آهن جهان

نوار کانال های فولادی صنعتی

راهنمای کامل برای نوار کانال های فولادی صنعتی

نوار کانال های فولادی صنعتی

فهرست

  • نوار کانال های فولادی صنعتی چیست و چه کاری می‌توان با آنها انجام داد؟
  • نوارهای کانال چیست؟
  • نوارهای کانال از چه چیزی ساخته شده اند؟
  • چگونه از نوارهای کانال استفاده می‌شود؟
  • چرا به نوارهای کانال نیاز دارید؟
  • چرا نوارهای کانال ریگان را انتخاب کنید؟

فولاد برای مقاصد ساختمانی در اشکال و اشکال مختلفی وجود دارد. یکی از این فرم‌ها نوار کانال است. در میان پیشنهادات بخش فولادی ما، نوار کانال های فولادی صنعتی به راحتی با شکل U سخت آن قابل تشخیص است. اما بیشتر از شکل آنهاست که میله‌های کانال را در یک پروژه ساختمانی ضروری می‌کند.

چیستی نوار کانال های فولادی صنعتی؟

میله‌های نوار کانال های فولادی صنعتی، قطعات فلزی درازی به شکل حرف U یا حرف C هستند که از یک نوار پهن و مسطح با فلنج‌هایی در دو طرف تشکیل شده اند که زوایای قائمه را تشکیل می‌دهند. آنها نام خود را از کانال یا مسیر بین دو فلنج گرفته اند و به عنوان پرلین‌های سنگین نیز شناخته می‌شوند.

استفاده از آنها در ساخت و ساز، فلزکاری یا حتی مجسمه سازی مزایای زیادی دارد. برای شروع، میله‌های کانال در هدف خود همه کاره هستند، که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. آنها همچنین با مواد دارای سطوح مختلف مانند بتن یا سایر فلزات سازگار هستند. در نهایت، میله‌های کانال خوب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که عمر طولانی داشته باشند، باید در برابر عناصر مقاومت کنند و سال‌ها این کار را انجام دهند.

نوار کانال های فولادی صنعتی از چه چیزی ساخته شده اند؟

اغلب، میله‌های نوار کانال های فولادی صنعتی از فولاد نورد یا آهن ساخته می‌شوند. بهترین کانال میله‌ها از فولاد گالوانیزه ساخته شده اند.

گالوانیزه کردن فرآیندی است که در آن فولاد یا آهن با روی پوشانده می‌شود تا از شرایط سخت پس از ساخت (مانند گرما، کثیفی، خوردگی، فشار باد و آب و مانند آن) محافظت کند و از بروز آسیب جلوگیری کند. به همین دلیل، فولاد گالوانیزه برای میلگردهای کانال که معمولاً تکیه گاه یا نمای ساختمان‌ها را تشکیل می‌دهند، بهترین است.

فولاد در ساخت و ساز از محبوبیت خاصی برخوردار است زیرا در مقایسه با آهن، دوام و شکل پذیری بیشتری دارد. گالوانیزه محافظت از روی را نیز اضافه می‌کند و آن را برای هر نوع پروژه ای ایده آل می‌کند. جای تعجب نیست که بیشتر مصالح ساختمانی از فولاد ساخته شده اند.

چگونه از نوار کانال های فولادی صنعتی استفاده می‌شود؟

ما در بخش‌های قبلی چیزهای زیادی در مورد ساخت و ساز گفته‌ایم، اما در مورد آنچه که نوار کانال های فولادی صنعتی دقیقاً می‌توانند در آن صنعت انجام دهند، کافی نیست. در ساخت و ساز، میله‌های کانال می‌توانند به عنوان ریل‌های ورقه ای، مهاربندها، اعضای قاب، تیرچه‌ها، و قاب‌های وسیله نقلیه، از جمله موارد دیگر، عمل کنند.

ریل‌های ورقه ای یا بند سازه‌های افقی در یک دیوار قاب بندی شده هستند. آنها برای مقاومت در برابر بارهای باد از پانل دیوار پشتیبانی جانبی می‌کنند (آن را مانند یک براکت در امتداد لبه پانل دیواری در نظر بگیرید که دیوار را بالا نگه می‌دارد).

مهاربندها در سازه‌های پل برای تثبیت تیرهای اصلی، توزیع بار و ایجاد پایداری استفاده می‌شوند. تیرچه‌ها تیرهای تکیه گاه در دیوارها، کف‌ها یا سقف‌ها هستند که به صورت مساوی و موازی قرار می‌گیرند. در مورد قاب‌ها و اعضای قاب، ساختار قاب بندی شده ساختاری است که توسط یک اسکلت پایدار می‌شود.

علاوه بر ساخت، میله‌های کانال کوچک‌تر را می‌توان برای قاب‌بندی وسایل نقلیه استفاده کرد و حتی می‌توان از اندازه‌های مختلف در مجسمه‌سازی توسط هنرمندان فلزکاری استفاده کرد.

چرا به نوار کانال های فولادی صنعتی نیاز دارید؟

میله‌های کانال پشتیبانی لازم را برای هر سازه ای فراهم می‌کنند. اگر به پروژه‌های ساختاری خود پشتیبانی اضافه نکنید، در معرض خطر فروپاشی، از دست دادن شکل یا خطری برای افراد داخل و اطراف آن قرار خواهید گرفت. البته تیرهای تکیه گاه سازه‌ها را می‌توان از هر ماده ای ساخت. همانطور که اشاره کردیم، فولاد گالوانیزه و آهن رایج هستند، اما در بسیاری از نقاط فیلیپین، چوب نیز محبوب است. با این حال، در مقایسه با چوب، میله‌های کانال فولادی گالوانیزه سبک‌تر هستند و کمتر در معرض پوسیدگی و آسیب ناشی از عناصر هستند.

منابع کلیدی

به دنبال تامین کننده قطعات فولادی گالوانیزه یا مصالح ساختمانی هستید؟ میله‌های کانال خود را از آهن جهان عرفان خریداری کنید. همچنین می‌توانید محصولات فولادی ما را در وبسایت مرور کنید یا از مشاوره کارشناسان ما بهره‌مند شوید تا ببینید چه چیزهای دیگری را ارائه می‌دهیم!

گروه مجله صنعت فولاد

مقالات مرتبط

نوارهای فولادی

نوارهای فولادی

مزایای نوارهای فولادی مزایای استفاده از میلگردهای مسطح فولادی چیست؟ آنها از نظر طول و…

بیشتر بخوانید

منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید