message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار نفت و پتروشیمی

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار نفت و پتروشیمی

03
بهمن
روسیه تولید نفت را ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد

وزیر انرژی روسیه گفت روسیه حداکثر مشارکت خود را برای اجرای توافقنامه کاهش تولید، انجام می دهد و طبق توافق، ۱۰۰هزار بشکه از تولید روزانه خود کاسته است.
03
بهمن
قیمت فروش گاز به پتروشیمی ها تعیین شد

وزارت نفت با صدور بخشنامه ای جدید، قیمت هر مترمکعب خوراک گاز شیرین پتروشیمی ها برای آذر ماه امسال را ۳۵۴ تومان تعیین کرد که در مقایسه با فروردین حدود ۱۲۰ تومان افزایش یافته است.
03
بهمن
رشد 9 دلاری قیمت نفت ایران

با توافق اعضای اوپک و کشورهای تولیدکننده غیراوپکی برای کاهش تولید، قیمت نفت سبد نفتی این سازمان در ماه دسامبر 8.45 دلار و نفت ایران 9 دلار افزایش یافت.
03
بهمن
کاهش 149 هزار بشکه ای نفت عربستان

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران در دسامبر 2016 برابر با دی ماه امسال یعنی یک ماه پیش از توافق اوپک 3میلیون و 720 هزار بشکه نفت در روز نفت تولید کرده و تولید نفت اوپک نیز روزانه 221 هزار بشکه کاهش یافته است.
02
بهمن
۹ ماهه امسال ۳۰ میلیارد نفت فروخته ایم

با آنکه رئیس جمهور هفته گذشته در نشست خبری خود درآمد نفتی امسال را ۷۰ میلیارد دلار دانسته بود، امروز وزیر نفت اعلام کرد در ۹ ماهه امسال فقط ۳۰ میلیارد دلار نفت فروخته ایم.
02
بهمن
سودآوری پتروشیمی در گرو استفاده از ظرفیت کامل

شرکت پتروشیمی کارون نخستین تولید کننده ایزوسیانات ها در خاورمیانه است که در اسفندماه 1387 افتتاح شد و حالا فاز دوم این پتروشیمی در آستانه بهره برداری است. سهامدار اولیه این پتروشیمی در سال ۱۳۸۱ شرکت کماتور سوئد و هانزاشیمی آلمان بود که بعدها در سال 1389 سهام این دو شرکت به پتروشیمی بندرامام واگذار شد تا کار نیمه تمام شرکت های خارجی به سرانجام برسد.
02
بهمن
قیمت نفت به 54.8 دلار افزایش یافت

قیمت نفت در معاملات امروز برای دومین روز متوالی به علت انتظار برای کاهش عرضه، به بشکه ای 54.81 دلار افزایش یافت.
02
بهمن
ادامه توقف سوآپ نفت خام

با وجود گذشت ۳ ماه از ارسال مصوبه قبلی سوآپ نفت خام به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران و با گذشت ۶ ماه از آغاز دور جدید مذاکرات ایران و کشورهای آسیای میانه برای آغاز سوآپ نفت خام، هنوز خبری از اجرایی شدن این برنامه نیست.
29
دی
ارسال نفت ایران به اروپا با نفتکش های ایرانی

ناوگان تانکری ایران در آستانه از سر گیری تحویل مستقیم محموله های باری به بنادر اروپایی قرار دارد.
29
دی
از خوزستان کالاهای غیر نفتی صادر شده است

صادرات کالاهای غیرنفتی استان خوزستان در ۹ ماهه امسال به وزن ۱۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۲۳۲ تن و به ارزش ۴ میلیارد و ۳۶۶ ملیون و ۸۰۷هزار دلار بوده است
29
دی
لغو تحریم های اروپا علیه کارکنان صنعت نفت

شورای اتحادیه اروپا با اصلاح مصوبات قبلی خود، تصمیم به لغو تحریم شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت گرفت.
29
دی
افزايش ارزش صادرات محصولات پتروشيمي

مجموع صادرات محصولات پتروشيمي تا پايان پاييز امسال به بيش از 15 ميليون و 268 هزار تن به ارزش بيش از 6 ميليارد و 481ميليون دلار رسيد.
28
دی
قیمت سبد نفتی اوپک بالا رفت

قیمت سبد نفتی اوپک امروز در بازار جهانی بالا رفت. 
28
دی
عملکرد 9 ماهه پتروشیمی فسا منتشر شد

پتروشیمی فسا صورت های مالی 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 95 را با سرمایه یک هزار و 500 میلیارد ریال به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
28
دی
دست های پشت پرده آمریکا نفت را ارزان کرد

ادامه نگرانی ها در خصوص مازاد عرضه جهانی نفت به دلیل افزایش تولید آمریکا و تردیدها در مورد وفادار ماندن تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک به توافق کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز کاهش یابد.
28
دی
بازگشت نفتکش های اروپایی به پایانه های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی با اشاره به بازگشت نفتکش های اروپایی به پایانه های نفتی از افزایش۵۰درصدی تردد نفتکش ها خبر داد و گفت: امکان پهلوگیری کشتی های غول پیکر در پایانه گازی فراهم شد.
27
دی
صادارات نفت ایران به کره جنوبی ۸ برابر شد

آمارهای رسمی اداره گمرک کره جنوبی نشان می دهد که صادرات نفت ایران به این کشور، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد ۸ برابری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، از آن روبرو شده است.
27
دی
چرا با خام فروشی نفت به اقتصاد کشور ضرر می زنیم

اوپک در آخرین گزارش اعلام کرد حاشیه سود پالایش نفت خام در کشورها ۵,۵ تا ۸.۵ دلار در هر بشکه در نوسان است، در حالی که در ایران تنها کمتر از ۵۰ درصد از ظرفیت پالایش نفت استفاده می شود.
27
دی
سوپرایزهای برجام در صنعت نفت ایران

دکتر زمانی نیا در همایش سراسری صادرکنندگان فرآورده های نفت از پیشرفت های سخن به میان آورد که کشور به سرعت در حوزه صادرات نفتی تجربه کرده است
27
دی
افزایش بهای نفت و طلا در بورس های آسیا

بهای جهانی نفت امروز صبح در بورس های آسیا افزایش یافت.
26
دی
تحولات اخیر بازارهای جهانی در صنعت پتروشیمی

بازار زغال سنگ در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین عملکردهای خود را داشت. در برخی از کشورها مانند چین، زغال سنگ به عنوان ماده اولیه و همچنین سوخت در افزایش هزینه تولید بسیاری از کالاها نقش دارد. رشد قیمت زغال سنگ در سال گذشته میلادی با یک فاصله زمانی رشد قیمت دیگر کالاها در بازارهای جهانی را به دنبال داشت. به طور مثال فولاد و متانول همگام با رشد قیمت سنگ آهن، رشدهای قیمتی مناسبی را تجربه کردند. در پتروشیمی های داخلی و منطقه به دلیل دسترسی فراوان به گاز طبیعی از این ماده به عنوان خوراک اولیه تولید در تولید محصولات شیمیایی مانند اوره و متانول استفاده می شود.
25
دی
وزارت نفت توان محقق کردن مصوبات نفتی دولت را دارد

در حالی میزان درآمد حاصل از منابع نفت و فرآورده های نفتی منتشر شده و محقق نشدن مصوبات دولت را نشان می دهد که تصمیمات اخیر اوپک و غیراوپک قیمت نفت را افزایش داده و شرایط بهتری را در آینده تداعی کرده است.
25
دی
سیگنال های نفت به اقتصاد ایران

بازار ارز چشم انتظار بازار نفت است و اقتصاد ایران به دنبال وضعیت ارز
25
دی
میزان درآمد دولت از فروش نفت

بامداد - در هشت ماهه نخست سالجاری دولت مصوب کرده تا از طریق منابع حاصل از نفت و فرآورده های نفتی ۵۰ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که تنها ۷۳ درصد از آن محقق شده اما از سوی دیگر تحقق مالیات بر فروش فرآورده های...
25
دی
بلاتکلیفی سرنوشت سهام نفتی وزارت بهداشت

رحمت اله حافظی عضو کنونی شورای شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دولت نهم با حکم وزیر بهداشت وقت مسئول فروش سهام پالایشگاه اصفهان می شود تا ظرف یک هفته معادل ریالی آن را به وزارت بهداشت باز گرداند، اما این سهام فروخته نشد و مشخص نیست اصل و سودش در چه مسیری هزینه شده است
22
دی
ضرر ۲.۲ دلاری شرکت ملی نفت از فروش هر بشکه نفت

قوانین مصوب مجلس درباره نظام درآمدی شرکت ملی نفت ایران نقش مهمی در ناکامی وزارت نفت در زمینه کاهش خام فروشی هیدروکربن ها داشته است و کمیسیون تلفیق می تواند با اصلاح برنامه ششم توسعه، گام مهمی در راستای بهبود این وضعیت بردارد.
22
دی
پیش بینی نفت ۶۰ تا ۶۵ دلاری

وزیر منابع طبیعی و محیط زیست روسیه پیش بینی کرد: با توجه به توافقات اخیر انجام شده برای کاهش عرضه نفت به بازار جهانی و در نتیجه روند رو به تعادل بازار، قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ به ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.
22
دی
حادثه یک خط فاز ۱۶ پارس جنوبی را از مدار خارج کرد

در روزهای اخیر با آسیب دیدگی یکی از خطوط لوله ۳۲ اینچ فاز ۱۶ پارس جنوبی تولید گاز در این میدان گازی مشترک حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یافت.
22
دی
ایران چگونه قیمت جهانی نفت را افزایش داد

این پیمانه موضوعاتی همچون ارتباط افت معاملات مسکن و صعود دلار، موانع رشد کسب وکارهای خرد در تهران، وضعیت قیمت سنگ آهن تا سال آینده، طلا بالاتر از 1186 دلار و نگاه سرمایه گذاران به تحولات سیاسی، صادرات نفت عراق در استانه طرح کاهش اوپک، شرط آغاز صادرات گاز به عراق، زمان ورود هواپیمای جدید ایرباس به ایران و هشدار نسبت به وقوع بحران مالی با اجرای سیاستهای ترامپ، در بر دارد.
20
دی
3مانع حمل و نقل در صادرات غیرنفتی

چالش نبود حمل و نقل هوایی، فرسودگی سیستم زمینی و مشکلات بین المللی در حمل و نقل دریایی سه عامل بازدارنده در مسیر صادرات غیرنفتی کشور ما محسوب می شوند
20
دی
افزایش صادرات نفت ازجنوب عراق

وزارت نفت عراق در بیانیه ای از افزایش صادرات نفت خام از اسکله های بندر بصره در جنوب این کشور در ماه دسامبر خبر داد.
20
دی
۱۰ میلیارددلار صادرات داشتیم

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی تا بهمن ماه امسال، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ میلیارد دلار پتروشیمی صادر شده است.
20
دی
افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی تا بهمن ماه امسال، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ میلیارد دلار پتروشیمی صادر شده است.
19
دی
میزان صادرات محصولات پتروشیمی

نایب رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به آمار گمرک اعلام کرد: طبق آمار گمرک در ۹ ماهه امسال ۳۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته ایم که ۱۴ میلیارد دلار آن مربوط به حوزه محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی است.
18
دی
ایران 13 میلیون نفت شناور خود را فروخت

ایران بیش از 13 میلیون بشکه از نفت که مدتها در تانکرها و روی آب نگهداری می کرد ،فروخت.
18
دی
هدیه یک میلیارددلاری تاجر نفتی به ایران

شرق نوشت؛ مجموعه نفت و پتروشیمی توانسته اند از برجام به خوبی استفاده کنند و نسبت به زنده کردن فاینانس و پیش پرداخت اقدام کنند. حالا بعد از گذشت تحریم ها، دوباره روابط نفتی ایران به گذشته کلید می خورد.
18
دی
قیمت نفت در بازار نیویورک کمی بالا رفت

با توجه به ادامه خوش بینی ها در خصوص توافق کاهش سطح تولید در میان کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک و هم پیمانان آنها که قرار است از ماه ژانویه اجرا شود، بهای نفت روز جمعه در بازار نیویورک اندکی افزایش یافت.
18
دی
نوسان قیمت نفت

درحالی که قیمت نفت در معاملات دیروز به علت تردید در اجرای کامل توافق اوپک اندکی کاهش یافته، اما دوباره با افزایش مواجه شد و قیمت این کالای اساسی در ۵۶ دلار در هر بشکه در نوسان است.
15
دی
لیبی پاشنه آشیل توافق اوپک

لیبی پس از دو سال جنگ داخلی، مجددا در حال افزایش تولید از بزرگترین میدان نفتی خود است. این موضوع نشان می دهد که تلاش اوپک برای کاهش تولید و مهار مازاد عرضه موجود در بازار نفت تا چه حد آسیب پذیر است.
15
دی
امیدواری بازار جهانی به طلا و نفت

با افزایش شاخص سهام بازارهای بریتانیا، آلمان و فرانسه، بازارهای اروپا خود را برای یک شروع خوب آماده کردند.
14
دی
افزایش قیمت نفت برنت

هر بشکه نفت خام برنت با 29 سنت رشد قیمت ( 51%) به 57 دلار و 11 سنت رسید.
14
دی
ثبت کاهش ۱۱,۳ درصدی مصرف فرآورده های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل خبر داد : میزان مصرف فرآورده نفتی در نه ماهه گذشته امسال به ۵۷۵ میلیون لیتر رسید که این مهم، ۱۱,۳ درصد کاهش فرآورده ها را در برداشته است.
14
دی
حیات برجام با نفت

صنعت نفت هم اکنون، بخش اعظم مسوولیت مدیریت رفع تحریم های اقتصادی، بازگرداندن اقتصاد ایران به شرایط پیش از تحریم ها و ایجاد بسترها و زمینه های رونق اقتصادی را بر عهده دارد.
14
دی
افزايش بهاي نفت در نخستين روز کاري بازار آسيا

بهاي نفت روز سه شنبه، در نخستين روز کاري بازار آسيا در سال نو ميلادي، تحت تأثير توافق توليدکنندگان بزرگ براي کاهش عرضه افزايش يافت.
13
دی
انواع فرآورده های نفتی در استان مرکزی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی از توزیع بیش از یک میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی طی 9 ماهه سال جاری در استان خبر داد.
13
دی
صادرات محصولات پتروشیمی ایران

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد که صادرات محصولات پتروشیمی ایران تا پایان امسال به ٢٠ میلیون تن می رسد.
13
دی
افزایش 2 درصدی تولید نفت روسیه

اینترفاکس اعلام کرد: روسیه در سال 2016 تولید نفت خود را نسبت به سال قبل 2.5 درصد افزایش داد.
13
دی
افزایش 10 درصدی وابستگی بودجه به نفت

بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند دولت در مقوله کاهش وابستگی به نفت موفق نبوده تا جایی که وابستگی ۲۵درصدی بودجه ۹۵ به نفت در بودجه آتی به۳۵درصد افزایش یافته است.
12
دی
قیمت نفت در بودجه ۹۶

معاون رئیس جمهور در جلسه با اعضای فراکسیون مستقلان ولایی مجلس، توضیحاتی درباره بودجه ۹۶ ارائه کرد.
12
دی
افزایش سهم نفت در بودجه 96 نکته ای منفی است

در بودجه ای که سال 95 بسته شد عملا به دلیل کاهش درآمدهای نفتی سازوکارهای غیرواقعی دیگری جایگزین شد، برای اینکه دولت بتواند بخش درآمدی اش را با بخش هزینه ای به تعادل برساند؛ از جمله فروش اوراق مشارکت یا اوراق خزانه یا فروش سهام دولت در شرکت های دولتی. البته عملا این اقدامات به آن میزان که باید اتفاق نیفتاد و قطعا تا سه ماه باقی مانده هم نمی افتد. بنابراین دولت یک کسری بودجه آشکاری از این منبع خواهد داشت.
12
دی
تاثیر داعش در افت سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی

مدیرعامل هلدینگ تاپیکو با اشاره به اینکه حضور داعش در منطقه به افت محسوس سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی خاورمیانه منجر شده است.
12
دی
سهام یک شرکت نفتی در فرابورس عرضه اولیه می شود

تعداد ۴۴ میلیون سهم شرکت صنایع تجهیزات نفت در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه می شود.
11
دی
عرضه 81 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

عرضه انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی به میزان 81 هزار و 298 تن روز شنبه 11 دی ماه در بورس کالای ایران صورت می گیرد.
11
دی
تقاضای لهستان برای خرید نفت از ایران افزایش یافت

تقاضای لهستان برای خرید نفت از ایران افزایش یافته و این نشان می دهد که تهران در حال رقابت با روسیه و عربستان در بازار نفت این کشور است.
11
دی
سال ۲۰۱۶ بهترین عملکرد بازار نفت و فلزات بود

سال ۲۰۱۶ میلادی در حالی واپسین ساعات خود را پشت سر می گذارد که از نگاه تحلیل گران اقتصادی عملکردی قابل قبول را در بازار معاملات جهانی در کارنامه خود ثبت کرد.
11
دی
عرضه ۸۱هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی به میزان ۸۱ هزار و ۲۹۸ تن، امروز شنبه ۱۱ دی ماه روی تابلوی بورس کالای ایران می رود.
08
دی
افزايش دو برابري مشتريان آسيايي نفت ايران

واردات نفت مشتريان آسيايي ايران در ماه نوامبر بيش از دو برابر افزايش يافت.
08
دی
پتروشیمی های خوراک مایع نیاز به حمایت بیشتری دارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خوراک پتروشیمی ها در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای واحدهای پتروشیمی گازی رانت بوجود می آورد.
08
دی
مذاکره برزیل با ایران و هند

برزیل در حال مذاکره با ایران و هند برای ساخت یک پالایشگاه نفت و پتروشیمی در یکی از فقیرترین ایالت های این کشور است.
08
دی
صدور نفت ایران به چهار کشور آسیایی 2 برابر شد

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که خرید نفت ایران در ماه نوامبر از سوی چهار کشور آسیایی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به بیش از دوبرابر رسیده است.
07
دی
سال آینده چقدر نفت تولید و صادر می کنیم

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه بوده که در روزهای پایانی سال (اکتبر ۲۰۱۶) این تولید به سه میلیون و ۷۲۰ هزار بشکه در روز رسید و پیش بینی می شود تولید نفت ایران حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
07
دی
تبعات منفی تغییر خوراک پتروشیمی

وزیر نفت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به بار مالی حداقل 16 میلیارد دلاری اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره قیمت گذاری خوراک واحدهای پتروشیمی، نسبت به تصویب نهایی این ماده در مجلس هشدار داد.
07
دی
مناطق نفتخیز و پرشیا تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

مناطق نفتخیز و شرکت نفت و گاز پرشیا در آستانه انعقاد موافقت نامه HOA با یکدیگر هستند و امیدواریم در روزهای آینده این تفاهم نامه منعقد شود
06
دی
جزئیات امضای 24 تفاهم نامه با غول های نفت جهان

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون 12 تفاهم نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی 10 تا 12 تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
06
دی
جزئیات امضای 24 تفاهم نامه با غول های نفت جهان

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون 12 تفاهم نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی 10 تا 12 تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
06
دی
نفت بالا نرود دچار ورشکستگی دولتی می شویم

یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: تنها در صورتی که سرمایه گذار خارجی به کشور بیاید یا قیمت نفت بالا برود اقتصاد کشور از فرو رفتن در رکود بیشتر نجات می یابد؛ در غیر این صورت به سوی ورشکستگی دولتی پیش می رویم.
06
دی
ضرورت نفت زدایی از رشد اقتصادی

رضی حاجی اقا میری معتقد است رشد اقتصادی اعلام شده ارتباطی با صادرات غیر نفتی ندارد و تماما حاصل از جهش صادرات نفت حاصل از برداشته شدن تحریم هاست و اقتصاد ایران برای رشد واقعی، ملموس و رهایی از رکود نیازمند توسعه صادرات غیر نفتی است
06
دی
بالابردن ضریب بازیافت تولید نفت را افزایش می دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر ضریب بازیافت در میادین نفتی افزایش یابد، تولید نفت بالا رفته و به تبع آن درآمد رشد پیدا می کند.
05
دی
عراق بازیگر نقش اول صادرات غیر نفتی ایران

به گفته دبیر ستاد همکاری های ایران و عراق در حوزه آب و برق، در چند سال اخیر با نگاه به روابط ایران و عراق در ابعاد تجاری و اقتصادی مشاهده می شود با وجودی که این کشور تحت اشغال و اقدامات تروریستی قرار داشته و درگیر نا امنی و مشکلات تثبیت نظام سیاسی جدید خود بوده، اما نقش اول را در صادرات غیر نفتی ایران بازی کرده است.
05
دی
مواد هسته ای با دستگاه اورانیوم یاب

محقق دانشگاه جامع علمی کاربردی موفق به طراحی و ساخت دستگاه اورانیوم یاب و معدن یاب راکتور هسته ای شد که قادر به تشخیص آلودگی های ناشی از مواد هسته ای در شعاع 50 متری است.
05
دی
۴۹ درصد سهام بزرگترین شرکت نفتی جهان واگذار می شود

ریاض قصد دارد تقریبا نیمی از سهام شرکت نفت عربستان سعودی ، بزرگترین شرکت نفتی جهان را واگذار نماید.
01
دی
منابع حاصل از صادرات فرآورده های نفتی افزایش یافت

نمایندگان مجلس مصوب کردند که سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال اول برنامه ششم توسعه ٣٠ درصد و سالانه حداقل ٢ واحد درصد به این سهم اضافه شود.
01
دی
سهم صندوق توسعه ملی از درآمد نفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه، سهم صندوق توسعه ملی از درآمد های نفتی و گازی را ۳۰ درصد تعیین کردند.
01
دی
افزایش تولید نفت به جهش اقتصاد ایران کمک می کند

صندوق بین المللی پول اعلام کرد افزایش تولید و صادرات نفت ایران سبب می شود در سال مالی ٢٠١٦-٢٠١٧، رشد اقتصادی این کشور به بیش از ٦ درصد برسد.
30
آذر
رشد اقتصادی ایران به خاطرافزایش صادرات نفت است

افزایش تولید و صادرات نفت باعث شد نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 2016/17 به 6.6 درصد افزایش یابد و پیش بینی می شود 2017/18 بعد از اینکه تولید نفت ایران به شرایط معمولی رسید و رشد بخش غیر نفتی در وضعیت نسبتا کم باقی ماند، رشد اقتصادی ایران به 3.5 درصد کاهش یابد.
30
آذر
مالزی با اوپک همکاری می کند

شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) 20 هزار بشکه از تولید روزانه نفت خود را به عنوان بخشی از همکاری جهانی بین سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با کشورهای غیر عضو که در وین پایتخت اتریش برگزار شد، کاهش می دهد.
30
آذر
رشد اقتصادی بوی نفت می دهد

بانک مرکزی چند روز پیش رشد اقتصادی نیمه اول سال جاری را منتشر کرد. براساس این آمار، در شش ماه اول سال ۹۵ رشد ۷.۴ درصدی برای اقتصاد ایران رخ داده است. البته باید گفت که این رشد اقتصادی قابل پیش بینی بود. در واقع انتظار جامعه و وضعیت جدید هم این رشد را ایجاب می کرد
30
آذر
قیمت نفت ثابت ماند

در معاملات کم حجم قبل از آغاز تعطیلات پایان سال میلادی، و در حالی که سرمایه گذاران انتظار ندارند تا آغاز سال نوی میلادی اتفاق خاصی در بازار رخ دهد، قیمت نفت ثابت بود.
29
آذر
رکورد کمترین وابستگی بودجه به نفت

در دولت یازدهم با وجود تمامی تبلیغات و وعده های دولتمردان، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی فقط 2 درصد کاهش یافته و ادعای اتکای 25 درصدی بودجه به نفت خلاف واقعیت است.
29
آذر
توافق اوپک سرمایه گذاران را به بازار خوش بین کرد

به دنبال تصمیم کشورهای عضو و غیراوپک برای کاهش حدود 2 میلیون بشکه نفت در روز،سرمایه گذاران به بازار نفت خوشبین شدند.
29
آذر
توقف فروش نفت ایران به۲مشتری قدیمی

مدیر امور بین الملل شرکت نفت با اشاره به فروش اولین محموله نفت ایران به انی ایتالیا در پسابرجام، از متوقف ماندن فرآیند صادرات نفت به دو مشتری سنتی ایران در آسیا و آفریقا خبر داد.
29
آذر
بار رشد بر دوش نفت است

اعلام رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی از سوی دولت درموقعیتی که کشور در حوزه بازار تولید، مسکن، سرمایه، صادرات و درآمد سرانه مردم با رکود مواجه است، خبری است که مورد توجه بسیاری از فعالان و کارشناسان افتصادی قرار گرفته است و به نظر می رسد این آمار بر مبنای افزایش درآمدهای نفتی باشد تا تحولات دیگر
28
آذر
کاهش قیمت نفت سنگین ایران در ماه نوامبر

دبیرخانه اوپک اعلام کرد میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر امسال حدود 5 دلار کاهش داشته است
28
آذر
کاهش هر یک دلار نرخ نفت با منابع بودجه چه می کند

دولت قیمت هر بشکه نفت را در لایحه بودجه ۹۶، ۵۵ دلار در نظر گرفته؛ اما با کاهش هر دلار از قیمت نفت نسبت به رقم مفروض،حدود ۲ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی دولت کاسته خواهد شد.
28
آذر
ادامه همکاری های نفتی ایران و هند

خبرگزاری شبستان:پيوندهای اقتصادی هند و ايران به صورت سنتی از واردات نفت خام ايران شكل گرفت و هند در ادامه مبادلات نفتی و گازی خود با ایران در نظر دارد تا سرمایه گذاری نفتی ۵.۵ میلیارد دلاری در ایران انجام دهد.
28
آذر
قطب سوم پتروشیمی کشور

خبرگزاری شبستان:توسعه صنایع پتروشیمی در چابهار براساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر تسریع توسعه سواحل مکران در سال ۱۳۹۱ اجرایی شد و در این راستا چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران، قطب سوم پتروشیمی کشور می شود.
24
آذر
توافقنامه پاریس ابزاری برای محدودیت توسعه کشور

از دید کشورهای توسعه یافته توافقنامه پاریس ابزاری است که قدرت رقابت رقبای آینده مخصوصا ایران را به عنوان دارنده منابع عظیم نفت کنترل خواهد کرد و لازم است که اعضای شورای نگهبان با بررسی این قانون زمینه محدودیت صنعت نفت و گاز را برطرف نمایند.
24
آذر
فصلی گم شده در دنیای نفتی

یکی از اولویت های مهم صنعت نفت در دوره جدید ازدیاد برداشت از میادین نفتی است، موضوعی که هرچند از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بالا رفتن سن مخازن نفتی روز به روز بر اهمیت آن می افزاید، اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که تا مرحله اجرایی و عملیاتی این موضوع در کشور ما، همچنان راهی طولانی در پیش است.
24
آذر
قیمت نفت در محدوده ٥٤ تا ٥٥ دلار

نفت نیوز: وزیر نفت با بیان این که توافق کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای سلامت بازار و ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای نفت بوده است، گفت: قیمت نفت در محدوده ٥٤ تا ٥٥ دلار محکم می ایستد.
24
آذر
تصویب 500 میلیون دلار اعتبارِ طرح توسعه پتروشیمی

اعتبار مطالعه طرح یا طرح های توسعه ای پتروشیمی خراسان تا سقف 500میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی، منابع فاینانس خارجی و منابع داخلی پتروشیمی تصویب شد
23
آذر
7 میدان نفتی ایران در اختیار روس ها قرار گرفته است

وزیر نفت در دیدار وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور بیشترین میادین نفتی و گازی ایران را برای توسعه و افزایش ضریب بازیافت به خود اختصاص داده است.
23
آذر
سیگنال های تاثیرگذار بر جهش کم سابقه قیمت نفت

با سیگنال توافق کشورهای غیرعضو اوپک برای کاهش ۵۵۸ هزار بشکه ای تولید نفت، قیمت ها با حدود ۶ درصد رشد در معاملات دیروز، به بیشترین سطح ظرف ۱۸ ماه اخیر رسید.
23
آذر
آغاز دیدار زنگنه با وزیر نفت و انرژی روسیه

وزیر نفت : اخیرا یک زمینه راهبردی به همکاری های ما اضافه شد و آن همکاری سازنده روسیه در حوزه تنظیم بازارنفت است.
23
آذر
ایران و روسیه در زمینه بازیافت نفت

وزیر نفت از آغاز همکاری های جدید نفتی ایران و روسیه در زمینه توسعه میادین نفتی و افزایش ضریب بازیافت نفت خبر داد.
22
آذر
بالاترین قیمت یک سال و نیم اخیر نفت ثبت شد

درحالی قیمت نفت با باز شدن بازارهای جهانی به مرز 58 دلار رسیده که تحلیلگران می گویند در صورتی که تولیدکنندگان همراهی کاملی با طرح کاهش تولید داشته باشند، 6 دلار دیگر قیمت نفت بالاتر می رود
22
آذر
نشانه های استارت استخراج نفت آشکار شد

تصمیم برای کاهش تولید نفت که در نهایت روز شنبه در نشست وین میان کشورهای تولیدکننده نفت عضو و غیرعضو اوپک نهایی شد، نه تنها آثار کوتاه مدت و آنی به شکل رشد قیمت جهانی نفت در بازار این کالا را به همراه داشته است، بلکه سیگنال های این توافق از مدتی قبل چشم انداز کاهش سرمایه گذاری جهانی در صنعت نفت را نیز با چرخش همراه کرد
22
آذر
قیمت نفت به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید

پس از آنکه اوپک و تولید کنندگان غیر اوپکی توافق کردند که تولید خود را کاهش دهند، قیمت نفت امروز به بالاترین رقم خود در طی یک سال گذشته رسید.
22
آذر
کاهش 13 درصدی مصرف کنندگان نفت سفید

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از کاهش 13 درصدی تعداد خانوارهای مصرف کننده نفت سفید در استان خبر داد.
21
آذر
توافق تاریخی اعضای اوپک و غیر اوپک

ده روز پس از نشست وزرای نفت و انرژی اوپک در وین، این شهر شاهد توافق تاریخی اعضای غیر عضو این سازمان برای کاهش حدود 600 هزار بشکه ای در روز بود.کشورهای غیرعضو اوپک همسو با اعضای اوپک، درباره کاهش تولید نفت خود توافق کردند.
21
آذر
نفت و مالیات در رقابت

برنامه مالی دولت ها در سال های گذشته تاکنون گاها تغییرات جزئی در نحوه درآمد و هزینه داشته؛ اما مشخص آن است که همواره نفت پایه اصلی بودجه بوده و سهم بودجه های عمرانی تحت الشعاع هزینه های جاری و به عبارتی حقوق و دستمزدی قرار دارد که دولت به کارکنان و کاگران می پردازد.
21
آذر
امید به تحقق درآمدهای نفت

دولت در لایحه بودجه آینده خود در حالی 20 درصد از مصارف بودجه عمومی خود را به بخش عمرانی اختصاص داده که قرار است بخش قابل توجهی از درآمدهای آن از محل درآمدهای نفتی تامین شود.
21
آذر
80 درصد سود صنعت پتروشیمی به گازی ها می رسد

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه آمار و ارقام متعددی از جمله هزینه های تمام شده محصولات و قیمت خوراک به سودآور بودن پتروشیمی های باخوراک گازی تاکید کرد و گفت: 80درصد از سود کل صنعت پتروشیمی متعلق به 13 شرکت با خوراک گازی است با این وجود سیاست ما حذف پتروشیمی های مایع نیست.
20
آذر
روسیه در نشست امروز با اوپک به دنبال چیست

یک مقام دولتی روسیه اعلام کرد که این کشور می کوشد شرکت کنندگان در نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را به طور کامل با طرح کاهش سطح تولید نفت همراه کند.
20
آذر
سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری بحرین در صنایع نفتی

دولت بحرین از طرح جدیدی برای توسعه صنایع نفتی خود و برگزاری مناقصه ای با مشارکت شرکتهای جهانی جهت سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری خبرداد.
20
آذر
تثبیت بازار نفت از نیمه دوم ٢٠١٧ آغاز می شود

تحلیلگران معتقدند حتی با اجرای کامل برنامه کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، کاهش سطح ذخایر جهان در نیمه دوم سال آینده میلادی روی می دهد.
20
آذر
افزایش سهم نفت در اقتصاد

یک کارشناس اقتصادی افزایش سهم نفت در بودجه را مهمترین ضعف لایحه بودجه پیشنهادی دولت عنوان کرد و گفت: این افزایش سهم خلاف وعده ها و تعهدات دولت یازدهم است.
17
آذر
خودکفایی ایران در تولید یک فراورده جدید نفتی

نخستین روغن موتور با پایه گیاهی با مزایای کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت روانه بازار شد.
17
آذر
فارس نیازمند احداث خطوط انتقال فرآورده های نفتی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استان فارس گفت: وابستگی فارس این استان به دیگر استان ها در زمینه حمل و نقل سوخت سبب شده است که بخشی از حوادث رانندگی هنگام انتقال فرآورده های نفتی رخ دهد و از این رو، این استان نیازمند احداث خطوط انتقال این فرآورده ها است.
17
آذر
روسیه و اوپک برای فرمول کاهش تولید نفت توافق کردند

روسیه و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در مورد فرمول کاهش تولید نفت به توافق رسیدند.
17
آذر
یک میلیون و 800 هزار بشکه از نفت بازار کاهش می یابد

در پی توافق اوپک برای کاهش یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه ای تولید نفت خام این سازمان، شنیده می شود که تولید کنندگان نفت خام غیر عضو در اوپک نیز برای کاهش تولیدشان آماده شده اند.
16
آذر
تولید نفت ایران ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت

ایران که بر اساس توافق ۳۰ نوامبر اجازه یافته تولید خود را افزایش دهد، در ماه نوامبر تولیدش را ۴۰ هزار بشکه بیشتر کرده است.
16
آذر
اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند قطع وابستگی به نفت است

عضو هیئت مدیره انجمن حسابداری یزد با بیان اینکه تشکل های مردمی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند قطع وابستگی به نفت است.
16
آذر
برنامه ريزي براي افزايش 20 تا 30 هزار بشکه  نفت

به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شانا؛ بيژن عاليپور فزود: طي ماه هاي آينده، 20 تا 30 هزار بشکه به توليد روزانه شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب اضافه مي شود و توليد نفت اين شرکت از مرز سه ميليون بشکه در روز مي گذرد.
16
آذر
توافق بانک مرکزی وغول های پتروشیمی

ساعت24-بانک مرکزی و شرکت های بزرگ پتروشیمی بر روی ضوابط تزریق منظم و هماهنگ هفتگی سه ارز پرطرفدار به منظور جلوگیری از شوک جدید قیمت ها در بازار ارز به توافق رسیدند.
15
آذر
انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی به بند عمومی

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، پس از افزون بر دو سال بازداشت در سلول انفرادی، به بند عمومی انتقال یافت.
15
آذر
تیر آخر اشتغالزایی دولت با پشتوانه دلارهای نفتی

در حالی که طرح های دولت بدون توجه به نیاز بازار کار و تقاضا برای ایجاد شغل بوده است و پاشیدن پول در جامعه از نگاه دولتی ها به معنی ایجاد اشتغال نیست، اکنون دولت برای حل معضل بیکاری به دیوار صندوق توسعه ملی تکیه کرده است.
15
آذر
قیمت نفت کاهش یافت

نفت برنت با 39 سنت (72%) افت قیمت به 54 دلار و 7 سنت رسید.
15
آذر
عمان هم تولید نفت خود را کاهش می دهد

وزیر انرژی عمان گفت، کشورش در نشست روز ۱۰ دسامبر کشورهای غیر عضو اوپک با اوپک در وین شرکت خواهد کرد.
14
آذر
۵ رقم مهم بودجه ۹۶

بر اساس لایحه بودجه ای که دقایقی قبل از سوی حسن روحانی، رئیس جمهور به مجلس ارایه شد، قیمت نفت ۵۰ دلار، دلار ۳۳۰۰ تومان، سهم صندوق توسعه ملی ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.
14
آذر
بومی سازی شیرآلات خاص

با تولید شیرآلات خاص،صنعت نفت و گاز ایران به ده کشور تولید کننده این محصول پیوست
14
آذر
رايزني نفتي ايران و برزيل

وزير نفت کشورمان بعد از ديدار با وزير انرژي و معادن برزيل در جمع خبرنگاران گفت: برزيلي ها تجربه خوبي در اکتشاف و توسعه ميدانهاي نفتي در آبهاي عميق و نيمه عميق دارند.
14
آذر
رشد بازار سرمایه با توافق اوپک

بازار سرمایه بویژه بازار سهام شرکت های پالایشی در نتیجه توافق اوپک با رشد مواجه شده و پیش بینی می شود همه بازارها از رکود به سمت رونق حرکت کنند.
13
آذر
ایران رهبر کاهش تولید

روزنامه اعتماد در ستون نگاه روز، نوشت: از نگاه اقتصاد سیاسی، بین الملل، حوادث و اتفاقات رخ داده در ماه های گذشته، این احساس را تقویت می کند که در سال ٢٠١٧ قیمت نفت برنت میان ٥٠ تا ٥٥ دلار نوسان می کند.
13
آذر
توافق اوپک آغاز ماراتن

پس از موفقیت ترامپ، تقویت بازار نفت محرک دوم بازارهای جهانی به شمار می رود.
13
آذر
جهش قیمت نفت پس از توافق غیرمنتظره

جهش قیمت نفت پس از توافق غیرمنتظره ، پنج شنبه متفاوت بازار ارز ، تصمیم ضدایرانی سنای آمریکا ، زمان مناسب خرید مسکن ، تمایل حقیقی ها به بزرگان سهام و دلار زیر ذره بین بازار آتی از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه دنیای اقتصاد در شماره شنبه 13 آذر است.
13
آذر
شتاب افزایش قیمت نفت بیش از انتظار بود

وزیر نفت با بیان اشاره به شتاب افزایش قیمت ها پس از تصمیم اخیر اوپک که بیش از انتظارها بود؛ گفت: فکر می کنم بازار به وضعیت متعادلی رسیده و در قیمت های بالاتر تثبیت می شود.
02
آذر
روسیه مایل به فریز تولید نفت خود در سطح فعلی است

رئیس جمهور روسیه با بیان این که مانعی بر سر راه توافق اوپک در ماه جاری میلادی نمی بیند گفت: روسیه مایل به فریز تولید خود در سطح فعلی است.
02
آذر
کارنامه نفتی مناطق آزاد

با روی کار آمدن دولت یازدهم تلاش بسیاری شده تا از ظرفیت های گوناگون مناطق آزاد اقتصادی استفاده شود و سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی را برای سرمایه گذاری به مناطق آزاد سوق دهیم.
02
آذر
باراصلی کاهش تولیداوپک بردوش عربستان و متحدانش

در حالی که تجار نفتی نسبت به اجرایی شدن توافق اوپک برای کاهش تولید و تقویت قیمت ها امیدوارتر شده اند به نظر می رسد بار اصلی کاهش تولید بر عهده کشورهایی نظیر عربستان، کویت، امارات و قطر خواهد بود.
02
آذر
نفت 49 دلار ی شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت خوش بینی به توافق اوپکی ها بالای 49 دلار معامله می شود و کارشناسان معتقدند که عربستان به این توافق نیاز دارد و کاهش دوباره قیمت نفت این کشور را در وضعیت قرمز قرار می دهد.
01
آذر
سه پیشنهاد ویژه عراق برای کاهش تولید اوپک

ساعت24-وزیر نفت عراق گفت که این کشور قصد دارد سه پیشنهاد تازه در نشست آینده سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین برای اجرای طرح کاهش تولید نفت ارایه کند.
01
آذر
معاملات اين هفته بازار نفت با افزايش قيمت آغاز شد

نزديک تر شدن اعضاي اوپک به دستيابي به توافق براي کاهش توليد سبب شد قيمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه اول آذر ماه) افزايش يابد.
01
آذر
اوپک بعد از ترامپ؛ بازگشت نظام سهمیه بندی

رییس جمهور منتخب امریکا دونالد ترامپ قول داده است که دولت وی تسلط بر بازار بین المللی انرژی را به عنوان یک استراتژی اقتصادی و سیاست خارجی برنامه ریزی خواهد کرد.
01
آذر
توافق  کاهش تولید نفت  اوپک

وزارت نفت عراق طی بیانیه ای اعلام کرد: این کشور پیشنهادی را برای ارائه در نشست آتی اوپک با هدف نهایی شدن توافق کاهش عرضه نفت این سازمان آماده کرده است.
29
آبان
امتیاز نفتی بیشتری نباید به ایران داده شود

اوپک در حال نزدیک شدن به نهایی کردن اولین توافق خود در ۸ سال گذشته برای کاهش تولید است و اکثر اعضا آماده اند که انعطاف پذیری قابل توجهی را در زمینه حجم تولید به ایران پیشنهاد کنند.
29
آبان
بدهی دولت به پتروشیمی ها تهاتر می شود

اکونیوز:قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی به اخذ مصوبه ای از هیات دولت اشاره کرد که با بهره گیری از آن، مرحله اول تهاتر طلب و بدهی های شرکت های پتروشیمی و دولت اجرایی شد.
29
آبان
آمار تولید نفت خام با منابع بین المللی هم خوانی ندارد

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت، با اشاره به اینکه اوپک ۵۰ درصد درآمد نفتی ایران را افزایش می دهد،گفت: رقم منابع بین المللی از میزان تولید نفت خام ایران با رقم منابع داخلی از میزان صادرات نفت و میزان نفت خام مورد نیاز پالایشگاه ها حدود ۴۰۰ هزار بشکه اختلاف دارد که وزارت نفت باید پاسخگو باشد.
29
آبان
قیمت نفت جهانی به ۴۷ دلار نزدیک شد

اکونیوز:قیمت جهانی نفت در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته روندی صعودی به خود گرفت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۴۶ دلار و ۸۶ سنت معامله شد.
26
آبان
اعلام برنامه توسعه ای خطوط لوله نفت

جعفری نسب متوسط عمر مناسب را برای خطوط 35 سال عنوان کرد و گفت: با استفاده از فناوری و روش های جدید حفاظت و نگهداری، عمر مفید خطوط را بالا می برند.
26
آبان
نفت گران می شود یا ارزان

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت،گفت: طرح فریز نفتی یعنی میزان تولید نفت خام کشورهای عضو اوپک که در حدود ۳۴ میلیون بشکه در روز است، تثبیت شود که اجرای این طرح دیگر معنایی ندارد.
26
آبان
اوپک برای تثبیت توافق فریز نفت روزشماری می کند

دبیر کل اوپک بر این باور است که قیمت تعادلی نفت در بازار به مراتب بالاتر از قیمت کنونی بازار است.
26
آبان
قیمت نفت بیش از 2 دلار رشد کرد

بازگشت امیدواری به توافق اعضای اوپک برای کاهش تولید نفت سبب شد در معاملات دیروز (سه?شنبه 25 آبان) قیمت نفت افزایش یابد
25
آبان
بازگشت شرکت های اروپایی به میادین نفتی ایران

یک کارشناس اقتصادی گفت: با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری بعدی آمریکا، شرکت های نفتی اروپایی برای بازگشت به میادین نفتی ایران باید دوبار فکر کنند.
25
آبان
افزایش درآمدهای مالیاتی کاهش قیمت نفت را جبران کرد

در عملکرد بودجه سال جاری یک اتفاق نادر به چشم می خورد. بنابر آمار دخل و خرج دولت در نیمه نخست سال جاری، با وجود کاهش درآمدهای نفتی پرداخت های عمرانی ۵۳ درصد افزایش داشته است.
25
آبان
صادرات نفت ایران از عراق کمتر است

وزیر نفت افزایش قدرت کشور را منوط به افزایش تولید نفت در بازار می داند، این در حالی است که با وجود تلاش های صورت گرفته در دوران پساتحریم، صادرات نفت عراق از ایران بیشتر است؛ کشوری که به تازگی توانسته به این جایگاه دست یابد. از دید کارشناسان بازار نفت، در حال حاضر ایران قدرت چانه زنی در بازار نفت را ندارد و مسیر طولانی برای دستیابی به این جایگاه پیش روی خود دارد.
25
آبان
ايران و آلمان براي گشايش خط اعتباري ١٢ ميليارد يورويي

مدير سرمايه گذاري شرکت ملي صنايع پتروشيمي از مذاکره با ٢ شرکت آلماني براي گشايش خطوط اعتباري ١٢ ميليارد يورويي خبر داد.
24
آبان
سه طرح صنعتی تولیدی در استان کرمان به بهره برداری می رسد

با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت، چند طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید 5 میلیون تن گندله در سال افتتاح می شود.
24
آبان
صنعت نفت حداکثر استفاده از برجام را داشته است

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر روز گذشته در مراسم بهره برداری از طرح های توسعه میادین نفتی غرب کارون اظهار کرد: برجام یعنی یک فضای جدید و تنفس جدید که باید از این فضا بهره برداری کرد، اکنون درها باز شده که ما کار کنیم.
24
آبان
متوقف شدن جنگ نفتی آل سعود

در حالی که وزیر نفت عربستان پیش از این از تهدید به افزایش عرضه نفت در بازار خبر داده بود امروز اعلام کرده است که توافق اوپک بسیار ضروری است. متوقف شدن جنگ نفتی آل سعود در الجزایر اتفاق افتاد.
24
آبان
دستور روحانی و پیام نفتی ایران به دنیا

رئیس جمهور با یك تیم عالیرتبه به خوزستان آمد. از وزیر كشور گرفته تا وزرای نفت، نیرو، راه و تا رئیس شورای عالی امنیت ملی. سه پرده كنار رفت و سه طرح مهم توسعه میادین نفتی غرب كارون افتتاح شد. آزادگان شمالی (٧٥ هزار بشكه)، یادآوران (٣٠+٨٥ هزار بشكه) و یاران
23
آبان
وابستگی اقتصاد ایران به نفت کاهش یافت

مؤسسه وود مکنزی در جدیدترین گزارش خود از افزایش آسیب پذیری کشورهای خاورمیانه به جز ایران نسبت به کاهش قیمت نفت خبر داد که کاهش وابستگی اقتصاد ایران به نفت را نشان می دهد.
23
آبان
افتتاح مهم ترین طرح های نفتی خوزستان

رئیس جمهوری: با هدف بررسی مشکلات و افتتاح طرح های مهم نفتی به خوزستان آمده ایم .
23
آبان
گشایش بزرگ در صنعت نفت

صنعت نفت دیروز با امضای تفاهم نامه توسعه فاز ١١ پارس جنوبی با کنسرسیومی متشکل از دو شرکت خارجی توتال فرانسه و ان پی سی چین و همچنین شرکت ایرانی پتروپارس گام بزرگی را در دوران پساتحریم برداشت. این تفاهم نامه که در یک مقطع زمانی شش ماهه به یک قرارداد اجرائی منتهی خواهد شد، گشایش مهمی برای توسعه صنعت نفت به شمار می آید.
23
آبان
صادرات 90 درصدی محصولات پتروشیمی مهاباد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی مهاباد گفت: با ایجاد صنایع پائین دستی ارزش صادرات پتروشیمی10 برابر می شود.
22
آبان
ایران 130 میلیارد دلار قرارداد جدید نفتی امضا می کند

دولت بهار: معاون وزیر نفت با اشاره به تعریف ۱۱ پروژه مذاکراتی ایران با شرکت های بین المللی در بخش بالادستی نفت، گفت: پیش بینی می شود ایران قراردادهای نفتی به ارزش ۱۳۰ میلیارد دلار امضا کند.
22
آبان
گزارش رسمی ایران به اوپک درباره تولید نفت

ایران در گزارشی به اوپک اعلام کرد در ماه اکتبر تولید نفت خود را ۲۱۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل افزایش داده و به ۳.۹۲ میلیون بشکه در روز رسانده است.
22
آبان
مذاکرات نفتی ایران و روسیه به نتیجه رسید

سفیر روسیه در ایران گفت: اخیراً شرکت لوک اویل روسیه مذاکراتی با آقای زنگنه وزیر نفت ایران داشته و این مذاکرات به نتیجه رسیده است
22
آبان
ایران 130 میلیارد دلار قرارداد جدید نفتی امضا می کند

امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت با بیان اینکه هم اکنون در کنار مذاکرات توتال فرانسه به منظور امضای قرارداد نهایی توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی به ارزش حدود ۴.۸ میلیارد دلار، مذاکرات با سایر شرکت های خارجی هم در حال انجام است، گفت: بر این اساس در شرایط فعلی ۱۱ پروژه مذاکراتی با شرکت های معتبر بین المللی در صنعت نفت آغاز شده است.
19
آبان
ترامپ به جان نفت هم افتاد

نفت جهانی روز چهارشنبه که شمارش آراء برتری غیرمنتظره دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را نشان داد و بازارهای جهان را در التهاب فرو برد، با کاهش روبرو شد.
19
آبان
افزایش اندک قیمت نفت اوپک

قیمت نفت اوپک در این لحظات با افزایش اندکی همراه شده است .
19
آبان
نفت برنت ۴۴ دلار شد

پیروزی غیرمنتظره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، منجر به سقوط آزاد قیمت انواع شاخص های معتبر نفت خام در بازار شده است.
19
آبان
پتروشیمی صندوق ذخیره فرهنگیان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تخلف و مطالبه غیرقابل وصول 240 میلیارد تومانی تنها در پتروشیمی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.
18
آبان
تبدیل فاضلاب به نفت خام

سامسونگ برای آنکه گلکسی اس 8 را از رقبا متمایز کند قصد دارد تا دستیار صوتی هوشمندی را برای این گوشی در نظر بگیرد.
18
آبان
خرید نفت ایران از سوی مصر، دروغ محض است

وزیر نفت با اشاره به شایعاتی مبنی بر این که مصر از ایران نفت خریداری کرده است، گفت: این موضوع دروغ محض است.
18
آبان
قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

برخی پیش بینی ها درباره پیروزی نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور سبب شد در معاملات دیروز (دوشنبه ١٧ آبان ماه) قیمت نفت افزایش یابد.
18
آبان
توتال وارد توسعه فاز 11 پارس جنوبی شد

توافقنامه توسعه فاز 11 پارس جنوبی بین شرکت ملی نفت ایران، شرکت توتال، شرکت CNPC چین و پتروپارس امضا شد.
17
آبان
صادرات روزانه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه نفت

معاون وزیر نفت از نهایی کردن وندورلیست سازندگان داخلی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰۰ سازنده تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور شناسایی شده اند.
17
آبان
سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به حضور در پتروشیمی ایران

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران از تقاضای بالای شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در این صنعت خبرداد
17
آبان
افزایش حقوق نفت و دلار در بودجه ۹۶

در فاصله حدود یک ماه مانده به زمان قانونی تحویل لایحه بودجه سال آینده تبصره ها به دولت رفته، ولی با وجود پیش بینی هایی که برای تعیین ارقام کلان و اصلی در بودجه وجود دارد، هنوز نهایی نشده است.
17
آبان
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

اظهارات دبیرکل اوپک مبنی بر اینکه این سازمان به توافق الجزایر در زمینه کاهش تولید متعهد است موجب شد تا قیمت نفت امروز بیش از یک درصد افزایش یابد.
15
آبان
شناور نفتی ایران در خلیج فارس غرق شد

شرکت نفت فلات قاره، جزئیات غرق شدن یک شناور نفتی ایران در آب های خلیج فارس را تشریح کرد.
15
آبان
عرضه ۷۱ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۵ آبان ماه، شاهد عرضه ۷۱ هزار و ۳۷۲ تن انواع کالاست.
15
آبان
تنش در اوپک قیمت هفتگی نفت را بشدت کاهش داد

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، با بالاگرفتن تنش میان ریاض و تهران که می تواند توافق کاهش تولید اوپک را به خطر بیاندازد، قیمت هفتگی نفت برنت با هشت درصد افت، بیشترین کاهش را از ماه ژانویه (دی 94) تا کنون تجربه کرد.
15
آبان
ونزوئلا در صنایع پتروشیمی منتفی شد

مشارکت ایران و ونزوئلا به منظور ساخت مشترک یک مجتمع پتروشیمی با ظرفیت یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول در عسلویه، به طور کامل منتفی شد.
12
آبان
پيش بيني عربستان درباره بازگشت توازن به بازار نفت

مديرعامل شرکت نفتي آرامکو عربستان سعودي اعلام کرد انتظار مي رود بازار نفت توازن خود را اوايل سال آينده ميلادي بازيابد.
12
آبان
دردسر نیجریه و لیبی برای اوپک

پایگاه خبری بلومبرگ آمریکا اعلام کرد، با افزایش تولید نفت کشورهای نیجریه و لیبی، کار سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کاهش مازاد عرضه بازار سخت تر شد.
12
آبان
بازدید سینماگران از پروژه های نفتی و گازی جنوب کشور

جمعی از سینماگران به دعوت شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت ملی نفت ایران صبح امروز به خوزستان سفر کردند.
12
آبان
پول نفت به کشور باز می گردد

محسن قمصری مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره اهمیت انتقال پول حاصل از فروش محصولات نفتی به کشور اظهار داشت: با واریز درآمدهای نفتی و ایجادگشایش در اقتصاد، رونق به سرمایه گذاری های داخلی بازمی گردد.
11
آبان
امکان خرید مدت دار محصولات پتروشیمی در بورس کالا

صنایع پایین دستی پتروشیمی بالاترین ارزش افزوده را در زنجیره تولید این محصولات ایجاد می کند بنابراین توجه به وضعیت تولید و فروش این محصولات در صنعت پتروشیمی با اهمیت است
11
آبان
نفت زیر ۵۰ دلار معامله می شود

ساعت24-تعلل تولیدکنندگان غیر عضو اوپک برای همراهی با تلاش این سازمان برای تثبیت بازار سبب شد قیمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه ١٠ آبان ماه) کاهش یابد.
11
آبان
موافقت مشروط روسیه با فریز نفتی

مقام های بلندپایه و کارشناسان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین اعلام کردند که مسکو همچنان مایل به تثبیت عرضه نفت خود است.
11
آبان
هدفگذاری صدور40 درصد محصولات پتروشیمی به اروپا

مدیرعامل شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از هدفگذاری صادرات 40 درصد محصولات پتروشیمی تولیدی کشور به اروپا خبر داد که در ماه های آینده و با رفع مشکلات پیش روی، تحقق خواهد یافت
11
آبان
520 میلیون لیتر انواع فراورده نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: طی هفت ماهه سال جاری 522 میلیون و 770 هزار لیتر فرآورده نفتی مایع در این استان مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با مصرف 508 میلیون و 20هزار لیتر، افزایش 3 درصدی نشان می دهد.
11
آبان
مشتری ثابت های جدید در انتظار نفت ایران

لایه های نفتی کشورمان چندین و چند سال در فشار توده سنگ هایی به نام تحریم گرفتار شده بود. سنگلاخ هایی که نه تنها راه بهره گیری از طلای سیاه را برای کشورمان بسته بود، بلکه مشتریان خارجی نفت ایران را هم تشنه نگه داشته بود، مشتریانی که گویا پشت در نشسته بودند تا پس از رفع تحریم ها بشکه های خود را برای سیراب شدن از این ماده سیاه رنگ به صف کنند.
09
آبان
کاهش تولید خیال خام است

در شرایطی که نشست اوپک با روسیه در الجزیره منجر به توافقی برای اجرای فریز نفتی شده است، کتاب خاطرات علی النعیمی با عنوان از بادیه نشینی تا سردمداری نفت جهانی منتشر شده که نشان می دهد او هیچ خوشبینی ای به همکاری در چارچوب اوپک و کشورهای غیر اوپک ندارد.
09
آبان
نقشه ایران و عراق برای مقابله با عربستان

سرپرست سابق اداره کل امور اوپک اظهار کرد: ایران وعراق باید یک استراتژی مشخص در زمینه تولید نفت با یکدیگر داشته باشند و به نفع هر دو کشور است که به این توافق برسند که تولید دو کشور معادل تولید عربستان شود و با یکدیگر وزنه ای معادل عربستان ایجاد کنند.
09
آبان
بی ثباتی چه بلایی سر شرکت های نفتی می آورد

شرکت حفاری شمال به عنوان یکی از شرکت های پیشرو ارائه خدمات نفتی ایرانی سومین تغییر مدیرعامل را در دو سال گذشته تجربه می کند که شرکت های ایرانی حتی برای کار در میادین نفتی ایران هم درگیر رقابت با خارجی ها می شوند.
09
آبان
آفریقا بازار جدید پتروشیمی ایران

یک مقام مسئول با اشاره به برنامه ریزی برای آغاز صادرات محصولات پتروشیمی به برخی از کشورهای آفریقایی، گفت: مذاکرات برای صادرات محموله های اوره به موزامبیک آغاز شد.
08
آبان
پیشرفت بزرگترین متانول جهان از مرز 91 درصد گذشت

به نقل از شانا، از شرکت متانول کاوه به عنوان بزرگترین واحد تولید متانول در جهان نام برده می شود که با درجه کیفی A-A و ظرفیت 7 هزار تن در روز در بندر دیر واقع در بوشهر تاسیس شده است.
08
آبان
کاهش ارزش دلار مانع از سقوط بیشتر قیمت نفت شد

رویترز اعلام کرد:قیمت نفت در بازارهای جهانی علی رغم وجود عوامل افزایشی نظیر کاهش ارزش دلار، به علت نشست بی نتیجه اوپک همچنان در محدوده منفی باقی ماند و بیشترین کاهش هفتگی در یک ماه و نیم اخیر را ثبت کرد.
08
آبان
پیش فروش نفت ایران به سوئیسی ها

مدیر امور بین الملل شرکت نفت با شفاف سازی درباره قرارداد جنجال برانگیز فروش نفت و فرآورده نفتی ایران به ویتول سوئیس، هرگونه فروش نفت با تخفیف ویژه به سوئیسی ها را رد کرد.
08
آبان
صادرات غیرنفتی هنوز بوی نفت می دهد

بررسی آمار تجاری ایران در ۷ ماهه ابتدای امسال گویای آن است که بازهم با احتساب تولیدات نفتی مانند گاز مایع و میعانات گازی، آمار صادرات غیرنفتی با رشد همراه شده است.
05
آبان
اصل ۴۴ قانون اساسی وزیر نفت را به مجلس کشاند

سوال ملی نماینده سیرجان از وزیر نفت در خصوص عدم اجرای مطلوب بخشی از قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اعلام وصول شد.
05
آبان
قيمت محصولا پتروشيمي در سربالايي افزايش

عضو اتحاديه صادرکنندگان فرآورده هاي نفت، گاز و پتروشيمي از افزايش قيمت 20 فرآورده نفتي خوراک صنايع پايين دستي خبرداد.
05
آبان
آتش و نفت محصول جدید زمین های کشاورزی

در استان لرستان چاه های آبی وجود دارد که آتش و قیر را وارد اراضی کشاوزی کرده؛ تا جایی که ساکنان منطقه، در میان ترس و نگرانی به آب و آتش می زنند.
05
آبان
طرح فروش۵۴۰هزار میلیاردتومان نفت

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس با بیان اینکه در این برنامه فروش ۵۴۰ هزار میلیارد تومان نفت پیش بینی شده گفت: پرداخت حقوق های نجومی ممنوع شد.
04
آبان
قيمت نفت يک گام عقب نشيني کرد

بازگشايي يک ميدان نفتي در انگليس و درخواست عراق براي مستثني شدن از توافق اوپک براي کاهش توليد نفت سبب شد در معاملات ديروز (دوشنبه سوم آبان ماه) قيمت نفت کاهش يابد.
04
آبان
رایزنی روسیه با اوپک برای تثبیت بازارنفت

اکونیوز:وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست ماه آینده اوپک با هدف نهایی کردن توافق الجزایر گفت، وزرای انرژی روسیه و قطر به همراه دبیرکل اوپک اقدام مشترک احتمالی برای تثبیت بازار نفت را مورد بررسی قرار دادند.
04
آبان
٢ سیاست اصلی عرضه پتروشیمی ها در بورس کالا

حصول دست یابی به بورس مرجع منطقه ای و جهانی پتروشیمی و کاهش خام فروشی از سیاست های پیش روی عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا خواهد بود.
04
آبان
علت رایزنی روسیه با اوپک چیست

وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست ماه آینده اوپک با هدف نهایی کردن توافق الجزایر گفت، وزرای انرژی روسیه و قطر به همراه دبیرکل اوپک اقدام مشترک احتمالی برای تثبیت بازار نفت را مورد بررسی قرار دادند.
03
آبان
کمک ایران به اوپک برای ایجاد تعادل در بازار نفت

معاون امور بین الملل و امور بازرگانی وزیر نفت با بیان اینکه ایران حاضر به تشویق و همراهی با اوپک برای اجرای فریز نفتی است، گفت: قیمت منصفانه نفت که باعث ایجاد تعادل در بازار می شود بشکه ای 55 تا 60 دلار است.
03
آبان
قيمت نفت ايران در آستانه ٥٠ دلار قرار گرفت

افزايش قيمت نفت در بازارهاي جهاني در هفته منتهي به ١٤ اکتبر تداوم پيدا کرد و قيمت نفت ايران در آستانه ٥٠ دلار قرار گرفت.
03
آبان
بزرگترین شرکت پتروشیمی آمریکایی آماده بازگشت به ایران شد

به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران، دور جدید مذاکرات مسئولان صنایع پتروشیمی ایران و سه شرکت بزرگ نفتی و پتروشیمیایی آمریکا و اروپا با هدف ساخت واحدهای جدید پلیمری، انتقال دانش، فنآوری های نوین و تامین لایسنس طرح های جدید صنعت پتروشیمی آغاز شد.
03
آبان
مشعل غرورآفرین خودکفایی در خلیج فارس روشن شد

سکوی فاز 18 پارس جنوبی که در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ساخته شده، تنها 62 روز پس از نصب در منطقه پارس جنوبی به تولید گاز رسید و مشعل غرورآفرین خودکفایی ملی را در خلیج فارس روشن کرد.
02
آبان
 70 درصد محصولات صادراتی کشور، غیر نفتی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 70 درصد صادرات کشور در سال گذشته غیر نفتی بود که این نسبت، یک رکورد محسوب می شود.
02
آبان
آغاز عملیات اجرایی تأسیس منطقه ویژه فناوری نفت و گاز در خوزستان

دبیر ستاد نفت و گاز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه این معاونت برای ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری نفت و گاز در خوزستان، از آغاز عملیات اجرایی تأسیس این منطقه خبر داد
02
آبان
امید ونزوئلا به توافق نفتی با اوپک

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت که کشورهای تولید کننده نفت به دستیابی به توافق برای محدود کردن تولید، بسیار نزدیک هستند.
02
آبان
پتروشیمی ها بلعیده می شوند

شرکت بازرگانی پتروشیمی در یکسال گذشته نیز بار دیگر بد عهدی کرده و هم اکنون 270 میلیون یورو به هلدینگ خلیج فارس بدهکار است.
01
آبان
ایران برای عرضه محصولات پتروشیمی به اروپا آمادگی دارد

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی از اعلام آمادگی مجتمع های پتروشیمی کشور برای عرضه محصولات تولیدی به اروپا از جمله کشورهای آلمان و بریتانیا خبر داد.
01
آبان
معاملات نفتی ایران با بانک آلمانی آزاد شد

معاون وزیر نفت از آغاز همکاری های نفتی ایران و دویچه بانک آلمان خبر داد و گفت: همکاری چندین بانک بزرگ اروپایی دیگر تا چند روز آینده با ایران از سرگرفته خواهد شد.
01
آبان
حذف شرکت های ایرانی از پروژه واگذاری قراردادهای نفتی

دولت بهار: بنا بر اعلام علی کار در (مدیرعامل شرکت ملی نفت) قرار شده است وزارت نفت به شرکت های داخلی اجازه حضور در مناقصه های مربوط به این میادین از جمله میدان نفتی بزرگ و کم ریسک آزادگان جنوبی ندهد(!) و این میادین به خارجی ها پیشکش شود.
01
آبان
مانور صادرات نفت خام زیبنده اقتصاد کشور نیست

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مانور صادرات نفت خام زیبنده اقتصاد کشور نیست و باید به شدت از خام فروشی پرهیز شود.
28
مهر
منابع نفتي جنوب موصل در کنترل ارتش عراق

خبرگزاري آريا- نيروهاي عراقي موفق شدند در جريان پيشروي هاي خود به سمت موصل کنترل صد (100) حلقه چاه نفتي در جنوب اين شهر را به دست بگيرند.
28
مهر
صادرات غیرنفتی با کمک  گاز  از واردات پیشی گرفت

يكي از حوزه هاي مهمي كه دولت يازدهم اميد زيادي به رونق آن در دوران پسابرجام داشت، صادرات غير نفتي بود كه متأسفانه بي نتيجه ماند.
28
مهر
نصب سکوی دوم فاز ۱۷ پارس جنوبی تا پایان آبان ماه

مجری طرح توسعه فازهای ١٧و١٨ پارس جنوبی گفت: انتظار می رود پس از عملیات مهاربندی روی شناور حامل و انتقال آن به موقعیت مخزن، عملیات نصب این سکو ٢٠ آبان انجام شود
28
مهر
فیات  ایتالیا در ایران پتروشیمی ساز می شود

گروه سرمایه گذاران ایتالیایی با سرپرستی یکی از سهامداران اصلی شرکت فیات برای مشارکت در ساخت و توسعه صنایع پتروشیمی ایران مذاکراتی را با شرکت های پتروشیمی ایرانی آغاز کردند
27
مهر
عرضه 39 هزار تن مواد پلیمری در بورس کالا

این مواد پلیمری از محصولات شرکت های پتروشیمی بانیار پلیمر گنبد، اروند، امیر کبیر، ایلام، آبادان، آریا ساسول، بندر امام، تبریز، تخت جمشید، تندگویان، جم، رجال، شازند، غدیر، قائد بصیر، لاله، تخت جمشید پارس و پلی پروپیلن جم است.
27
مهر
محصولات تولیدی فازهای 17 و 18 به 2 میلیارد دلار رسید

محمد مشکین فام مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس بارگیری سکوی 17B پارس جنوبی را آخرین حلقه تکمیل زنجیره تولید فازهای 17 و 18 پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: در آستانه بارگیری سکوی 17B پارس جنوبی با تشریح وضع فازهای 17 و 18 پارس جنوبی به شانا گفت: هم اکنون پالایشگاه فازهای 17 و 18 شرایط مطلوبی دارد و از زمستان پارسال (1394) تولید گاز اتان آغاز شده است.
27
مهر
واکنش تهران به خرابکاری عربستان در صنعت نفت ایران

معاون وزیر نفت در واکنش به احتمال خرابکاری و ایجاد اختلال در روند جذب سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران، گفت:صنعت نفت امتیازهای متعددی دارد و به زودی چندین قرارداد بزرگ امضا می شود.
27
مهر
اوپک احتمالا ایران را از کاهش سقف تولید نفت معاف کند

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که ایران قصد دارد که درسال آینده تولید نفتی خود را تا سقف 4 میلیون در روز افزایش دهد که این اقدام طرح اوپک برای کاهش سقف تولید نفتی را پیچیده تر می کند.
26
مهر
جذب فاینانس 4.2 میلیارد یوانی از چین در بخش پتروشیمی

مدیرعامل هلدینگ انرژی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در نظر داریم برخی فعالیت ها را بین المللی کرده و سهام شماری از شرکت های بخش انرژی را در سایر کشورها عرضه کنیم.
26
مهر
آغاز به کار دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو ایران

دومین کنگره راهبردی نفت و نیرو ایران صبح امروز با حضور وزیر نفت در هتل المپیک آغاز به کار کرد.
26
مهر
واردات نفت ژاپن از ایران ۲۶ درصد افزایش یافت

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که صادرات نفت ایران به ژاپن در بازه زمانی ژانویه تا اوت تقریبا به میزان یک چهارم افزایش یافته است.
26
مهر
نفت پلی میان ایران و غرب می شود

تقریباً یک هفته پس ازآنکه وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحریم های بیشتری لغو شده است وزیر نفت ایران از پذیرش درخواست شرکت های نفتی خارجی برای فعالیت در این کشور خبر داد.
25
مهر
۵۰ مقصدصادرات کالاهای ایرانی درپسابرجام

گزارش ها نشان می دهد که در شش ماهه نخست امسال، 20 قلم عمده صادراتی به لحاظ ارزشی سهم 58 درصدی و از لحاظ وزنی سهم 60 درصدی از کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده اند.
25
مهر
بازار نفت در انتظار اجرایی شدن فریز نفتی

روزنامه ایران در صفحه اقتصادی به ارایه گزارشی درباره توافق اعضای اوپک برای کاهش تولید نفت و طرح فریز نفتی پرداخت و نوشت: فضای بازار جهانی نفت خام برای نخستین بار در طول چند دهه اخیر رنگ و بوی غیر سیاسی به خود گرفته است.
25
مهر
نفت را از سیاست جدا کنیم

ایران، عربستان، روسیه و عراق همگی در یک قایق هستتند، شاید درست باشد که خارج از گفت وگوهای اوپک با هم مذاکره داشته باشند.
25
مهر
تاثیر مثبت افزایش جهانی قیمت نفت بر معاملات بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رسیدن قیمت جهانی نفت به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه، می تواند نوید بخش تعادل در اقتصاد و در پی آن بازار سرمایه کشور باشد.
24
مهر
سفارش خرید نفت آمریکا افزایش یافت

طبق اعلام کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا، معامله گران سفارش خرید شاخص نفت خام این کشور را در هفته گذشته افزایش دادند.
24
مهر
آغاز فروش نفت ایران به اتریش

یک مقام مسئول با اشاره به فروش اولین محموله نفت ایران به اتریش در دوران پسابرجام، گفت: مذاکرات برای نهایی کردن قرارداد فروش بلندمدت نفت آغاز شده است.
24
مهر
انفجار و آتش سوزي گسترده در نزديکي پالايشگاه نفت

در اثر انفجار در نزديکي پالايشگاه نفت در شهر حيفا در فلسطين اشغالي، آتش سوزي گسترده اي به وقوع پيوست.
24
مهر
مذاکره بلاروس با ایران برای خرید نفت ارزان تر

رئیس جمهور بلاروس گفت، کشورش در حال مذاکره با ایران است تا نفت با قیمت ارزان از این کشور بخرد. به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک نیوز، رئیس جمهور بلاروس گفت، کشورش در حال مذاکره با ایران برای خرید نفت از این کشور است
19
مهر
پیشنهاد جدید نفتی ایران به اوپک

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به مستثنی شدن ۳ کشور از طرح سهمیه بندی نفت در اوپک، گفت: برای توافق نهایی در بین اوپکی ها، عربستان باید نقش تولیدکننده شناور نفت اوپک را بازی کند.
19
مهر
وزرای ایران و عراق در نشست استانبول شرکت نمی کنند

منابع آگاه اعلام کردند: وزرای نفت ایران و عراق در نشست استانبول در هفته آینده شرکت نخواهند کرد.
19
مهر
نفت برنت کمتر از 52 دلار شد

نفت برنت دریای شمال به ارزش51.79 دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.
19
مهر
اولتيماتوم جديد نفتي ايران به خارجي ها

ابرار اقتصادي: اولتيماتوم جديد نفتي ايران به خارجي ها خط اعتباري يک ميليارد دلاري نروژ براي ايران تجارت: اعطاي خط اعتباري يک ميليارد دلاري نروژ به ايران
18
مهر
آغاز صادرات نفت خام ایران به مجارستان

شرکت MOL مجارستان برای نخستین بار یک محموله نفت خام سنگین ایران را با حجم ١٤٠ هزار تن برای تحویل در ٢٣ اکتبر (دوم آبان ماه)، خریداری کرده، که قرار است محموله صادراتی نفت ایران، از پایانه خارگ به پایانه ای در کرواسی منتقل شود.
18
مهر
عرضه ۱۰۴هزارتن فرآورده نفت و پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز یکشنبه 18 مهرماه شاهد عرضه 104 هزار و 269 تن انواع قیر، مواد پلیمری، گوگرد و وکیوم باتوم است.
18
مهر
مذاکرات مخفیانه طالبان و آمریکا برای ترانزیت نفت

پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ماجرای گفت وگوهای سرّی بین طالبان و ایالات متحده برای ساخت یک خط لوله از طریق افغانستان که کمتر کسی از آن آگاهی دارد را منتشر کرد.
18
مهر
داعش دو چاه نفتی بزرگ را در عراق منفجر کرد

تروریست های داعش در جنوب استان نینوا دو چاه نفتی بزرگ را منفجر و یک چاه دیگر را نیز بمب گذاری کرده اند.
14
مهر
ایران 19 میلیارد دلار نفت فروخت

حجم صادرات نفت ایران در دوره پسابرجام هر چند نزدیک به یک میلیون بشکه افزایش یافته اما درآمد حاصل از فروش نفت در ۲۰۰ روز نخست امسال در مقایسه با پارسال افزایشی نداشته است.
14
مهر
ضریب بازیافت ۵ مخزن نفتی افزایش می یابد

شرکت ملی نفت ایران انتظار دارد با اجرای فعالیت های توسعه ای گروه توسعه انرژی تدبیر در میدان های یاران، کوپال و مارون تولید روزانه نفت خام این میدان ها از رقم ١٨٥ هزار بشکه کنونی به حداقل ٢٦٠ هزار بشکه برسد
14
مهر
فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۱۴ مهر ماه شاهد عرضه ۴۵ هزار و ۱۰۰ تن انواع قیر، ۲۰ هزار تن وکیوم باتوم،۲۰۰ تن گوگرد و ۱۸ هزار و ۵۶۴ تن مواد شیمیایی است.
14
مهر
قیمت نفت باز هم در چاله دلار افتاد

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه کاهش یافت زیرا افزایش قیمت دلار سبب شد تأثیر مثبت همگرایی اعضای اوپک برای تثبیت بازار نفت، تحت الشعاع قرار گیرد.
13
مهر
درآمدهای نفتی روزبه روز در حال کاهش

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه تراز تجاری ایران در 6 ماهه اول امسال با 2 میلیون دلار مثبت شده است گفت: اتکای کشور به درآمدهای نفتی روزبه روز در حال کاهش است.
13
مهر
نرخ خوراک اتان واحدهای پتروشیمی

وزیر نفت، نرخ گاز اتان تحویلی از سوی شرکت های دولتی وابسته وزارت نفت به واحدهای پتروشیمی را جهت اجرا، ابلاغ کرد.
13
مهر
صادرات نفت ایران

روزنامه دیلی میل انگلیس امروز(سه شنبه) به نقل از دو منبع اعلام کرد، احتمال می رود مجموع فروش نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه سپتامبر (11 شهریور تا 9 مهر) به حدود 2.8 میلیون بشکه در روز رسیده باشد که معادل حداکثر مقدار پیش از تحریم آن در سال 2011 است.
13
مهر
تلاش عراقی ها برای بازگرداندن سهمیه های اوپک

یک کارشناس نفتی عراقی گفت: عراق به دنبال تعیین سهمیه اوپک است تا بتواند دومین تولید کننده نفت اوپک باقی بماند.
12
مهر
نفت گران می شود

روزنامه جام جم در صفحه انرژی درباره پیش بینی افزایش قیمت نفت در اوپک به گفت و گو با محمدصادق معماریان پرداخت و نوشت: ایران پس از مدت ها توانست دوباره سقف روزانه خود را در اوپک به دست بیاورد و 4.1 میلیون بشکه تولید کند.
12
مهر
سایه تصمیم اوپک بر رشد اقتصاد ایران

اقتصاددانان می گویند،با تثبیت تولید نفت به دلیل تصمیم اخیر اوپک رشد اقتصادی ایران از سال آینده سهمی از نفت نخواهد برد.
12
مهر
خنجری که عربستان را وادار به کنار آمدن با ایران کرد

کسری بودجه شدید و ناتوانی در دست درازی به ذخایر ارزی، عربستان را وادار به کنار آمدن با ایران کرد و حتی ایران در قبال کاهش قیمت نفت وضعیت بهتری نسبت به عربستان دارد.
12
مهر
BP رسما مشتری نفت ایران شد

اکونیوز-مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت با اشاره به آغاز فروش نفت ایران به شرکت های انگلیسی، گفت: اولین محموله یک میلیون بشکه ای میعانات گازی ایران تحویل برتیش پترولیوم شد.
11
مهر
توافق اوپک دستاوردی بزرگ برای تهران

توافق کشورهای اوپک در الجزایر برای کاهش تولید نفت و بهبود قیمت ها، دستاوردهایی بسیار مهم تر از آنچه در ابعاد اقتصادی به آن توجه شده به همراه دارد.
11
مهر
ایران و هند در حوزه نفت و کریدور شمال جنوب

وزیر راه و شهرسازی افزایش واردات نفت هند از ایران در ماه های اخیر را حاکی از تمایل دهلی نو برای گسترش هرچه بیشتر روابط با تهران دانست و گفت: ایران و هند می توانند در حوزه نفت و کریدور شمال - جنوب با یکدیگر همکاری کنند.
11
مهر
تعادل بازار در سال های تحریم با ارز پتروشیمی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه ارزهای پتروشیمی در دوره تحریم، جز درآمدهایی بود که به تعادل بازار کمک کرد، گفت: زمانی که در سال 86 تصمیم بر آن شد تا محصولات پتروشیمی در بورس عرضه شود، مخالفان زیادی وجود داشت اما با آزادسازی و افزایش قیمت ها، سرمایه گذاری در این حوزه بیشتر و امکان صادرات گسترده فراهم شد.
11
مهر
صادرات نفت افزایش می یابد

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران از افزایش ۱۵۰ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: هم اکنون روزانه ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار بشکه نفت به کشورهای اروپایی صادر می کنیم.
10
مهر
پالایشگاه ستاره خلیج فارس آماده تولید شد

خبرهای رسیده از بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس حاکی از این است که بخشی از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس آماده تولید شده است.
10
مهر
ایران از نشست اوپک دست پر برگشت

برگ برنده نشست اوپک به دست ایران رسید و سرانجام عربستان که زمینگیر بازی خود در بازار نفت جهان شده است، کوتاه آمد و به طرح استثنای ایران در فریز نفتی رأی داد.
10
مهر
مجلس با اصل قراردادهای جدید نفتی مخالفتی ندارد

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: اگر 15 بند طرح شده از سوی دفتر مقام معظم رهبری حل شود، مشکلی وجود ندارد.
10
مهر
افزايش قيمت نفت طلاي سياه به 50 دلار رسيد

در پايان معاملات ديروز بازارهاي جهاني نفت، قيمت هر بشکه نفت خام برنت انگليس با 38 سنت افزايش، به 50 دلار و 19 سنت رسيد.
07
مهر
فروش دو میلیون تن محصولات در پتروشیمی بندر امام

پتروشیمی بندرامام تا پایان مرداد ماه بیش از2 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی را روانه بازارهای داخلی و خارجی کرد.
07
مهر
پیامد کارشکنی عربستان در مدیریت عرضه نفت

در میان مصرف کنندگان، آمریکا به عنوان بزرگترین برنده کاهش قیمت نفت به شمار می رود به طوری که 229 میلیون دلار در روز (معادل ماهانه 6 میلیارد و 870 میلیون دلار) سود کرده است.عربستان در 2 سال اخیر با حمایت از کاهش قیمت نفت، بیش از 500 میلیارد دلار به اعضای اوپک زیان رسانده و به همین میزان عاید کشورهای صنعتی واردکننده نفت در آمریکا، اروپا و آسیا کرده است.
07
مهر
6 عاملی که قیمت نفت را شارژ کرد

یک کارشناس ارشد پژوهشی موسسه مطالعات بین المللی انرژی با تشریح تحولات بازار نفت در هفته منتهی به 23 سپتامبر 2016 عوامل تقویت قیمت نفت را برشمرد.
07
مهر
بیم  و امید اوپکی ها در فریز نفتی

کشورهای عضو اوپک هرکدام انتظاراتی از نشست الجزایر دارند که در مورد بسیاری از آن ها اگر این انتظارات برآورده نشود، با مشکلات اقتصادی بزرگی مواجه می شوند.
06
مهر
دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی تصویب شد

کلیه مجتمع های پتروشیمی ملزم به عرضه محصولات به جز چند قلم محصول خاص در بورس کالا شدند؛ همچنین تولیدکنندگانی که محصول آنها در بورس پذیرش نشده است، موظفند ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل نسبت به پذیرش محصول خود در بورس کالا اقدام کنند.
06
مهر
گره خوردگی معادلات قدرت در بازار نفت

عربستان در میدانی وارد بازی نفتی شد که طعمه اغراض سیاسی تولیدکنندگان غیر اوپکی شد.
06
مهر
شمارش معکوس برای فریز نفتی

وکیل ملت: طرح فریز نفت که بر اساس آن قرار است هر یک از کشورهای عضو اوپک در سقف معینی تولید نفت خود را کنترل کنند، اولین بار در اواخر فروردین امسال و در نشستی در دوحه قطر مطرح شد و هر چند در آن نشست سعودی ها تلاش بسیاری کردند تا کشورهای حاضر را برای اجرای آن با خود همراه کنند، اما عدم حضور ایران در آن نشست به شکست انجامید.
06
مهر
همکاری پژوهشگاه نفت با شرکت نفت خزر

قرارداد همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت خزر با هدف مطالعات زمین شناسی سطح الارضی دو ناحیه به امضا رسید.
05
مهر
تولید روزانه 30 هزار بشکه نفت از میدان آذر

هوای بالای 50 درجه ی سانتیگراد مرداد، میدانی نفتی در مرز ایران و عراق. مجری طرح از تولد آذر می گوید، از کارهای انجام گرفته ای که این میدان تا رسیدن به 78 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله تولید زودهنگام طی کرده است، معتقد است در اینجا فعل توانستن به خوبی صرف شده است.
05
مهر
کاهش درآمد حاصل از فروش نفت جمهوري آذربايجان

درآمد حاصل از فروش نفت شرکت دولتي نفت جمهوري آذربايجان (سوکار) نسبت به هشت ماهه سال گذشته ۳۵ درصد کاهش يافته است.
05
مهر
وعده توافق اوپکی ها قیمت نفت را بالا برد

سخنان وزیر انرژی الجزایر درباره امکان به کار گیری همه راهکارها برای کاهش یا تثبیت عرضه نفت، سبب شد قیمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه 5 شهریور) افزایش یابد.
05
مهر
عراق در صف اول مخالفان فریز نفتی

اکنون مخالفان طرح سعودی فریز نفتی به ۴ کشور رسیده و علاوه بر لیبی، نیجریه و ایران، عراق در صف اول مخالفان قرار دارد.
04
مهر
ایران پیشنهاد عربستان سعودی را رد کرد

مؤسسه استراتفور گزارش داد ایران پیشنهاد عربستان را برای محدود کردن عرضه نفت به بازار جهانی رد کرده است.
04
مهر
ایمنی اولویت آخر سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی

اغلب شرکت های خصوصی شده غافل از لزوم رعایت اچ اس ای ، این امر را مقوله ای لوکس به شمار می آورند و سرمایه گذاری در آن را آخرین اولویت خود می دانند زیرا با خصوصی شدن واحدها، کسب حداکثری درآمد از محل تولید بیشتر، همواره مورد توجه قرار می گیرد و بنابراین اصول ایمنی که هزینه و زمان می طلبد مخل تولید به شمار می آید.
04
مهر
تراکم عرضه های پالایشگاه ها دربورس انرژی

در جریان معاملات نخستین روز معاملاتی پاییز (شنبه 3 مهر ماه 95)، در تابلوی سلف موازی استاندارد برای قراردادهای با سررسید یکسال و بیشتر در بازار مشتقه، در تمامی نمادهای فعال، 79 هزار قرارداد با ارزش بیش از 173 میلیارد و 800 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.
04
مهر
حضور ایران در بازارهای بین المللی گاز

روزنامه شرق در صفحه نفت و انرژی نوشت: نگاهی به شرایط بین المللی نشان می دهد پسابرجام فرصت مناسبی برای حضور قدرتمند ایران در بازارهای بین المللی گاز طبیعی است، زیرا توسعه روابط ایران و غرب در حوزه های اقتصادی در حال گسترش است و این مهم فرصتی استثنایی برای اثرگذاری ایران را در بازارهای جهانی گاز طبیعی فراهم خواهد کرد.
03
مهر
قرارداد 700 میلیارد تومان با سازندگان ایرانی امضا شد

مدیریت پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران به نمایندگی از وزارت نفت و در مسیر اجرای طرح بومی سازی ١٠ گروه خانواده کالاهای پرمصرف صنعت نفت، تاکنون ٥٢ قرارداد به ارزش تقریبی ٧٠٠ میلیارد تومان با سازندگان داخلی امضا کرده است.
03
مهر
دلار نفتی سعودی چشمها را بر فجایع غرب آسیا بسته

در مورد آمریکا و ناامنیهای پیش آمده در ۱۱ سپتامبر قبلا هم بخشهای زیادی از گزارش پیرامون این واقعه به دلیل دست داشتن اتباع سعودی در این حوادث حذف شده بود.
03
مهر
پيشنهاد مشروط نفتي عربستان به ايران

 عربستان سعودي پيشنهادي مشروط دربارۀ کاهش ميزان توليد نفت خود به ايران ارائه کرد. منابع آگاه به خبرگزاري رويترز گفتند که اين پيشنهاد عربستان که هنوز از سوي تهران قبول يا رد نشده، در ماه جاري مطرح شده است و مي تواند راه حلي ميانه قبل از مذاکرات هفتۀ آيندۀ اوپک در الجزاير باشد.
03
مهر
شعبانپور از نفت و گاز پارس رفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با صدور حکمی محمد مشکین فام را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت نفت و گاز پارس منصوب کرد.
20
شهریور
اوپک باید به حق ایران برای افزایش تولید احترام بگذارد

وزیر انرژی الجزایر اعلام کرد باید به حق ایران، نیجریه و لیبی برای افزایش تولید نفت احترام گذاشته شود.
20
شهریور
قیمت نفت کاهش یافت

نفت برنت دریای شمال به ارزش 48.22دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.
16
شهریور
قیمت نفت برنت دریای شمال فراتر از 47 دلار

نفت برنت دریای شمال به ارزش 47.42دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.
16
شهریور
دولت برای بهبود کیفیت بنزین و خودکفایی چه کرده

با اجرای ناقص طرح هدفمندی یارانه ها و نگاه نه چندان مثبت مدیران ارشد وزارت نفت نسبت به بنزین تولید شده در پتروشیمی ها روند رو به رشد تولید بنزین در داخل کشور متوقف شد.
15
شهریور
دلبستگی عمیق وزیر صنعت به پتروشیمی‌ها

یک صادرکننده نمونه گفت: در حالی عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا درصد ناچیزی از تولیدات پتروشیمی هاست، اما همین مقدار ناچیز نیز به طور کامل در بورس برای تامین نیاز واحدهای تولیدی عرضه نمی شود و جالب اینکه وزیر صنعت کماکان به حمایت بی قید و شرطش از پتروشیمی ها ادامه می دهد.
15
شهریور
دلسوزی نشریه امریکایی برای قراردادهای زنگنه

فوربس طی گزارشی نوشت: سرمایه گذاری در بخش نفت ایران ریسکی تر از اکثر کشورهای نفت خیز است و اقدامی آسان و بدون چالش نخواهد بود. اما شکی نیست که جذابیت های منابع نفتی ایران موجب سرازیر شدن پول به این صنعت خواهد شد.
15
شهریور
بارکیندو امروز در تهران

دلیل سفر دبیرکل اوپک به ایران معرفی خود و بیان برنامه های مدیریتی سازمان اوپک برای کشورهای عضو اعلام شده اما به نظر می رسد بارکیندو به دنبال نزدیک کردن نظرات اعضای اوپک در خصوص سه مسئله است.
14
شهریور
ریشه های حوادث سریالی در پتروشیمی

حوادث سریالی در صنعت پتروشیمی که از پتروشیمی بوعلی در ماهشهر آغاز شد و به پتروشیمی بیستون و خط لوله اتیلن در غرب کشور رسید و دوباره به پتروشیمی بندر امام در همان ماهشهر بازگشت؛ اگرچه حوادث بی سابقه ای نبود؛ اما توالی این حوادث پرسش برانگیز شد.
14
شهریور
زمان‌ پرداخت سود 12 ماهه شپنا اعلام شد

شرکت پالایش نفت اصفهان با انتشار اطلاعیه ای زمان پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به 23 اسفندماه 1394، را اعلام کرد.
14
شهریور
رابطه قیمت سی ان جی و میزان مصرف

مظلومی گفت: قیمت سی.ان.جی را هیات دولت تعیین می کند و قطعا هر نرخی را که اعلام کنند ما فقط اجرا می کنیم.
13
شهریور
قیمت نفت شاخص آمریکا بالا رفت

بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین، وست تگزاس اینترمدییت(دبلیو.تی.آی) در پایان معاملات بازار نفتی نیویورک، نایمکس،برای تحویل در ماه اکتبر با یک دلار و 28 سنت افزایش به 44 دلار و 44 سنت رسید.
13
شهریور
رکوردشکنی ایران در تولید و صادرات گازوئیل

کشورمان در تولید گازوئیل توانسته است به جایگاه جهانی دست یابد تا جایی که امروز رکورد صادرات این محصول را شکسته است و وارد باشگاه صادرکنندگان فرآورده نفتی جهان شده است.
13
شهریور
دو سناریوی افزایش تولید گاز

درست زمانی که روزنامه نگاران در ترمینال دو فرودگاه مهرآباد در انتظار پرواز به جنوب کشور هستند تا از مناطق عملیاتی نفت و گاز زاگرس جنوبی دیدن کنند، خبر می رسد که فازهای ١٥ و ١٦ عسلویه آتش گرفته اند.
13
شهریور
مدل پوتین برای نفت ایران

ولادیمیر پوتین ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح فریز تولید نفت، از موضع ایران در قبال این طرح حمایت کرد.
10
شهریور
نینه بر تولید نفت‌ و گاز آمریکا سایه انداخت

نزدیک شدن طوفان های استوایی به مناطق نفت خیز جنوب آمریکا بر تولید نفت و گاز این کشور در خلیج مکزیک تأثیر گذاشت.
10
شهریور
حراج ثروت بزرگترین شرکت نفتی جهان

شرکت اکسون موبیل برای فروش یک پالایشگاه نفت در ایالت مونتانا آمریکا آماده می شود.
10
شهریور
قیمت جهانی نفت به ۴۶ دلار کاهش یافت

افزایش ارزش دلار از یک سو و تشدید نگرانی ها درباره استمرار عرضه مازاد نفت در بازارهای جهانی از سوی دیگر باعث شد قیمت نفت کاهش یابد.
10
شهریور
دوران ریاضت شرکتهای نفتی ادامه می یابد

تأخیر در بازگشت روند افزایشی به بازار سبب شده است شرکت های نفتی برای کاهش هزینه های خود گام هایی بیشتر بردارند.
09
شهریور
سقوط قیمت ها در بازار گاز

گرانی های اخیر قیمت نفت هم حال بازار گاز را خوب نکرده و به دلیل نبود تقاضای جدید، شیب سقوط آزاد قیمت گاز در بازارهای منطقه ای تندتر شده است.
09
شهریور
صادرات 2 و نیم میلیون بشکه میعانات گازی

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با برجام توانستیم موانع صادرات نفت را برداریم و هم اکنون صادرات نفت و میعانات گازی کشور به مرز 2.5 بشکه در روز رسیده است و پول نفت صرف راه اندازی صنایع، نیازهای بخش صنعت و دیگر بخش های ضروری کشور می شود
09
شهریور
افتتاح ٢٩٩ جایگاه سی ان جی در کشور

مدیر طرح احداث جایگاه های گاز طبیعی فشرده (CNG) شرکت پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: از ابتدای آغاز بکار دولت یازدهم تاکنون ٢٩٩ جایگاه سی ان جی در کشور راه اندازی و در مدار قرار گرفته است
09
شهریور
تولید نفت به بیش از ۳ میلیون بشکه

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گفت: با تلاشهای انجام شده تولید نفت در کشور در حال حاضر به مرز سه میلیون و 850 هزار بشکه ای در روز رسیده است.
06
شهریور
راهی برای جذاب سازی سرمایه گذاری در ایران

قراردادهای جدید نفتی این روزها مورد توجه ویژه رسانه ها و عوام قرار گرفته است؛ قراردادهایی که به عقیده منتقدان مالکیت منافع ملی را به اجنبی ها می دهد و به عقیده مدافعان، این قراردادها مانند مدل قراردادهای پیشین خدمات است که جذابیت آن برای سرمایه گذاران بیشتر شده است و انتقال مالکیت در آنها مطرح نیست.
06
شهریور
قیمت نفت افزایش یافت