message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار نفت و پتروشیمی

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار نفت و پتروشیمی

06
اردیبهشت
تهدید روسی بازار نفت

این روزها بزرگ ترین دغدغه بازار نفت احتمال تمدید یا عدم تمدید توافق بزرگان نفتی برای کاهش تولید است.
06
اردیبهشت
تغییر جایگاه ایران در اوپک بعد از اجرای طرح فریز نفتی

زنگنه زمان قبل از اجرای توافق فریز نفتی را فاجعه ای برای ایران و تولیدکنندگان متوسط و کوچک اوپک دانست.
06
اردیبهشت
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

در حالی که آمارها نشان از افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و میزان بی سابقه عرضه در سایر نقاط جهان دارد قیمت نفت امروز کاهش یافت.
06
اردیبهشت
افزایش 2 میلیون بشکه ای صادرات نفت

استاندار گیلان گفت: افزایش صادرات نفت از یک میلیون بشکه به 3 میلیون و پانصد هزار ازجمله دستاوردهای برجام است.
04
اردیبهشت
واکنش مثبت بازار به احتمال تمدید توافق اوپک

حمایت کمیته کشورهای عضو و غیر عضو اوپک از تمدید توافق کاهش تولید نفت سبب شد قیمت این کالا افزایش یابد.
04
اردیبهشت
بهبود نفت جهانی از ریزش سنگین هفته گذشته

بامداد - قیمتهای نفت پس از ریزش چشمگیری که هفته گذشته داشتند، روز دوشنبه تحت تاثیر انتظارات برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک بهبود یافتند اما ادامه روند افزایش تولید آمریکا، رشد قیمتها را محدود کرد.
04
اردیبهشت
همکاری نروژ برای توسعه فناوریهای صنعت پتروشیمی

به نقل از شرکت ملی پتروشیمی، توافقنامه اصولی توسعه و بهبود فناوری پلی پروپیلن و کاتالیست مرتبط با آن میان اسماعیل قنبری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و لارس اونسن، مدیر توسعه بازرگانی شرکت نورنر نروژ در حاشیه سیزدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران امضا شد.
04
اردیبهشت
بسیاری از کشورهای دنیا نفت ندارند

میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز در جمع تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل با بیان اینکه نباید از نفت به عنوان درآمد برای کشور استفاده شود
03
اردیبهشت
توافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می شود

یک منبع آگاه به رویترز اطلاع داد که در جلسه کمیته فنی میان کشورهای تولید کننده نفت اوپک و غیر اوپک موضوع تمدید توافق کاهش جهانی نفت برای نیمه دوم سال جاری میلادی پیشنهاد شد.
03
اردیبهشت
تولید میدان نفتی آذر از مرز ۵٠٠ هزار بشکه عبور کرد

تولید تجمعی میدان نفتی آذر از مرز ۵٠٠ هزار بشکه گذشت؛ میدان مشترکی که قرار است تولید روزانه آن در پایان اردیبهشت ماه امسال به ٣٠ هزار بشکه در روز برسد.
03
اردیبهشت
تاثیر انتخابات ایران بر قیمت نفت

تهران به دنبال این است تا پیش از فرارسیدن تهدیدها و تحریم های جدید (آمریکا)، درآمد نفتی خود را افزایش دهد.
03
اردیبهشت
سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت از آمادگی شرکت آلمانی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم و حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
02
اردیبهشت
حجم ذخایر نفت ایران افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از کشف مثلث طلایی نفت در جنوب ایران خبر داد و گفت: با اعلام کشفیات جدید، امکان ارتقای رتبه ایران در میان دارندگان ذخایر نفت در جهان وجود دارد.
02
اردیبهشت
بررسی بازار نفت در هفته ای که گذشت

هفته گذشته بازار نفت با فزاز و نشیب های فراوانی همراه بود. از یک طرف نگرانی های ژئوپلوتیکی به خاطر حمله موشکی آمریکا به سوریه و اوجگیری تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و از طرف دیگر افزایش تولید آمریکا، و عدم اطمینان از توانی اوپک در ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای نفت به وسیله قرار داد کاهش تولید اهم وقایعی بود که در هفته گذشته بازار نفت را تحت تاثیر خود قرار داد.
02
اردیبهشت
صادرات محصولات پتروشیمی به ٢٥ میلیون تن می رسد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به سال های طلایی صنعت پتروشیمی گفت: پیش بینی می شود حجم صادرات محصولات پتروشیمی از ٢١ میلیون تن در سال ٩٥ به ٢٥ میلیون تن تا پایان امسال برسد.
23
فروردین
نفت از ۵۶ دلار عبور کرد

در حالی که گزارش ها نشان می دهد عربستان در حال لابی با اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولید کننده نفت برای تمدید توافق کاهش تولید است، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت و طولانی ترین دوره رشد متوالی قیمت نفت از اوت ۲۰۱۶ به این سو ثبت شد.
23
فروردین
صادرات ۱.۵ میلیارد دلاری گاز و میعانات گازی فاز ۱۹ پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ پارس جنوبی در شرکت پتروپارس از صادرات ۱.۵ میلیارد دلاری گاز و میعانات گازی از این فاز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ تاکنون خبر داد.
23
فروردین
نشانه های پیروزی اوپک بر تولید کنندگان نفت آمریکا

رویترز اعلام کرد: با کاهش ذخایر نفت آمریکا و دیگر کشورها به نظر می رسد که برنامه طرح کاهش تولید کشورهای اوپک به نتیجه می رسد و تولید کنندگان نفت شیل آمریکا نتوانسته اند عرضه بازار را بیشتر کنند.
23
فروردین
همکاری عربستان در بازار نفت کم می شود

عربستان سعودی اعلام کرد در مارس روزانه ۹.۹ میلیون بشکه نفت تولید کرده که این رقم کمترین میزان کاهش تولید از ژانویه برای این کشور بوده است.
21
فروردین
62 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت:در دو هفته ابتدای سال جاری مجموعاً 62 میلیون و 942 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان گیلان به مصرف رسید که بالغ بر 80 درصد آن مربوط به بنزین معمولی و سوپر بوده است.
21
فروردین
تولید نفت ایران از کجا به کجا رسید

تولید نفت ایران در سال ٩٢ در حالی به کمتر از روزانه ٣ میلیون بشکه رسیده بود که وضع روشنی نیز برای احیای قدرت نفتی کشور وجود نداشت و به اصطلاح در شرایط دشمن شاد قرار داشتیم. وزارت نفت اما ظرف کمتر از ٤ سال موفق شده است تا تولید نفت را به مرز ٤ میلیون بشکه در روز رسانده و وضع روشنی برای افزایش ظرفیت تولید نفت ترسیم کند.
21
فروردین
درگیری سوریه و افزایش تقاضا دو علت افزایش قیمت نفت

روز دوشنبه قیمت های نفت به علت تقاضای بالا و بلاتکلیفی به خاطر درگیری سوریه افزایش یافت اگرچه افزایش فعالیت حفاری ایالات متحده آمریکا جلوی پیشرفت را گرفت.
21
فروردین
کاهش تولید نفت اوپک در ماه مارس

روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز عربستان بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت های نفتی و رهگیری کشتی ها اعلام کرد، اوپک در ماه مارس (اسفند-فروردین) 32 میلیون و 95 هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که 200هزار بشکه کمتر از ماه فوریه (بهمن-اسفند) است.
20
فروردین
منابع نفتی دریای خزر با سرمایه گذاری خارجی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: امیدواریم در فضای پسابرجام و با افزایش تعامل بین المللی، منافع شرکت نفت خزر با جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری مرتبط با آب های عمیق تامین شود.
20
فروردین
شرکت های آمریکایی مشتری پتروشیمی ایران شدند

شرکت های آمریکایی به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو کشورمان باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند.
20
فروردین
اخراج منصور هادی و انفجار خط لوله نفت

کابینه خود خوانده منصور هادی که به عربستان پناهنده شده بود اکنون آواره و سرگردان شده است .
20
فروردین
تولید ٦ میدان نفتی غرب کارون به مرز ٥٠٠ هزار بشکه

مدیرعامل شرکت متن از تداوم روند افزایش تولید نفت در غرب کارون خبر داد و گفت: تا پایان خردادماه امسال، تولید نفت از میدان آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یاران جنوبی، یاران شمالی، یادآوران و دارخوین به مرز ٥٠٠ هزار بشکه در روز می رسد.
19
فروردین
کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، موانع و راه کارها

درباره کاهش وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی دهه ها است که سخن گفته می شود. اما همه این گفتارها و نوشتارها در حد حرف باقی می مانند.
19
فروردین
رشد ۱۱۵ درصدی واردات سالانه نفت هند از ایران

واردات نفت هند از ایران در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ که پالایشگاه های هندی در پی رفع برخی از تحریم های غربی علیه تهران در سال میلادی گذشته، خریدشان را افزایش دادند، به بیش از نیم میلیون بشکه در روز رسید. به گزارش گروه اقتصادی ایلمانیوز، هند که پس از چین بزرگ ترین مشتری نفت ایران است، از جمله کشورهایی […]
19
فروردین
افزایش بهای نفت به دلیل خبر حمله موشکی آمریکا به سوریه

پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا در تحلیلی به قلم تام کول تحلیلگر و معاون سردبیر اقتصادی این پایگاه خبری نوشت، پس از حمله موشکی آمریکا به سوریه در حالی که خطر مستقیمی عرضه نفت را تهدید نمی کند، اما معامله گران بسیار تحریک پذیر و نگران هستند.
19
فروردین
روسیه نفت 60 تا 65 دلاری را در نظر دارد

آرکادی دوارکوویچ معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که انتظار این کشور از توافق با اوپک برای رسیدن بهای هر بشکه نفت به 60 تا 65 دلار برآورده نشده است.
15
فروردین
میزان ذخیره سازی نفت 16 درصد کاهش یافت

بر اساس آمارهای فاینانشال تایمز، توافق اوپک از ابتدای سال نخست میلادی ذخایر نفت را که معمولا روی دریاها و تانکر های بزرگ ذخیره می شوند 16 درصد کاهش داده است.
15
فروردین
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۱۹ سنت رسید.
15
فروردین
توافق اوپک نفت ذخیره کشورها را 16 درصد کاهش داد

بر اساس آمارهای فاینانشال تایمز، توافق اوپک از ابتدای سال نخست میلادی ذخایر نفت را که معمولا روی دریاها و تانکر های بزرگ ذخیره می شوند 16 درصد کاهش داده است.
15
فروردین
آیا می دانستید روزانه نفت می خورید

ساعت 24-ما اغلب تصور می کنیم از نفت فقط برای سوخت استفاده می شود، مثل بنزین، سوخت جت، گازوییل و امثال آن. اما از هر ۱۵۹ لیتر نفت تنها ۷۳.۴ لیتر آن سوخت است، یعنی فقط ۴۶ درصد نفت تولیدی به مصرف سوخت می رسد.
25
اسفند
افزایش 45 برابری ظرفیت صنایع دفاعی

وزیر دفاع گفت: افزایش 45 برابری ظرفیت صنایع دفاعی در حوزه جنگ افزارها و تسلیحات نمونه ای از اقدامات جهشی در سال 1395 محسوب می شود.
25
اسفند
کویت خواهان تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک

وزیر نفت کویت گفت: تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک، موجب تسریع در برقراری توازن میان عرضه و تقاضا می شود.
25
اسفند
تولید نفت ایران به ۴.۱۵ میلیون بشکه در روز می رسد

پیش بینی می شود ایران در سال ۲۰۲۲ با ۴۰۰ هزار بشکه افزایش تولید نفت خود را به ۴.۱۵ میلیون بشکه در روز برساند.
25
اسفند
سهم نفت در بودجه سال آینده به 35 درصد افزایش یافت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهم نفت از درامد بودجه ۹۶ با افزایش قیمت و میزان فروش نفت، متاسفانه افزایش یافته که این مسئله مغایر سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است.
25
اسفند
قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ صعودی است

