.

دلایل انتخاب ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴

 1. طول عمر: ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ یک آلیاژ قوی و بادوام است که می‌تواند از آسیب‌های شیمیایی و مکانیکی جان سالم به در ببرد.
 2. مقاومت شیمیایی: این آلیاژ به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، گزینه ای عالی برای فیلتراسیون و همچنین سایر محصولاتی است که هم در معرض آب و هم در معرض مواد شیمیایی قرار می‌گیرند. محتوای کربن نسبتا کم آن حساسیت آن را به زنگ زدگی حتی بیشتر کاهش می‌دهد. حتی آب دریا و اسیدهای اکسید کننده نیز بر آن تأثیری ندارند.
 3. توانایی کار: ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ فوق العاده قابل قالب گیری است، ساخت و شکل آن ساده است و به راحتی تمیز می‌شود بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود. می‌توان آن را با استفاده از تکنیک‌های مختلف، از جمله تمیز کردن بخار خشک و تمیز کردن با بخار، ضد عفونی کرد. فولاد ضد زنگ ۳۰۴ را می‌توان برای مصارف مختلف مانند حوضچه‌ها، تابه‌های پخت و پز و همچنین سایر ظروف پر نشده به راحتی عمیق کشیده و برجسته کرد.
 4. استحکام و مقاومت مکانیکی: فولاد ضد زنگ ۳۰۴ به دلیل توانایی خود در مقاومت در برابر ضربه، عملکرد روان و حفظ خواص فیزیکی خود در شرایط دمای پایین مشهور است. هنگامی‌که آنیل می‌شود، مغناطیسی نیست. کار سرد می‌تواند سختی و استحکام کششی را افزایش دهد و در عین حال محتوای کربن را برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی برتر در ساخت و سازهای جوشی که عملیات حرارتی بعدی غیرعملی است، ایجاد کند. قابلیت‌های عالی شکل دهی سرد و گرم امکان استفاده در محیط‌های سرد و گرم را فراهم می‌کند.

تفاوت بین ورق‌های فولادی ضد زنگ ۳۲۱ و ورق‌های استنلس استیل ۳۰۴ چیست؟

تفاوت بین ورق‌های فولادی ضد زنگ ۳۲۱ و ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ عمدتاً در ترکیب آن نهفته است که به طور قابل توجهی بر خواص آن تأثیر می‌گذارد. هر دو ۳۲۱ و ۳۰۴ درجه آستنیتی از فولاد ضد زنگ هستند. به عبارت دیگر، آنها حاوی سطوح بالایی از نیکل و کروم هستند – اما ۳۲۱ حاوی مقدار بالاتری در ۱۷-۲۰٪ نیکل است، در حالی که درجه ۳۰۴ فقط ۸-۱۰.۵٪ دارد. در نگاه اول، این ممکن است تفاوت زیادی به نظر نرسد، اما از چندین جهت بر روی مواد تأثیر می‌گذارد.

در مقایسه ورق‌های فولادی ضد زنگ ۳۲۱ با ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴، نکات کلیدی را باید در نظر گرفت: مقاومت در برابر خوردگی آنها تقریباً یکسان است. با این حال، تشکیل کلریدها خطر خوردگی را هنگام استفاده از درجه ۳۲۱ افزایش می‌دهد. این می‌تواند دمای شدیدتر را بدون از دست دادن یکپارچگی ساختاری کنترل کند. در شرایط تنش اعمالی، بازده/استحکام بیشتری را ارائه می‌دهد. و در نهایت، جوشکارها به احتیاط‌های خاصی در هنگام جوشکاری بخش‌های گیج ضخیم‌تر نیاز دارند، زیرا سرعت خنک‌سازی سریع‌تر از آنچه در گریدهای فولادی ملایم وجود دارد.

ورق SS 304 چه ویژگی‌هایی دارد؟

ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ آلیاژی از آهن و کروم است که به یکی از محبوب ترین آلیاژهای مورد استفاده در کاربردهای صنعتی تبدیل شده است. حداقل ۱۸ درصد کروم، ۸ درصد نیکل و حداکثر ۰.۰۸ درصد کربن وزنی دارد. این باعث می‌شود که آن را فوق العاده قوی و مقاوم در برابر خوردگی بدون به خطر انداختن شکل پذیری یا ماشین کاری کند. ورق‌های SS 304 دارای خواص مکانیکی بسیار خوبی هستند، از جمله استحکام کششی، استحکام تسلیم، ازدیاد طول (کشش قبل از شکست)، سختی (مقیاس برینل)، و همچنین به دلیل سطوح بالای کروم و محتوای کربن کم، مقاومت سایشی عالی دارند.

مقاومت در برابر درجه حرارت بالا می‌تواند برای فرآیندهای خاصی که در آن ماده می‌تواند در حین کار به دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر برسد، مهم باشد. ورق SS 304 علاوه بر استحکام و دوام، زیبایی‌شناسی چشمگیری دارد که آن را برای پروژه‌های معماری مانند نرده، قطعات تزئینی مانند دستگیره یا کابینت و غیره و همچنین برای اهداف طراحی داخلی مانند میز، سینک/حوض مناسب می‌سازد. ، و غیره.

ابعاد و ضخامت‌های موجود برای ورق SS 304 چیست؟

ورق‌های فولادی ضد زنگ ۳۰۴ در مجموعه ای از اندازه‌ها و ضخامت‌های گیج کننده عرضه می‌شوند. این ورق‌ها در عرض‌های مختلف از ۳۶ اینچ تا ۶۰ اینچ با ضخامت‌های ۰.۰۲۲ اینچ تا ۰.۱۸۷۵ اینچ موجود هستند. همچنین گزینه ای برای اندازه‌های سفارشی برای کسانی که پروژه‌های خاص دارند وجود دارد. فلزات ویژه مانند این ورق‌ها برای ماندگاری طراحی شده‌اند و دارای استحکام، زیبایی، چقرمگی و توانایی‌های ساخت عالی هستند. با اندازه‌ها و اشکال مختلف گزینه‌های اثاثه یا لوازم داخلی موجود، آنها مجموعه‌ای از کاربردهای تجاری و مسکونی را ارائه می‌کنند. اگر به ورق فولادی ضد زنگ نیاز دارید که بتواند دماهای مختلف، خوردگی و زنگ زدگی را تحمل کند، ورق SS 304 باید بهترین انتخاب شما باشد!

سایر درجات ورق فولادی ضد زنگ ۳۰۴ / ۳۰۴L

 • ورق‌های استیل ضد زنگ ۳۰۴
 • صفحات ورق استیل ۳۰۴ لیتری
 • صفحات ورق SS 304
 • ورق SS 304L
 • صفحات فولادی ضد زنگ UNS S30400
 • صفحات ورق SS UNS S30403
 • صفحات فولادی ضد زنگ دین ۱.۴۳۰۶
 • ورق SS Din 1.4307

گروه مجله صنعت فولاد

مقالات مرتبط

نوارهای فولادی

نوارهای فولادی

مزایای نوارهای فولادی مزایای استفاده از میلگردهای مسطح فولادی چیست؟ آنها از نظر طول و…

بیشتر بخوانید

منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید