message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار نفت و پتروشیمی

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار نفت و پتروشیمی

31
تیر
سایه نگرانی مازاد عرضه قیمت نفت

پس از حدود یک ماه و نیم بازار نفت توانست نفت 50 دلاری را ببیند که بلافاصله سایه نگرانی ها از مازاد عرضه قیمت ها را 2.5 درصد پایین کشید.
31
تیر
دکل های حفاری نفت آمریکا کاهش یافت

شرکت های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته برای دومین بار از ماه ژانویه شمار دکل های حفاری نفت را کاهش دادندگروه صنعتی بیکرهیوز روز جمعه اعلام کرد شرکت های حفاری آمریکایی شمار دکل های حفاری نفت را در هفته منتهی به ۲۱ ژوییه یک حلقه کاهش داده و به ۷۶۴ حلقه رساندند..
31
تیر
تولید نفت اوپک در ژوئیه افزایش می یابد

شرکت پترو-لجستیک دیروز (جمعه ۳۰ تیر ماه) اعلام کرد که در ماه ژوئیه سال جاری میلادی، تولید روزانه نفت از سوی کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) کاهش می یابدیک گزارش صنعتی نشان می دهد که در ماه جاری میلادی، تولید روزانه اوپک ۱۴۵ هزار بشکه افزایش می یابد..
31
تیر
صادرات نفت عربستان به آمریکا

طی هفته گذشته عربستان روزانه ۵۲۴ هزار بشکه نفت به آمریکا صادر کرد که این رقم به کمترین میزان صادرات نفت عربستان به آمریکا در ۷ سال گذشته محسوب می شود.
27
تیر
افزایش تولید نفت شیل برای هشتمین ماه متوالی

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد پیش بینی می شود تولید نفت شیل این کشور در اوت به میزان ۱۱۲ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۵.۵۸۵ میلیون بشکه در روز برسد که هشتمین رشد ماهانه متوالی خواهد بود.
27
تیر
راهی که اوپک می تواند شیل آمریکا را نابود کند

برخی تحلیل بازار نفت به اوپک توصیه می کنند که تاکتیک خود را عوض کند و به آن چه اصولا برای آن تشکیل شده بازگردد: شیل آمریکا را با تولید در حداکثر ظرفیت خفه کند.
27
تیر
پاسخ جهانگیری به واکنش ها به قرارداد توتال

معاون اول رییس جمهور گفت: ما در دولت دوازدهم به دنبال رشد اقتصادی بالا، مستمر و اشتغالزا در طی چهار سال پیاپی هستیم و قطعا توسعه گردشگری می تواند تاثیر بسزایی در دستیابی به این مهم داشته باشد.
27
تیر
نفت جهانی ثابت ماند

نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر دورنمای مصرف قوی مورد حمایت قرار گرفت اما ادامه عرضه بالا از سوی تولیدکنندگان اوپک و همچنین آمریکا مانع رشد بیشتر قیمت ها شده است.
26
تیر
تولید نفت خام در دولت یازدهم ۴۰ درصد افزایش یافت

متوسط تولید نفت خام ایران در سال ۱۳۹۵ نسبت به پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۲ بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.
26
تیر
تنها گزینه اوپک برای نابودی شیل آمریکا

یک تحلیلگر کالا به درستی پیش بینی کرده بود که کاهش تولید نفت اوپک برای حذف عرضه اضافی و حمایت از قیمت ها، موثر واقع نخواهد شد.
26
تیر
پتروپارس ایران با ژاپن تفاهمنامه نفتی امضا کرد

شرکت ملی نفت ایران (شرکت پتروپارس ) و شرکت تویو ژاپن تفاهمنامه نوسازی تأسیسات و افزایش تولید گاز میدان سلمان ( واقع در خلیج فارس ) را امضا کردند. نخستین تفاهم نامه خدمات نوسازی پس از برجام برای نوسازی تأسیسات و افزایش تولید گاز از میدان سلمان امضا شد.
26
تیر
مطالعه 2 میدان دیگر نفتی ایران به روسیه واگذار شد

تفاهم نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت زاروبژنفت روسیه برای توسعه میدان های شادگان و رگ سفید به امضا رسید.
25
تیر
توتال پرداخت رشوه را تأیید می کند وزارت نفت تکذیب

روزنامه جوان درباره فساد توتال گزارش داده است رسانه های همسو با دولت در حالی تلاش می کنند موضوع فساد و رشوه در قراردادهای توتال را با فرافکنی رد کنند که نگاه دقیق تر به این پرونده نشان می دهد وقوع فساد در دو قرارداد گذشته این شرکت فرانسوی قطعی است.
25
تیر
میدان های نفتی رقه درکنترل نیروهای ارتش سوریه

این میدان های نفتی درجنوب منطقه الرصافه و چاه های نفتی آن واقع هستند که ارتش سوریه ماه گذشته در اولین دستاوردهای میدانی خود دراین استان، آنرا از اشغال عناصر تروریست خارج کرد.
24
تیر
ابهام در نحوه انتقال سرمایه توتال برای توسعه فاز ۱۱

ک کارشناس صنعت نفت با اشاره به اینکه مشکلات نقل و انتقالات منابع مالی هنوز برطرف نشده گفت: شرکت توتال چگونه می تواند منابع عظیم سرمایه گذاری را به ایران منتقل کند
24
تیر
قرارداد نفتی توتال نباید بر مجلس پوشیده باشد

میرسلیم همچنین تاکید کرده است: هیچ قرارداد دولتى نباید بر مجلس پوشیده باشد و اگر مجلس تشخیص داد افشاى آن بر خلاف مصلحت کشور نیست، باید به اطلاع عموم برسد
24
تیر
۹۰ درصد درآمدهای نفتی صرف هزینه های جاری می شود

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد درآمدهای نفتی صرف هزینه های جاری می شود و چیزی نمی ماند که در بخش صنعت هزینه کنیم.
21
تیر
تولید افزایه ای برای عملیات سیمانکاری چاه های نفت

محققان پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی موفق به بومی سازی دانش فنی تولید افزایه جدیدی با نام تجاری میکروبلاک برای استفاده در عملیات سیمانکاری چاه های نفت شدند.
21
تیر
الزام مجتمع های پتروشیمی به استقرار سیستم PSM

سرپرست بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: برنامه ریزی های لازم جهت استقرار سیستم مدیریت ایمنی فرآیند PSM در مجتمع های پتروشیمی انجام شده و شرکت ها باید اقدام به استقرار این سیستم کنند.
21
تیر
تولید ماهانه نفت اوپک افزایش یافت

منابع ثانویه، تولید نفت اوپک با افزایش تولید اعضایی که از مشارکت در توافق کاهش تولید معاف شده اند، در ژوئن بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت.
21
تیر
تقاضا برای نفت در ۳۰ سال آینده کم می شود

مدیر شرکت توتال گفت: حتی اگر خودروهای برقی موفق باشند باز هم تقاضا برای نفت وجود خواهد داشت زیرا هیچ چشم اندازی برای جایگزین کردن انرژی های دیگر با سوخت های فسیلی برای کامیون ها و هواپیماها وجود ندارد.
20
تیر
صادرات ال.ان.جی ایران تاسه سال آینده

رویترز نوشت شرکت ملی نفتکش ایران دیروز (دوشنبه ۱۹ تیر ماه) اعلام کرد که صادرات آن به اروپا روزانه افزایش می یابد و این شرکت قصد دارد برای پشتیبانی از این افزایش صادرات، ناوگان خود را ارتقا دهد.
20
تیر
تذکر ۲ نماینده به وزیر نفت

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 20 تیر) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
20
تیر
نیروی انسانی مزیت رقابتی غول های نفتی

اهمیت نیروی انسانی به عنوان مزیت رقابتی صنعت نفت در حال افزایش تدریجی است. راهبردهای انتخاب، آموزش حفظ و توسعه توانمندی های آنان از اهمیت بالایی در برنامه های مدیریت کارکنان غول های نفتی برخوردار است.
20
تیر
کاهش ۵۰ درصدی نشت نفت در شرکت نفت و گاز کارون

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خطوط لوله شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از کاهش ۵۰ درصدی نشت نفت و پساب در این شرکت با هدف کاهش آلودگی های زیست محیطی، خبر داد.
20
تیر
الحاقیه قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند

مشاور عالی مدیر عامل سازمان خصوصی سازی از نهایی شدن الحاقیه قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند در روزهای آینده خبر داد و گفت: اصل قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند به امضا رسیده و الحاقیه آن نیز در دست بررسی نهایی است
19
تیر
ترس غول های نفتی از تحریم های بین المللی

ما در توسعه دچار عقب ماندگی هستیم/اکنون تعداد دکل های شیل در حال افزایش است و ادعا می شود که تا قیمت بشکه ای 35 دلار را نیز می توانند تحمل کنند/فقط از نفت هایی که خود قابلیت تولید با شرایط طبیعی مخزن را داشته اند، تولید کرده ایم/مخازن ما می تواند خارجی ها را وادار نماید که در زمینۀ انتقال فناوری، امتیاز دهند.
19
تیر
دستاورهای نفتی دولت یازدهم کم نظیر بوده است

مصطفایی با بیان اینکه دستاوردهای دولت یازدهم در صنعت نفت کم نظیر بوده است، گفت: برای ادامه و تثبیت این رشد نیاز است تا همچنان به جذب سرما یه گزاری خارجی در این حوزه بپردازیم.
19
تیر
اگر به دنبال اقتصاد جایگزین نفت هستیم

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با اشاره به مزیتهای تولید فولاد در کشور گفت: مادۀ اولیه و انرژی، برق و گاز در کشور ما فراهم است و خوشبختانه نیروی جوان و متخصص نیز در این زمینه وجود دارد.
18
تیر
چوب حراج ونزوئلا بر ذخایر نفتی

ونزوئلا برای بر طرف کردن بخشی از مسائل اقتصادی خود به فروش بیشتر سهام میادین نفتی خود روی آورده که این بار شرکت نفت او ان جی سی ویدش هند در آستانه خرید ۴۹ درصد از سهام یک میدان نفتی است.
18
تیر
انعقاد قرارداد با توتال

مسعود درخشان موسس رشته قراردادهای نفتی با تاکید بر این که حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی بهترین راه رفع تحریم هاست گفت: انعقاد قرارداد با توتال بدسابقه، شایسته دولتی که ۲۴ میلیون رای دارد نیست. وی گفت: جزئیات قرارداد مالی و شکل آن محرمانه است و این عمل به لحاظ علمی توجیهی […]
18
تیر
پیشنهاد وسوسه انگیز ونزوئلا به شرکت نفت هندی

ونزوئلا که با کمبود شدید مالی روبروست، به شرکت نفت هندی ONGC Videsh پیشنهاد کرد سهمش در یک میدان نفتی را افزایش دهد.
18
تیر
پایان دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی

دومین جلسه محاکمه متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی که امروز یکشنبه در شعبه 28 دادگاه انقلاب برگزار شد، دقایقی پیش پایان یافت.
17
تیر
بازسازی توربوپمپ نفت صادارتی در شرکت نفت

رئیس نگهداری و تعمیرات شرکت نفت و گاز آغاجاری گفت: تعمیر و بازسازی توربوپمپ ردیف یک تلمبه خانه شماره ٢ این شرکت با موفقیت انجام شد.
17
تیر
دلگرمی نمایندگان اوپک از اظهارات روسیه

نمایندگان اوپک اعلام کردند از آمادگی روسیه برای گفت وگو درباره تغییرات در توافق کاهش تولید که زمینه را برای اقدامات بیشتر به منظور حذف مازاد عرضه جهانی فراهم می کند، دلگرم شده اند.
17
تیر
اخبار کوتاه جهان انرژی

رشد 77 درصدی صادرات نفت ایران در سال میلادی گذشته، سرمایه گذاری ایران در پاکستان در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، مخالفت روسیه با تشدید کاهش تولید نفت، رقابت قطر و فرانسه برای افزایش تولید گاز، کاهش 226 هزار بشکه ای صادرات روزانه نفت ایران در ماه ژوئن و افزایش صادرات روزانه نفت آمریکا در ماه مه مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
17
تیر
معاملات پررونق انواع فرآورده های نفتی

چهارشنبه هفته گذشته با معامله انواع فرآورده های نفتی و پتروشیمی در بورس انرژی و با حجم تقریبی ۴۵ هزار تن به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد تومان، یکی از روزهای خوب این بورس در نخستین ماه تابستان ۹۶ به شمار می آید.
17
تیر
جلسه دوم رسیدگی به پرونده فساد نفتی فردا برگزار می شود

جلسه دوم رسیدگی به پرونده فساد نفتی فردا برگزار می شود و جلسه اول رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی امروز برگزار و قاضی مقیسه ادامه دادگاه را به روز آتی موکول کرد.
14
تیر
دستان نه چندان تمیزتان را نفتی نکنید

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور در توییتر خود به برخی انتقادات به قرادادهای جدید نفتی اعتراض کرد.
14
تیر
تولیدمجدد MDIدر شرکت پتروشیمی کارون

مرکز خوزستان،مدیرعامل پتروشیمی کارون گفت: فاز دوم واحدMDI این مجتمع با تکیه بر توان و تخصص نیروهای داخلی مجددا در مدار تولید قرار گرفت و با ظرفیت 40 هزار تن در سال موفق به دستیابی به تولید پایدار در این واحد شد.
12
تیر
سایه تحریم های آمریکا بر یک قرارداد نفتی

مقرر شد تا در روز پنجشنبه 25 خرداد 96، توافقنامه ایران و توتال برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی، به ثبت نهایی برسد اما این امر به تعویق افتاد؛ برخی دلیل این تعویق را بی ارتباط با مسائل سیاسی و تحریم های جدید سنای آمریکا علیه ایران نمی دانند
12
تیر
تولید نفت لیبی از یک میلیون بشکه در روز عبور کرد

با بهبود قیمت نسبی قیمت نفت در بازار جهانی، تولید نفت لیبی به بالاترین میزان خود از سال ۲۰۱۳ تاکنون رسیده است.
12
تیر
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

اولین کاهش هفتگی تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی چند ماه گذشته موجب شد تا قیمت نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی کار خود را با افزایش شروع کند، هرچند که انتشار گزارش هایی از افزایش تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی موجب شد تا رشد قیمت ها محدود باشد.
12
تیر
نخستين محصول قراردادهاي جديد نفتي به ثمر نشست

قرارداد بين المللي به منظور توسعه فاز 11 ميدان گازي پارس جنوبي بعدازظهر امروز با حضور مقامات وزارت نفت، مديران شرکت فرانسوي توتال، مقامات شرکت چيني ملي نفت چين و شرکت ايراني پتروپارس امضا خواهد شد.
11
تیر
نا امیدی بانک های بزرگ جهان از رشد قیمت نفت

در طی یک هفته گذشته گزارش های منتشر شده نشان داد که بسیاری از بانک های بزرگ امید خود را نسبت به رشد قیمت نفت در سال جاری میلادی از دست داده اند.
07
تیر
نفت ارزان تر شد

به دنبال انتشار گزارشی از افزایش میزان ذخایر نفت خام و فرآورده های نفتی آمریکا و افزایش نگرانی ها در مورد مازاد عرضه که در طی ۳ سال گذشته قیمت نفت را به شدت کاهش داده است، قیمت جهانی نفت کاهش یافت.
07
تیر
قیمت برنت به ۴۰ تا ۵۵ دلار می رسد

مدیر بزرگ ترین شرکت بازرگانی نفت جهان پیش بینی کرد قیمت های نفت برنت در ظرف چند سه ماهه آینده در محدوده ۴۰ تا ۵۵ دلار در هر بشکه خواهد ماند، زیرا تولید بالاتر آمریکا، روند تعادل مجدد بازار را آهسته می کند.
07
تیر
حرکت نفت در سراشیبی کاهش قیمت

قیمت های نفت روز چهارشنبه در پی گزارشی که افزایش ذخایر نفت و بنزین آمریکا را نشان داد و نگرانی ها نسبت به تداوم روند اشباع عرضه جهانی را تشدید کرد، ثابت یا رو به کاهش بودند.
03
تیر
دستیابی به توافق جدید در اوپک

وضعیت بازار نفت به حالت کاهشی برگشته و سرمایه گذاران هیچ عکس العمل مثبتی به توافق ماه گذشته برای تمدید ۹ ماهه توافق کاهش تولید نشان نداده اند.
03
تیر
تولید نفت خام تا پایان امسال به 4 میلیون بشکه در روز می رسد

وزیر نفت از تولید روزانه بیش از 3.8 میلیون بشکه نفت خبر داد و گفت: تولید نفت خام تا پایان امسال به 4 میلیون بشکه در روز می رسد.
03
تیر
کاهش بهاي نفت براي پنجمين هفته متوالي

هفته گذشته را با 3.9 درصد نزول سپري کردند. با احتساب افزايش روز گذشته، بهاي نفت هم اکنون از پايين ترين سطح خود در 10 ماه اخير اندکي فاصله گرفته است.
03
تیر
آلمان سیاست های حمایتی برای صنعت فولاد وضع میکند

طبق عقیده دولت ترامپ کمبود تولید فولاد در داخل میتواند برای صنایع نظامی و دفاعی آمریکا مشکل ایجاد نماید و نباید بخش زیادی از فولاد از طریق واردات تأمین شود.
31
خرداد
تاکید وزارت نفت بر افزایش برداشت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: تاکید ما بر این است که با توجه به مشترک بودن این مخزن با قطر، سرعت تخلیه افزایش یابد.
31
خرداد
کاهش بهای نفت در بازار آسیا

بهای نفت خام به علت چشم اندازهای منفی در ارتباط با مازاد عرضه، روز چهارشنبه به روند نزولی خود در بازار آسیا ادامه داد.
31
خرداد
نفت تهران زمان را از دست داده است

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است تیم نفت تهران برای حضوری پرقدرت در فصل پیش روی لیگ برتر زمان را از دست داده است.
31
خرداد
رمزگشایی از جعبه سیاه نفتی

جعبه سیاه نفتی که اواخر دیماه سال گذشته در خارج از کشور بازداشت و استرداد شده است، باحضور در دادگاه تجدیدنظر متهمان ردیف دوم و سوم این پرونده بزودی رمزگشایی می شود.
30
خرداد
تردید توتال برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی

در حالی رئیس شرکت توتال از آغاز توسعه میدان گاز پارس جنوبی در تابستان امسال خبر می دهد که تاکید می کند کار در ایران ریسک بسیار بزرگی است، زیرا تحریمهای دلاری آمریکا پابرجاست و امکان برگشت دوباره تحریم ها قبلی هم وجود دارد.
30
خرداد
تحویل 2.2 میلیارد متر مکعب گاز شیرین به پتروشیمی

سرپرست دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی سال گذشته 2 هزار و 264 میلیون متر مکعب گاز شیرین تحویل پتروشیمی پارس در منطقه عسلویه داده است، گفت: پتروشیمی های جم، کاویان، مروارید و آریا ساسول از دیگر بخش هایی هستند که از محصولات مجتمع استفاده می کنند و در سال 95 بیش از 2 میلیون و 315 هزار تن اتان در اختیار این پتروشیمی ها قرار گرفته است.
30
خرداد
قیمت نفت به کمترین رقم در 7 ماه گذشته رسید

با تمرکز سرمایه گذاران بر نشانه های سمج افزایش عرضه نفت، قیمت این کالای اساسی در اطراف کمترین رقم در 7 ماه گذشته قرار گرفت.
30
خرداد
سرمایه گذاران خارجی به واحدهای پتروشیمی معرفی می شوند

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از آمادگی این شرکت برای معرفی سرمایه گذاران خارجی علاقمند به مشارکت در طرح های پتروشیمی خبر داد.
28
خرداد
افزایش سیصد و نوزده درصدی سرمایه پتروشیمی زنجان

این شرکت که سال گذشته نخستین تجربه افزایش سرمایه خود را رسما به ثبت رساند، هدف از افزایش دوباره سرمایه تا سقف 7هزار میلیارد ریال (700میلیارد تومان) را تأمین قسمتی از سرمایه گذاری لازم برای ادامه احداث کارخانه اوره و آمونیاک و تأمین نظر بانک عامل (بانک ملی) برای شروع پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی برای خرید ماشین آلات و تأسیسات و در نهایت شروع عملیات تولیدی شرکت اعلام کرده است.
28
خرداد
نفت ۴۰دلار می شود

بانک مرکزی روسیه به منظور رونق بخشیدن به اقتصاد این کشور، نرخ سود بانکی را به ۹ درصد کاهش داد.
28
خرداد
سهم نفت 9.8 درصد بود

بر اساس محاسبات اولیه و مقدماتی انجام شده، تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1395 (به قیمت های ثابت سال 1390) به 6691.1 هزار میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال قبل (5946.7 هزارمیلیارد ریال)، معادل 12.5 درصد افزایش یافته است.
28
خرداد
ایران و عراق برای توسعه میدان های مشترک مذاکره می کنند

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از آغاز مذاکرات مشترک با عراق برای ارائه مدل توسعه واحد برای مخازن مشترک خبر داد.
27
خرداد
افزایش 5 درصدی طرفیت پتروشیمی بندر امام در سال 96

شرکت پتروشیمی بندرامام قصد دارد، ظرفیت تولید این مجتمع را نسب به وضعیت مشابه پارسال تا 5 درصد افزایش دهد.
23
خرداد
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز سه شنبه به دلیل کاهش عرضه نفت عربستان به مشتریان آسیایی با افزایش روبرو شد؛ در حالیکه نفت شیل آمریکا همچنان تهدید اوپک محسوب می شود.
23
خرداد
روند پیشرفت پروژه انتقال نفت غرب کارون

با ورود 2 پمپ اصلی انتقال نفت سنگین به پروژه تلمبه خانه غرب کارون، روند پیشرفت این پروژه شتاب گرفته است.
23
خرداد
آخرین وضعیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس

معاون وزیر نفت از واردات روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: بدون احتساب بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۶۲ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید می شود که در ماه آینده به حدود ۷۰ میلیون لیتر خواهد رسید.
23
خرداد
۲۴۰ میلیون بشکه نفت سبک ایران از پایانه خارک صادر شد

۲۴۰ میلیون بشکه نفت خام سبک ایران در سال ۹۵ از پایانه نفتی خارک به مقاصد اروپا و آسیا صادر شد که در مقایسه با سال ۹۴، نشان دهنده افزایش ۸۷ درصدی است.
22
خرداد
اعلام پایبندی قطر به توافق اوپک

وزیر انرژی قطر اعلام کرد که این کشور به توافق کاهش تولید نفت پایبند می ماند.
22
خرداد
گشایش در روابط ایران با اقتصاد جهانی

حضور شرکت های بزرگ نفتی خارجی در صنعت نفت ایران، افزون بر جبران عقب ماندگی های اخیر در صنعت نفت در نتیجه تحریم های اقتصادی و جذب و تزریق سرمایه، فناوری و نظام های مدیریتی روزآمد جهان است.
22
خرداد
انبار نفت ساری پشتیبان نیروگاه های شمال کشور

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : انبار نفت ساری یکی از پنج انبار بزرگ کشور است که به چهار نیروگاه برق شمال کشور با ناوگان جاده ای ، نفتکوره ارسال می کند.
22
خرداد
چرا سقوط قیمت نفت تنها مشکل اوپک نخواهد بود

در هر بحثی که درباره بازار نفت مطرح می شود، راحت است پیامدهای واقعی کاهش قیمتی که در سه سال گذشته رخ داده است، نادیده گرفته شود اما به تاثیری که تغییر قیمت بر کشورهای عرضه کننده نفت داده است، وقعی نهاده نمی شود در حالیکه تغییر ساختاری که روی داده است، عمیقا بی ثبات کننده بوده و احتمالا بسیار خطرناک است.
21
خرداد
صنعت نفت چشم انتظار سرمایه گذاران

دولت رقیب هیچ بخش از حکومت نیست. انتخابات تمام شد؛ اکنون زمان کار، همدلی و تفاهم ملی است. این جمله بی شک یک خواست و مطالبه ملی است که اسحاق جهانگیری چند روز گذشته آن را توئیت کرده است. اکنون زمان کار و تلاش است.
21
خرداد
بحران ديپلماتيک قطر بر توافق اوپک تاثيري ندارد

وزير انرژي، صنعت و منابع معدني عربستان سعودي اظهار کرد بحران ديپلماتيک پيرامون قطر بر اجراي توافق کاهش توليد اوپک تاثيري نخواهد داشت.
21
خرداد
اولین موزه نفت کشور در سبزوار

ساختمان موزه نفت سال 1318 توسط شرکت ایران و انگلیس به منظور پخش فرآورده های نفتی در حاشیه شهر سبزوار ایجاد شد، بعد از ملی شدن صنعت نفت ایران به ساختمان شرکت ملی نفت ایران تغییر نام داد، البته مردم قدیمی سبزوار آن را به عنوان اولین پمپ بنزین می شناسند.
20
خرداد
صنعت نورد مقاطع طویل فولادی از رکود کنونی

ایران در حال حاضر دارای حدود 30 میلیون تن ظرفیت نورد مقاطع طویل است. این در حالی است که آمارهای رسمی نشان می دهد تولید محصولات طویل فولادی کشور در سه سال گذشته به طور متوسط تنها حدود 8 میلیون تن بوده که این میزان عمدتا به مصارف داخلی رسیده و سهم بسیار ناچیزی روانه بازارهای صادراتی شده است.
20
خرداد
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش رویترز، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز جمعه به دلیل شواهد موجود از اشباع بازار،عرضه نفت علیرغم تلاش های اوپک برای بازگرداندن توازن در بازار، به شیب نزولی خود ادامه داد.
20
خرداد
افزایش نسبی قیمت نفت در بازار جهان

در معاملات امروز بازار جهانی انرژی قیمت نفت برنت دریای شمال به مرز 48 دلار در هر بشکه رسید.
20
خرداد
تمایل گازپروم روسیه به همکاری در طرح های نفت و گاز ایران

خبرگزاری الکساندر دیوکوف مدیر اجرایی ارشد شرکت گازپروم نفت روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد این شرکت علاوه بر حضور در میدان های نفتی شنگوله و چشمه خوش، به مشارکت در دیگر طرح های نفت و گاز ایران علاقه دارد.
20
خرداد
افزایش ۵۶۰ میلیارد دلاری درآمد نفتی ایران

یک کارشناس انرژی با توصیه به رئیس جمهور آینده ایران به تمرکز بر بحث تولید صیانتی به عنوان یک سیاست مهم در بخش نفت گفت با سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد دلاری در زمینه تزریق گاز به چاه های نفت می توان ۵۶۰ میلیارد دلار نفت بیشتر برداشت کنیم.
17
خرداد
دست رد فرکی به پیشنهاد نفت تهران

از حسین فرکی به عنوان یکی از گزینه های جدی تیم نفت تهران نام برده شد اما به نظر می رسد سرمربی سابق تیم های فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و سایپا از فهرست نفتی ها خارج شده است.
17
خرداد
فعالیت دو شرکت مالزیایی در 4 میدان نفتی ایران

وزیر ارتباطات ایران و وزیر صنعت مالزی در حوزه های ICT ، نفت، بانکی، دارویی و گردشگری، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
17
خرداد
قطر به توافق اوپک پایبند می ماند

به گزارش مهر به نقل از رویترز، عصام المرزوق تاکید کرد که با وجود تنش دیپلماتیک اخیر میان کشورهای عربی، قطر همچنان به توافق کاهش تولید نفت پایبند است.
13
خرداد
اوپک و غیراوپک به دنبال کاهش بیشتر عرضه نفت هستند

مشارکت کنندگان در توافق اوپک و غیراوپک به دنبال کاهش بیشتر عرضه نفت خام در نشست ماه نوامبر اوپک خواهند بود.
13
خرداد
سزار در یک قدمی نفت آبادان

توافق آگوستو سزار با اشگاه صنعت نفت آبادان نهایی شده و با حل مشکل روادید، این بازیکن قرارداد خود را با این باشگاه امضا خواهد کرد
13
خرداد
چالش ها و فرصت های روسیه در بخش انرژی

مدیرکل سابق دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: درآمدهای نفتی روسیه نسبت به سه سال قبل بیش از 50 درصد کاهش یافته است، ضمن اینکه حفظ هم زمان بازار اروپا و دست برتر داشتن در بازار آینده انرژی چین، چالش بزرگ روسیه در بخش انرژی محسوب می شود.
13
خرداد
۲ شرکت اتریشی و روسی برای همکاری نفت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت او ام وی اعلام کرد، شرکت های گازپروم نفت روسیه و او ام وی اتریش بر اساس یک یادداشت تفاهم با یکدیگر در بخش نفت ایران همکاری خواهند کرد.
10
خرداد
اینپکس ژاپن بازگشت به میدان نفتی آزادگان

سخنگوی شرکت اینپکس اعلام کرد شرکت در مناقصه توسعه میدان نفتی آزادگان ایران را هنگامی که اسناد این مناقصه منتشر شود، مورد بررسی قرار خواهد داد.
10
خرداد
شفافیت بورس به نفع پتروشیمی هاست

حضور در بورس کالا به نفع شرکت های پتروشیمی است و انجمن اعتقاد دارد که ماندن در بورس به دلیل وجود معاملات شفاف به نفع صنعت پتروشیمی است.
10
خرداد
معاملات نفت خام در بورس انرژی آغاز شد

مدیر عامل بورس انرژی از تلاش وزارت نفت برای عرضه تدریجی نفت خام در این بازار خبر داد و افزود: موانع معاملات مستقیم بین نیروگاها و مصرف کنندگان برق برداشته شده و امید می رود در خرداد ماه جاری شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.
10
خرداد
بانک تخصصی صنعت پتروشیمی ایجاد می شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست دیروز کمیسیون متبوع خود از افزایش ظرفیت اسمی تولید پتروشیمی به حدود ۷۲ میلیون تن و ایجاد بانک تخصصی صنعت پتروشیمی در سال ۹۶ خبر داد.
10
خرداد
استقبال عربستان و روسیه

وزیر انرژی عربستان سعودی روز چهارشنبه اظهار کرد تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک به هدفشان برای کاهش سطح ذخایر جهانی نفت به متوسط پنج ساله متعهد هستند.
09
خرداد
احیای تولید نفت ایران بعد از 9 سال

پایگاه خبری خبرآنلاین نوشت: به دنبال توافق برجام و بازپس گیری سهم ایران از بازارهای از دست رفته،تولید نفت ایران به چهار میلیون بشکه در روز نزدیک شد؛حالا هدف گذاری ها برای تحقق 5 میلیون بشکه در روز سوق یافته است.
09
خرداد
مهار یکه تازی نفتی آمریکا زمانبر است

تولید بی رویه نفت در آمریکا از مهمترین عواملی به شمار می آید که سبب شده است با وجود تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت، روند رشد قیمت ها همچنان کند باشد.
09
خرداد
نفت برنت زیر پتک فزونی عرضه

در حالی که نفت خام آمریکا با آغاز فصل سفرهای تابستانی این کشور میل به تقویت دارد، اما ادامه نگرانی ها در مورد مازاد عرضه قیمت ها را پایین کشیده و نفت خام آمریکا در تقلا برای افزایش است.
09
خرداد
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

در حالی که تداوم نگرانی ها از مازاد عرضه، نشانه های امیدوار کننده از شروع قوی فصل سفرهای تابستانی در آمریکا را تحت الشعاع قرار داده، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود.
08
خرداد
اعلام قیمت پایه محصولات پتروشیمی

قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
08
خرداد
روز شلوغ پترو پالایشی ها در تالار سبز

از ابتدای سال جای تا کنون 35 هزار و 552 قرارداد به ارزشی بالغ بر 209 میلیارد ریال در این بازار مورد معامله قرار گرفته است.
08
خرداد
امضای نخستین قرارداد جدید نفت

به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نخستین مناقصه بین المللی صنعت نفت اظهار کرد: هم اکنون مناقصه برای میدان آزادگان در حال اجراست.
08
خرداد
ظرفیت اسمی تولید محصولات پتروشیمی به 86 درصد

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از هدفگذاری این شرکت برای دستیابی به ظرفیت اسمی تولید 86 درصدی تا پایان امسال خبر داد.
07
خرداد
نفت در کویر استان سمنان کشف شد

بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند.
07
خرداد
قیمت نفت به ۶۰ دلار می رسد

گزارش اخیر بانک جهانی از چشم انداز بازار انرژی حاکی از آن است که قیمت نفت که در سال ۲۰۱۸ در محدوده ۵۵ دلار در نوسان خواهد بود، در سال ۲۰۱۸ به ۶۰ دلار برای هر بشکه می رسد.
07
خرداد
فیلیپین در ۲ میدان نفتی ایران سرمایه گذاری می کند

شرکت دولتی پی ان او سی فیلیپین یادداشت تفاهمی را با شرکت ملی نفت ایران برای سرمایه گذاری در ۲ میدان نفتی ایران و خرید نفت از ایران امضا کرده است.
07
خرداد
درآمد نفت ۹ماهه ۹۵ در مرز ۴۰ میلیارد دلار

بانک مرکزی درآمد نفتی کشور را در ۹ ماهه سال ۹۵ بیش از ۳۹ میلیارد و ۸۷۷ میلیون دلار اعلام کرده است.
06
خرداد
مذاکره واگذاری ۵ میدان بزرگ نفتی به ۴ شرکت خارجی

وزیر نفت امیدواری کرد، ایران بتواند امسال با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه، مرسک دانمارک و احتمالا پرتامینای اندونزی، قرارداد امضا کند.محور گفگو با این شرکت ها، میدان آزادگان، یادآوران، غرب کارون، منصوری و آب تیمور، و لایه نفتی پارس جنوبی است.
06
خرداد
مذاکره واگذاری ۵ میدان بزرگ نفتی به ۴ شرکت خارجی

وزیر نفت امیدواری کرد ایران بتواند امسال با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه، مرسک دانمارک و احتمالا پرتامینای اندونزی، قرارداد امضا کند..
06
خرداد
تصمیم اوپک بازار نفت را تا ۲۰۱۸ قابل پیش بینی کرد

ساعت24-مدیر عامل شرکت توتال فرانسه اعلام کرد: تصمیم اوپک برای تمدید کاهش تولید، دست کم تا سال ۲۰۱۸ میلادی بازار نفت را قابل پیش بینی می کند.
06
خرداد
جهش در ذخیره سازی و صادرات نفت خام ایران

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران می گوید ذخیره سازی و صادرات نفت خام ایران در سال گذشته جهش قابل توجهی داشته و این شرکت موفقیت های چشمگیری در این زمینه به دست آورده است.
03
خرداد
در دوران ترامپ قیمت نفت افزایش نخواهد یافت

بهبود شرایط تولید نفت در آمریکا از یک سو و کاهش تقاضای نفت از سوی دیگر موجب شده است چشم انداز مناسبی پیش روی قیمت نفت در آینده نزدیک قرار نداشته باشد.
03
خرداد
وزرای نفت کشورها در وین درباره نشست فردای اوپک

وزرای نفت کشورهای اوپک و غیر اوپک که برای شرکت در نشست اوپک وارد وین اتریش می شوند نظرات و پیش بینی شان را از نتیجه نشست می گویند.
03
خرداد
صادرات نفت ایران به چین 4.5 درصد کاهش یافت

آمارهای گمرک چین نشان می دهد که میزان صادرات نفت ایران به چین 4.5 درصد کاهش یافته همچنین روسیه برای دومین ماه متوالی در صادرات نفت به چین از عربستان سبقت گرفته است.
03
خرداد
شرکت های پتروشیمی در فضای پسابرجام

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: صنعت پتروشیمی؛ مهم ترین بستر رشد اقتصادی آینده کشور به شمار می رود و در این مسیر، تکمیل زنجیره ارزش از برنامه های پتروشیمی مارون است.
03
خرداد
همچنان صادرات بر پاشنه نفت می چرخد

مروری بر آمارها گویای آن است که در فروردین امسال همچون گذشته، چین بزرگترین بازار صادراتی ایران بوده و در میان کالاهای صادراتی بیشترین میزان به کالاهای پتروشیمی اختصاص دارد.
02
خرداد
راه هموار قراردادهای نفتی در دولت دوازدهم

ایران به واسطه تحریم های بین المللی در سال های گذشته امکان توسعه میدان های نفتی خود با مشارکت شرکتهای بزرگ بین المللی را نداشت. همین امر سبب شد تا تکنولوژی روز دنیا از دسترس ایرانیان دور بماند؛ اما بازگشت زنگنه به وزارت نفت در سایه اجرایی شدن برجام این فرصت را ایجاد کرده تا زمینه حضور شرکت های خارجی در بحث سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی فراهم شود.
02
خرداد
قیمت نفت از 54 دلار بالاتر رفت

قیمت نفت به علت انتشار اخباری مبنی بر اینکه احتمالا نه تنها توافق اوپک تمدید می شود بلکه شاهد کاهش بیشتر نیز در نشست 4 خرداد اوپک خواهد بود، بالا رفت و به بشکه ای 54.11 دلار رسید.
02
خرداد
آخرین قیمت نفت سنگین ایران در بازارهای جهانی

بهای نفت خام سنگین ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) با ۶۲ سنت کاهش، بشکه ای ۴۷ دلار و ۴۹ سنت خرید و فروش شد.
02
خرداد
نفت ایران 47 دلار و 49 سنت به فروش رفت

بهای نفت خام سنگین ایران در بازارهای جهانی در هفته منتهی به 12 مه (22 اردیبهشت) با 62 سنت کاهش، بشکه ای 47 دلار و 49 سنت خرید و فروش شد.
01
خرداد
قیمت نفت در سال آینده میلادی به 60 دلار می رسد

بانک جهانی در گزارش فصلی خود از چشم انداز بازار کالا با یادآوری اینکه قیمت نفت در سال 2017 میلادی به 55 دلار در بشکه رسیده، پیش بینی کرده است که در این رقم در سال 2018 به 60 دلار برسد.
01
خرداد
هر بشکه نفت برنت ۵۳ دلار معامله شد

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۲ سنت، معادل ۰.۶ درصد افزایش به ۵۳ دلار و ۹۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۳۲ سنت، معادل ۰.۶ درصد رشد به ۵۰ دلار و ۶۵ سنت رسید.
01
خرداد
افزایش 8 میلیون تنی تولید پتروشیمی

بر اساس برنامه تولید صنعت پتروشیمی در سال 96، در حالی که مجموع کل تولید این صنعت در سال گذشته، 50.6 میلیون تن بوده، این رقم تا پایان امسال به میزان 58.9 میلیون تن خواهد رسید.
01
خرداد
قیمت جهانی نفت افزایش یافت

با قوت گرفتن احتمال تمدید توافق کاهش تولید نفت، قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی امروز با بیش از ۳۰ سنت افزایش به حدود ۵۴ دلار در هر بشکه رسید.
31
اردیبهشت
طلای سیاه در دوراهی

پیش بینی می شود در نشست این هفته سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین، تولید بیش از حد نفت شیل در آمریکا همچنان یکی از موضوع های مورد توجه این سازمان باشد.
31
اردیبهشت
پتروشیمی بستر ساز توسعه صنعت بسته بندی

کارشناس و فعال صنعت چاپ و بسته بندی در برنامه ساعت صنعت رادیو اقتصاد گفت: پتروشیمی بستر ساز توسعه و شکوفایی این صنعت در کشور است.
31
اردیبهشت
انتقال روزانه بیش از 450 هزار بشکه نفت خام از خوزستان

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران - منطقه خوزستان با اشاره به این که تا 85 درصد از قطعات داخلی استفاده می کنیم، گفت: با استفاده بهینه از ابزارآلات، قطعات و مجموعه توانمندی همه کارشناسان توانستیم در ایام تحریم سرپا باشیم و به بهترین شکل عمل کنیم .
31
اردیبهشت
ساخت اولین پتروشیمی مشترک ایران

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از توافق 3 میلیارد یورویی با یک شرکت اروپایی برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در عسلویه و با هدف تولید 2 محصول جدید برای نخستین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
30
اردیبهشت
تولید روزانه نفت آزادگان جنوبی به ۱۶۰ هزار بشکه می رسد

معاون قائم مقام مجری طرح آزادگان جنوبی در جریان بازدید خبرنگاران ژاپنی از این میدان، با بیان اینکه تولید این میدان تا پایان سال جاری به ۱۶۰ هزار بشکه می رسد، افزود: با حفر ۱۲ حلقه چاه در محدوده منیفولد ۲ طی ۳ ماه آینده، روزانه ۲۵ هزار بشکه نفت به حجم تولید این میدان افزوده می شود.
30
اردیبهشت
آرامکو به دنبال نفع 50 میلیارد دلاری از سفر ترامپ

کمپانی نفت و گاز آرامکو عربستان 13 قرارداد به ارزش 50 میلیارد دلار برای امضا با شرکت های آمریکایی آماده کرده است.
30
اردیبهشت
خرسندی آمریکا از خام فروشی ایران

ارزش افزوده بالقوه در ۳ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی صادراتی ایران، به جای اینکه موجب اعتلای اقتصاد کشور ما باشد، به رونق اقتصادی کشورهای دیگر منتج می شود.
27
اردیبهشت
فلرینگ پارس جنوبی تا سال 98 صفر می شود

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: بر اساس برآورد شرکت های معتبر بین المللی همانند انی ایتالیا و توتال، میزان فِلرینگ گاز در پنج پالایشگاه پارس جنوبی ۱۷.۱ میلیون مترمکعب در روز پیش بینی شده بود.
27
اردیبهشت
تلاش دولت تدبیر و امید در رانت زدایی نفتی

در سال های نه چندان دور رانت صنعت پتروشیمی و صنایع بالا دستی بارها انتقاد سیاستمداران را به دنبال داشت.
27
اردیبهشت
افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت خام

مرکز بوشهر، مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از اجرای طرح امکان سنجی ساخت ده میلیون بشکه مخزن زیرزمینی نفت خام خبر داد و گفت این طرح از طرح های مهم این شرکت است.
27
اردیبهشت
پیشرفت 87 درصدی فاز 14 پارس جنوبی

مرکز بوشهرقائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت تا پایان اردیبهشت حفاری آخرین حلقه چاه این میدان به پایان می رسد.حفاری فاز 14 میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر با 87 درصد پیشرفت درحال اجراست. مرکز بوشهرقائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت تا پایان اردیبهشت حفاری آخرین حلقه چاه این میدان به پایان می رسد.
26
اردیبهشت
موافقت پوتین با تمدید ۹ ماهه کاهش تولید نفت

رئیس جمهور روسیه گفت: شرط اصلی رسیدن به ثبات در بازار نفت، تمدید توافق کاهش تولید برای یک دوره ۹ ماهه یعنی تا مارس سال ۲۰۱۸ میلادی است.
26
اردیبهشت
افزایش بهای نفت در بازار آسیا

بهاي نفت خام تحت تاثير خوش بيني سرمايه گذاران در مورد احتمال تمديد توافق بين المللي كاهش سطح توليد، روز سه شنبه در بازار آسيا افزايش يافت.
26
اردیبهشت
اولویت صادرات فرآورده های نفتی

مدیر صادرات و واردات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، اعلام کرد: اولویت شرکت ملی پخش در بحث صادرات برای جلوگیری از قاچاق، تامین نیاز کشورهای همسایه است.
26
اردیبهشت
ظرفیت ایجاد 2 میلیون شغل با قراردادهای جدید نفتی

قراردادهای جدید نفتی می تواند بیش از 2 میلیون شغل برای مهندسان و کارگران کشور ایجاد کند.این رقم اگرچه در نگاه اول بی شباهت به وعده و وعید این روزهای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیست اما واقعیت دارد.
25
اردیبهشت
عربستان و روسیه برای تمدید کاهش تولید نفت

عربستان سعودی و روسیه که دو تولیدکننده بزرگ نفت جهان هستند، با هدف مقابله با اشباع عرضه جهانی، روز دوشنبه برای تمدید کاهش تولید به مدت ۹ ماه دیگر تا مارس سال ۲۰۱۸ توافق کردند.
25
اردیبهشت
قیمت نفت در بازار جهانی جهش یافت

قیمت های نفت روز دوشنبه پس از اینکه وزیران انرژی عربستان سعودی و روسیه اعلام کردند توافق کاهش تولید اوپک از اواسط سال میلادی جاری تا مارس سال ۲۰۱۸ تمدید خواهد شد، جهش یافت.
25
اردیبهشت
عربستان و روسیه قیمت نفت را افزایش دادند

قیمت نفت در روز دوشنبه 1.5 درصد افزایش یافت و این افزایش قیمت به این خاطر بود که عربستان و روسیه توافق کردند تا اهش تولیدات نفتی خود را تا ماه مارس سال 2018 ادامه دهند.
25
اردیبهشت
بدهی نفتی ۲۰ میلیارد دلاری اشخاص گمنام

طبق گزارش تفریغ، ۲۰میلیارد دلار از بدهی خریداران نفت وگاز ایران در سال۹۲و۹۳ برنگشته و وزارت نفت و بانک مرکزی در خصوص اسامی بدهکاران و تسویه بدهی ها، همچنین طلب نفتی سال۹۴ و۹۵ سکوت کرده اند،مردم نگران ظهور ابرزنجانی ها هستند،دولت روحانی شفاف سازی کند.
24
اردیبهشت
تصمیم گرفته ایم پول نفت را به محرومین بدهیم

حسن روحانی صبح یکشنبه در جمع حامیان خود در خرم آباد طی سخنانی با بیان اینکه درود و سلام بر خطه لر نشین ایران اسلامی اظهار داشت: در دفعات گذشته خدمت مردم خرم آباد رسیده ام و شما را دیده ام اما امروز شور دیگری در شما می بینم.
24
اردیبهشت
تولید لایه نفتی پارس جنوبی

تولید تجمعی لایه نفتی پارس جنوبی از مرز یک میلیون بشکه گذشت و برآورد می شود دومین محموله نفتی این میدان مشترک تا پایان اردیبهشت بارگیری شود.
24
اردیبهشت
حمایت روس نفت از مذاکرات کاهش تولید نفت

ایگور سچین، مدیر بزرگ ترین تولیدکننده نفت روسیه اعلام کرد وزارت انرژی روسیه از حمایت وی در مذاکرات پیرامون کاهش تولید نفت برخوردار است.
24
اردیبهشت
فیلیپین مشتری نفت ایران شد

مدیرعامل شرکت نفت فیلیپین گفت: فیلیپین قصد ساخت یک پالایشگاه ۴۰۰ هزار بشکه ای دارد که برای تامین خوراک آن، با شرکت ملی نفت ایران مذاکره کرده است.
23
اردیبهشت
زوم بازارهای نفت

قیمت های نفت هفته گذشته پس از کاهش بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا، بهبود یافت و قیمت های نفت پایه وست تگزاس اینترمدیت آمریکا و نفت برنت از پایین ترین رکورد شش ماه گذشته افزایش پیدا کردند.
23
اردیبهشت
ظرفیت تولید پتروشیمی به 72 میلیون تن افزایش می یابد

ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور تا پایان سال 1396 با بهره برداری از 6 طرح جدید به 72 میلیون تن و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به 17 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
23
اردیبهشت
بازارهای جهانی نفت در مرز 51 دلار بسته شد

بازارهای جهانی در آخرین روز کاری خود به علت کاهش ذخایر نفت آمریکا و افزایش حمایت ناشی از ادامه کاهش تولید اوپک با نفت 50.74 دلاری در هر بشکه بسته شد.
23
اردیبهشت
بازارهای جهانی نفت در مرز 51 دلار بسته شد

بازارهای جهانی در آخرین روز کاری خود به علت کاهش ذخایر نفت آمریکا و افزایش حمایت ناشی از ادامه کاهش تولید اوپک با نفت 50.74 دلاری در هر بشکه بسته شد.
20
اردیبهشت
بیش از 19 هزار واحد صنعتی تجهیز و راه اندازی شد

وزیر صنعت ، معدن وتجارت از تجهیز و راه اندازی 19 هزار واحد صنعتی در 4 سال گذشته خبر داد و گفت: اظهاراتی مبنی بر تعطیلی واحدهای تولیدی جفا به صنعتگران است.
20
اردیبهشت
مشارکت ایران و آمریکا در ساخت تجهیزات نفتی

عضو انجمن استصنابه عنوان نماینده بخش خصوصی در صنعت نفت از آغاز نخستین مشارکت رسمی سازندگان ایرانی و آمریکایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران خبر داد.
18
اردیبهشت
کاهش 70 درصدی قاچاق فرآورده های نفتی در میاندوآب

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه میاندوآب با بیان اینکه پارسال 65 هزار لیتر انواع فرآورده نفتی قاچاق در این منطقه کشف و ضبط شده است، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 70 درصد کاهش یافته است.
18
اردیبهشت
توافق کاهش تولید نفت بعد از ۲۰۱۷

وزیر انرژی عربستان گفت، وی اطمینان دارد که توافق تولید کنندگان نفت برای کاهش تولید و مهار مازاد عرضه در بازار در نیمه دوم امسال و احتمالا پس از آن نیز تمدید خواهد شد. به گزارش بلومبرگ، وزیر انرژی عربستان گفت،...
18
اردیبهشت
کار روحانی برای برجام برابر کار مصدق برای نفت بود

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: کاری که روحانی برای برجام کرد برابری می کند با کاری که مصدق برای نفت انجام داد .
18
اردیبهشت
قیمت نفت به مرز ۵۰ دلار رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۲ سنت، معادل ۱.۴۷ درصد افزایش به ۴۹ دلار و ۸۲ سنت رسید. به گزارش رویترز، در حالی که وزیر انرژی عربستان گفته که توافق کاهش تولید احتمالا تا پایان سال 2017 تمدید خواهد شد، قیمت نفت روز...
17
اردیبهشت
قیمت مسکن از نرخ تورم عبور می کند

رئیس سابق اتحادیه کشوری مشاورین املاک پیش بینی کرد قیمت مسکن در شش ماهه دوم سال جاری از نرخ تورم عبور کند.
17
اردیبهشت
افت قیمت نفت دوامی نخواهد داشت

بانک های آمریکایی اعلام کردند که افت قیمت نفت در روزهای اخیر دوامی نخواهد داشت و قیمت این کالا به زودی افزایش می یابد.
17
اردیبهشت
واکنش متخصصان صنعت نفت به اظهارات روحانی

جمعی از متخصصان صنعت نفت در واکنش به برخی اظهارات حسن روحانی در مناظره دوم ضمن اشاره به غلط های فاحش وی در ارائه اطلاعات نفتی از وزارت نفت خواستند، برای آشنایی آقای روحانی با صنعت نفت، برای وی یک تور نفتی برگزار کنند.
17
اردیبهشت
 نمايشگاه بين المللي نفت گاز پالايش و پتروشيمي

بيست و دومين دوره نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي ايران در محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شده است و بورس کالا هم حضور فعال دارد.
17
اردیبهشت
یک میلیون و 372 هزار متر چاه نفت و گاز در دولت یازدهم

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفاری، تعمیر و تکمیل 725 حلقه چاه نفت و گاز به میزان بیش از یک میلیون و 372 هزار و 319 متر در دوران فعالیت دولت یازدهم خبر داد.
16
اردیبهشت
آتش سوزی پتروشیمی رجال تلفات نداشته است

مقام آگاه از مهار آتش سوزی پتروشیمی رجال در بندر ماهشهر خبر داد و گفت: این حادثه تلفات جانی نداشته است.
16
اردیبهشت
قرارداد فروش نفت با OMV اتریش

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به طی کردن مراحل پایانی مذاکره برای قرارداد با توتال در فاز 11 گفت: این آمادگی وجود دارد که قرارداد بسته شود اما با توجه به نزدیکی به انتخابات نمی خواهیم حوزه اقتصاد تحت تاثیر سیاست قرار گیرد، بنابراین امضای قرارداد را به بعد موکول کرده ایم.
16
اردیبهشت
اوپک چاره ای جز تمدید توافق کاهش تولید ندارد

هرچند طرح اوپک برای افزایش قیمت نفت از طریق کاهش تولید با شکست مواجه شده، اما این سازمان انتخاب چندانی جز ادامه اجرای این طرح ندارد.
16
اردیبهشت
تکمیل ۵ فاز پارس جنوبی و ستاره خلیج فارس تا ۹۷

معاون وزیر نفت از تکمیل فازهای ۱۳، ۱۴، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی تا نیمه سال ۹۷ خبر داد و گفت: سومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد و در آن زمان ۳۶۰ هزار بشکه در روز میعانات گازی در بخش سوخت این پالایشگاه مصرف می شود.
13
اردیبهشت
کاهش واردات نفت هند از ایران

رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داد در پی اختلاف میان دهلی نو و تهران بر سر توسعه یک میدان گاز طبیعی، هند قصد دارد خرید نفت از ایران را به میزان یک چهارم نسبت به سال میلادی گذشته کاهش دهد.
13
اردیبهشت
اولین همایش ملی فرآیندهای گاز و پتروشیمی

تبیین اهمیت این صنعت در توسعه و نزدیکتر شدن رابطه صنعت با دانشگاه با توجه به ظرفیت های مجتمع پتروشیمی خراسان، از اهداف این همایش است
13
اردیبهشت
صنایع نفت و پتروشیمی سرمایه بر است

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت امروزدر حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: نمایشگاه نفت و پتروشیمی امسال طبق روال سالهای گذشته با کیفیت بالا برگزار می شود و عملکرد نفت در سالی که گذشت در این نمایشگاه دیده خواهد شد و امید صنعتگران ایرانی به اینده، روشن است.
13
اردیبهشت
نوسان قیمت نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار

مدیر مالی شرکت بی پی گفت، تمدید توافق کاهش تولید در نیمه دوم امسال به رسیدن میزان ذخایر نفت خام جهان به سطح متوسط ۵ سال اخیر تا پایان ۲۰۱۷ و حمایت از قیمت ها در سطح حدود ۵۵ دلار کمک خواهد کرد.
12
اردیبهشت
بهره برداری از22 مرکز درمانی در تیرماه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به راه اندازی پالایشگاه تامین میعانات گازی خلیج فارس در دو روز گذشته گفت: 49 درصد مالیکت این پالایشگاه برعهده ماست و تاکنون 3.6 میلیارد یورو برای پیشبرد این پروژه سرمایه گذاری شده است.
12
اردیبهشت
دستیابی به رشد 8 درصدی صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دستیابی به رشد هشت درصدی بخش صنعت با ارتقای بهره وری نیروی کار ناشی از ارایه آموزش های کاربردی میسر می شود.
12
اردیبهشت
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت، برای تحویل در ماه جولای امروز با ۱۸ سنت، معادل ۰.۴ کاهش به ۵۱ دلار و ۳۴ سنت رسید.
12
اردیبهشت
پتروشیمی چند نفر را سر کار می گذارد

کم تر از یک ماه به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و بازار وعده و وعید و شعار داغ تر از همیشه است. کاندیداهای ریاست جمهوری برای نشان دادن برتری خود نسبت به سایرین پا در هر قلمرویی می گذارند، غافل از اینکه برخی از این برگ برنده هایی که رو می کنند نه تنها باعث برتری آن ها نمی شود، بلکه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی به عنوان یک نکته منفی به کارنامه وعده هایشان اضافه می شود.
11
اردیبهشت
دکل های نفتی آمریکاپانزدهمین هفته افزایشی را ثبت کرد

تعداد دکل های نفتی آمریکا پانزدهمین هفته افزایشی را ثبت کرد و این نگرانی ایجاد شده که آیا با وجود افزایش این چنینی نفت با تمدید توافق اوپک، نفت در بازار متعادل خواهد شد.
11
اردیبهشت
معاملات جهانی نفت با کاهش قیمت گشوده شد

بهای نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر دورنمای ضعف تقاضای چین، کاهش یافت با این همه احتمال تمدید توافق نفتی اوپک، مانع از اُفت بیشتر قیمت ها شد.
11
اردیبهشت
تاکید عربستان بر تمدید توافق اوپک

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی ازجمله تاکید وزیر انرژی عربستان بر تمدید توافق اوپک، پیش بینی کاهش صادرات نفت امارات در ماه ژوئن( خرداد- تیر)، افزایش تولید نفت لیبی و احساس خطر ابر شرکت های نفتی به علت روند صعودی تولید خودروهای برقی بوده است.
11
اردیبهشت
ارزش ۷.۵ میلیارد دلاری صادرات ۵ گروه پتروشیمی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش صادراتی پنج گروه اساسی محصولات پتروشیمی، ۷.۵ میلیارد دلار بوده است.
10
اردیبهشت
قیمت نفت منفجر می شود

قیمت جهانی نفت در ماه آوریل 2017 میلادی نوسان زیادی را به خود دید و بعید می رسد که در ماه می داستان قیمت نفت متفاوت باشد.
10
اردیبهشت
معرفی خدمات به فعالان نمایشگاه نفت

گروه مالی سامان در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به معرفی انواع خدمات مالی خود می پردازد.
10
اردیبهشت
سرمایه گذاری در حوزه های نفت و گاز ایران

رئیس فروم بین المللی بانکداران فرانکفورت با بیان اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران لازم است، گفت: بسیاری از سرمایه گذاران اروپایی خواهان سرمایه گذاری درحوزه های نفت، گاز و زیرساخت ها در ایران هستند.
10
اردیبهشت
امارات عرضه نفت خود را ۱۰ درصد کاهش می دهد

امارات قصد دارد در قالب اجرای توافق کاهش تولید، عرضه نفت به مشتریان خود را در ماه ژوئن کاهش دهد.
06
اردیبهشت
تهدید روسی بازار نفت

این روزها بزرگ ترین دغدغه بازار نفت احتمال تمدید یا عدم تمدید توافق بزرگان نفتی برای کاهش تولید است.
06
اردیبهشت
تغییر جایگاه ایران در اوپک بعد از اجرای طرح فریز نفتی

زنگنه زمان قبل از اجرای توافق فریز نفتی را فاجعه ای برای ایران و تولیدکنندگان متوسط و کوچک اوپک دانست.
06
اردیبهشت
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

در حالی که آمارها نشان از افزایش میزان ذخایر نفت خام آمریکا و میزان بی سابقه عرضه در سایر نقاط جهان دارد قیمت نفت امروز کاهش یافت.
06
اردیبهشت
افزایش 2 میلیون بشکه ای صادرات نفت

استاندار گیلان گفت: افزایش صادرات نفت از یک میلیون بشکه به 3 میلیون و پانصد هزار ازجمله دستاوردهای برجام است.
04
اردیبهشت
واکنش مثبت بازار به احتمال تمدید توافق اوپک

حمایت کمیته کشورهای عضو و غیر عضو اوپک از تمدید توافق کاهش تولید نفت سبب شد قیمت این کالا افزایش یابد.
04
اردیبهشت
بهبود نفت جهانی از ریزش سنگین هفته گذشته

بامداد - قیمتهای نفت پس از ریزش چشمگیری که هفته گذشته داشتند، روز دوشنبه تحت تاثیر انتظارات برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک بهبود یافتند اما ادامه روند افزایش تولید آمریکا، رشد قیمتها را محدود کرد.
04
اردیبهشت
همکاری نروژ برای توسعه فناوریهای صنعت پتروشیمی

به نقل از شرکت ملی پتروشیمی، توافقنامه اصولی توسعه و بهبود فناوری پلی پروپیلن و کاتالیست مرتبط با آن میان اسماعیل قنبری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و لارس اونسن، مدیر توسعه بازرگانی شرکت نورنر نروژ در حاشیه سیزدهمین همایش بین المللی صنعت پتروشیمی ایران امضا شد.
04
اردیبهشت
بسیاری از کشورهای دنیا نفت ندارند

میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از ظهر امروز در جمع تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل با بیان اینکه نباید از نفت به عنوان درآمد برای کشور استفاده شود
03
اردیبهشت
توافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می شود

یک منبع آگاه به رویترز اطلاع داد که در جلسه کمیته فنی میان کشورهای تولید کننده نفت اوپک و غیر اوپک موضوع تمدید توافق کاهش جهانی نفت برای نیمه دوم سال جاری میلادی پیشنهاد شد.
03
اردیبهشت
تولید میدان نفتی آذر از مرز ۵٠٠ هزار بشکه عبور کرد

تولید تجمعی میدان نفتی آذر از مرز ۵٠٠ هزار بشکه گذشت؛ میدان مشترکی که قرار است تولید روزانه آن در پایان اردیبهشت ماه امسال به ٣٠ هزار بشکه در روز برسد.
03
اردیبهشت
تاثیر انتخابات ایران بر قیمت نفت

تهران به دنبال این است تا پیش از فرارسیدن تهدیدها و تحریم های جدید (آمریکا)، درآمد نفتی خود را افزایش دهد.
03
اردیبهشت
سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت از آمادگی شرکت آلمانی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم و حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
02
اردیبهشت
حجم ذخایر نفت ایران افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از کشف مثلث طلایی نفت در جنوب ایران خبر داد و گفت: با اعلام کشفیات جدید، امکان ارتقای رتبه ایران در میان دارندگان ذخایر نفت در جهان وجود دارد.
02
اردیبهشت
بررسی بازار نفت در هفته ای که گذشت

هفته گذشته بازار نفت با فزاز و نشیب های فراوانی همراه بود. از یک طرف نگرانی های ژئوپلوتیکی به خاطر حمله موشکی آمریکا به سوریه و اوجگیری تنش ها میان کره شمالی و آمریکا و از طرف دیگر افزایش تولید آمریکا، و عدم اطمینان از توانی اوپک در ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای نفت به وسیله قرار داد کاهش تولید اهم وقایعی بود که در هفته گذشته بازار نفت را تحت تاثیر خود قرار داد.
02
اردیبهشت
صادرات محصولات پتروشیمی به ٢٥ میلیون تن می رسد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به سال های طلایی صنعت پتروشیمی گفت: پیش بینی می شود حجم صادرات محصولات پتروشیمی از ٢١ میلیون تن در سال ٩٥ به ٢٥ میلیون تن تا پایان امسال برسد.
23
فروردین
نفت از ۵۶ دلار عبور کرد

در حالی که گزارش ها نشان می دهد عربستان در حال لابی با اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولید کننده نفت برای تمدید توافق کاهش تولید است، قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت و طولانی ترین دوره رشد متوالی قیمت نفت از اوت ۲۰۱۶ به این سو ثبت شد.
23
فروردین
صادرات ۱.۵ میلیارد دلاری گاز و میعانات گازی فاز ۱۹ پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه خشکی فاز ۱۹ پارس جنوبی در شرکت پتروپارس از صادرات ۱.۵ میلیارد دلاری گاز و میعانات گازی از این فاز از اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ تاکنون خبر داد.
23
فروردین
نشانه های پیروزی اوپک بر تولید کنندگان نفت آمریکا

رویترز اعلام کرد: با کاهش ذخایر نفت آمریکا و دیگر کشورها به نظر می رسد که برنامه طرح کاهش تولید کشورهای اوپک به نتیجه می رسد و تولید کنندگان نفت شیل آمریکا نتوانسته اند عرضه بازار را بیشتر کنند.
23
فروردین
همکاری عربستان در بازار نفت کم می شود

عربستان سعودی اعلام کرد در مارس روزانه ۹.۹ میلیون بشکه نفت تولید کرده که این رقم کمترین میزان کاهش تولید از ژانویه برای این کشور بوده است.
21
فروردین
62 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت:در دو هفته ابتدای سال جاری مجموعاً 62 میلیون و 942 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در استان گیلان به مصرف رسید که بالغ بر 80 درصد آن مربوط به بنزین معمولی و سوپر بوده است.
21
فروردین
تولید نفت ایران از کجا به کجا رسید

تولید نفت ایران در سال ٩٢ در حالی به کمتر از روزانه ٣ میلیون بشکه رسیده بود که وضع روشنی نیز برای احیای قدرت نفتی کشور وجود نداشت و به اصطلاح در شرایط دشمن شاد قرار داشتیم. وزارت نفت اما ظرف کمتر از ٤ سال موفق شده است تا تولید نفت را به مرز ٤ میلیون بشکه در روز رسانده و وضع روشنی برای افزایش ظرفیت تولید نفت ترسیم کند.
21
فروردین
درگیری سوریه و افزایش تقاضا دو علت افزایش قیمت نفت

روز دوشنبه قیمت های نفت به علت تقاضای بالا و بلاتکلیفی به خاطر درگیری سوریه افزایش یافت اگرچه افزایش فعالیت حفاری ایالات متحده آمریکا جلوی پیشرفت را گرفت.
21
فروردین
کاهش تولید نفت اوپک در ماه مارس

روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز عربستان بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت های نفتی و رهگیری کشتی ها اعلام کرد، اوپک در ماه مارس (اسفند-فروردین) 32 میلیون و 95 هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که 200هزار بشکه کمتر از ماه فوریه (بهمن-اسفند) است.
20
فروردین
منابع نفتی دریای خزر با سرمایه گذاری خارجی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: امیدواریم در فضای پسابرجام و با افزایش تعامل بین المللی، منافع شرکت نفت خزر با جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری مرتبط با آب های عمیق تامین شود.
20
فروردین
شرکت های آمریکایی مشتری پتروشیمی ایران شدند

شرکت های آمریکایی به صورت جدی وارد بازار محصولات پتروشیمی شده اند، از همین رو کشورمان باید حتما در بحث پتروشیمی یک استراتژی کوتاه مدت انتخاب کند.
20
فروردین
اخراج منصور هادی و انفجار خط لوله نفت

کابینه خود خوانده منصور هادی که به عربستان پناهنده شده بود اکنون آواره و سرگردان شده است .
20
فروردین
تولید ٦ میدان نفتی غرب کارون به مرز ٥٠٠ هزار بشکه

مدیرعامل شرکت متن از تداوم روند افزایش تولید نفت در غرب کارون خبر داد و گفت: تا پایان خردادماه امسال، تولید نفت از میدان آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یاران جنوبی، یاران شمالی، یادآوران و دارخوین به مرز ٥٠٠ هزار بشکه در روز می رسد.
19
فروردین
کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، موانع و راه کارها

درباره کاهش وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی دهه ها است که سخن گفته می شود. اما همه این گفتارها و نوشتارها در حد حرف باقی می مانند.
19
فروردین
رشد ۱۱۵ درصدی واردات سالانه نفت هند از ایران

واردات نفت هند از ایران در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ که پالایشگاه های هندی در پی رفع برخی از تحریم های غربی علیه تهران در سال میلادی گذشته، خریدشان را افزایش دادند، به بیش از نیم میلیون بشکه در روز رسید. به گزارش گروه اقتصادی ایلمانیوز، هند که پس از چین بزرگ ترین مشتری نفت ایران است، از جمله کشورهایی […]
19
فروردین
افزایش بهای نفت به دلیل خبر حمله موشکی آمریکا به سوریه

پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا در تحلیلی به قلم تام کول تحلیلگر و معاون سردبیر اقتصادی این پایگاه خبری نوشت، پس از حمله موشکی آمریکا به سوریه در حالی که خطر مستقیمی عرضه نفت را تهدید نمی کند، اما معامله گران بسیار تحریک پذیر و نگران هستند.
19
فروردین
روسیه نفت 60 تا 65 دلاری را در نظر دارد

آرکادی دوارکوویچ معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که انتظار این کشور از توافق با اوپک برای رسیدن بهای هر بشکه نفت به 60 تا 65 دلار برآورده نشده است.
15
فروردین
میزان ذخیره سازی نفت 16 درصد کاهش یافت

بر اساس آمارهای فاینانشال تایمز، توافق اوپک از ابتدای سال نخست میلادی ذخایر نفت را که معمولا روی دریاها و تانکر های بزرگ ذخیره می شوند 16 درصد کاهش داده است.
15
فروردین
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۱۹ سنت رسید.
15
فروردین
توافق اوپک نفت ذخیره کشورها را 16 درصد کاهش داد

بر اساس آمارهای فاینانشال تایمز، توافق اوپک از ابتدای سال نخست میلادی ذخایر نفت را که معمولا روی دریاها و تانکر های بزرگ ذخیره می شوند 16 درصد کاهش داده است.
15
فروردین
آیا می دانستید روزانه نفت می خورید

ساعت 24-ما اغلب تصور می کنیم از نفت فقط برای سوخت استفاده می شود، مثل بنزین، سوخت جت، گازوییل و امثال آن. اما از هر ۱۵۹ لیتر نفت تنها ۷۳.۴ لیتر آن سوخت است، یعنی فقط ۴۶ درصد نفت تولیدی به مصرف سوخت می رسد.
25
اسفند
افزایش 45 برابری ظرفیت صنایع دفاعی

وزیر دفاع گفت: افزایش 45 برابری ظرفیت صنایع دفاعی در حوزه جنگ افزارها و تسلیحات نمونه ای از اقدامات جهشی در سال 1395 محسوب می شود.
25
اسفند
کویت خواهان تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک

وزیر نفت کویت گفت: تمدید قرارداد کاهش تولید اوپک، موجب تسریع در برقراری توازن میان عرضه و تقاضا می شود.
25
اسفند
تولید نفت ایران به ۴.۱۵ میلیون بشکه در روز می رسد

پیش بینی می شود ایران در سال ۲۰۲۲ با ۴۰۰ هزار بشکه افزایش تولید نفت خود را به ۴.۱۵ میلیون بشکه در روز برساند.
25
اسفند
سهم نفت در بودجه سال آینده به 35 درصد افزایش یافت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهم نفت از درامد بودجه ۹۶ با افزایش قیمت و میزان فروش نفت، متاسفانه افزایش یافته که این مسئله مغایر سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است.
25
اسفند
قیمت نفت در سال ۲۰۱۷ صعودی است

موسسه گلدمن ساکس در گزارشی اعلام کرد پیش بینی ما مبنی بر اینکه میزان ذخایر نفتی در سال ۲۰۱۷ کاهش خواهد یافت، ما را به این نتیجه می رساند که نفت برنت به روند افزایش قیمت خود ادامه خواهد داد.
24
اسفند
آغاز برداشت نفت از میدان نفتی آذر با حضور وزیر نفت

وزیر نفت با بیان اینکه باید از تعامل و گشایش های برجام در راستای توسعه نفت و گاز و اشتغال زایی در کشور استفاده کنیم، گفت: ایلام در مسیر توسعه نفت و گاز در کشور قرار گرفته است.
24
اسفند
ایران دومین تامین کننده نفت هند شد

آمارهای کشتیرانی نشان می دهد، واردات نفت هند از ایران در ماه فوریه نسبت به ماه پیش از آن نزدیک به 17 درصد افزایش یافته و پالایشگاه های این کشور پس از توافق کاهش تولید اوپک، نفت کمتری از عربستان و عراق خریداری کرده اند.
24
اسفند
برداشت از گاز پارس جنوبی ایران

ایران حدود ۱۰ سال در شروع کار و سالها در سرعت توسعه از قطر در برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی عقب مانده به طوری که برداشت تجمعی قطر از گاز پارس جنوبی بیش از ۲هزار میلیارد مترمکعب و برداشت ایران حدود ۱۰۰۰ میلیارد مترمکعب است.
24
اسفند
بهره برداری از میدان نفتی مشترک آذر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مهران، امروز با حضور وزیر نفت مراسم بهره برداری زودهنگام از میدان نفتی مشترک آذر در شهرستان مرزی مهران آغاز شد.
23
اسفند
تلاش برای واگذاری جایگاه های عرضه CNG به وزارت نفت

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه اداره مراکز عرضه سوخت CNG یک کار تخصصی است، بر تلاش برای واگذاری این جایگاه ها به وزارت نفت تاکید کرد و افزود: تعطیلی روزبازار بزرگراه جلال آل احمد به دلیل اعتراض کسبه و ساکنین این محدوده انجام شده است.
23
اسفند
مالچ نفتی و جنگل کاری برای مقابله با ریزگرد خیانت است

پدر علم کویرشناسی ایران با اشاره به معایب مالچ نفتی و جنگل کاری برای مقابله با ریزگردها، اجرای چنین طرح هایی در شرایط کنونی را خیانت خواند و گفت: کشورهای دیگر اکنون با نفت ما زندگی می کنند، چرا ما این نفت را در بیابان بپاشیم، درحالی که چیز دیگری مانند ریگ وجود دارد که به درد نمی خورد؟.
23
اسفند
رشد اقتصاد بدون نفت ۱.۹درصد است

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی ۹ ماهه کشور را ۱۱.۶ درصد اعلام کرد و گفت: رشد اقتصادی نه ماهه امسال بدون احتساب نفت ۱.۹ درصد است.
23
اسفند
پیش بینی افزایش چشمگیر قیمت جهانی نفت

تازه ترین پیش بینی پنج ساله آژانس بین المللی انرژی* نشان می دهد، پس از سال 2020 خطر افزایش قیمت جهانی نفت بازار را تهدید می کند، زیرا ممکن است عرضه جهانی نفت از تقاضای آن کمتر شود، مگر آنکه پروژه های جدید نفتی بزودی آغاز شود.
22
اسفند
آخرین وضعیت ساخت خط لوله گازرسانی به جنوب سیستان

شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران به عنوان متولی شهرک پتروشیمی مکران در راستای فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاران واقع در شهرک پتروشیمی مکران، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و رفع نگرانی سرمایه گذاران در خصوص تامین به موقع خوراک مجتمع های پتروشیمی و کمک به توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان احداث خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار را بصورت EPCF به عهده دارد.
22
اسفند
عرضه 211 هزار تن انواع فرآورده هاي نفتي و پتروشيمی

هزار و 815 تن انواع مواد پليمري،لوب کات، قير، وکيوم باتوم، گوگرد و مواد شيميايي در بورس کالا عرضه مي شود.
22
اسفند
نرخ رشد اقتصادی کشور منهای نفت حدود ۱ درصد است

استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: نرخ رشد اقتصادی کشور منهای نفت حدود ۱ درصد است و در این باره یا آمارهای ایجاد اشتغال دچار اشکال است یا اینکه بهره وری افزایش یافته در صنعت و اقتصاد در واقع اتفاق نیفتاده است.
22
اسفند
زنگنه سخنان نوبخت را تکذیب کرد

وزیر نفت سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر درآمد 20 هزار میلیاردی وزارت نفت از درآمدهای هدفمندی یارانه تکذیب کرد و گفت: ما درآمدی از هدفمندی یارانه ها نداریم.
18
اسفند
وزیر نفت به ایلام سفر می کند

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: وزیر نفت ۲۴ اسفند ماه به استان ایلام سفر می کند.
18
اسفند
مهلت تأمین کنندگان داخلی برای خوداظهاری

مهلت سازندگان و فروشندگان ایرانی کالاها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت برای خوداظهاری در سامانه کالای نفت رو به پایان است.
18
اسفند
روسیه برای توسعه ۲ میدان نفتی و گازی ایران

شرکت روسی گازپروم نفت قصد دارد یک طرح اولیه برای توسعه دو میدان نفتی و گازی ایران ارائه نماید.
18
اسفند
هند همکاری نفتی در مناطق قطبی روسیه را خواستار شد

مسکو - ایرنا - وزیر نفت و گاز طبیعی هند در دیدار با همتای روسی خود بر علاقه مندی دهلی نو برای مشارکت با روسیه در بهره برداری از منابع انرژی مناطق نزدیک قطب شمال ابراز علاقه کرد.
17
اسفند
افزایش شدید قیمت با کمبود نفت تا ۳ سال دیگر

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد به احتمال زیاد از سال ۲۰۲۰ شاهد کمبود عرضه نسبت به تقاضا در بازار جهانی انرژی و افزایش شدید قیمت نفت خواهیم بود.
17
اسفند
نفت در چراغ جادو

دلتای تنگ و غیر مسطح مسجد سلیمان، یک قرن بعد از فواره نفت در میدان نفتون دره خرسون، حالا شاهد برخاستن ققنوس موزه از خاکستر ساختمان مرده اولین چاه و اولین پالایشگاه نفت خاورمیانه است؛ موزه ای که به قول بیژن زنگنه، وزیر نفت: جز با همت همگانی برای حفظ میراث و یادگار پیشینیان نفت که جزء میراث تاریخ پرتلاطم این صنعت عظیم است، به دست نمی آید.
17
اسفند
قیمت نفت در سکوی ۵۵ دلاری درجا زد

ناتوانی قیمت نفت درعبور از مرز ۵۵ دلار، سرمایه گذاران را در مورد تداوم روند افزایش قیمت نفت در بازار دچار تردید کرده است.
17
اسفند
احتمال افزایش قابل توجه قیمت نفت از سال ۲۰۲۰

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد، کاهش دو سال اخیر سرمایه گذاری ها در بخش تولید نفت ممکن است موجب شود عرضه جهانی نفت پس از سال ۲۰۲۰ تامین کننده تقاضای بازار نباشد.
16
اسفند
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴۷ سنت، معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۴۳ سنت رسید.
16
اسفند
امضای 20 تفاهم نامه زیست محیطی در صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: به دلیل هم راستا بودن فعالیت های صنعت پتروشیمی با اهداف زیست محیطی، تفاهم نامه ای شامل۲۰ پروژه هفته آینده امضا می شود.
16
اسفند
سهام پالایشگاه نفت اصفهان

سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره سهام پالایشگاه نفت اصفهان گفت: سوالی بپرسید که به درد مردم بخورد.
16
اسفند
احتمال تمدید توافق اوپک وجود دارد

دبیر کل اوپک گفت: هنوز صحبت کردن در مورد تمدید توافق کاهش تولید نفت اوپک و دستاوردهای آن برای ما مهم است.
15
اسفند
ایران غول های نفتی بین المللی را دور می زند

ایران قصد دارد همراه با صادرات روزانه 100 هزار بشکه نفت خام به آفریقا سهام بخشی از پالایشگاه های این کشور را به منظور پالایش نفت خام خریداری کند.
15
اسفند
قیمت های پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت های پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
14
اسفند
کاهش اکتشافات نفتی جهان در سال ۲۰۱۶

حجم اکتشافات منابع متعارف هیدروکربوری در سال ۲۰۱۶، نسبت به سال پیش از آن ۲۵ درصد کاهش یافت.
14
اسفند
توتال منتظر تصمیم آمریکا درباره ایران است

معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می کنیم.
14
اسفند
کاهش بیشتر تولید نفت عربستان

آمار شرکت های نفتی و تردد تانکرهای نفتی نشان می دهد که ریاض در فوریه(بهمن-اسفند) میزان تولید خود را ۹۰ هزار بشکه نسبت به ماه قبل کاهش داده و به ۹.۷۸ میلیون بشکه در روز رسانده است.
14
اسفند
ثبات نرخ ارز مدیون افزایش صادرات نفت است

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از صادرات گاز ایران به بصره از سال آینده خبر داد و گفت: 93 درصد مصرف سوخت در نیروگاه ها مربوط به گاز است.
11
اسفند
تبعیت ۹۴ درصدی اوپک از توافق کاهش تولید نفت

اوپک در ماه فوریه برای دومین ماه متوالی عرضه نفت خود را کاهش داده و کاهش عرضه قابل توجه عربستان موجب شده تا میزان تبعیت این سازمان از توافق کاهش تولید بالاتر برود.
11
اسفند
توافقنامه پاریس نباید استفاده از منابع نفتی را محدود کند

کشورهای سلطه جو قصد دارند که با اتمام منابع نفت و گاز خود، محدودیت هایی در منابع فسیلی سایر کشورها ایجاد نمایند تا علاوه بر نابودی مزیت اقتصادی کشورهای دارای منابع نفتی، آنها را به تکنولوژی استفاده از انرژی پاک وابسته کنند.
11
اسفند
سخنان ترامپ به افزایش قیمت نفت کمک کرد

به دنبال سخنان دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره قیمت جهانی نفت افزایش یافت.
11
اسفند
هزینه فرصت ۱۸۵ میلیارد دلاری تحریم نفت ایران

IMF برآورد کرد ایران از سال ۲۰۱۱ به دلیل تحریم های جهانی رقمی در حدود ۱۸۵ میلیارد دلار درآمدهای نفتی خود را از دست داده است
10
اسفند
ده ها معدن با ارزش در سیستان آماده بهره برداری

رئیس جمهور امروز در مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی در ایرانشهر گفت: توسعه سواحل مکران و افزایش ظرفیت بند چابهار از اولویت های دولت بوده که امروز محقق شده است.
10
اسفند
رشد 20 درصدی فروش داخلی محصولات پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت با اجرای الگوی مصرف هر ساله مصرف محصولات پتروشیمی در داخل کشور افزایش پیدا می کند و در همین راستا شاهد رشد 20 درصدی فروش داخلی محصولات پتروشیمی در کشور بوده ایم.
10
اسفند
خیز جدی نروژ برای صنایع بالادستی نفت ایران

کنفرانس توسعه همکاری های نفتی ایران و نروژ در حوزه بالادست نفت و گاز آغاز به کار کرد.
10
اسفند
چرخش 180 درجه ای نهاد صنفی پتروشیمی ها

پس از آن که تلاش ها برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایران نتیجه نداد و تصمیم گیران و تصمیم سازان اقتصاد کشور از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم تداوم معاملات محصولات پتروشیمیایی در بازار کالا تاکید کردند،امروز نهاد صنفی پتروشیمی ها در چرخش 180 درجه ای از مواضع خود اعلام کرد:ما هم موافق ادامه حضور در بورس کالا هستیم و مشکل ما تنها با سایت بهین یاب است!
09
اسفند
صادرات نفت ایران به کره جنوبی سه برابر شد

بر اساس آمارهای دولتی کره جنوبی، صادرات نفت ایران در سال 2016 به این کشور افزایش سه برابری داشت و به ۱۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه رسیده است.
09
اسفند
اوپک شیل آمریکا را عقب می راند

رویترز نوشت قیمت نفت به علت کم شدن مازاد نفت در بازار افزایش یافت و تداوم روند افزایش اندک ذخایر نفت آمریکا و واردات اندک این کشور یعنی کاهش تولید اوپک اثرگذاری خود را آغاز کرده است.
09
اسفند
مجوز سه میلیارد دلاری مجلس به وزارت نفت

مجلس به وزارت نفت اجازه داد تا سقف سه میلیارد دلار از محل انتشار اوراق ارزی ـ ریالی برای پرداخت بدهی های خود در حوزه پیمانکاری و بانکی استفاده کند.
09
اسفند
افزایش قیمت نفت با بازشدن بازار

در روز دوشنبه، با توافق جهانی برای کاهش تولید نفت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، بازار برای پنجمین بار در 7 جلسه اخیر افزایش داد و قیمت نفت افزایش یافت، اما افزایش تولید نفت آمریکا موجب این شد که افزایش قیمت، زیاد نباشد.
08
اسفند
اولتیماتوم ۳ ماهه به وزارت نفت

رئیس اتحادیه جایگاهداران عرضه سوخت گفت: اگر به سه خواسته جایگاه داران توجهی نشود از پایان فروردین ۳۰ درصد از ظرفیت عرضه سوخت، در پایان اردیبهشت ۶۰ درصد و در پایان خرداد تمامی ظرفیت را از مدار خارج می کنیم.
08
اسفند
امضای قراردادهای جدید نفتی به تعویق افتاد

اواسط سال ۱۳۹۴ بود که دولت مدل IPC یا همان قراردادهای جدید نفتی ایران را معرفی کرد، مدلی که در دل آن برگزاری مناقصه های نفتی با هدف توسعه میادین نفتی وگازی توسط شرکت های بزرگ بین المللی نهفته بود و قرار بود این قراردادها بعد از برگزاری مناقصه امضا شود. اما گویا برگزاری مناقصه نفتی طلسم شده و طبق آخرین اخبار از زبان معاون وزیر، چنانچه مناقصه ها تا پایان سال ۱۳۹۵ هم برگزار شود، خبری از امضای قراردادی در سال ۱۳۹۵ نیست.
08
اسفند
موانع تحقق رویای نفتی آل سعود

عربستان سعودی می گوید شرکت دولتی نفت این کشور(آرامکو) که بزرگ ترین شرکت نفت جهان محسوب می شود بیش از ۲ هزار میلیارد دلار ارزش دارد. یعنی عربستان با عایدی حاصل از فروش آرامکو می تواند دو بار شرکت اپل را خریده و باز هم برای خرید گوگل از زیرمجموعه شرکت آلفابت پول برایش باقی بماند. اما کارشناسان بر این باورند که عربستان در ارزش گذاری آرامکو اغراق کرده است و این شرکت ممکن است نصف یا حتی یک پنجم این مبلغ ارزش داشته باشد.
08
اسفند
تولید بیش از 22 میلیون بشکه میعانات گازی

رئیس بهره برداری پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی از تولید بیش از 22 میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی خبرداد.
07
اسفند
زندگي با بوي نفت

رييس جمهور در خوزستان وعده داد كه دولت در برابر مشکلات زیست محیطی و ریزگرد ها خسته و مایوس نمی شود. سلامت نیوز: زندگي با بوي نفت
07
اسفند
بودجه 96 نفتی تر از گذشته

برخی کارشناسان معتقدند،افزایش 10 درصدی وابستگی بودجه سال 96 به نفت بر خلاف اهداف مرتبط با سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
07
اسفند
نفت شیل امریکا بازار جهانی را بهم می ریزد

گلدمن ساکز با بیان اینکه شیل در افزایش ذخایر استراتژیک نفت جهان بی تاثیر است، گفت:احتمال افزایش قیمت نفت به بشکه ای ۷۰ دلار تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی وجود دارد.
07
اسفند
افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس

واحد تصفیه نفتا در طرح افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس راه اندازی شد.
04
اسفند
آخرین قیمت جهانی نفت

قیمت نفت در معاملات امروز ۷۲ سنت کاهش یافت و به ۵۶ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه رسید.
04
اسفند
توافق ایران و عراق برای صادرات نفت

امضای یادداشت تفاهم صادرات نفت کرکوک عراق از راه ایران، خوشبینی دبیرکل اوپک به آینده بازار جهانی، برنامه کویت برای افزایش ظرفیت تولید نفت، امضای قرارداد نفتی روسیه و لیبی و اوج گیری صادرات آمریکا، مهمترین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
04
اسفند
مپنا به مطالعات میادین نفتی ورود کرد

با امضای تفاهم نامه ای با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ، گروه مپنا به مطالعات میادین نفتی ورود کرد.
04
اسفند
سانتریفیوژ پیشرفته صنعت نفت

علی اکبر صالحی روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در این سه سال توانسته ایم در دولت یازدهم به نحو مشهود و بارزی از سرریز صنعت هسته ای برای رساندن خدمات فنی به سایر دستگاه ها همچون حوزه سلامت، نفت و کشاورزی استفاده کنیم.
03
اسفند
محصولات نفتی در زندگی همه ما وجود دارند

ایده آل ترین حالت کاهش وابستگی ما به اینگونه تولیدات می باشد. پس بهتر اینکه به جای دادن شعارهای بیهوده و دهان پرکن، به فکر چاره های عملی برای جایگزین های مناسب تر برای تولیدات مورد اشاره باشیم.
03
اسفند
کشف 216 پرونده قاچاق در پروانه فرآورده های نفتی

یحیی زاده گفت: حدود 568 پرونده فرآورده های نفتی مورد بررسی قرار گرفت که 216 پرونده از این بخش قاچاق تلقی گردید و به وزارت نفت گزارش داده شد.
03
اسفند
بودجه 96 نفتی

در حالی که در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر کاهش وابستگی بودجه های سالانه به درآمدهای نفتی تاکید شده، اما شاهد رشد بیش از 10 درصدی سهم نفت در لایحه بودجه 96 نسبت به امسال هستیم.
03
اسفند
گفتگوی نفتی ایران باکویت و عربستان

گفتگوی نفتی ایران باکویت و عربستان ،رشد قیمت دلار و پوند بانکی و افت ارزش یورو و ... را در مدار چند درجه اقتصادی می خوانید.
02
اسفند
ژاپن بعد از ۶ سال دوباره نفت ایران را می خرد

پایگاه خبری سنگاپوری پلاتس اعلام کرد ژاپن در ماه جاری میلادی (بهمن- اسفند) برای نخستین بار از سال ٢٠١١ میلادی یک محموله نفتا از ایران وارد می کند.
02
اسفند
اولین استخراج نفت در ایران

یکصد و هشت سال قبل قبایل کوچ نشین بختیاری که از مسجد سلیمان عبور می کردند تنها کسانی بودند که در مسیر خود داربست ها و میله های بلند و لوله های ضخیم که ایستاده در زمین فرورفته و مشغلو حفاری بود را مشاهده می کردند؛ آنها نمی دانستند صدایی که از این هیولا در دشت می پیچید و تا صدها متر آن سو تر به گوش می رسید به زودی همه جهان را بر می داشت.
02
اسفند
هفت نفتکش در بدترین شرایط آب و هوایی در خارگ

هفت نفتکش پهن پیکر در بدترین شرایط آب وهوایی در جزیره خارگ پهلو گرفتند.
02
اسفند
عراق با هدف توسعه میادین مشترک نفت آغاز شد

وزیر نفت امروز با هدف توافق با عراق به منظور توسعه مشترک دو میدان نفتی مرزی، به بغداد سفر کرد.
01
اسفند
پیاده سازی طراحی ایمن در واحدهای پتروشیمی

همایش سطوح یکپارچه ایمنی با تاکید بر طراحی ایمن واحدهای فرایندی پتروشیمی برگزار شد.
01
اسفند
خیز آمریکا برای بی اثر کردن توافق اوپک

شرکت های نفتی آمریکایی برای پنجمین هفته متوالی تعداد دکل های حفاری خود را افزایش دادند تا به این ترتیب چرخه بازیابی دکل های حفاری به لطف قیمت بالای ۵۰دلار بر بشکه، وارد نهمین ماه خود شود.
01
اسفند
آخرین وضعیت صادرات نفت ایران

معاون وزیر نفت ضمن اعلام آخرین میزان صادرات نفت خام ایران، ارزیابی ایران از تعهد اوپک مبنی بر کاهش تولید را تشریح کرد.
01
اسفند
جزئیات توافق با ۴ شرکت بزرگ نفتی جهان

معاون وزیرنفت با رد عقب نشینی توتال از توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، از انجام مذاکرات و توافق با ۴ شرکت بزرگ جهان به منظور توسعه میادین نفت و گاز کشور خبر داد و گفت:قراردادها به زودی امضا می شود.
30
بهمن
۵۰۰ چاه جدید نفتی حفاری می شود

معاون وزیر نفت از افزایش تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه تا فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت: برای تحقق اهداف افزایش تولید نفت و گاز باید ۵۰۰ چاه جدید در کشور حفاری شود.
30
بهمن
ایران برای ۱۵روز امکان ذخیره نفت دارد

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی از افزایش مدت ذخیره سازی در بزرگترین پایانه نفتی ایران به ۱۵ روز خبر داد و گفت: هم اکنون برای ۱۵روز امکان ذخیره سازی نفت بدون آنکه صادراتی انجام شود، وجود دارد.
30
بهمن
برداشت نفت ایران از میادین مشترک نفتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزیر نفت باید پاسخ گوی دلایل کاهش برداشت از منابع انرژی در میادین مشترک باشد، گفت: در فلات قاره اوضاع مناسبی نداریم.
30
بهمن
شیل توافق اوپک را تهدید می کند

بیکر هوگز با ارائه گزارشی از افزایش دکل های نفت و گاز آمریکا می گوید ناظران نفتی همچنان رصد می کنند که آیا افزایش دکل های نفتی در آمریکا تهدیدی بر توافق اوپک خواهد شد؟
27
بهمن
افزایش ۳ برابری واردات نفت هند از ایران

بر اساس آمارهای کشتیرانی و گزارش موسسه تامسون رویترز، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر شده و به ۵۵۴ هزار و ۶۰۰ بشکه در روز رسیده است.
27
بهمن
افزایش ظرفیت روزانه پالایش نفت به ٣ میلیون بشکه

بر اساس برنامه ششم توسعه و همسو با اقتصاد مقاومتی ظرفیت روزانه پالایش نفت خام کشور به سه میلیون بشکه خواهد رسید.
27
بهمن
محموله جدید ستاره خلیج فارس به آسیا رفت

اخبار پولی و مالی- دومین محموله نفتای پالایشگاه ستاره خلیج فارس که اوایل بهمن ماه بارگیری شده بود تا پایان این هفته به ژاپن می رسد.
27
بهمن
قیمت نفت کاهش یافت

با انتشار تحلیل هایی مبنی بر اینکه ممکن است اوپک به تعهدات خود عمل نکند، قیمت نفت در معاملات امروز به 55.76 دلار کاهش یافت.
25
بهمن
تمام واحدهای تولیدی پالایشگاه شازند در مدار تولید

به گفته مدیرعامل شرکت پالایش نفت شازند، واحد بنزین سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با رفع نقص واحد RFCC از روز گذشته ( 24 بهمن ماه) وارد مدار تولید شد و اکنون تمام واحدهای این پالایشگاه در مدار تولید است.
25
بهمن
سوریه دو توافقنامه نفتی با ایران امضا کرد

وزیر اقتصاد سوریه گفت: در هفته های گذشته پنج توافقنامه از جمله دو توافقنامه نفتی با جمهوری اسلامی ایران امضا کردیم.
25
بهمن
کشف 6.5 میلیارد بشکه نفت جدید در دولت یازدهم

دولت یازدهم در مجموع 9 میدان گازی، چهار میدان نفتی و یک مخزن نفتی جدید با ظرفیت 6.5 میلیارد بشکه نفت درجا و بیش از 64 میلیارد فوت مکعب گاز درجا کشف شده است.
25
بهمن
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به دنبال بروز نشانه هایی از این مسئله که به رغم کاهش تولید های اوپک بازار همچنان با مازاد عرضه مواجه است، قیمت نفت روز دوشنبه کاهش یافت.
24
بهمن
درآمد روزانه فروش نفت ایران ۳۰ میلیون دلار

معاون وزیر نفت با اشاره به ادامه مذاکرات ایران با اعضای اوپک برای بازگشت تعادل عرضه و تقاضا در بازار نفت، گفت: توافق وین، تاکنون منجر به افزایش ۳۰ میلیون دلاری درآمد فروش نفت ایران شده است.
24
بهمن
قیمت خوراک NGL تحویلی به پتروشیمی

قیمت خوراک NGL تحویلی (شامل خوراک طرح آماک) به پتروشیمی بندر امام در آذر هشت میلیون و 503 هزار و 173 ریال به ازای هر تن تعیین شده است.
24
بهمن
انتقاد داداشی از افزایش مبلغ گاز در استان گیلان

نماینده آستارا در اخطاری نسبت به افزایش تعرفه گاز در برخی از استانbها همچون گیلان انتقاد کرد و خواستار بهبود این وضعیت از سوی وزیر نفت شد.
23
بهمن
۹۰ درصد تولید مورد توافق اوپک کاهش یافت

بر اساس اطلاعات آماری که سازمان کشورهای صادرکننده نفت برای نظارت بر میزان عرضه به بازار استفاده می کند، اعضای این سازمان به تعهد خود به توافق کاهش سقف تولید نفت پایبند بوده و بیش از ۹۰ درصد کاهش مورد نظر محقق شده است.