موسسه گلدمن ساکس در گزارشی اعلام کرد پیش بینی ما مبنی بر اینکه میزان ذخایر نفتی در سال ۲۰۱۷ کاهش خواهد یافت، ما را به این نتیجه می رساند که نفت برنت به روند افزایش قیمت خود ادامه خواهد داد.
24
اسفند
آغاز برداشت نفت از میدان نفتی آذر با حضور وزیر نفت

وزیر نفت با بیان اینکه باید از تعامل و گشایش های برجام در راستای توسعه نفت و گاز و اشتغال زایی در کشور استفاده کنیم، گفت: ایلام در مسیر توسعه نفت و گاز در کشور قرار گرفته است.
24
اسفند
ایران دومین تامین کننده نفت هند شد

آمارهای کشتیرانی نشان می دهد، واردات نفت هند از ایران در ماه فوریه نسبت به ماه پیش از آن نزدیک به 17 درصد افزایش یافته و پالایشگاه های این کشور پس از توافق کاهش تولید اوپک، نفت کمتری از عربستان و عراق خریداری کرده اند.
24
اسفند
برداشت از گاز پارس جنوبی  ایران

ایران حدود ۱۰ سال در شروع کار و سالها در سرعت توسعه از قطر در برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی عقب مانده به طوری که برداشت تجمعی قطر از گاز پارس جنوبی بیش از ۲هزار میلیارد مترمکعب و برداشت ایران حدود ۱۰۰۰ میلیارد مترمکعب است.
24
اسفند
بهره برداری از میدان نفتی مشترک آذر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهران، امروز با حضور وزیر نفت مراسم بهره برداری زودهنگام از میدان نفتی مشترک آذر در شهرستان مرزی مهران آغاز شد.
23
اسفند
تلاش برای واگذاری جایگاه های عرضه CNG به وزارت نفت

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه اداره مراکز عرضه سوخت CNG یک کار تخصصی است، بر تلاش برای واگذاری این جایگاه ها به وزارت نفت تاکید کرد و افزود: تعطیلی روزبازار بزرگراه جلال آل احمد به دلیل اعتراض کسبه و ساکنین این محدوده انجام شده است.
23
اسفند
مالچ نفتی و جنگل کاری برای مقابله با ریزگرد خیانت است

پدر علم کویرشناسی ایران با اشاره به معایب مالچ نفتی و جنگل کاری برای مقابله با ریزگردها، اجرای چنین طرح هایی در شرایط کنونی را خیانت خواند و گفت: کشورهای دیگر اکنون با نفت ما زندگی می کنند، چرا ما این نفت را در بیابان بپاشیم، درحالی که چیز دیگری مانند ریگ وجود دارد که به درد نمی خورد؟.
23
اسفند
رشد اقتصاد بدون نفت ۱.۹درصد است

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی ۹ ماهه کشور را ۱۱.۶ درصد اعلام کرد و گفت: رشد اقتصادی نه ماهه امسال بدون احتساب نفت ۱.۹ درصد است.
23
اسفند
پیش بینی افزایش چشمگیر قیمت جهانی نفت

تازه ترین پیش بینی پنج ساله آژانس بین المللی انرژی* نشان می دهد، پس از سال 2020 خطر افزایش قیمت جهانی نفت بازار را تهدید می کند، زیرا ممکن است عرضه جهانی نفت از تقاضای آن کمتر شود، مگر آنکه پروژه های جدید نفتی بزودی آغاز شود.
22
اسفند
آخرین وضعیت ساخت خط لوله گازرسانی به جنوب سیستان

شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران به عنوان متولی شهرک پتروشیمی مکران در راستای فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاران واقع در شهرک پتروشیمی مکران، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و رفع نگرانی سرمایه گذاران در خصوص تامین به موقع خوراک مجتمع های پتروشیمی و کمک به توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان احداث خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار را بصورت EPCF به عهده دارد.
22
اسفند
عرضه 211 هزار تن انواع فرآورده هاي نفتي و پتروشيمی

هزار و 815 تن انواع مواد پليمري،لوب کات، قير، وکيوم باتوم، گوگرد و مواد شيميايي در بورس کالا عرضه مي شود.
22
اسفند
نرخ رشد اقتصادی کشور منهای نفت حدود ۱ درصد است

استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: نرخ رشد اقتصادی کشور منهای نفت حدود ۱ درصد است و در این باره یا آمارهای ایجاد اشتغال دچار اشکال است یا اینکه بهره وری افزایش یافته در صنعت و اقتصاد در واقع اتفاق نیفتاده است.
22
اسفند
زنگنه سخنان نوبخت را تکذیب کرد

وزیر نفت سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر درآمد 20 هزار میلیاردی وزارت نفت از درآمدهای هدفمندی یارانه تکذیب کرد و گفت: ما درآمدی از هدفمندی یارانه ها نداریم.
18
اسفند
وزیر نفت به ایلام سفر می کند

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: وزیر نفت ۲۴ اسفند ماه به استان ایلام سفر می کند.
18
اسفند
مهلت تأمین کنندگان داخلی برای خوداظهاری

مهلت سازندگان و فروشندگان ایرانی کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت برای خوداظهاری در سامانه کالای نفت رو به پایان است.
18
اسفند
روسیه برای توسعه ۲ میدان نفتی و گازی ایران

شرکت روسی گازپروم نفت قصد دارد یک طرح اولیه برای توسعه دو میدان نفتی و گازی ایران ارائه نماید.
18
اسفند
هند همکاری نفتی در مناطق قطبی روسیه را خواستار شد

مسکو - ایرنا - وزیر نفت و گاز طبیعی هند در دیدار با همتای روسی خود بر علاقه مندی دهلی نو برای مشارکت با روسیه در بهره برداری از منابع انرژی مناطق نزدیک قطب شمال ابراز علاقه کرد.
17
اسفند
افزایش شدید قیمت با کمبود نفت تا ۳ سال دیگر

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد به احتمال زیاد از سال ۲۰۲۰ شاهد کمبود عرضه نسبت به تقاضا در بازار جهانی انرژی و افزایش شدید قیمت نفت خواهیم بود.
17
اسفند
نفت در چراغ جادو

دلتای تنگ و غیر مسطح مسجد سلیمان، یک قرن بعد از فواره نفت در میدان نفتون دره خرسون، حالا شاهد برخاستن ققنوس موزه از خاکستر ساختمان مرده اولین چاه و اولین پالایشگاه نفت خاورمیانه است؛ موزه ای که به قول بیژن زنگنه، وزیر نفت: جز با همت همگانی برای حفظ میراث و یادگار پیشینیان نفت که جزء میراث تاریخ پرتلاطم این صنعت عظیم است، به دست نمی آید.
17
اسفند
قیمت نفت در سکوی ۵۵ دلاری درجا زد

ناتوانی قیمت نفت درعبور از مرز ۵۵ دلار، سرمایه گذاران را در مورد تداوم روند افزایش قیمت نفت در بازار دچار تردید کرده است.
17
اسفند
احتمال افزایش قابل توجه قیمت نفت از سال ۲۰۲۰

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، کاهش دو سال اخیر سرمایه گذاری ها در بخش تولید نفت ممکن است موجب شود عرضه جهانی نفت پس از سال ۲۰۲۰ تامین کننده تقاضای بازار نباشد.
16
اسفند
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۳ سنت رسید.
16
اسفند
امضای 20 تفاهم نامه زیست محیطی در صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: به دلیل هم راستا بودن فعالیت های صنعت پتروشیمی با اهداف زیست محیطی، تفاهم نامه ای شامل۲۰ پروژه هفته آینده امضا می شود.
16
اسفند
سهام پالایشگاه نفت اصفهان

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره سهام پالایشگاه نفت اصفهان گفت: سوالی بپرسید که به درد مردم بخورد.
16
اسفند
احتمال تمدید توافق اوپک وجود دارد

دبیر کل اوپک گفت: هنوز صحبت کردن در مورد تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک و دستاوردهای آن برای ما مهم است.
15
اسفند
ایران غول های نفتی بین المللی را دور می زند

ایران قصد دارد همراه با صادرات روزانه 100 هزار بشکه نفت خام به آفریقا سهام بخشی از پالایشگاه های این کشور را به منظور پالایش نفت خام خریداری کند.
15
اسفند
قیمت های پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
14
اسفند
کاهش اکتشافات نفتی جهان در سال ۲۰۱۶

حجم اکتشافات منابع متعارف هیدروکربوری در سال ۲۰۱۶، نسبت به سال پیش از آن ۲۵ درصد کاهش یافت.
14
اسفند
توتال منتظر تصمیم آمریکا درباره ایران است

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می کنیم.
14
اسفند
کاهش بیشتر تولید نفت عربستان

آمار شرکت های نفتی و تردد تانکرهای نفتی نشان می دهد که ریاض در فوریه(بهمن-اسفند) میزان تولید خود را ۹۰ هزار بشکه نسبت به ماه قبل کاهش داده و به ۹.۷۸ میلیون بشکه در روز رسانده است.
14
اسفند
ثبات نرخ ارز مدیون افزایش صادرات نفت است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از صادرات گاز ایران به بصره از سال آینده خبر داد و گفت: 93 درصد مصرف سوخت در نیروگاه ها مربوط به گاز است.
11
اسفند
تبعیت ۹۴ درصدی اوپک از توافق کاهش تولید نفت

اوپک در ماه فوریه برای دومین ماه متوالی عرضه نفت خود را کاهش داده و کاهش عرضه قابل توجه عربستان موجب شده تا میزان تبعیت این سازمان از توافق کاهش تولید بالاتر برود.
11
اسفند
توافقنامه پاریس نباید استفاده از منابع نفتی را محدود کند

کشورهای سلطه جو قصد دارند که با اتمام منابع نفت و گاز خود، محدودیت هایی در منابع فسیلی سایر کشورها ایجاد نمایند تا علاوه بر نابودی مزیت اقتصادی کشورهای دارای منابع نفتی، آنها را به تکنولوژی استفاده از انرژی پاک وابسته کنند.
11
اسفند
سخنان ترامپ به افزایش قیمت نفت کمک کرد

به دنبال سخنان دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره قیمت جهانی نفت افزایش یافت.
11
اسفند
هزینه فرصت ۱۸۵ میلیارد دلاری تحریم نفت ایران

IMF برآورد کرد ایران از سال ۲۰۱۱ به دلیل تحریم های جهانی رقمی در حدود ۱۸۵ میلیارد دلار درآمدهای نفتی خود را از دست داده است
10
اسفند
ده ها معدن با ارزش در سیستان آماده بهره برداری

رئیس جمهور امروز در مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی در ایرانشهر گفت: توسعه سواحل مکران و افزایش ظرفیت بند چابهار از اولویت های دولت بوده که امروز محقق شده است.
10
اسفند
رشد 20 درصدی فروش داخلی محصولات پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت با اجرای الگوی مصرف هر ساله مصرف محصولات پتروشیمی در داخل کشور افزایش پیدا می کند و در همین راستا شاهد رشد 20 درصدی فروش داخلی محصولات پتروشیمی در کشور بوده ایم.
10
اسفند
خیز جدی نروژ برای صنایع بالادستی نفت ایران

کنفرانس توسعه همکاری های نفتی ایران و نروژ در حوزه بالادست نفت و گاز آغاز به کار کرد.
10
اسفند
چرخش 180 درجه ای نهاد صنفی پتروشیمی ها

پس از آن که تلاش ها برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران نتیجه نداد و تصمیم گیران و تصمیم سازان اقتصاد کشور از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم تداوم معاملات محصولات پتروشیمیایی در بازار کالا تاکید کردند،امروز نهاد صنفی پتروشیمی ها در چرخش 180 درجه ای از مواضع خود اعلام کرد:ما هم موافق ادامه حضور در بورس کالا هستیم و مشکل ما تنها با سایت بهین یاب است!
09
اسفند
صادرات نفت ایران به کره جنوبی سه برابر شد

بر اساس آمارهای دولتی کره جنوبی، صادرات نفت ایران در سال 2016 به این کشور افزایش سه برابری داشت و به ۱۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه رسیده است.
09
اسفند
اوپک  شیل  آمریکا را عقب می راند

رویترز نوشت قیمت نفت به علت کم شدن مازاد نفت در بازار افزایش یافت و تداوم روند افزایش اندک ذخایر نفت آمریکا و واردات اندک این کشور یعنی کاهش تولید اوپک اثرگذاری خود را آغاز کرده است.
09
اسفند
مجوز سه میلیارد دلاری مجلس به وزارت نفت

مجلس به وزارت نفت اجازه داد تا سقف سه میلیارد دلار از محل انتشار اوراق ارزی ـ ریالی برای پرداخت بدهی های خود در حوزه پیمانکاری و بانکی استفاده کند.
09
اسفند
افزایش قیمت نفت با بازشدن بازار

در روز دوشنبه، با توافق جهانی برای کاهش تولید نفت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، بازار برای پنجمین بار در 7 جلسه اخیر افزایش داد و قیمت نفت افزایش یافت، اما افزایش تولید نفت آمریکا موجب این شد که افزایش قیمت، زیاد نباشد.
08
اسفند
اولتیماتوم ۳ ماهه به وزارت نفت

رئیس اتحادیه جایگاهداران عرضه سوخت گفت: اگر به سه خواسته جایگاه داران توجهی نشود از پایان فروردین ۳۰ درصد از ظرفیت عرضه سوخت، در پایان اردیبهشت ۶۰ درصد و در پایان خرداد تمامی ظرفیت را از مدار خارج می کنیم.
08
اسفند
امضای قراردادهای جدید نفتی به تعویق افتاد

اواسط سال ۱۳۹۴ بود که دولت مدل IPC یا همان قراردادهای جدید نفتی ایران را معرفی کرد، مدلی که در دل آن برگزاری مناقصه های نفتی با هدف توسعه میادین نفتی وگازی توسط شرکت های بزرگ بین المللی نهفته بود و قرار بود این قراردادها بعد از برگزاری مناقصه امضا شود. اما گویا برگزاری مناقصه نفتی طلسم شده و طبق آخرین اخبار از زبان معاون وزیر، چنانچه مناقصه ها تا پایان سال ۱۳۹۵ هم برگزار شود، خبری از امضای قراردادی در سال ۱۳۹۵ نیست.
08
اسفند
موانع تحقق رویای نفتی آل سعود

عربستان سعودی می گوید شرکت دولتی نفت این کشور(آرامکو) که بزرگ ترین شرکت نفت جهان محسوب می شود بیش از ۲ هزار میلیارد دلار ارزش دارد. یعنی عربستان با عایدی حاصل از فروش آرامکو می تواند دو بار شرکت اپل را خریده و باز هم برای خرید گوگل از زیرمجموعه شرکت آلفابت پول برایش باقی بماند. اما کارشناسان بر این باورند که عربستان در ارزش گذاری آرامکو اغراق کرده است و این شرکت ممکن است نصف یا حتی یک پنجم این مبلغ ارزش داشته باشد.
08
اسفند
تولید بیش از 22 میلیون بشکه میعانات گازی

رئیس بهره برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید بیش از 22 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی خبرداد.
07
اسفند
زندگي با  بوي نفت

رييس جمهور در خوزستان وعده داد كه دولت در برابر مشکلات زیست محیطی و ریزگرد ها خسته و مایوس نمی شود. سلامت نیوز: زندگي با بوي نفت
07
اسفند
بودجه 96 نفتی تر از گذشته

برخی کارشناسان معتقدند،افزایش 10 درصدی وابستگی بودجه سال 96 به نفت بر خلاف اهداف مرتبط با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
07
اسفند
نفت شیل امریکا بازار جهانی را بهم می ریزد

گلدمن ساکز با بیان اینکه شیل در افزایش ذخایر استراتژیک نفت جهان بی تاثیر است، گفت:احتمال افزایش قیمت نفت به بشکه ای ۷۰ دلار تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی وجود دارد.
07
اسفند
افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

واحد تصفیه نفتا در طرح افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس راه اندازی شد.
04
اسفند
آخرین قیمت جهانی نفت

قیمت نفت در معاملات امروز ۷۲ سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید.
04
اسفند
توافق ایران و عراق برای صادرات نفت

امضای یادداشت تفاهم صادرات نفت کرکوک عراق از راه ایران، خوشبینی دبیرکل اوپک به آینده بازار جهانی، برنامه کویت برای افزایش ظرفیت تولید نفت، امضای قرارداد نفتی روسیه و لیبی و اوج گیری صادرات آمریکا، مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
04
اسفند
مپنا به مطالعات میادین نفتی ورود کرد

با امضای تفاهم نامه ای با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ، گروه مپنا به مطالعات میادین نفتی ورود کرد.
04
اسفند
سانتریفیوژ پیشرفته صنعت نفت

علی اکبر صالحی روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در این سه سال توانسته ایم در دولت یازدهم به نحو مشهود و بارزی از سرریز صنعت هسته ای برای رساندن خدمات فنی به سایر دستگاه ها همچون حوزه سلامت، نفت و کشاورزی استفاده کنیم.
03
اسفند
محصولات نفتی در زندگی همه ما وجود دارند

ایده آل ترین حالت کاهش وابستگی ما به اینگونه تولیدات می باشد. پس بهتر اینکه به جای دادن شعارهای بیهوده و دهان پرکن، به فکر چاره های عملی برای جایگزین های مناسب تر برای تولیدات مورد اشاره باشیم.
03
اسفند
کشف 216 پرونده قاچاق در پروانه فرآورده های نفتی

یحیی زاده گفت: حدود 568 پرونده فرآورده های نفتی مورد بررسی قرار گرفت که 216 پرونده از این بخش قاچاق تلقی گردید و به وزارت نفت گزارش داده شد.
03
اسفند
بودجه 96 نفتی

در حالی که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر کاهش وابستگی بودجه های سالانه به درآمدهای نفتی تاکید شده، اما شاهد رشد بیش از 10 درصدی سهم نفت در لایحه بودجه 96 نسبت به امسال هستیم.
03
اسفند
گفتگوی نفتی ایران باکویت و عربستان

گفتگوی نفتی ایران باکویت و عربستان ،رشد قیمت دلار و پوند بانکی و افت ارزش یورو و ... را در مدار چند درجه اقتصادی می خوانید.
02
اسفند
ژاپن بعد از ۶ سال دوباره نفت ایران را می خرد

پایگاه خبری سنگاپوری پلاتس اعلام کرد ژاپن در ماه جاری میلادی (بهمن- اسفند) برای نخستین بار از سال ٢٠١١ میلادی یک محموله نفتا از ایران وارد می کند.
02
اسفند
اولین استخراج نفت در ایران

یکصد و هشت سال قبل قبایل کوچ نشین بختیاری که از مسجد سلیمان عبور می کردند تنها کسانی بودند که در مسیر خود داربست ها و میله های بلند و لوله های ضخیم که ایستاده در زمین فرورفته و مشغلو حفاری بود را مشاهده می کردند؛ آنها نمی دانستند صدایی که از این هیولا در دشت می پیچید و تا صدها متر آن سو تر به گوش می رسید به زودی همه جهان را بر می داشت.
02
اسفند
هفت نفتکش در بدترین شرایط آب و هوایی در خارگ

هفت نفتکش پهن پیکر در بدترین شرایط آب وهوایی در جزیره خارگ پهلو گرفتند.
02
اسفند
عراق با هدف توسعه میادین مشترک نفت آغاز شد

وزیر نفت امروز با هدف توافق با عراق به منظور توسعه مشترک دو میدان نفتی مرزی، به بغداد سفر کرد.
01
اسفند
پیاده سازی طراحی ایمن در واحدهای پتروشیمی

همایش سطوح یکپارچه ایمنی با تاکید بر طراحی ایمن واحدهای فرایندی پتروشیمی برگزار شد.
01
اسفند
خیز آمریکا برای بی اثر کردن توافق اوپک

شرکت های نفتی آمریکایی برای پنجمین هفته متوالی تعداد دکل های حفاری خود را افزایش دادند تا به این ترتیب چرخه بازیابی دکل های حفاری به لطف قیمت بالای ۵۰دلار بر بشکه، وارد نهمین ماه خود شود.
01
اسفند
آخرین وضعیت صادرات نفت ایران

معاون وزیر نفت ضمن اعلام آخرین میزان صادرات نفت خام ایران، ارزیابی ایران از تعهد اوپک مبنی بر کاهش تولید را تشریح کرد.
01
اسفند
جزئیات توافق با ۴ شرکت بزرگ نفتی جهان

معاون وزیرنفت با رد عقب نشینی توتال از توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، از انجام مذاکرات و توافق با ۴ شرکت بزرگ جهان به منظور توسعه میادین نفت و گاز کشور خبر داد و گفت:قراردادها به زودی امضا می شود.
30
بهمن
۵۰۰ چاه جدید نفتی حفاری می شود

معاون وزیر نفت از افزایش تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه تا فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت: برای تحقق اهداف افزایش تولید نفت و گاز باید ۵۰۰ چاه جدید در کشور حفاری شود.
30
بهمن
ایران برای ۱۵روز امکان ذخیره نفت دارد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی از افزایش مدت ذخیره سازی در بزرگترین پایانه نفتی ایران به ۱۵ روز خبر داد و گفت: هم اکنون برای ۱۵روز امکان ذخیره سازی نفت بدون آنکه صادراتی انجام شود، وجود دارد.
30
بهمن
برداشت نفت ایران از میادین مشترک نفتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزیر نفت باید پاسخ گوی دلایل کاهش برداشت از منابع انرژی در میادین مشترک باشد، گفت: در فلات قاره اوضاع مناسبی نداریم.
30
بهمن
شیل توافق اوپک را تهدید می کند

بیکر هوگز با ارائه گزارشی از افزایش دکل های نفت و گاز آمریکا می گوید ناظران نفتی همچنان رصد می کنند که آیا افزایش دکل های نفتی در آمریکا تهدیدی بر توافق اوپک خواهد شد؟
27
بهمن
افزایش ۳ برابری واردات نفت هند از ایران

بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه تامسون رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر شده و به ۵۵۴ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.
27
بهمن
افزایش ظرفیت روزانه پالایش نفت به ٣ میلیون بشکه

بر اساس برنامه ششم توسعه و همسو با اقتصاد مقاومتی ظرفیت روزانه پالایش نفت خام کشور به سه میلیون بشکه خواهد رسید.
27
بهمن
محموله جدید ستاره خلیج فارس به آسیا رفت

اخبار پولی و مالی- دومین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس که اوایل بهمن ماه بارگیری شده بود تا پایان این هفته به ژاپن می رسد.
27
بهمن
قیمت نفت کاهش یافت

با انتشار تحلیل هایی مبنی بر اینکه ممکن است اوپک به تعهدات خود عمل نکند، قیمت نفت در معاملات امروز به 55.76 دلار کاهش یافت.
25
بهمن
تمام واحدهای تولیدی پالایشگاه شازند در مدار تولید

به گفته مدیرعامل شرکت پالایش نفت شازند، واحد بنزین سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با رفع نقص واحد RFCC از روز گذشته ( 24 بهمن ماه) وارد مدار تولید شد و اکنون تمام واحدهای این پالایشگاه در مدار تولید است.
25
بهمن
سوریه دو توافقنامه نفتی با ایران امضا کرد

وزیر اقتصاد سوریه گفت: در هفته های گذشته پنج توافقنامه از جمله دو توافقنامه نفتی با جمهوری اسلامی ایران امضا کردیم.
25
بهمن
کشف 6.5 میلیارد بشکه نفت جدید در دولت یازدهم

دولت یازدهم در مجموع 9 میدان گازی، چهار میدان نفتی و یک مخزن نفتی جدید با ظرفیت 6.5 میلیارد بشکه نفت درجا و بیش از 64 میلیارد فوت مکعب گاز درجا کشف شده است.
25
بهمن
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به دنبال بروز نشانه هایی از این مسئله که به رغم کاهش تولید های اوپک بازار همچنان با مازاد عرضه مواجه است، قیمت نفت روز دوشنبه کاهش یافت.
24
بهمن
درآمد روزانه فروش نفت ایران ۳۰ میلیون دلار

معاون وزیر نفت با اشاره به ادامه مذاکرات ایران با اعضای اوپک برای بازگشت تعادل عرضه و تقاضا در بازار نفت، گفت: توافق وین، تاکنون منجر به افزایش ۳۰ میلیون دلاری درآمد فروش نفت ایران شده است.
24
بهمن
آماده‌باش در پارس جنوبی

به دنبال هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه پرقدرت بارشی به جنوب کشور و مواج شدن خلیج فارس، ستاد بحران در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تشکیل شد
24
بهمن
قیمت خوراک NGL تحویلی به پتروشیمی

قیمت خوراک NGL تحویلی (شامل خوراک طرح آماک) به پتروشیمی بندر امام در آذر هشت میلیون و 503 هزار و 173 ریال به ازای هر تن تعیین شده است.
24
بهمن
انتقاد داداشی از افزایش مبلغ گاز در استان گیلان

نماینده آستارا در اخطاری نسبت به افزایش تعرفه گاز در برخی از استانbها همچون گیلان انتقاد کرد و خواستار بهبود این وضعیت از سوی وزیر نفت شد.
23
بهمن
۹۰ درصد تولید مورد توافق اوپک کاهش یافت

بر اساس اطلاعات آماری که سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای نظارت بر میزان عرضه به بازار استفاده می کند، اعضای این سازمان به تعهد خود به توافق کاهش سقف تولید نفت پایبند بوده و بیش از ۹۰ درصد کاهش مورد نظر محقق شده است.
23
بهمن
شرکتها و بانکها پشت در پتروشیمی ایران

یکی از ویژگی های صنعت پتروشیمی، وابستگی این صنعت به روابط بین المللی است، که هرچند تحریم ها روی آن سایه انداخته بود اما به نظر می رسد برجام سایه تحریم ها را از سر پتروشیمی ایران کم کرد
23
بهمن
ساخت کارخانه کک نفتی با همکاری اکسنس فرانسه

قابلیت های کشورمان در بخش معادن باعث شده است تا کشورهای بسیاری در فضای پسابرجام خواهان سرمایه گذاری در ایران باشند و در حال حاضر کارخانه کک نفتی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فارس با همکاری شرکت اکسنس فرانسه ساخته می شود.
23
بهمن
 آخرین وضعیت پرونده بدهکار بزرگ نفتی

مشاور وزیر نفت و مسئول پیگیری مطالبات وزارت درباره دستگیری همدست بابک زنجانی در خارج از کشور و پیشرفت در پرونده بدهکار بزرگ نفتی، گفت: بازجویی از شریک بابک زنجانی آغاز شده است و دستگیری وی به طور قطع در رسیدگی به پرونده موثر خواهد بود.
19
بهمن
جزئیات حادثه پالایشگاه شازند

جمشیدی گفت: در حال حاضر شرایط تعریف شده و نرمال است و ما نیز ذخیره کافی خوراک داریم و زمانی هم که واحد راه اندازی شود، کمبود ایجاد شده با تولید بیشتر جبران می شود.
19
بهمن
بهره برداری از طرح های پتروشیمی ادامه می یابد

وزیر نفت امسال را سال استثنایی صنعت پتروشیمی دانست و گفت: افزایش تولید محصولات پتروشیمی سبب ایجاد ارزش افزوده بالاتر شده و در نتیجه تاثیر مثبت بر زندگی مردم داشته است.
19
بهمن
70 طرح پایین دستی پتروشیمی آماده واگذاری

معاون وزیر نفت گفت: در حوزه صنایع پایین دستی حدود 70 طرح با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریال مطالعه شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.
19
بهمن
احتمال توافق ایران و عمان برای صادرات

در ادامه مذاکرات امروز وزرای نفت ایران و عمان، احتمال توافق دو کشور بر روی صادرات ۱۵ ساله گاز ایران به عمان با احداث خط لوله زیردریایی قوت گرفته است.
18
بهمن
چرا قراردادهای نفت و خودرویی تهران با پاریس محرمانه است

وطن امروز نوشته است: فرانسوی ها برای همه بخش های اقتصاد ایران، خواب های خوش دیده اند و با قراردادهایی که بسته اند، بهره حداکثری را از بازار پر مشتری ایران خواهند برد. فروش ایرباس، خرید بلندمدت نفت و تولید و فروش خودروهای رنو و پژو از جمله امتیازاتی است که کشور فرانسه توانسته در شرایط پسابرجام به دست آورد. اما سهم ایران از این قراردادها چنانچه به صدور تکنولوژی نینجامد جز زیان نخواهد بود. هم اکنون شرکت توتال با شرکت ملی نفت قرارداد محرمانگی دارد و از جزئیات قرارداد خودرویی پژو - سیتروئن هم اطلاعاتی در دست نیست.
18
بهمن
بازرسی مجدد از درآمد های نفتی دولت احمدی نژاد

پرونده تخلفات نفتی دولت احمدی نژاد روی میز نمایندگان؛ صدها برگ گزارش های سالانه دیوان محاسبات از تخلفات بودجه ای و مالی دولت احمدی نژاد و اعلام رقم های میلیاردی تخلفات در دولت او به جایی نرسیده و حالا یک بار دیگر رییس جدید دیوان محاسبات از بررسی دوباره اسناد درآمدهای نفتی دولت های نهم و دهم در این دیوان خبر داده است.
18
بهمن
شرکت های آمریکایی امکان حضوردر مناقصه های نفتی ایران ندارند

معاون امور بین الملل وزیر نفت درباره تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران، تاکید کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.
18
بهمن
افزایش سهم فروش نفت از نتایج برجام است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت گفت: افزایش سهم فروش نفت یک کار بزرگ در کشور و از نتایج برجام است.
17
بهمن
راهکارهای عملی نفت برای حفاظت از هورالعظیم

شرکت مهندسی و توسعه نفت در نخستین جلسه کمیته بحران با مدیریت سید نورالدین شهنازی زاده به منظور حفاظت از تالاب هورالعظیم راهکارهای عملی ارائه کرده است.
17
بهمن
مدیریت مصرف گاز در مجتمع های پتروشیمی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: کلیه مجتمع های پتروشیمی واقع در این منطقه با توجه به مدیریت مصرف گاز، درحال تولید هستند.
17
بهمن
رکورد شکنی تعداد سکوهای نفتی آمریکا

پس از رسیدن بهای نفت به بالای ۵۰ دلار، روند افزایش تعداد سکوهای نفتی آمریکایی فعال همچنان صعودی است.
17
بهمن
امضای قرارداد بلند مدت فروش نفت با فرانسه

منبع آگاه از امضای قرارداد فروش بلندمدت نفت خام به شرکت توتال فرانسه در هفته گذشته خبر داد و گفت: قرارداد فروش بلند مدت نفت خام ایران به برخی پالایشگرهای آسیایی تا ۲ ماه آینده امضا می شود.
16
بهمن
قيمت نفت ٦٥ دلار دور از دسترس است

آژانس بين المللي انرژي اعلام کرد اميدواري به رسيدن قيمت نفت به ٦٥ دلار، بيش از حد بلند پروازانه است.
16
بهمن
روند مطلوب تولید گاز و صادرات نفت

علی کاردر در نشست خبری افزود : تولید گاز در مرداد سال 92 حدود 490 میلیون متر مکعب بود که هم اکنون به 840 میلیون متر مکعب افزایش یافت.
16
بهمن
انعقاد بیش از ۸میلیارد دلار قرارداد نفت و گاز

مشاور وزیر نفت از بستن بیش از ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار قرارداد نفت و گاز کشور خبر داد.
16
بهمن
معافیت صادرات ۱۴ فرآورده از دریافت مجوز وزارت نفت

بر اساس بخشنامه گمرک ایران، صادرات ۱۴ فرآورده از قبیل پارافین و روغن های صنعتی و نفتی و کک از دریافت مجوز وزارت نفت معاف شد.
13
بهمن
واردات نفت آسيا از ايران ٢ برابر شد

خبرگزاري آريا-چهار مصرف کننده عمده نفت در آسيا در آخرين ماه سال گذشته ميلادي واردات نفت از ايران را نسبت به سال پيش از آن بيش از دو برابر کردند.
13
بهمن
قيمت نفت در نخستين ماه ٢٠١٧ کاهش يافت

افزايش توليد نفت آمريکا سبب شد بخشي از تأثير مثبت توافق اوپک خنثي شود و قيمت نفت در نخستين ماه سال جاري ميلادي با پنج درصد کاهش رو به رو شود.
13
بهمن
ادامه کاهش نرخ طلای سیاه و ثبات طلای زرد

افزایش ذخایر نفتی آمریکا و توافق اوپک بهای نفت را دستخوش تغییر کرد.
13
بهمن
هیچ زمانی پول نفت وارد کشور نمی شد که الان بشود

ولی الله سیف گفت: در هیچ زمانی حتی در زمان قبل از تحریم، ارز صادرات نفت وارد کشور نمی شد و در حساب های بانک مرکزی در خارج از کشور می ماند.
12
بهمن
ممنوعیت فروش خارج از بورس پتروشیمی ها تشدید شد

در یازدهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی شورای رقابت با رای قاطع اعضا عرضه محصولات off در بورس به تصویب رسیده است.
12
بهمن
چرا قیمت ۷۰ دلار یا بیش از آن برای نفت مناسب نیست

بررسی لایه های متفاوت دنیای نفت حاکی از آن است که بالا رفتن قیمت طلای سیاه در بازارهای بین المللی نه تنها به سود کشورهای تولیدکننده نیست، بلکه پس از مدتی آتش شده و به جان خود کشورهای تولید کننده می افتد.
12
بهمن
معاون وزیر نفت به کمیسیون انرژی احضار شد

عصر خودرو- سخنگوی کمیسیون انرژی از حضور کاظمی معاون وزیر و مدیر عامل پالایش و پخش نفت جهت پاسخگویی به سوالات اعضاء خبر داد.
12
بهمن
نفت یمن را بشکه ای 35 دلار می فروشند

کارشناس سیاسی یمن حمله اخیر نیروهای آمریکایی به البیضاء را در چارچوب تسویه حساب های داخلی ائتلاف سعودی دانست و گفت: عربستان با همدستی رئیس جمهور مستعفی و خائن یمن نفت این کشور را بشکه ای 35 دلار می فروشد.
11
بهمن
کاهش قیمت جهانی نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه مارس در بازار لندن امروز با ۲۸ سنت کاهش به ۵۵ دلار و ۲۴ سنت رسید.
11
بهمن
رضایت تولیدکنندگان از نفت

ساعت24-وزیر نفت با بیان اینکه تولیدکنندگان از نفت بشکه ای ۵۵ تا ۶۰ دلار رضایت دارند، گفت: پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۷ میلادی، قیمت نفت در محدوده ۵۵ دلار تثبیت شود.
11
بهمن
پس از برجام از محل صادرات نفت

هیچوقت نمیتوانیم مثل آمریکاییها باشیم. اصلاً ما و آنها قابل مقایسه نیستیم. آنها در یک بستر فکری خاصی و با پیشینه ای متفاوت از ما هستند. نباید به شکلی رفتار کنیم که مقصر قلمداد شویم. در انتخابات آینده هر کسی که رئیس جمهور شود قطعاً باید خیلی حسابشده و دقیق و دور از احساسات تصمیم بگیریم
11
بهمن
فناوری صنعت گاز و نفت در استان فارس

با امضای تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، شرکت ملی گاز ایران و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن شیراز، منطقه ویژه فناوری صنعت گاز و نفت در استان فارس شکل گرفت.
10
بهمن
عملیات مهار آتش در پالایشگاه تهران

جزئیات حریق و مهار آن در مخزن شماره ۱۰۲ ذخیره سازی نفت خام واقع در مرکز انتقال نفت شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران تشریح شد.
10
بهمن
اوپک روی حرف خود ایستاد

آذرماه، زمانی که اوپک اعلام کرد بر سر نحوه و سهمیه کاهش تولید به توافق رسیده است، بسیاری از فعالان بازار گمان می کردند که این توافق بر روی کاغذ می ماند و حتی در صورت اجرا، از سوی برخی اعضا نادیده گرفته خواهد شد.
10
بهمن
ساخت نخستین مجتمع تولید محصولات پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ساخت یک واحد هفت هزار تنی آمونیاک و یک واحد 9 هزار تنی اوره از محل جمع آوری گازی های دی اکسید کربن (co2) مجتمع های پتروشیمی در عسلویه خبر داد.
10
بهمن
عملکرد 6 ماهه شجی منتشر شد

شرکت نفت جی، اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1395 را با سرمایه 940 میلیارد ریال، به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
09
بهمن
۷ کشور اصلی خریدار طلای سیاه ایران

خبرگزاری شبستان:کشورمان با افزایش تولید نفت؛ افزایش صادرات آن را نیز در دستور کار خود قرار داده است و تا جایی که امروز شاهد هستیم نفت ایران به بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی می رود و در حال حاضر ۷ کشور اصلی خریدار طلای سیاه ایران در اروپا هستند.
09
بهمن
می توانیم فرصت های شغلی برای آمریکا ایجاد کنیم

امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت که در تیم مذاکره کننده هسته ای دولت های هشتم و یازدهم نقش آفرینی کرده و سوابق دیپلماتیک نیز دارد، در گفت وگو با شبکه سی ان ان صحبت های عجیبی مطرح کرد که باز هم دستاورد خسارت آمیز برجام را نشان می دهد.
09
بهمن
تولید نفت آمریکا بر مدار افزایش

با وجودی که افزایش تولید نفت آمریکا در حال خنثی کردن تلاش های اوپک و سایر تولید کنندگان برای مهار مازاد عرضه در بازار جهانی است، قیمت نفت رو به افزایش است.
09
بهمن
نفت امریکا پس از ترامپ سربالا می رود

با وجودی که افزایش تولید نفت آمریکا در حال خنثی کردن تلاش های اوپک و سایر تولید کنندگان برای مهار مازاد عرضه در بازار جهانی است، قیمت نفت رو به افزایش است.
06
بهمن
مشتری اروپایی نفت ایران در دوران تحریم

ترکیه مشتری اروپایی نفت ایران در دوران تحریم، پس از برجام نیز خرید نفت خود را از کشورمان افزایش داد و میانگین 11 ماهه واردات این کشور از ابتدای سال 2016 میلادی ( 12 دی 94 )تا پایان نوامبر (10 آذر 95) به ١٢٦ هزار بشکه در روز رسید.
06
بهمن
رشد 20 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در 9 ماهه امسال ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی استان از کل گمرکات کشور یک میلیارد و 700 میلیون دلار است
06
بهمن
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 6 بهمن ماه، شاهد عرضه 50 هزار و 750 تن انواع قیر است.
06
بهمن
ساخت دو خط لوله پر مناقشه نفت

دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا در جدیدترین اقدام خود برای خنثی کردن سیاست های اجرا شده در دوران باراک اوباما پروژه دو خط لوله انتقال نفت مناقشه برانگیز را که اوباما به دلیل آسیب های زیست محیطی متوقف کرد، احیا کرد.
03
بهمن
روسیه تولید نفت را ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد

وزیر انرژی روسیه گفت روسیه حداکثر مشارکت خود را برای اجرای توافقنامه کاهش تولید، انجام می دهد و طبق توافق، ۱۰۰هزار بشکه از تولید روزانه خود کاسته است.
03
بهمن
قیمت فروش گاز به پتروشیمی ها تعیین شد

وزارت نفت با صدور بخشنامه ای جدید، قیمت هر مترمکعب خوراک گاز شیرین پتروشیمی ها برای آذر ماه امسال را ۳۵۴ تومان تعیین کرد که در مقایسه با فروردین حدود ۱۲۰ تومان افزایش یافته است.
03
بهمن
رشد 9 دلاری قیمت نفت ایران

با توافق اعضای اوپک و کشورهای تولیدکننده غیراوپکی برای کاهش تولید، قیمت نفت سبد نفتی این سازمان در ماه دسامبر 8.45 دلار و نفت ایران 9 دلار افزایش یافت.
03
بهمن
کاهش 149 هزار بشکه ای نفت عربستان

اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ایران در دسامبر 2016 برابر با دی ماه امسال یعنی یک ماه پیش از توافق اوپک 3میلیون و 720 هزار بشکه نفت در روز نفت تولید کرده و تولید نفت اوپک نیز روزانه 221 هزار بشکه کاهش یافته است.
02
بهمن
۹ ماهه امسال ۳۰ میلیارد نفت فروخته ایم

با آنکه رئیس جمهور هفته گذشته در نشست خبری خود درآمد نفتی امسال را ۷۰ میلیارد دلار دانسته بود، امروز وزیر نفت اعلام کرد در ۹ ماهه امسال فقط ۳۰ میلیارد دلار نفت فروخته ایم.
02
بهمن
سودآوری پتروشیمی در گرو استفاده از ظرفیت کامل

شرکت پتروشیمی کارون نخستین تولید کننده ایزوسیانات ها در خاورمیانه است که در اسفندماه 1387 افتتاح شد و حالا فاز دوم این پتروشیمی در آستانه بهره برداری است. سهامدار اولیه این پتروشیمی در سال ۱۳۸۱ شرکت کماتور سوئد و هانزاشیمی آلمان بود که بعدها در سال 1389 سهام این دو شرکت به پتروشیمی بندرامام واگذار شد تا کار نیمه تمام شرکت های خارجی به سرانجام برسد.
02
بهمن
قیمت نفت به 54.8 دلار افزایش یافت

قیمت نفت در معاملات امروز برای دومین روز متوالی به علت انتظار برای کاهش عرضه، به بشکه ای 54.81 دلار افزایش یافت.
02
بهمن
ادامه توقف سوآپ نفت خام

با وجود گذشت ۳ ماه از ارسال مصوبه قبلی سوآپ نفت خام به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران و با گذشت ۶ ماه از آغاز دور جدید مذاکرات ایران و کشورهای آسیای میانه برای آغاز سوآپ نفت خام، هنوز خبری از اجرایی شدن این برنامه نیست.
29
دی
ارسال نفت ایران به اروپا با نفتکش های ایرانی

ناوگان تانکری ایران در آستانه از سر گیری تحویل مستقیم محموله های باری به بنادر اروپایی قرار دارد.
29
دی
از خوزستان کالاهای غیر نفتی صادر شده است

صادرات کالاهای غیرنفتی استان خوزستان در ۹ ماهه امسال به وزن ۱۲ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۲۳۲ تن و به ارزش ۴ میلیارد و ۳۶۶ ملیون و ۸۰۷هزار دلار بوده است
29
دی
لغو تحریم های اروپا علیه کارکنان صنعت نفت

شورای اتحادیه اروپا با اصلاح مصوبات قبلی خود، تصمیم به لغو تحریم شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت گرفت.
29
دی
افزايش ارزش صادرات محصولات پتروشيمي

مجموع صادرات محصولات پتروشيمي تا پايان پاييز امسال به بيش از 15 ميليون و 268 هزار تن به ارزش بيش از 6 ميليارد و 481ميليون دلار رسيد.
28
دی
قیمت سبد نفتی اوپک بالا رفت

قیمت سبد نفتی اوپک امروز در بازار جهانی بالا رفت. 
28
دی
عملکرد 9 ماهه پتروشیمی فسا منتشر شد

پتروشیمی فسا صورت های مالی 9 ماهه منتهی به 30 آذر ماه 95 را با سرمایه یک هزار و 500 میلیارد ریال به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
28
دی
دست های پشت پرده آمریکا نفت را ارزان کرد

ادامه نگرانی ها در خصوص مازاد عرضه جهانی نفت به دلیل افزایش تولید آمریکا و تردیدها در مورد وفادار ماندن تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک به توافق کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز کاهش یابد.
28
دی
بازگشت نفتکش های اروپایی به پایانه های نفتی

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی با اشاره به بازگشت نفتکش های اروپایی به پایانه های نفتی از افزایش۵۰درصدی تردد نفتکش ها خبر داد و گفت: امکان پهلوگیری کشتی های غول پیکر در پایانه گازی فراهم شد.
27
دی
صادارات نفت ایران به کره جنوبی ۸ برابر شد

آمارهای رسمی اداره گمرک کره جنوبی نشان می دهد که صادرات نفت ایران به این کشور، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد ۸ برابری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، از آن روبرو شده است.
27
دی
چرا با خام فروشی نفت به اقتصاد کشور ضرر می زنیم

اوپک در آخرین گزارش اعلام کرد حاشیه سود پالایش نفت خام در کشورها ۵,۵ تا ۸.۵ دلار در هر بشکه در نوسان است، در حالی که در ایران تنها کمتر از ۵۰ درصد از ظرفیت پالایش نفت استفاده می شود.
27
دی
سوپرایزهای برجام در صنعت نفت ایران

دکتر زمانی نیا در همایش سراسری صادرکنندگان فرآورده های نفت از پیشرفت های سخن به میان آورد که کشور به سرعت در حوزه صادرات نفتی تجربه کرده است
27
دی
افزایش بهای نفت و طلا در بورس های آسیا

بهای جهانی نفت امروز صبح در بورس های آسیا افزایش یافت.
26
دی
تحولات اخیر بازارهای جهانی در صنعت پتروشیمی

بازار زغال سنگ در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین عملکردهای خود را داشت. در برخی از کشورها مانند چین، زغال سنگ به عنوان ماده اولیه و همچنین سوخت در افزایش هزینه تولید بسیاری از کالاها نقش دارد. رشد قیمت زغال سنگ در سال گذشته میلادی با یک فاصله زمانی رشد قیمت دیگر کالاها در بازارهای جهانی را به دنبال داشت. به طور مثال فولاد و متانول همگام با رشد قیمت سنگ آهن، رشدهای قیمتی مناسبی را تجربه کردند. در پتروشیمی های داخلی و منطقه به دلیل دسترسی فراوان به گاز طبیعی از این ماده به عنوان خوراک اولیه تولید در تولید محصولات شیمیایی مانند اوره و متانول استفاده می شود.
25
دی
وزارت نفت توان محقق کردن مصوبات نفتی دولت را دارد

در حالی میزان درآمد حاصل از منابع نفت و فرآورده های نفتی منتشر شده و محقق نشدن مصوبات دولت را نشان می دهد که تصمیمات اخیر اوپک و غیراوپک قیمت نفت را افزایش داده و شرایط بهتری را در آینده تداعی کرده است.
25
دی
سیگنال های نفت به اقتصاد ایران

بازار ارز چشم انتظار بازار نفت است و اقتصاد ایران به دنبال وضعیت ارز
25
دی
میزان درآمد دولت از فروش نفت

بامداد - در هشت ماهه نخست سالجاری دولت مصوب کرده تا از طریق منابع حاصل از نفت و فرآورده های نفتی ۵۰ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان درآمد داشته باشد که تنها ۷۳ درصد از آن محقق شده اما از سوی دیگر تحقق مالیات بر فروش فرآورده های...
25
دی
بلاتکلیفی سرنوشت سهام نفتی وزارت بهداشت

رحمت اله حافظی عضو کنونی شورای شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت دولت نهم با حکم وزیر بهداشت وقت مسئول فروش سهام پالایشگاه اصفهان می شود تا ظرف یک هفته معادل ریالی آن را به وزارت بهداشت باز گرداند، اما این سهام فروخته نشد و مشخص نیست اصل و سودش در چه مسیری هزینه شده است
22
دی
ضرر ۲.۲ دلاری شرکت ملی نفت از فروش هر بشکه نفت

قوانین مصوب مجلس درباره نظام درآمدی شرکت ملی نفت ایران نقش مهمی در ناکامی وزارت نفت در زمینه کاهش خام فروشی هیدروکربن ها داشته است و کمیسیون تلفیق می تواند با اصلاح برنامه ششم توسعه، گام مهمی در راستای بهبود این وضعیت بردارد.
22
دی
پیش بینی نفت ۶۰ تا ۶۵ دلاری

وزیر منابع طبیعی و محیط زیست روسیه پیش بینی کرد: با توجه به توافقات اخیر انجام شده برای کاهش عرضه نفت به بازار جهانی و در نتیجه روند رو به تعادل بازار، قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ به ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.
22
دی
حادثه یک خط فاز ۱۶ پارس جنوبی را از مدار خارج کرد

در روزهای اخیر با آسیب دیدگی یکی از خطوط لوله ۳۲ اینچ فاز ۱۶ پارس جنوبی تولید گاز در این میدان گازی مشترک حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یافت.
22
دی
ایران چگونه قیمت جهانی نفت را افزایش داد

این پیمانه موضوعاتی همچون ارتباط افت معاملات مسکن و صعود دلار، موانع رشد کسب وکارهای خرد در تهران، وضعیت قیمت سنگ آهن تا سال آینده، طلا بالاتر از 1186 دلار و نگاه سرمایه گذاران به تحولات سیاسی، صادرات نفت عراق در استانه طرح کاهش اوپک، شرط آغاز صادرات گاز به عراق، زمان ورود هواپیمای جدید ایرباس به ایران و هشدار نسبت به وقوع بحران مالی با اجرای سیاستهای ترامپ، در بر دارد.
20
دی
3مانع حمل و نقل در صادرات غیرنفتی

چالش نبود حمل و نقل هوایی، فرسودگی سیستم زمینی و مشکلات بین المللی در حمل و نقل دریایی سه عامل بازدارنده در مسیر صادرات غیرنفتی کشور ما محسوب می شوند
20
دی
افزایش صادرات نفت ازجنوب عراق

وزارت نفت عراق در بیانیه ای از افزایش صادرات نفت خام از اسکله های بندر بصره در جنوب این کشور در ماه دسامبر خبر داد.
20
دی
۱۰ میلیارددلار صادرات داشتیم

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی تا بهمن ماه امسال، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ میلیارد دلار پتروشیمی صادر شده است.
20
دی
افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی

معاون وزیر نفت با اشاره به افتتاح و راه اندازی ۵ طرح جدید پتروشیمی تا بهمن ماه امسال، اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹ میلیارد دلار پتروشیمی صادر شده است.
19
دی
میزان صادرات محصولات پتروشیمی

نایب رییس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به آمار گمرک اعلام کرد: طبق آمار گمرک در ۹ ماهه امسال ۳۱.۵ میلیارد دلار صادرات داشته ایم که ۱۴ میلیارد دلار آن مربوط به حوزه محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی است.
18
دی
ایران 13 میلیون نفت شناور خود را فروخت

ایران بیش از 13 میلیون بشکه از نفت که مدتها در تانکرها و روی آب نگهداری می کرد ،فروخت.
18
دی
هدیه یک میلیارددلاری تاجر نفتی به ایران

شرق نوشت؛ مجموعه نفت و پتروشیمی توانسته اند از برجام به خوبی استفاده کنند و نسبت به زنده کردن فاینانس و پیش پرداخت اقدام کنند. حالا بعد از گذشت تحریم ها، دوباره روابط نفتی ایران به گذشته کلید می خورد.
18
دی
قیمت نفت در بازار نیویورک کمی بالا رفت

با توجه به ادامه خوش بینی ها در خصوص توافق کاهش سطح تولید در میان کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک و هم پیمانان آنها که قرار است از ماه ژانویه اجرا شود، بهای نفت روز جمعه در بازار نیویورک اندکی افزایش یافت.
18
دی
نوسان قیمت نفت

درحالی که قیمت نفت در معاملات دیروز به علت تردید در اجرای کامل توافق اوپک اندکی کاهش یافته، اما دوباره با افزایش مواجه شد و قیمت این کالای اساسی در ۵۶ دلار در هر بشکه در نوسان است.
15
دی
لیبی پاشنه آشیل توافق اوپک

لیبی پس از دو سال جنگ داخلی، مجددا در حال افزایش تولید از بزرگترین میدان نفتی خود است. این موضوع نشان می دهد که تلاش اوپک برای کاهش تولید و مهار مازاد عرضه موجود در بازار نفت تا چه حد آسیب پذیر است.
15
دی
امیدواری بازار جهانی به طلا و نفت

با افزایش شاخص سهام بازارهای بریتانیا، آلمان و فرانسه، بازارهای اروپا خود را برای یک شروع خوب آماده کردند.
14
دی
افزایش قیمت نفت برنت

هر بشکه نفت خام برنت با 29 سنت رشد قیمت ( 51%) به 57 دلار و 11 سنت رسید.
14
دی
ثبت کاهش ۱۱,۳ درصدی مصرف فرآورده های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل خبر داد : میزان مصرف فرآورده نفتی در نه ماهه گذشته امسال به ۵۷۵ میلیون لیتر رسید که این مهم، ۱۱,۳ درصد کاهش فرآورده ها را در برداشته است.
14
دی
حیات برجام با نفت

صنعت نفت هم اکنون، بخش اعظم مسوولیت مدیریت رفع تحریم های اقتصادی، بازگرداندن اقتصاد ایران به شرایط پیش از تحریم ها و ایجاد بسترها و زمینه های رونق اقتصادی را بر عهده دارد.
14
دی
افزايش بهاي نفت در نخستين روز کاري بازار آسيا

بهاي نفت روز سه شنبه، در نخستين روز کاري بازار آسيا در سال نو ميلادي، تحت تأثير توافق توليدکنندگان بزرگ براي کاهش عرضه افزايش يافت.
13
دی
انواع فرآورده های نفتی در استان مرکزی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی از توزیع بیش از یک میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی طی 9 ماهه سال جاری در استان خبر داد.
13
دی
صادرات محصولات پتروشیمی ایران

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد که صادرات محصولات پتروشیمی ایران تا پایان امسال به ٢٠ میلیون تن می رسد.
13
دی
افزایش 2 درصدی تولید نفت روسیه

اینترفاکس اعلام کرد: روسیه در سال 2016 تولید نفت خود را نسبت به سال قبل 2.5 درصد افزایش داد.
13
دی
افزایش 10 درصدی وابستگی بودجه به نفت

بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند دولت در مقوله کاهش وابستگی به نفت موفق نبوده تا جایی که وابستگی ۲۵درصدی بودجه ۹۵ به نفت در بودجه آتی به۳۵درصد افزایش یافته است.
12
دی
قیمت نفت در بودجه ۹۶

معاون رئیس جمهور در جلسه با اعضای فراکسیون مستقلان ولایی مجلس، توضیحاتی درباره بودجه ۹۶ ارائه کرد.
12
دی
افزایش سهم نفت در بودجه 96 نکته ای منفی است

در بودجه ای که سال 95 بسته شد عملا به دلیل کاهش درآمدهای نفتی سازوکارهای غیرواقعی دیگری جایگزین شد، برای اینکه دولت بتواند بخش درآمدی اش را با بخش هزینه ای به تعادل برساند؛ از جمله فروش اوراق مشارکت یا اوراق خزانه یا فروش سهام دولت در شرکت های دولتی. البته عملا این اقدامات به آن میزان که باید اتفاق نیفتاد و قطعا تا سه ماه باقی مانده هم نمی افتد. بنابراین دولت یک کسری بودجه آشکاری از این منبع خواهد داشت.
12
دی
تاثیر داعش در افت سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی

مدیرعامل هلدینگ تاپیکو با اشاره به اینکه حضور داعش در منطقه به افت محسوس سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی خاورمیانه منجر شده است.
12
دی
سهام یک شرکت نفتی در فرابورس عرضه اولیه می شود

تعداد ۴۴ میلیون سهم شرکت صنایع تجهیزات نفت در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه می شود.
11
دی
عرضه 81 هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

عرضه انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی به میزان 81 هزار و 298 تن روز شنبه 11 دی ماه در بورس کالای ایران صورت می گیرد.
11
دی
تقاضای لهستان برای خرید نفت از ایران افزایش یافت

تقاضای لهستان برای خرید نفت از ایران افزایش یافته و این نشان می دهد که تهران در حال رقابت با روسیه و عربستان در بازار نفت این کشور است.
11
دی
سال ۲۰۱۶ بهترین عملکرد بازار نفت و فلزات بود

سال ۲۰۱۶ میلادی در حالی واپسین ساعات خود را پشت سر می گذارد که از نگاه تحلیل گران اقتصادی عملکردی قابل قبول را در بازار معاملات جهانی در کارنامه خود ثبت کرد.
11
دی
عرضه ۸۱هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی

انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی به میزان ۸۱ هزار و ۲۹۸ تن، امروز شنبه ۱۱ دی ماه روی تابلوی بورس کالای ایران می رود.
08
دی
افزايش دو برابري مشتريان آسيايي نفت ايران

واردات نفت مشتريان آسيايي ايران در ماه نوامبر بيش از دو برابر افزايش يافت.
08
دی
پتروشیمی های خوراک مایع نیاز به حمایت بیشتری دارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خوراک پتروشیمی ها در برنامه ششم توسعه گفت: پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای واحدهای پتروشیمی گازی رانت بوجود می آورد.
08
دی
مذاکره برزیل با ایران و هند

برزیل در حال مذاکره با ایران و هند برای ساخت یک پالایشگاه نفت و پتروشیمی در یکی از فقیرترین ایالت های این کشور است.
08
دی
صدور نفت ایران به چهار کشور آسیایی 2 برابر شد

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که خرید نفت ایران در ماه نوامبر از سوی چهار کشور آسیایی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به بیش از دوبرابر رسیده است.
07
دی
سال آینده چقدر نفت تولید و صادر می کنیم

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه بوده که در روزهای پایانی سال (اکتبر ۲۰۱۶) این تولید به سه میلیون و ۷۲۰ هزار بشکه در روز رسید و پیش بینی می شود تولید نفت ایران حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
07
دی
تبعات منفی تغییر خوراک پتروشیمی

وزیر نفت با ارسال نامه ای به رئیس مجلس با اشاره به بار مالی حداقل 16 میلیارد دلاری اجرای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره قیمت گذاری خوراک واحدهای پتروشیمی، نسبت به تصویب نهایی این ماده در مجلس هشدار داد.
07
دی
مناطق نفتخیز و پرشیا تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

مناطق نفتخیز و شرکت نفت و گاز پرشیا در آستانه انعقاد موافقت نامه HOA با یکدیگر هستند و امیدواریم در روزهای آینده این تفاهم نامه منعقد شود
06
دی
جزئیات امضای 24 تفاهم نامه با غول های نفت جهان

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون 12 تفاهم نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی 10 تا 12 تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
06
دی
جزئیات امضای 24 تفاهم نامه با غول های نفت جهان

معاون شرکت ملی نفت با بیان اینکه تاکنون 12 تفاهم نامه با شرکت های خارجی در صنعت نفت امضا شده و به زودی 10 تا 12 تفاهم دیگر نفتی امضا می شود، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت و گاز دو مزیت ایران برای جذب سرمایه گذاران است.
06
دی
نفت بالا نرود دچار ورشکستگی دولتی می شویم

یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: تنها در صورتی که سرمایه گذار خارجی به کشور بیاید یا قیمت نفت بالا برود اقتصاد کشور از فرو رفتن در رکود بیشتر نجات می یابد؛ در غیر این صورت به سوی ورشکستگی دولتی پیش می رویم.
06
دی
ضرورت نفت زدایی از رشد اقتصادی

رضی حاجی اقا میری معتقد است رشد اقتصادی اعلام شده ارتباطی با صادرات غیر نفتی ندارد و تماما حاصل از جهش صادرات نفت حاصل از برداشته شدن تحریم هاست و اقتصاد ایران برای رشد واقعی، ملموس و رهایی از رکود نیازمند توسعه صادرات غیر نفتی است
06
دی
بالابردن ضریب بازیافت تولید نفت را افزایش می دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر ضریب بازیافت در میادین نفتی افزایش یابد، تولید نفت بالا رفته و به تبع آن درآمد رشد پیدا می کند.
05
دی
عراق بازیگر نقش اول صادرات غیر نفتی ایران

به گفته دبیر ستاد همکاری های ایران و عراق در حوزه آب و برق، در چند سال اخیر با نگاه به روابط ایران و عراق در ابعاد تجاری و اقتصادی مشاهده می شود با وجودی که این کشور تحت اشغال و اقدامات تروریستی قرار داشته و درگیر نا امنی و مشکلات تثبیت نظام سیاسی جدید خود بوده، اما نقش اول را در صادرات غیر نفتی ایران بازی کرده است.
05
دی
مواد هسته ای با دستگاه اورانیوم یاب

محقق دانشگاه جامع علمی کاربردی موفق به طراحی و ساخت دستگاه اورانیوم یاب و معدن یاب راکتور هسته ای شد که قادر به تشخیص آلودگی های ناشی از مواد هسته ای در شعاع 50 متری است.
05
دی
۴۹ درصد سهام بزرگترین شرکت نفتی جهان واگذار می شود

ریاض قصد دارد تقریبا نیمی از سهام شرکت نفت عربستان سعودی ، بزرگترین شرکت نفتی جهان را واگذار نماید.
01
دی
منابع حاصل از صادرات فرآورده های نفتی افزایش یافت

نمایندگان مجلس مصوب کردند که سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال اول برنامه ششم توسعه ٣٠ درصد و سالانه حداقل ٢ واحد درصد به این سهم اضافه شود.
01
دی
سهم صندوق توسعه ملی از درآمد نفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه، سهم صندوق توسعه ملی از درآمد های نفتی و گازی را ۳۰ درصد تعیین کردند.
01
دی
افزایش تولید نفت به جهش اقتصاد ایران کمک می کند

صندوق بین المللی پول اعلام کرد افزایش تولید و صادرات نفت ایران سبب می شود در سال مالی ٢٠١٦-٢٠١٧، رشد اقتصادی این کشور به بیش از ٦ درصد برسد.
30
آذر
رشد اقتصادی ایران به خاطرافزایش صادرات نفت است

افزایش تولید و صادرات نفت باعث شد نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 2016/17 به 6.6 درصد افزایش یابد و پیش بینی می شود 2017/18 بعد از اینکه تولید نفت ایران به شرایط معمولی رسید و رشد بخش غیر نفتی در وضعیت نسبتا کم باقی ماند، رشد اقتصادی ایران به 3.5 درصد کاهش یابد.
30
آذر
مالزی با اوپک همکاری می کند

شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) 20 هزار بشکه از تولید روزانه نفت خود را به عنوان بخشی از همکاری جهانی بین سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با کشورهای غیر عضو که در وین پایتخت اتریش برگزار شد، کاهش می دهد.
30
آذر
رشد اقتصادی بوی نفت می دهد

بانک مرکزی چند روز پیش رشد اقتصادی نیمه اول سال جاری را منتشر کرد. براساس این آمار، در شش ماه اول سال ۹۵ رشد ۷.۴ درصدی برای اقتصاد ایران رخ داده است. البته باید گفت که این رشد اقتصادی قابل پیش بینی بود. در واقع انتظار جامعه و وضعیت جدید هم این رشد را ایجاب می کرد
30
آذر
قیمت نفت ثابت ماند

در معاملات کم حجم قبل از آغاز تعطیلات پایان سال میلادی، و در حالی که سرمایه گذاران انتظار ندارند تا آغاز سال نوی میلادی اتفاق خاصی در بازار رخ دهد، قیمت نفت ثابت بود.
29
آذر
رکورد کمترین وابستگی بودجه به نفت

در دولت یازدهم با وجود تمامی تبلیغات و وعده های دولتمردان، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی فقط 2 درصد کاهش یافته و ادعای اتکای 25 درصدی بودجه به نفت خلاف واقعیت است.
29
آذر
توافق اوپک سرمایه گذاران را به بازار خوش بین کرد

به دنبال تصمیم کشورهای عضو و غیراوپک برای کاهش حدود 2 میلیون بشکه نفت در روز،سرمایه گذاران به بازار نفت خوشبین شدند.
29
آذر
توقف فروش نفت ایران به۲مشتری قدیمی

مدیر امور بین الملل شرکت نفت با اشاره به فروش اولین محموله نفت ایران به انی ایتالیا در پسابرجام، از متوقف ماندن فرآیند صادرات نفت به دو مشتری سنتی ایران در آسیا و آفریقا خبر داد.
29
آذر
بار رشد بر دوش نفت است

اعلام رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی از سوی دولت درموقعیتی که کشور در حوزه بازار تولید، مسکن، سرمایه، صادرات و درآمد سرانه مردم با رکود مواجه است، خبری است که مورد توجه بسیاری از فعالان و کارشناسان افتصادی قرار گرفته است و به نظر می رسد این آمار بر مبنای افزایش درآمدهای نفتی باشد تا تحولات دیگر
28
آذر
کاهش قیمت نفت سنگین ایران در ماه نوامبر

دبیرخانه اوپک اعلام کرد میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر امسال حدود 5 دلار کاهش داشته است
28
آذر
کاهش هر یک دلار نرخ نفت با منابع بودجه چه می کند

دولت قیمت هر بشکه نفت را در لایحه بودجه ۹۶، ۵۵ دلار در نظر گرفته؛ اما با کاهش هر دلار از قیمت نفت نسبت به رقم مفروض،حدود ۲ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی دولت کاسته خواهد شد.
28
آذر
ادامه همکاری های نفتی ایران و هند

خبرگزاری شبستان:پيوندهای اقتصادی هند و ايران به صورت سنتی از واردات نفت خام ايران شكل گرفت و هند در ادامه مبادلات نفتی و گازی خود با ایران در نظر دارد تا سرمایه گذاری نفتی ۵.۵ میلیارد دلاری در ایران انجام دهد.
28
آذر
قطب سوم پتروشیمی کشور

خبرگزاری شبستان:توسعه صنایع پتروشیمی در چابهار براساس تاکیدات مقام معظم رهبری بر تسریع توسعه سواحل مکران در سال ۱۳۹۱ اجرایی شد و در این راستا چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران، قطب سوم پتروشیمی کشور می شود.
24
آذر
توافقنامه پاریس ابزاری برای محدودیت توسعه کشور

از دید کشورهای توسعه یافته توافقنامه پاریس ابزاری است که قدرت رقابت رقبای آینده مخصوصا ایران را به عنوان دارنده منابع عظیم نفت کنترل خواهد کرد و لازم است که اعضای شورای نگهبان با بررسی این قانون زمینه محدودیت صنعت نفت و گاز را برطرف نمایند.
24
آذر
فصلی گم شده در دنیای نفتی

یکی از اولویت های مهم صنعت نفت در دوره جدید ازدیاد برداشت از میادین نفتی است، موضوعی که هرچند از اهمیت بالایی برخوردار بوده و بالا رفتن سن مخازن نفتی روز به روز بر اهمیت آن می افزاید، اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که تا مرحله اجرایی و عملیاتی این موضوع در کشور ما، همچنان راهی طولانی در پیش است.
24
آذر
قیمت نفت در محدوده ٥٤ تا ٥٥ دلار

نفت نیوز: وزیر نفت با بیان این که توافق کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای سلامت بازار و ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای نفت بوده است، گفت: قیمت نفت در محدوده ٥٤ تا ٥٥ دلار محکم می ایستد.
24
آذر
تصویب 500 میلیون دلار اعتبارِ طرح توسعه پتروشیمی

اعتبار مطالعه طرح یا طرح های توسعه ای پتروشیمی خراسان تا سقف 500میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی، منابع فاینانس خارجی و منابع داخلی پتروشیمی تصویب شد
23
آذر
7 میدان نفتی ایران در اختیار روس ها قرار گرفته است

وزیر نفت در دیدار وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور بیشترین میادین نفتی و گازی ایران را برای توسعه و افزایش ضریب بازیافت به خود اختصاص داده است.
23
آذر
سیگنال های تاثیرگذار بر جهش کم سابقه قیمت نفت

با سیگنال توافق کشورهای غیرعضو اوپک برای کاهش ۵۵۸ هزار بشکه ای تولید نفت، قیمت ها با حدود ۶ درصد رشد در معاملات دیروز، به بیشترین سطح ظرف ۱۸ ماه اخیر رسید.
23
آذر
آغاز دیدار زنگنه با وزیر نفت و انرژی روسیه

وزیر نفت : اخیرا یک زمینه راهبردی به همکاری های ما اضافه شد و آن همکاری سازنده روسیه در حوزه تنظیم بازارنفت است.
23
آذر
ایران و روسیه در زمینه بازیافت نفت

وزیر نفت از آغاز همکاری های جدید نفتی ایران و روسیه در زمینه توسعه میادین نفتی و افزایش ضریب بازیافت نفت خبر داد.
22
آذر
بالاترین قیمت یک سال و نیم اخیر نفت ثبت شد

درحالی قیمت نفت با باز شدن بازارهای جهانی به مرز 58 دلار رسیده که تحلیلگران می گویند در صورتی که تولیدکنندگان همراهی کاملی با طرح کاهش تولید داشته باشند، 6 دلار دیگر قیمت نفت بالاتر می رود
22
آذر
نشانه های استارت استخراج نفت آشکار شد

تصمیم برای کاهش تولید نفت که در نهایت روز شنبه در نشست وین میان کشورهای تولیدکننده نفت عضو و غیرعضو اوپک نهایی شد، نه تنها آثار کوتاه مدت و آنی به شکل رشد قیمت جهانی نفت در بازار این کالا را به همراه داشته است، بلکه سیگنال های این توافق از مدتی قبل چشم انداز کاهش سرمایه گذاری جهانی در صنعت نفت را نیز با چرخش همراه کرد
22
آذر
قیمت نفت به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید

پس از آنکه اوپک و تولید کنندگان غیر اوپکی توافق کردند که تولید خود را کاهش دهند، قیمت نفت امروز به بالاترین رقم خود در طی یک سال گذشته رسید.
22
آذر
کاهش 13 درصدی مصرف کنندگان نفت سفید

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از کاهش 13 درصدی تعداد خانوارهای مصرف کننده نفت سفید در استان خبر داد.
21
آذر
توافق تاریخی اعضای اوپک و غیر اوپک

ده روز پس از نشست وزرای نفت و انرژی اوپک در وین، این شهر شاهد توافق تاریخی اعضای غیر عضو این سازمان برای کاهش حدود 600 هزار بشکه ای در روز بود.کشورهای غیرعضو اوپک همسو با اعضای اوپک، درباره کاهش تولید نفت خود توافق کردند.
21
آذر
نفت و مالیات در رقابت

برنامه مالی دولت ها در سال های گذشته تاکنون گاها تغییرات جزئی در نحوه درآمد و هزینه داشته؛ اما مشخص آن است که همواره نفت پایه اصلی بودجه بوده و سهم بودجه های عمرانی تحت الشعاع هزینه های جاری و به عبارتی حقوق و دستمزدی قرار دارد که دولت به کارکنان و کاگران می پردازد.
21
آذر
امید به تحقق درآمدهای نفت

دولت در لایحه بودجه آینده خود در حالی 20 درصد از مصارف بودجه عمومی خود را به بخش عمرانی اختصاص داده که قرار است بخش قابل توجهی از درآمدهای آن از محل درآمدهای نفتی تامین شود.
21
آذر
80 درصد سود صنعت پتروشیمی به گازی ها می رسد

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه آمار و ارقام متعددی از جمله هزینه های تمام شده محصولات و قیمت خوراک به سودآور بودن پتروشیمی های باخوراک گازی تاکید کرد و گفت: 80درصد از سود کل صنعت پتروشیمی متعلق به 13 شرکت با خوراک گازی است با این وجود سیاست ما حذف پتروشیمی های مایع نیست.
20
آذر
روسیه در نشست امروز با اوپک به دنبال چیست

یک مقام دولتی روسیه اعلام کرد که این کشور می کوشد شرکت کنندگان در نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را به طور کامل با طرح کاهش سطح تولید نفت همراه کند.
20
آذر
سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری بحرین در صنایع نفتی

دولت بحرین از طرح جدیدی برای توسعه صنایع نفتی خود و برگزاری مناقصه ای با مشارکت شرکتهای جهانی جهت سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری خبرداد.
20
آذر
تثبیت بازار نفت از نیمه دوم ٢٠١٧ آغاز می شود

تحلیلگران معتقدند حتی با اجرای کامل برنامه کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک، کاهش سطح ذخایر جهان در نیمه دوم سال آینده میلادی روی می دهد.
20
آذر
افزایش سهم نفت در اقتصاد

یک کارشناس اقتصادی افزایش سهم نفت در بودجه را مهمترین ضعف لایحه بودجه پیشنهادی دولت عنوان کرد و گفت: این افزایش سهم خلاف وعده ها و تعهدات دولت یازدهم است.
17
آذر
خودکفایی ایران در تولید یک فراورده جدید نفتی

نخستین روغن موتور با پایه گیاهی با مزایای کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت روانه بازار شد.
17
آذر
فارس نیازمند احداث خطوط انتقال فرآورده های نفتی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استان فارس گفت: وابستگی فارس این استان به دیگر استان ها در زمینه حمل و نقل سوخت سبب شده است که بخشی از حوادث رانندگی هنگام انتقال فرآورده های نفتی رخ دهد و از این رو، این استان نیازمند احداث خطوط انتقال این فرآورده ها است.
17
آذر
روسیه و اوپک برای فرمول کاهش تولید نفت توافق کردند

روسیه و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در مورد فرمول کاهش تولید نفت به توافق رسیدند.
17
آذر
یک میلیون و 800 هزار بشکه از نفت بازار کاهش می یابد

در پی توافق اوپک برای کاهش یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه ای تولید نفت خام این سازمان، شنیده می شود که تولید کنندگان نفت خام غیر عضو در اوپک نیز برای کاهش تولیدشان آماده شده اند.
16
آذر
تولید نفت ایران ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت

ایران که بر اساس توافق ۳۰ نوامبر اجازه یافته تولید خود را افزایش دهد، در ماه نوامبر تولیدش را ۴۰ هزار بشکه بیشتر کرده است.
16
آذر
اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند قطع وابستگی به نفت است

عضو هیئت مدیره انجمن حسابداری یزد با بیان اینکه تشکل های مردمی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی نیازمند قطع وابستگی به نفت است.
16
آذر
برنامه ريزي براي افزايش 20 تا 30 هزار بشکه  نفت

به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شانا؛ بيژن عاليپور فزود: طي ماه هاي آينده، 20 تا 30 هزار بشکه به توليد روزانه شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب اضافه مي شود و توليد نفت اين شرکت از مرز سه ميليون بشکه در روز مي گذرد.
16
آذر
توافق بانک مرکزی وغول های پتروشیمی

ساعت24-بانک مرکزی و شرکت های بزرگ پتروشیمی بر روی ضوابط تزریق منظم و هماهنگ هفتگی سه ارز پرطرفدار به منظور جلوگیری از شوک جدید قیمت ها در بازار ارز به توافق رسیدند.
15
آذر
انتقال متهم ردیف سوم پرونده نفتی به بند عمومی

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی که حکم اعدامش از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، پس از افزون بر دو سال بازداشت در سلول انفرادی، به بند عمومی انتقال یافت.
15
آذر
تیر آخر اشتغالزایی دولت با پشتوانه دلارهای نفتی

در حالی که طرح های دولت بدون توجه به نیاز بازار کار و تقاضا برای ایجاد شغل بوده است و پاشیدن پول در جامعه از نگاه دولتی ها به معنی ایجاد اشتغال نیست، اکنون دولت برای حل معضل بیکاری به دیوار صندوق توسعه ملی تکیه کرده است.
15
آذر
قیمت نفت کاهش یافت

نفت برنت با 39 سنت (72%) افت قیمت به 54 دلار و 7 سنت رسید.
15
آذر
عمان هم تولید نفت خود را کاهش می دهد

وزیر انرژی عمان گفت، کشورش در نشست روز ۱۰ دسامبر کشورهای غیر عضو اوپک با اوپک در وین شرکت خواهد کرد.
14
آذر
۵ رقم مهم بودجه ۹۶

بر اساس لایحه بودجه ای که دقایقی قبل از سوی حسن روحانی، رئیس جمهور به مجلس ارایه شد، قیمت نفت ۵۰ دلار، دلار ۳۳۰۰ تومان، سهم صندوق توسعه ملی ۲۰ درصد در نظر گرفته شده است.
14
آذر
بومی سازی شیرآلات خاص

با تولید شیرآلات خاص،صنعت نفت و گاز ایران به ده کشور تولید کننده این محصول پیوست
14
آذر
رايزني نفتي ايران و برزيل

وزير نفت کشورمان بعد از ديدار با وزير انرژي و معادن برزيل در جمع خبرنگاران گفت: برزيلي ها تجربه خوبي در اکتشاف و توسعه ميدانهاي نفتي در آبهاي عميق و نيمه عميق دارند.
14
آذر
رشد بازار سرمایه با توافق اوپک

بازار سرمایه بویژه بازار سهام شرکت های پالایشی در نتیجه توافق اوپک با رشد مواجه شده و پیش بینی می شود همه بازارها از رکود به سمت رونق حرکت کنند.
13
آذر
ایران رهبر کاهش تولید

روزنامه اعتماد در ستون نگاه روز، نوشت: از نگاه اقتصاد سیاسی، بین الملل، حوادث و اتفاقات رخ داده در ماه های گذشته، این احساس را تقویت می کند که در سال ٢٠١٧ قیمت نفت برنت میان ٥٠ تا ٥٥ دلار نوسان می کند.
13
آذر
توافق اوپک آغاز ماراتن

پس از موفقیت ترامپ، تقویت بازار نفت محرک دوم بازارهای جهانی به شمار می رود.
13
آذر
جهش قیمت نفت پس از توافق غیرمنتظره

جهش قیمت نفت پس از توافق غیرمنتظره ، پنج شنبه متفاوت بازار ارز ، تصمیم ضدایرانی سنای آمریکا ، زمان مناسب خرید مسکن ، تمایل حقیقی ها به بزرگان سهام و دلار زیر ذره بین بازار آتی از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه دنیای اقتصاد در شماره شنبه 13 آذر است.
13
آذر
شتاب افزایش قیمت نفت بیش از انتظار بود

وزیر نفت با بیان اشاره به شتاب افزایش قیمت ها پس از تصمیم اخیر اوپک که بیش از انتظارها بود؛ گفت: فکر می کنم بازار به وضعیت متعادلی رسیده و در قیمت های بالاتر تثبیت می شود.
02
آذر
روسیه مایل به فریز تولید نفت خود در سطح فعلی است

رئیس جمهور روسیه با بیان این که مانعی بر سر راه توافق اوپک در ماه جاری میلادی نمی بیند گفت: روسیه مایل به فریز تولید خود در سطح فعلی است.
02
آذر
کارنامه نفتی مناطق آزاد

با روی کار آمدن دولت یازدهم تلاش بسیاری شده تا از ظرفیت های گوناگون مناطق آزاد اقتصادی استفاده شود و سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی را برای سرمایه گذاری به مناطق آزاد سوق دهیم.
02
آذر
باراصلی کاهش تولیداوپک بردوش عربستان و متحدانش

در حالی که تجار نفتی نسبت به اجرایی شدن توافق اوپک برای کاهش تولید و تقویت قیمت ها امیدوارتر شده اند به نظر می رسد بار اصلی کاهش تولید بر عهده کشورهایی نظیر عربستان، کویت، امارات و قطر خواهد بود.
02
آذر
نفت 49 دلار ی شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت خوش بینی به توافق اوپکی ها بالای 49 دلار معامله می شود و کارشناسان معتقدند که عربستان به این توافق نیاز دارد و کاهش دوباره قیمت نفت این کشور را در وضعیت قرمز قرار می دهد.
01
آذر
سه پیشنهاد ویژه عراق برای کاهش تولید اوپک

ساعت24-وزیر نفت عراق گفت که این کشور قصد دارد سه پیشنهاد تازه در نشست آینده سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین برای اجرای طرح کاهش تولید نفت ارایه کند.
01
آذر
معاملات اين هفته بازار نفت با افزايش قيمت آغاز شد

نزديک تر شدن اعضاي اوپک به دستيابي به توافق براي کاهش توليد سبب شد قيمت نفت در معاملات امروز (دوشنبه اول آذر ماه) افزايش يابد.
01
آذر
اوپک بعد از ترامپ؛ بازگشت نظام سهمیه بندی

رییس جمهور منتخب امریکا دونالد ترامپ قول داده است که دولت وی تسلط بر بازار بین المللی انرژی را به عنوان یک استراتژی اقتصادی و سیاست خارجی برنامه ریزی خواهد کرد.
01
آذر
توافق  کاهش تولید نفت  اوپک

وزارت نفت عراق طی بیانیه ای اعلام کرد: این کشور پیشنهادی را برای ارائه در نشست آتی اوپک با هدف نهایی شدن توافق کاهش عرضه نفت این سازمان آماده کرده است.
29
آبان
امتیاز نفتی بیشتری نباید به ایران داده شود

اوپک در حال نزدیک شدن به نهایی کردن اولین توافق خود در ۸ سال گذشته برای کاهش تولید است و اکثر اعضا آماده اند که انعطاف پذیری قابل توجهی را در زمینه حجم تولید به ایران پیشنهاد کنند.
29
آبان
بدهی دولت به پتروشیمی ها تهاتر می شود

اکونیوز:قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی به اخذ مصوبه ای از هیات دولت اشاره کرد که با بهره گیری از آن، مرحله اول تهاتر طلب و بدهی های شرکت های پتروشیمی و دولت اجرایی شد.
29
آبان
آمار تولید نفت خام با منابع بین المللی هم خوانی ندارد

مدیر سابق امور اوپک وزارت نفت، با اشاره به اینکه اوپک ۵۰ درصد درآمد نفتی ایران را افزایش می دهد،گفت: رقم منابع بین المللی از میزان تولید نفت خام ایران با رقم منابع داخلی از میزان صادرات نفت و میزان نفت خام مورد نیاز پالایشگاه ها حدود ۴۰۰ هزار بشکه اختلاف دارد که وزارت نفت باید پاسخگو باشد.
29
آبان