message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار صنعت و ساختمان

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار صنعت و ساختمان

26
مهر
صنعت کشور دچار آفت مونتاژکاری است

رهبر انقلاب گفتند: وابستگی سیاسی به برکت انقلاب از بین رفت اما رفع وابستگی های دیگر سخت است.
26
مهر
رشد ۲۰درصدی صنعت بیمه در شش ماهه اول

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با تلاش شرکتv های بیمه و استقبال روزافزون مردم از پوشش های بیمه ای، صنعت بیمه رشد حدود ۲۰ درصدی در شش ماهه اول سال را تجربه کرد.
26
مهر
مسکن چقدر از افزایش قیمت آهن متاثر شد

رییس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تاثیرات افزایش حدود ۷۰ درصدی آهن و فولاد بر صنایعی همچون خودروسازی و ساختمان را کمتر از ۲۰ درصد عنوان کرد و گفت: صنعت ساخت و ساز نهایتا ۱۴ درصد از قیمت آهن متاثر شده است.
25
مهر
حمایت دولت کره از سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران

وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره جنوبی گفت: دولت این کشور از شرکت های کره جنوبی برای سرمایه گذاری در ایران حمایت می کند
25
مهر
توسعه همکاری های جدید ایران و عراق در صنعت خودرو

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک گروه سایپا در همایش تجارت ایران و عراق گفت: با توجه به نیاز ارتباطات و تجارت های جهانی برای ادامه حیات ملت ها، همبستگی کشورهای خاور میانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که هم بر امنیت منطقه و هم بر توسعه اقتصادی و فرهنگی این کشورها موثر خواهد بود.
24
مهر
افزایش ۱۹۶ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران امروز دوشنبه ۱۹۶ واحد افزایش یافت و به ۸۵ هزار و ۵۹۱ واحد رسید.
24
مهر
خریداران فولادی پیشرو بازار سهام شدند

معامله گران در معاملات امروز در حالی شاهد تقویت نسبی حجم معاملات سهام در گروه های پیشرو از جمله فلزات اساسی و خودرویی ها بودند که تحرک معامله گران حرفه ای بازار در برخی تک سهم ها شکل گیری صف خریدهای پایدار را در پی داشت.
23
مهر
صادرات محصولات معدنی در چنبره حمل ونقل گران

مزیت نرخ تمام شده صادراتی به دلیل نبود زیرساخت های حمل ونقل، از محصولات صادراتی معدنی سلب شده و از نظر حجمی نیز صادرات را در مضیقه گذاشته است.
23
مهر
منتفی شدن جدایی وزارت بازرگانی از وزارت صنعت و کشاورزی

لایحه تفکیک وزارتخانه ها پس از ارائه به مجلس، در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نظر منفی کمیسیون های فرعی مجلس در رابطه با جدایی وزارت بازرگانی از دو وزارتخانه ی صنعت و کشاورزی از دستور کار کمیسیون اجتماعی کنار گذاشته شده است.
23
مهر
کل میلگرد تولیدی ذوب آهن اصفهان در بورس کالا عرضه می شود

بخشنامه ای مبنی بر التزام تولیدکنندگان میلگرد آجدار شامل شرکت های فولاد خراسان، فولاد میانه (آذربایجان)، فولاد کویر کاشان و ذوب آهن اصفهان به عرضه حداقل ۵۰ درصد از تولیدات خود در بورس کالای ایران از سوی معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام شد.
23
مهر
سودآوری سهامداران بازار سرمایه از فولادی

دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله وپروفیل فولادی ایران با تاکید بر سود آوری فولادی ها در نیمه نخست سال جاری بر این باوراست کاهش خطاهای مدیریتی این صنعت سود آوری خوبی برای سهامداران بازار سرمایه به ارمغان آورد.
22
مهر
سیگنال منفی نوسان نرخ ارز بر بازار بورس

یک کارشناس اقتصادی اقتصادی درباره اثرگذاری نوسان نرخ ارز بر روی بازار سرمایه گفت: نوسانات نرخ ارز بر روی تمام بازارها از جمله بازار سرمایه سیگنال منفی می دهد.
22
مهر
امکان برون خدمات سلامت در سازمان درمان صنعت نفت

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: با توجه به عدم امکان جذب نیرو با مجوزهای ماخوذه از مجمع عمومی سازمان، امکان برون سپاری خدمات سلامت در سازمان فراهم شده است که از این منظر، خانواده صنعت نفت از بهترین خدمات تخصصی پزشکی و پاراکلینیکی کشور بهره مند خواهند شد.
19
مهر
راهکارهای نوین پیشرفت صنعت تجدیدپذیرها در کشور

رئیس پنجمین کنفرانس انرژی بادی ایران خواستار واکاوی راهکارهای نوین برای پیشرفت هر چه سریعتر صنعت انرژی های تجدیدپذیر در کشور شد.
19
مهر
تعادل صنایع بالادستی و پایین دستی در صنعت آلومینیوم

براساس راهبرد توسعه صنعت آلومینیوم در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ۱/۵میلیون تن آلومینیوم در نظر گرفته شده است.
19
مهر
لطمه اقتصاد نفتی بر صنعت معدن کشور

بخش معادن زیرزمینی در اقتصاد ایران در وضعیت نگران کننده ای قرار دارد.این بخش نه تنها در مسیر تبدیل شدن به یک ثروت بین نسلی و حرکت به سمت رشد و توسعه پایدار قرار ندارد، بلکه حتی به سکون و پسرفت اقتصادی کشور نیز دامن زده است.
18
مهر
کاهش سود وام مسکن هنوز تصویب نشده است

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: هنوز پیشنهاد کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات مسکن یکم به تصویب نرسیده و آنچه در رسانه ها مطرح شد ناشی از بد فهمی است.
18
مهر
ثبت نام ۲۳۱ طرح در حوزه صنعتی در سایت بهین یاب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ثبت نام ۲۳۱ طرح در حوزه صنعتی در سایت بهین یاب خبر داد.
18
مهر
اطلاع رسانی شفاف در بانک صنعت ومعدن

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک صنعت ومعدن بانکی است که فعالیت هایش شفاف است و بطورعلنی اقداماتش را رسانه ایی می کند که از این بابت باید از روابط عمومی بانک تشکر ویژه ای داشته باشیم.
18
مهر
آمار معاملات و اخبار بورس انرژی عرضه

در رو زسه شنبه 6 نوع مختلف حلال از سوی شرکت پالایش نفت اصفهان در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه می شود.
17
مهر
لطمه اقتصاد نفتی بر صنعت معدن کشور

بخش معادن زیرزمینی در اقتصاد ایران در وضعیت نگران کننده ای قرار دارد. نتایج به دست آمده نشان می دهد این بخش نه تنها در مسیر تبدیل شدن به یک ثروت بین نسلی و حرکت به سمت رشد و توسعه پایدار قرار ندارد، بلکه حتی به سکون و پسرفت اقتصادی کشور نیز دامن زده است.
17
مهر
خیز روسیه برای افزایش صادرات نفت به چین

منابع صنعتی اظهار کردند بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه خواهان افزایش عرضه نفت به چین از طریق قزاقستان از حدود ۱۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ به ۱۸ میلیون تن (۳۶۰ هزار بشکه در روز) در سال است.
17
مهر
بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی

سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با 239 هزار و 776 سهامدار در پایان شهریور 96 در صدر بزرگترین شرکت های بورسی قرار گرفت.
17
مهر
رشد خودرویی ها و نفتی ها در معاملات امروز بورس

معاملات بورس اوراق بهادار در این هفته نمادهایی در گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل خودرویی ها، فلزات اساسی و نفتی ها نسبت به روزهای گذشته روند رو به رشدی را تجربه کردند.
16
مهر
شرکت رنو فرانسه برای پیشگامی در صنعت خودروی برقی تصمیم گرفته است

شرکت رنو نیز تصمیم گرفته است یکی از شرکت های پیشگام و پیشرو در صنعت خودروی برقی و هیبریدی به شمار بیاید به همین خاطر کارلوس گوسن اعلام کرده است که قرار است رنو به زودی ۸ خودروی تمام برقی جدید و ۱۲ خودروی هیبریدی تولید و به بازار عرضه کند.
16
مهر
مصادره سهام عدالت توسط دولت

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: همه پرسی در کردستان یک خنجر از پشت به چهار کشور اسلامی منطقه است که دچار فتنه داعش بودند.
16
مهر
عرضه خودروهای آلاینده را متوقف کنید

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت از خودروسازان خواست مونتاژ و عرضه خودروهای پرمصرف و آلاینده شامل تیگو ۵، آریزو ۵، ام وی ام X۳۳، جک S۵، لیفان ۸۲۰، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S۷ و BYD S۶ را متوقف کنند.
16
مهر
سقوط آزاد شاخص کل بورس با عقب گرد 511 واحدی

معامله گران بورس تهران با غلبه عرضه بر تقاضای سهام مواجه شد، گروه خودرویی ها، پالایشی ها و فلزات اساسی و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس مقابل سقوط نماگر بورس در کانال 84 هزار و احدی ایستاد.
15
مهر
اعضای هیأت رئیسه فراکسیون معادن و صنایع معدنی

انتخابات اعضای هیأت رئیسه فراکسیون معادن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی برگزار شد
15
مهر
نشست فعالان صنعت ICT ایران و جهان

هیئتی متشکل از دست اندرکاران صنعت فاوای کشور برای سومین سال پیاپی با حمایت اتاق بازرگانی ایران روانه نمایشگاه بین المللی جیتکس می شوند تا ضمن حضور در پاویون ایران، نشستی را با فعالان صنعت ICT جهان داشته باشند.
15
مهر
حمایت از توسعه صنایع کوچک و متوسط

رئیس سازمان ملی بهره وری با بیان اینکه حمایت از توسعه صنایع کوچک و متوسط (SMEها) به ماموریت اصلی اقتصاد کشورهای جهان تبدیل شده است، گفت: دلیل این توجه، سهم قابل توجه این صنایع در تولید، تجارت، اشتغال، رشد درآمد و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی (APO) است.
12
مهر
بورس کالا بستر تحقق اولویت های دولت در بخش کشاورزی

مدیرعامل بورس کالای ایران یادداشتی درباره ظرفیت های بازار سرمایه برای تحقق اولویت های دولت در بخش کشاورزی منتشر کرد.
12
مهر
محصولات پتروشیمی ایران روانه بازارهای آمریکای جنوبی شد

مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج فارس از آغاز صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی همچون پرو و آرژانتین خبر داد.
12
مهر
تذکر نماینده بابل به وزیر صنعت جهت تسریع در احداث تصفیه خانه ها

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر صنعت، از وی درخواست کرد تا با توجه به پساب کارخاتجات تولیدی، نسبت به احداث تصفیه خانه ها اقدام کند.
12
مهر
جزییات میزان صادرات صنعتی معدنی

بر اساس هدف کمی صورت گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان ارزش صادرات غیرنفتی (کالا و خدمات) و ارزش صادرات صنعتی و معدنی کشور در سال ۱۴۰۰ به ترتیب با رشد حدود ۴۰ و ۴۶ درصدی روبرو خواهد بود.
11
مهر
سهام آسيايي رشد کرد دلار تقويت شد

در معاملات امروز بازارهاي جهاني، سهام آسيايي با قدرت گرفتن از رشد رکوردي وال استريت و داده هاي اقتصادي قوي که سود اوراق خزانه و دلار را تقويت کرد، رشد کرد.
11
مهر
سامانه سهام عدالت بازگشايي شد

از روز گذشته سامانه سهام عدالت بازگشايي شد و مشمولين اين سهام مي توانند تا پايان مهرماه صورت حساب خود را افزايش دهند، همچنين آن ها مهلت دارند تا شماره شباي حساب بانکي خود را در سامانه ثبت کنند.
05
مهر
کاهش 38 درصدی حجم معاملات بورسی در آذربایجان غربی

وحید جوادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از کاهش 37 درصدی ارزش کل معاملات انجام شده در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: ارزش کل معاملات انجام شده در 6 ماهه امسال بیش از یک هزار و 206 میلیارد ریال برآورد شده است.
05
مهر
افزايش 4 درصدي ارزش بازار در بورس تهران

طي شهريور ماه 96، ارزش بازار در مقايسه با پايان مرداد 96، 4درصد افزايش يافت و از 3250440ميليارد ريال به 3393567ميليارد ريال رسيد.
05
مهر
جزئیاتی از ساخت پالایشگاه توسط ایران در سوریه

ظرفیت این پالایشگاه 140 هزار بشکه در روز است که در فاز اول ظرفیت این پالایشگاه 70 هزار بشکه در روز برنامه ریزی شده است
04
مهر
افزایش عرضه ورق سیاه در بورس کالا

از میان سه عرضه کننده ورق های با ضخامت زیر ۵ میلیمتر، تنها یک تولیدکننده از این مصوبه تمکین کرده و ۲ مجموعه دیگر از عرضه این محصول در بورس کالا طبق مصوبه شورای رقابت خودداری می کنند.
04
مهر
سهام آسیا افت کرد

در معاملات امروز بازارهای جهانی، با ایجاد تنش های کره شمالی سهام آسیا افت کرد و ین تقویت شد.
04
مهر
پیشنهاد ایران برای افزایش امنیت بورس های دنیا

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه از ارائه طرح ویژه ایران به سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار خبر داد و گفت: این طرح با هدایت و راهبری ایران پیگیری خواهد شد.
04
مهر
قیمت سهام 22 شرکت درتابلوی بورس تهران

بر اساس آمارهای منتشر شده 135 شرکت هم با قیمتی مابین 1000 تا 3000 ریال در تابلوی بورس مشاهده و قیمت سهم 22 شرکت نیز کمتر از 1000 ریال داد و ستد می شود.
03
مهر
داد و ستد 36 هزار میلیارد ریال کالا در بورس

تالارهای مختلف بورس کالای ایران طی شهریور ماه سال 96 شاهد معامله بیش از دو میلیون و 142 هزار تن انواع کالا به ارزش 36 هزار میلیارد ریال بود.
03
مهر
صادرات کالاهای تولید داخل نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی، اولویت های وزارت خانه متبوع خود را تشریح کرد.
03
مهر
گسترش تعامل صنعت پتروشیمی با اروپایی ها

شرکت های سوئیسی همانند سایر شرکت های اروپایی، آماده گسترش حضور در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی ایران هستند.
03
مهر
عرضه 142 هزار و 750 تن گندم خوراکی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه 3 مهرماه میزبان عرضه 3 هزار و 300 تن ورق گرمB و 3 هزار و 300 تن ورق گرم C شرکت فولاد مبارکه اصفهان و 110 تن میلگرد فولاد کرمان است.
02
مهر
گروه خودرو سازی سایپا شاهد تحولی بزرگ و بی سابقه

مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 از ساخت نخستین نمونه های این خودرو، در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خبر داد و گفت: این پلت فرم به دلیل تطابق کامل با استانداردهای روز جهانی، سرآغاز تحولی بی سابقه در صنعت خودرو سازی ایران و گروه خودرو سازی سایپا خواهد بود.
02
مهر
بایسته های قرارداد خودروسازان با خارجی ها

قراردادهای گوناگون خودروسازان با شرکت های خارجی در دوره پسابرجام سرعت گرفت اما فعالان این عرصه بر بایسته هایی در این زمینه تاکید دارند.
02
مهر
صنعت پتروشیمی کشور پس از برجام، دوباره رونق گرفت

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پس از برجام، روند توسعه صنعت پتروشیمی دوباره رونق گرفت، گفت: با توجه به گشایش های پسابرجام و علاقه سرمایه گذاران خارجی، لازم است از این فرصت استفاده و زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی تسهیل شود.
29
شهریور
بایدو نبایدهای ورود سنگ آهن به بورس کالا

مدتی است موضوع ورود سنگ آهن به بورس کالا و قیمت گذاری در رینگ داخلی درکنار رینگ صادراتی از سوی انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران به دلیل مقرون به صرفه نبودن ادامه تولید و صادرات سنگ آهن مطرح شده و این انجمن معتقد است
29
شهریور
احیای باطله معادن با فناوری زغال سنگ سفید

این روزها زغال سنگ به عنوان یکی از منابع انرژی در صنایع مختلف از جمله نیروگاه های تولید برق و کارخانه های فولادی استفاده می شود. تولید زغال سنگ با کیفیت و درصد ناخالصی کم و داشتن انرژی بالا از ویژگی های زغال سنگ مناسب است.
29
شهریور
بررسی وضعیت معادن راکد و عقب ماندگی اکتشافات

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از سازمان توسعه معادن در مجلس، گفت: راکد ماندن برخی معادن واگذار شده و عقب ماندگی اکتشاف ذخایر معدنی از جمله محورهای تحقیق و تفحص از ایمیدرو است.
28
شهریور
بازارچه صنایع دستی برای راهپیمایان اربعین برپا می شود

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی گفت: به شرط تامین شدن امنیت در کربلا، بازارچه های صنایع دستی را برای راهپیمایان اربعین برپا می کنیم.
28
شهریور
آمادگي روسيه براي توسعه همکاري تجاري و صنعتي با ايران

وزير صنعت، معدن، تجارت و شرکت هاي تجاري روسيه گفت: روسيه براي همکاري 2 جانبه با ايران به ويژه استان مرکزي در توسعه روابط تجاري، اقتصادي و صنعتي آمادگي دارد.
26
شهریور
خودرو گران می شود

مردم باید بدانند که با اعمال استانداردهای جدید دیگر خبری از خودروی ارزان قیمت ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومانی در بازار نخواهد بود و طبیعتا قیمت خودروها گران تر از این خواهد شد این سخنان مدیرکل صنایع خودرو و نیروی محرکه است که اعتقاد دارد با رعایت استانداردهای جدید سازمان ملی استاندارد از سوی خودروسازان و ارتقای کیفیت خودروها، گران شدن آنها حتمی است.
26
شهریور
یارانه مستقیم به واردات خودرو می دهیم

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان با بیان اینکه تا زمانی که شکاف میان نرخ ارز واقعی و نرخ ارز مبادله ای وجود دارد عملاً یارانه مستقیم را به تولیدکننده داخلی پرداخت می کنیم،گفت: بازار خودرو در قیمت های بالای ۱۰۰ میلیون دچار خلا بوده است.
26
شهریور
تامین آب مورد نیاز صنایع در سیرجان ضرورت دارد

شهباز حسن پور روز یکشنبه در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان سیرجان با حضور استاندار کرمان افزود: به هر میزان که آب برای صنایع در این شهرستان تامین شود، آمادگی جذب سرمایه گذار خارجی برای اجرای طرح ها را داریم.
26
شهریور
ایران امروز در بام صنایع دستی جهان ایستاد

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با جهانی شدن دو شهر مریوان و سیرجان و روستای کلپورگان، ایران با شش شهر و یک دهکده جهانی در تبه اول و بر بام صنایع دستی جهان ایستاد.
25
شهریور
۲۶ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد

کرشمه ترابیان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه ای استان فارس 26 میلیون و 421 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 108 هزار میلیارد ریال مبادله شد.
25
شهریور
واردات 50 درصد مواد اولیه تولید محصولات پلاستیکی

مسئولان اتاق صنایع و معادن هرات می گویند: کارخانه های تولید مواد پلاستیکی در هرات بیشترین مواد خام خود را از ایران وارد می کنند.
25
شهریور
تبعات میلیاردی گرد و خاک برای صنعت برق خوزستان

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان گفت: برای مقابله با پدیده گرد و خاک صنعت برق استان یکهزار و ۶۴۸ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال اعتبار لازم دارد.
14
شهریور
۵۰ درصد تجهیزات صنعت برق بالای ۲۵ سال است

استاندار تهران گفت: هم اکنون 50 درصد از تجهیزات برق استان تهران بالای ٢٥ سال عمر دارد که باید بازسازی شوند. برای تامین مالی منابع مورد نیاز بازسازی این تجهیزات، راهی به جز فاینانس نیست. برق تهران با چنگ و دندان پایدار نگه داشته شده که امید است این بخش فراموش نشود.
14
شهریور
صنعت فرآوری سنگ خلخال رونق گرفت

فریدون بابایی روز سه شنبه در جریان بازدید از دومین کارخانه سنگ بری وفرآوری سنگهای تراورتن وساختمانی خلخال افزود: پیش از این استخراج سنگ های تراورتن از معادن سنگ روستاهای پروچ، لمعه دشت وآق بلاغ توسط شرکت های غیر بومی انجام و با کامیون های سنگین به استانهای اصفهان وفارس جهت فرآوری حمل می شد.
14
شهریور
فعالیت 70 هزار صنعتگر در حوزه صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: بیش از 70 هزار صنعت گر در حوزه صنایع دستی استان داریم که غالب آن ها بانوان هستند.
14
شهریور
افت ۲۳ درصدی تولید سیمان در چهار سال اخیر

بر اساس گزارش عملکرد دولت یازدهم در بخش معدن و صنایع معدنی، سیمان در میان دیگر تولیدات معدنی نسبت به پیش از آغاز دولت با افت حدود ۲۳ درصدی تولید همراه بود.
12
شهریور
افتتاح شرکت ملات خشک آندیا زنجان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

با استفاده از تسهیلات بانک صنعت و معدن شرکت ملات خشک آندیا زنجان طی مراسمی با حضور مونسان معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، درویش امیری استاندار زنجان ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت و تعدادی از مقامات سیاسی و اقتصادی استان در هفته دولت به بهره برداری رسید.
12
شهریور
احداث ۲۵۶ طرح صنعتی و صنفی در کهگیلویه و بویراحمد

طرح ها با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد تومان در دست اجرا بوده که از این تعداد ۹۳ مورد صنعتی و ۱۶۳ طرح نیز صنفی و خدماتی است.
11
شهریور
درخواست کمیته ویژه برای حل مشکلات صنایع اراک

به منظور تسریع در حل مشکلات صنایع مستقر در شهر اراک که شامل شرکتهای هپکو ، آذرآب ، واگن پارس ، کمباین سازی ، ماشین سازی و ایرالکو می باشد
11
شهریور
عدم توازن در عرضه و تقاضای کالا

زیرا به اعتقاد وی محصولات با کاهش تقاضا مواجهند. فیاض معتقد است برای حل این مشکل، باید با تحریک تقاضا میزان نیاز در مردم را بیشتر کرد و با افزایش تقاضا به تولید رونق بخشید.
11
شهریور
به خودروسازان بزرگ بدهی نداریم

معاون توسعه منابع و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با پرداخت به موقع طلب قطعه سازان و خودرو سازان از تولیدکنندگان حمایت کرده ایم.
01
شهریور
بهره برداری از 2400 میلیارد تومان پروژه صنعتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: هشت پروژه صنعتی و معدنی با 2400 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال حدود 2000 نفر در هفته دولت بهره برداری خواهد شد.
01
شهریور
بررسی بیماری‌های مربوط به صنعت مرغداری

وزیر جهاد کشاورزی گفت: امروز موضوعی که در هیات دولت مطرح کردم، درباره حوادث غیرمترقبه و بیماری های مربوط به صنعت مرغداری و دامداری بود.
01
شهریور
صادرات یک میلیون و 250 هزار دلاری صنایع دستی سیستان

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان از صادرات یک میلیون و 250 هزار دلاری صنایع دستی استان خبر داد.
01
شهریور
ظرفیت صنعت روغن کشی در کشور چند برابر ظرفیت مورد نیاز است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ظرفیت های ما در حوزه صنعت روغن کشی و تصفیه روغن چندبرابر نیاز کشور است که لازم است به بخش صادرات این بخش توان ظرفیتی خود را پویا نگه دارد.
01
شهریور
بیست و ششمین نمایشگاه فرش دست باف

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با حضور وزیر صنعت در نمایشگاه بین المللی تهران آغاز شد.
31
مرداد
تحقق ۱۵درصد گردش مالی صنایع دستی از برپایی نمایشگاه

معاون صنایع دستی کشور با بیان اینکه ۱۵ درصد گردش مالی صنایع دستی از طریق نمایشگاه ها محقق می شود، گفت: آثار ارایه شده در نمایشگاه امسال از نظر کیفیت مورد ارزیابی قرار می گیرد.
31
مرداد
نرخ سود پیش فروش خودروسازان 18 درصد شد

تفاهم بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر کاهش نرخ سود پیش فروش خودرو به 18 درصد اجرایی خواهد شد.
31
مرداد
تاثیر فناوری های جدید بر صنعت مد

پیشرفت فناوری های نو بر تجارت کالاهای تجملی هم تاثیر گذاشته و بعضی دست اندرکاران برندهای بزرگ مد امیدوارند با نوآوری هایی عجیب، صنعت شان را با محیط زیست سازگارتر کنند.
30
مرداد
باید از پتانسیل بازار سرمایه بهره برد

یکی از مدیران سرمایه گذاری غدیر می گوید طی سال های اخیر بر اثر عدم تحقق درآمدهای نفتی پیش بینی شده، کاهش سهم بودجه عمرانی کشور، کاهش قدرت خرید، طولانی شدن انتظار مردم به امید بهبود شرایط اقتصادی تقاضای بخش ساختمانی با افت چشمگیری مواجه شد، اما باید شرایطی به وجود آورد که بتوان از پتانسیل بازار سرمایه و بورس در این صنعت بیشتر بهره برد.
30
مرداد
رشد 21درصدی ارزش مبادلات مواد معدنی و فلزی در بورس کالا

دنیای معدن - بورس کالای ایران به تازگی گزارش عملکرد سال 95 را منتشر کرده از رشد 21 درصدی ارزش مبادلات مواد معدنی و فلزی خبر داد.
29
مرداد
ماجرای دوراهی وسوسه انگیز رییس جمهور در صنعت نفت

رییس جمهور در دو راهی انتخاب وزیر جوان برای وزارت نفت و انتخاب مجدد زنگنه برای این وزارت خانه، زنگنه را برگزید تا صنعت نفت کشور نه تنها از تجربه زنگنه بهره مند شود، بلکه سایه نام وی برای جذب سرمایه و تعامل بیشتر با غول های نفتی دنیا همچنان بر سر طلای سیاه ایران بماند.
29
مرداد
قیمت مس و آلومینیوم در بازارهای جهانی کاهش

در آخرین مبادلات بازار جهانی فلزات صنعتی هر تن مس 6486 دلار قیمت گذاری شد که نسبت به قیمت قبلی 4 دلار پایین تر بوده است.
25
مرداد
عرضه 55 هزار تن سنگ اهن دانه بندی در تالار صادراتی

بازار فرعی بورس کالای ایران امروز شاهد عرضه یک هزار و 115 تن ضایعات فلزی، کنسانتره فسفات، روغن کارکرده لوکوموتیو و تراورس چوبی فرسوده است.
25
مرداد
بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، اسامی بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را در پایان تیر سال 96 معرفی کرد.
25
مرداد
پیشنهاد اتاق ایران برای توسعه صنعت حمل و نقل

کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران گزارشی درباره روند شاخص های عملکرد لجستیکی (LPI) در ترکیه و ارائه توصیه های مهم برای ایران پرداخته و شش پیشنهاد برای توسعه این صنعت در ایران ارائه می دهد.
25
مرداد
استقرار 10 درصد واحدهای نمونه صادراتی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: 120 برند بین المللی تولیدی و صادراتی در البرز فعال است.
23
مرداد
رشد ۱۷۵ درصدی پذیرش در بورس انرژی

از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۲ کالای جدید مورد پذیرش بورس انرژی قرار گرفته است دو کالای ریفورمیت پتروشیمی بوعلی و اکتان افزای شرکت ساینا شیمی بهشت به عنوان کالاهای اصلی دیگر هستند.
22
مرداد
دولت دوازدهم به تولید و صنعت توجه ویژه داشته باشد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: دولت دوازدهم به تولید و صنعت توجه ویژه داشته باشد.
22
مرداد
شاخص بورس در کانال اصلاح و حجم معاملات رو به کاهش

شاخص کل روند رو به اصلاح را در پیش گرفته و امروز معاملاتی کم حجم در جریان بود و نمادهایی در گروه پالایشی و نفتی تاثیر کاهنده بر دماسنج بازار داشتند.
22
مرداد
خودکفایی ایران در ساخت قطعات صنعت گاز

به همت و توان متخصصان داخلی ، گامی بلند در ساخت و تعمیرات قطعات صنعت گاز در فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی برداشته شد.
18
مرداد
پایان خام فروشی در معادن اسدآباد

دنیای معدن -با راه اندازی 2 واحد صنعتی فرآوری سنگ آهن در اسدآباد، به روند خام فروشی ذخایر معدنی معادن این منطقه پایان داده شد و با ایجاد ارزش افزوده و تولید محصول نهایی در این معادن، زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش فراهم شد.
16
مرداد
شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی خراسان جنوبی

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان جنوبی گفت: تیم های عارضه یاب و توانمند ساز مشکلات واحدهای تولیدی را شناسایی و احصا می کند.
16
مرداد
قرارداد تولید خودرو در ایران

بعد از گذشت حدود 10 ماه از امضای تفاهم نامه تولید خودرو در ایران با مشارکت رنو فرانسه و ایدرو، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت این تفاهم نامه در قالب قرارداد نهایی به امضا رسید.
16
مرداد
صنعت بیمه به 40 فوت شده معدن یورت دیه

رییس بیمه مرکزی با اشاره به اینکه از مجموع کارگرانی که در معدن یورت کار میکردند تنها ۴۰ نفر توسط کارفرما بیمه مسئولیت داشتند گفت که صنعت بیمه تنها از بین آن ۴۴ نفر فوت شده به ۴۰ نفر دیه پرداخت خواهد کرد.
15
مرداد
صدور 36 هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: تعداد 36 هزار کد جدید سهامداری در تیرماه امسال در بازار سرمایه صادر شد.
15
مرداد
الحاقیه صنعت ساخت وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت

الحاقیه صنعت ساخت وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه که از سوی دکتر مهدی روانشادنیا، دانشیار و عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و دکتر حمیدرضا عباسیان جهرمی، استادیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ترجمه شده بود به همت انتشارات فدک ایساتیس منتشر شد.
15
مرداد
تسهيلات بانک صنعت و معدن در آستانه افتتاح

طرح هاي صنعتي فولاد ني ريز ، شوفاژكار قزوين و كيمياداران كوير از طرح هايي هستند كه با استفاده از تسهيلات بانك صنعت و معدن به اجرا درآمده و در آستانه اجرا قرار دارند.
14
مرداد
ایران شانزدهمین تولید کننده مس در جهان

روز پنجشنبه فعالان بازار سرمایه از بزرگترین و غنی ترین معادن مس خاورمیانه، کارخانه های تغلیظ، ذوب و پالایش مس بازدید کردند.
14
مرداد
سامانه کیلید بانک آینده کلید خورد

بانک آینده، به منظور تأمین رضایت بیش تر هم وطنان، امکان پرداخت دسته ای قبوض، حقوق، سود سهام و .. را فراهم کرد.
14
مرداد
افزایش 9 درصدی صادرات کالا از کردستان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: صادرات کالا از کردستان در چهار ماهه نخست امسال 117.5 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.
11
مرداد
نبود نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

به دلیل له شدن صنعت در مازندران، مردم با افزایش اجاره بها جبران مافات می کنند و در این راستا توجه به احیای صنعت مازندران باید در اولویت های دولت قرار گیرد.
11
مرداد
عرضه گندم در بورس کالا به کجا رسید

تا کنون 130 هزارتن گندم از 4 استان در بورس کالا عرضه شده که تنها حدود 5 الی 6 هزارتن از این میزان روی تابلو به فروش رسیده است.
11
مرداد
صادرات ۱۴۹ هزار تن سنگ آهن و قیر

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه میزبان عرضه ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی و ۳۹ هزار تن انواع قیر است.
10
مرداد
جایگاه صنعت پیمانکاری نفت و گاز در ایران

صنعت پیمانکاری نفت و گاز در ایران فراز و فرودهای بسیاری را از سر گذرانده است و با این همه، همچنان می تواند یکی از موتورهای پیشران رشد اقتصادی در کشورمان باشد.
10
مرداد
راهکار جلوگیری از جهش قیمت مسکن

یک استاد دانشگاه راهکارهای جلوگیری از جهشت قیمت مسکن در کشور را تشریح کرد و گفت: شوک بازار مسکن باعث شد تا پیش بینی تولیدکنندگان برای این بازار درست از آب در نیاید.
10
مرداد
عرضه 21 هزار تن قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی

تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز سه شنبه 10 مردادماه، میز بان عرضه 21 هزار و 200 تن انواع قیر، لوب کات و عایق رطوبتی است.
10
مرداد
تعطیلی بورس تهران

تعطیلی کلیه فعالیت های بورس های اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی نیز در حالی از سوی روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شد که طبق اطلاعیه هیات دولت، بانک ها نیز در این روز تعطیل بوده و امکان ارایه خدمات به مشتریان بورس ها را ندارند.
09
مرداد
رشد در فلزی ها

در سومین روز داد و ستدهای بورس تهران دماسنج بازار سرمایه نیمه کانال ۸۱ هزار واحدی را رد کرد، معامله گران بورسی امروز شاهد داد و ستد بیش از نیم میلیون سهم و اوراق بودند.
09
مرداد
فراهم شدن حضور صنایع مادر در مازندران

محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اعلام این مطلب گفت: متاسفانه مازندران سالها در زمینه استقرار صنایع مادر با محدودیت مواجه بوده که در چند سال گذشته این محدودیت برداشته شد اما علیرغم برداشتن محدودیت دو مانع جدی در این مسیر قرار داشت.
09
مرداد
برنامه ریزی دقیق برای توسعه معدن سرب

عملیات اجرایی معدن و احداث کارخانجات سرب و روی مهدی آباد به طور رسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ، معاونین ، استاندار یزد و سایر مقامات و مسئولین افتتاح گردید .
09
مرداد
370 واحد فارس در سامانه رونق تولید ثبت نام

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در ادامه اجرای طرح رونق تولید در سال 96، تاکنون 370 واحد تولیدی این استان در سامانه بهین یاب صنعت ثبت نام کرده اند.
08
مرداد
صنایع معدنی میتواند پیشران رشد اقتصادی کشور باشد

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین بهرام سبحانی در این ارتباط اظهار داشت: وجود ذخایر معدنی خدادادی در کشور ما یکی از مزیتهایی است که لزوم توجه به معدن و صنایع معدنی را دوچندان میکند.
08
مرداد
پرداخت نخستین سود سهام عدالت در آینده نزدیک

وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت نخستین سود سهام عدالت در آینده بسیار نزدیک به بیش از ۵۰ میلیون سهامدار آن خبر داد.
08
مرداد
نبود صنایع تبدیلی

مدیرجهاد کشاورزی الیگودرز، نبود صنایع تبدیلی را مهمترین مشکل کشاورزی این شهرستان عنوان کرد.
07
مرداد
دو متغیر مهم و تاثیر گذار بر بازار سهام

بهبود قیمت کامودیتی ها در ماه های اخیر و چشم انداز روشن ادامه رونق و افزایش قیمت کالاها در بازارهای جهانی باعث شد صنایع فلزی در گزارش های دوره ای، خبرهای خوبی برای سهامداران داشته باشند.
07
مرداد
معامله ۴۱ میلیون سهم در بورس فارس

مرکز فارس، مدیر بورس منطقه ای استان فارس گفت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه ای استان فارس ۴۱ میلیون و ۲۵۷ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۱۲۴ هزار میلیارد ریال مبادله شد.
07
مرداد
دولت یازدهم در بخش صنعت و معدن

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عملکرد دولت یازدهم در حوزه صنعت و معدن را مطلوب نمی داند و خواستار چاره اندیشی در ارتباط با دیون قبلی تولیدکنندگان است.
07
مرداد
استخراج سالانه 509 هزار تن مواد معدنی از معادن مهاباد

مرکز مهاباد، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: این شهرستان درحال حاضر با 39 معدن فعال به لحاظ دارا بودن ذخایر معدنی فراوان، جایگاه مناسبی در استان دارد.
04
مرداد
تولید خودرو به ۲ میلیون دستگاه می رسد

براساس هدف گذاری صورت گرفته در سال ۱۴۰۰ تولید انواع خودروی سبک به دو میلیون دستگاه می رسد.
04
مرداد
مذاکره با آلمان و ایتالیا برای تولید خودرو

قبل از شرایط تحریم عمده طرح های سرمایه گذاری صنعتی و پروژه های پیمانکاری در زمان مقرر به اتمام می رسید و با رقم استاندارد تعریف شده در قرارداد پروژه پایان می یافت.
04
مرداد
رشد ۸۳ درصدی ارزش معاملات بورس انرژی

افزایش ارزش معاملات در تیرماه سال ۹۶ در حالی صورت گرفته که عرضه برخی فرآورده های صادراتی همچون کالای نفت­ گاز شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ بین الملل طی این ماه متوقف شده است.
03
مرداد
گشایش نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان

نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در فضایی به وسعت سه هزار مترمربع ،، صنایع و تجهیزات وابسته به صنعت ساختمان و مسکن را در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.
03
مرداد
ضرورت توسعه قطعه سازی و خودروسازی در کرمانشاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر توسعه صنعت قطعه سازی و خودرو سازی در استان کرمانشاه گفت: در دو فصل سال گذشته رشد صنعت کشور بیش از ۱۰ درصد شد.
03
مرداد
افتتاح طرح توسعه شرکت قطعات خودرو مارپیچ باختر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابتدای سفر خود به استان کرمانشاه، از دو واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کرمانشاه باردید به عمل آورد.
02
مرداد
خواب خودرویی ها در تالار سنگین تر شد

هفت نماد شاخص خودرویی در معاملات روز جاری همچنان در توقف به سر می برند و این در حالی است که روند روبرو رشد شاخص کل ادامه یافته و با رشد 70 واحدی به ارتفاع 80 هزار و 933 واحدی رسیده است.
02
مرداد
اگر کِش تورم در برود، مسکن گران می شود

عضو شورای عالی بورس با اشاره به احتمال کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت: اگر تورم افزایش پیدا کند به ترتیب گرانی به بازار ارز، کالای اساسی، سهام و مسکن سرایت پیدا می کند.
02
مرداد
تاثیر تغییرات کابینه بر شاخص های بورس

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه تغییرات احتمالی در کابینه دولت یازدهم و تیم اقتصادی دولت آینده تاثیرات قابل توجهی بر نوسان شاخص، بورس و بازار سرمایه نخواهد داشت گفت: به نظر نمی رسد کابینه دولت دوازدهم تغییرات عمده ای داشته باشد.
02
مرداد
معدنی ها و فولادی ها گل سرسبد بازار سهام

معامله گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشستند که هم زمان با بازگشت اغلب نمادهای معاملاتی از فصل مجامع، شاهد پیش رو شدن معدنی ها و گروه فلزات اساسی به رهبری دوقلوهای سنگ آهنی بود.
01
مرداد
کارمزد معاملات بورس چه قدر کاهش می یابد

سازمان بورس به تازگی اعلام کرده که کاهش کارمزد معاملات برای ارکان بازار سرمایه را در برنامه دارد و تا دو ماه دیگر شاهد کاهش این کارمزدها خواهیم بود، اما اینکه مقدار کاهش کارمزدها چقدر است و آیا تا قبل از بسته شدن کابینه دولت دوازدهم این برنامه عملی می شود یا خیر، موضوعی است که فکر فعالان بازار سرمایه را به خود مشغول کرده است.
01
مرداد
معادن سودای این روزهای سلطان نفت

دنیای معدن -شرکت معادن عربستان کار روی یک معدن طلای دیگر را آغاز کرد، این در حالی است که بهره برداری از ۶ معدن طلای دیگر را در دست انجام دارد. روی آوری سعودی ها به این کار با اقتصادی موفق بر پایه نفت خام و ذخایر هیدروکربوری که می تواند به راحتی آنها را به پول نقد تبدیل کنند، جای تامل دارد.
01
مرداد
رشد معادن فلزی رکود در معادن مصالح ساختمانی

دنیای معدن -بخش معدن ایران، یکی از مزیت های نسبی اقتصادی در کشور محسوب شده و مورد توجه دولت و مسئولان کشوری قرار گرفته است.
01
مرداد
حال صنعت سنگ آهن خوب نيست آقاي روحاني

سهامداران سنگ آهني به عنوان يکي از صنايع مهم بورس و سبد سهام عدالت در نامه اي به روحاني نوشتند، اين بار افرادي را در کابينه انتخاب کند که حاضر باشند تفکر اداره اقتصاد دولتي را کنار بگذارند و تنها شعار بخش خصوصي و اقتصاد آزاد و رقابتي را سر ندهند
31
تیر
حلقه گمشده ی چرخه فناوری، معرفی محصولات به صنعت

مدیر عامل یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد حلقه گمشده ی چرخه فناوری را معرفی محصولات شرکت های فناور به صنعت ذکر کرد.
31
تیر
شبکه بانکداری ایران از نوآوری های صنعت عقب

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی می گوید: از آنجا که بانک ها در زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات بانکداری نوین سرمایه گذاری معنوی و مادی گسترده ندارند، بانکداری ایران نسبت به سرعت صنعت فناوری اطلاعات در دنیا کم رنگ و عقب است .
31
تیر
بدهی های دولت باید از محل واگذاری ها پرداخت شود

نمایندگان عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست کلی اصل ۴۴ به همراه معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجتمع صنعتی اسفراین بازدید کردند.
31
تیر
حمایت بانک صنعت و معدن باعث کاهش مشکلات تولید

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین مجلس گفت: اگر بانک صنعت و معدن از صنایع کوچک و متوسط کشور در جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال حمایت نمی کرد، حجم مشکلات صنعت و تولید کشور بسیار بیشتر می شد.
27
تیر
کاربردهای پلاسمای سرد در  صنایع بررسی می شود

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو دوره های آموزشی صنعتی فناوری نانو با موضوع توانمندی ها و کاربردهای پلاسمای سرد در صنایع در اواخر مردادماه برگزار می شود.
26
تیر
رونق تولید در مجموعه های صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران از جلوگیری و توقف جانشینی بانک در واحد تولیدی و صنعتی، با حمایت بانک های استان داد.
26
تیر
معافیت مالیاتی 10 درصدی برای خودروسازان

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: خودروسازانی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند، می توانند از معافیت 10 درصدی مالیاتی برخوردار شوند.
26
تیر
بازار پرحجم سهام به رهبری فولاد مبارکه

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 26 تیرماه 96 با افزایش 72 واحدی به رقم 79 هزار و 692 واحد رسید.
26
تیر
نگرش تولید در صنعت سلامت راهبردی جدی برای بسیج است

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: با هماهنگی و ساماندهی ۵۰۰ کانون بسیج جامعه پزشکی در کشور، ظرفیت های تولید و اشتغال در حوزه سلامت را دنبال می کنیم تا بتوانیم سهمی را در تولید و اشتغال در نظام سلامت کشور داشته باشیم.
25
تیر
صنعت نفت مسئول تغییرات

هرچند هدف اصلی سازمان ها، افزایش کارایی و کسب سود حداکثری است، اما برای دستیابی به موفقیت، باید به انتظارات اجتماعی و احکام اخلاقی واکنش مناسب نشان داد و به بهترین شکل اینگونه انتظارات را با اهداف اقتصادی سازمان تلفیق کرد تا دستیابی به اهداف والاتر امکان پذیر شود.
24
تیر
تقویت ۱۴۹ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۲۴ تیر ماه ۹۶ با افزایش ۱۴۹ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۶۵۸ واحد ایستاد
24
تیر
رشد فلزی ها و افت خودرویی ها در تالار شیشه ای

در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته گروه فلزات اساسی با رشد روبرو شدند، اما خودرویی ها روند کاهشی را سپری کردند. شاخص کل نیز با رشد ۱۴۹ واحدی روبرو شد.
24
تیر
معامله۱۰ هزار میلیارد ریال محصول در بورس کالا

در هفته سوم تیرماه در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۱۹۱ هزار و ۳۳ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال معامله شد.
24
تیر
هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید

با بیان اینکه سال گذشته طرح رونق تولید با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومان برای ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط معدنی، تولیدی و کشاورزی تعریف شد
21
تیر
قیمت اوراق تسهیلات مسکن رو به افزایش است

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن نسبت به دو هفته گذشته حدودا 3 هزار تومان افزایش یافته است و با این حساب زوج های تهرانی برای گرفتن وام مسکن باید حدودا ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان صرف خرید برگ تسه کنند.
21
تیر
توقف 10 نماد در بورس

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی آنا، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران (بورس) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی، شرکت های کارگزاران بورس اوراق بهادار(کبورس)، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار(نبورس) با توجه به توقف نماد اصلی متوقف خواهند شد.
21
تیر
رکود بی سابقه در بازار سرمایه

ساعت24-بورس تهران هفته گذشته را نیز مشابه هفته های پس از خرداد به صورت رکودی سپری کرد؛ رکودی که در واقع کاهش حجم معاملات به کمتر از صد میلیارد تومان در بازه ای حدوداً یک ماهه را برای تالار شیشه ای رقم زد.
21
تیر
ضایعات صنعت سنگ در محلات 2 برابر میانگین جهانی است

پژوهشگر صنعت سنگ در محلات گفت: دور ریز و ضایعات سنگ هنگام استخراج، فرآوری و عرضه آن در محلات به عنوان قطب تولید سنگ های تزئینی کشور، 2 برابر میانگین جهانی است.
20
تیر
پارسیان میزبان صنایع بزرگ انرژی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از احداث صنایع پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم، آلومینا و دیگر صنایع مرتبط، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان هرمزگان خبر داد.
20
تیر
رشد صنعت خودرو با ثبات درسیاست گذاری ها

آنچه دولت دوازدهم باید در صنعت خودرو به آن بپردازد توجه ویژه به فراهم سازی زیرساخت های تولید در جهت پیشرفت صنعت خودروسازی است بنابراین باید به جای ایجاد تغییر در سیاست های اجرایی، اقدام به فراهم سازی شرایط لازم برای تولید خودروی با کیفیت و رقابت پذیر شود.
20
تیر
متاسفانه صنعت نفت کم تحرک شده

صبح توی ترافیک ماندم و آرایشگاه را با کمی تاخیر باز کردم. قرار بود اسحاق جهانگیری برای اصلاح بیاید اما ظاهرا یک دوربین سر راه پیدا کرده و خطاب به دوربین گفته: ملت ایران، هشیار باشید... و دیگر فرصت رسیدن به آرایشگاه را پیدا نکرده است.
20
تیر
شفاف سازی بیمه پارسیان در خصوص سود سهام

عضو هیات مدیره بیمه پارسیان در طی نامه ای به ریاست نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد دلایل تغییر در سود هر سهم این شرکت در سال منتهی به ۱۳۹۵ توضیحاتی ارائه داد.
19
تیر
فرصت صنایع ریلی برای ورورد به بازار سرمایه

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن، از برنامه این شرکت برای افزایش سهم بخش خصوصی در حوزه تامین ناوگان و سرمایه گذاری ریلی خبر داد.
19
تیر
رشد خودرویی ها به دنبال بلوک خگستر

امروز دوشنبه نوزدهم تیرماه، گروه خودرو در مجموع سبزپوش بود و شاخص با رشد ۱۹۲ واحدی معادل ۱ درصد در مدار ۱۸ هزار و ۶۲۰ واحد ایستاد.
19
تیر
عرضه ۶۵۰۰دستگاه خودروی دنا در بورس کالا

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تنوع بخشی در ابزار های تامین مالی خود، برای نخستین باردر سال جاری، تعداد۶ هزارو ۵۰۰ دستگاه خودروی دنا را در بورس کالای ایران عرضه می کند.
18
تیر
صنعت چرم کشور نیازمند برندسازی است

محمدحسین فرهنگی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، از تولید کنندگان چرم درخواست کرد تا برای تصاحب هرچه بیشتر بازار به دنبال بازاریابی داخلی و خارجی و برند سازی باشند.
18
تیر
سونامی قطعات خودروی بی کیفیت چینی در بازار

سالهاست که مسئولان از ضرورت حمایت از تولید داخلی، سخن گفته و واردات بی رویه را به عنوان یک چالش جدی قرار داده اند.
18
تیر
رشدبالاتر تولیدات صنعتی در فصل اول

یونیدو یک نهاد جهانی وابسته به سازمان ملل متحد است که درباره صنعت جهان آمار تولیدمی کند و راهکار توسعه صنعتی ارایه می کند . این سازمان به تازگی رشد صنعت جهان در 3 ماه نخست سال 2017 را تهیه و در اختیار علاقمندان قرار داده است
17
تیر
ورود بزرگترین معدن سنگ آهن ایران به بازار سرمایه

فعالان بازار سرمایه ایران به منظور بررسی پتانسیل های معدن گوهر زمین از این معدن بازدید کردند. این معدن که بزرگترین معدن سنگ آهن ایران است به زودی وارد بازار سرمایه خواهد شد و سهامش در بورس یا فرابورس ایران مورد معامله قرار خواهد گرفت. در این معدن تاکنون ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن تولید شده است.
17
تیر
بزرگترین ذخیره سنگ آهن کشور بورسی می شود

گهر زمین بزرگترین معدن سنگ آهن کشور با ظرفیت ۶۴۳ میلیون تن پس از طی مراحل، به زودی وارد بورس می شود.
14
تیر
ادامه فعالیت تعاونی سهام عدالت خلخال غیرقانونی است

بخشدار مرکزی خلخال گفت: ادامه فعالیت تعاونی سهام عدالت این شهرستان پس از گذشت 2 سال از برگزاری انتخابات هیات مدیره غیرقانونی است.
14
تیر
۷۶ هزار تن انواع کالا در بورس عرضه شد

۷۶ هزار و ۲۰۴ تن گندم دوروم، گندم خوراکی، جو، ذرت، شکر سفید، روغن خام و ۱۵۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در بورس کالا عرضه می شود.
14
تیر
معافیت جدید برای صنایع دستی

کلیه تولیدات صنایع دستی داخلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.
14
تیر
خودروسازان به صورت نمادین از قطعات داخلی استفاده می کنند

به طور کلی در کشور ایران قطعه سازی به دلیل منابع طبیعی، انرژی ارزان ، صنایع پتروشیمی موجود و نیروی کار متخصص نسبت به صنایع خودروسازی امکان پیشرفت بیشتری خواهد داشت .
12
تیر
اعتبارسنجی صنایع کوچک در وزارت صنعت، معدن

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: طرح تاسیس نخستین موسسه تخصصی اعتبار سنجی صنایع کوچک کشور در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال بررسی است.
12
تیر
معاملات کم حجم در بازار امروز بورس تهران

معامله گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم حجم را شاهد بودند که تک سهم ها میزبان سفته بازارن بودند، با نوسانی شدن دوباره بازار جهانی قیمت سهام در گروه فلزات اساسی و معدنی ها عمدتاً در محدوده صفر تابلو نوسان کرد.
12
تیر
بخش صنعت و معدن در استان رشد قابل توجهی داشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶ معدن طلا با ۱۸۶ شاغل در استان داریم و ۵ معدن هم در حال گواهی کشف است، افزود: بخش صنعت و معدن در استان رشد قابل توجهی داشته است.
12
تیر
خودروهای ایرانی از تایرهای ساخت داخل

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد : تمامی محصولات تولیدی شرکت های لاستیک ساز توسط شرکت های خودروساز خریداری می شود
07
تیر
سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است

میزان سود در بازار سرمایه به عوامل زیادی شامل میزان مهارت، تجربه و سرمایه شما بستگی دارد. اطمینان داشته باشید که اگر سرمایه گذاری را از ابتدا و به صورت اصولی فرا بگیرید، هیچ بازاری را سودآورتر از بورس پیدا نخواهید کرد.
07
تیر
شاخص بورس به رشد اندک ۳۹ واحد بسنده کرد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان داد و ستدهای امروز چهارشنبه ۳۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۷۰۴ واحد ایستاد.
03
تیر
تعویق زمان عرضه اولیه سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی

مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران از تعویق زمان عرضه اولیه سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس تا اطلاع ثانوی خبر داد.
03
تیر
ادامه سقوط شاخص بورس از ارتفاع 78 هزار واحدی

شاخص بورس و اوراق بهادار در سومین روز تیر ماه سال جاری، با اُفت بیش از 83 واحدی به پله 78 هزار و 652 واحدی سقوط کرد.
03
تیر
تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکت های سرمایه پذیر، آن را میان مشمولان توزیع می کند.
03
تیر
سنگ آهن! بورس تو را می خواند

درحالی بورس کالای ایران این روزها میزبان محصولات مهمی همچون فولاد ، پتروشیمی و انواع محصولات کشاورزی است که برای ایجاد تعادل بیشتر در فضای اقتصادی نیاز است تا مابقی کالاهای استراتژیک هم وارد این بازار شوند.
31
خرداد
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران عرضه

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه میزبان عرضه 66 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان است.
31
خرداد
جذب ۲,۲میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در صنعت

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جذب ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مربوط به ۸۱ پروژه در بخش های تابعه این وزارتخانه در دولت یازدهم خبر داد .
31
خرداد
تکمیل زیرساخت های ناحیه صنعتی لار

معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی فارس از تکمیل زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری ناحیه صنعتی حسن لری لار خبر داد.
30
خرداد
جای نمادهای صنایع دستی در تهران خالی است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: جای صنایع دستی در طراحی نمادهای تهران خالی است؛ صنایع دستی جزء صنایع هویتی است.
30
خرداد
بورس کالا امروز میزبان عرضه ۱۰۰ هزار تن کالا است

بر اساس اعلام بورس کالا، تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۳۰ خردادماه میزبان عرضه ۹۹ هزار و ۴۰۰ تن قیر و سنگ آهن است.
30
خرداد
صنعت هوایی رقابتی نیست

کارشناسان معتقدند تا زمانی که استراتژی و ساختار برنامه ریزی شرکت های هواپیمایی تغییر نکند، شاهد وضعیت ضعیف خدمات دهی ایرلاین ها و درمقابل دستیابی به درآمدهای کلان آنها هستیم.
30
خرداد
چین تولید فلزات غیرآهنی را افزایش داد

دنیای معدن - چین تولید فلزات غیرآهنی را در 5ماهه نخست سال2017 افزایش داد. در این مدت تولید مس، روی و سرب با رشد مواجه شد.
28
خرداد
سهم خودرو از برجام قابل توجه است

منصور معظمي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در گفت وگويي تفصيلي با روزنامه تعادل به تشريح کارنامه کاري اين سازمان در چند سال اخير در حوزه هاي مختلف به ويژه در دوران پساتحريم پرداخته است.
28
خرداد
تهران نقش موثر صنعت خودرو در توسعه اقتصادی کشور

رئیس انجمن صنایع همگن خودرو و نیرو محرکه استان تاکید کرد: صنعت خودرو از عوامل مهم در توسعه اقتصادی کشور به شمار می رود.
23
خرداد
رشد خودرویی ها در تالار شیشه ای

در چهارمین روز دادوستدهای بورس تهران، شاخص کل ۱۳۷ واحد افت کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۴۲۶ واحدی رسید. در این روز قیمت سهام خودرویی ها شاهد روند افزایشی بود، اما قیمت سهام اکثریت شرکت ها همچنان در کانال کاهشی است.
23
خرداد
حمایت از صنایع دستی از سیاست های اصلی دولت است

جلسه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
23
خرداد
صنایع دستی چینی توسط ماشین تولید شده اند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مطیع افزود: ورود اجناس حوزه صنایع دستی تحت کنترل نیست و نمی شود واردات آن را قطع کرد اما می توان با کنترل بیشتر از وارد آمدن ضربه جدی به بازار جلوگیری نمود.
23
خرداد
بررسی مشکلات صنعت دامپروری مازندران

صنعت دامپروری مازندران نظیر سایر حوزه های صنعتی در استان در حالی دستخوش مشکلات عدیده ای شده که وجود دلالان و واسطه دلیل اصلی این نابسامانی ها بوده است.
22
خرداد
مخالفت وزیر صنعت با تفکیک بازرگانی از صنعت

نعمت زاده در مخالفت با لایحه اخیر دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت: ما از ۲۰ سال قبل اعتقاد داشتیم که اینها باید منسجم شوند تا سیاست گذاری یکپارچه شود
22
خرداد
ایران جزیره امن سرمایه گذاران صنعت نفت و گاز

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به دلایل زیادی امن ترین کشور خاورمیانه و بهشتی برای سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران صنعت نفت و گاز است.
21
خرداد
گشایش نمایشگاه صنایع دستی

مرکز بوشهر ، این نمایشگاه تا بیست و سوم خرداد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از ساعت 8 تا 15 و 18 تا 23 دایر است.
21
خرداد
ویژه برنامه های هفته صنایع دستی در گیلان اعلام شد

از رشت به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، سلمان شاه محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته صنایع دستی که از 20 خرداد آغاز می شود، برنامه های متنوعی در سراسر استان برگزار خواهد شد.
20
خرداد
شاخص های کلیدی بازار سرمایه از سال 92 تا 96

سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه کشور در ابتدای سال 1392 حدود 878 میلیارد ریال بوده که این رقم در پایان سال 1395 با 1328 درصد رشد به 12538 میلیارد ریال رسیده است.  
20
خرداد
برجام فرصت تعامل صنعت بیمه ایران با دنیا را فراهم کرد

مجید صفدری، مدیر عامل بیمه ما با اشاره به رشد صنعت بیمه تاکید کرد که به نتیجه رسیدن برجام گامی بزرگ در جهت تعامل صنعت بیمه کشور با دنیا بود و باید از این فضای به وجود آمده نهایت استفاده را برد.  
20
خرداد
سرنوشت خودرو در صورت تفکیک وزارت صنایع از بازرگانی

بعد از ادغام دو وزارت صنایع و معادن و بازرگانی در سال ۱۳۹۰ بسیاری از کارشناسان و دست اندرکاران واردات خودرو نسبت به عواقب تصمیم گیری دولت دهم در این زمینه ابراز نگرانی کردند؛ چراکه معتقد بودند وزارت صنعت با تمرکز بیشتر بر تولید، مسیر واردات را به نفع صنعت تغییر خواهد داد.
20
خرداد
تشکیل وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی، اگرچه ادغام دستگاه های سیاست گذار و پشتیبان تولید و تجارت می توانست آثار مثبتی داشته باشد، ولی فراهم نبودن زمینه و الزامات مورد نیاز برای ادغام اثربخش، عاملی بود که منجر به ناکارآمدی این تصمیم شد.
13
خرداد
صنعت نساجی ایران همچنان از بخش های اشتغالزاست

کارآفرین برتر کشوری در رادیو اقتصاد گفت: صنعت نساجی از جمله صنایع با توان اشتغال زایی بالا در جهان است.
13
خرداد
شاخص کل بورس ۲۲۴ واحد افت کرد

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. امروز اکثر نمادها در گروه فلزات اساسی، خودرویی ها و همچنین فرآورده های نفتی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.
13
خرداد
فلزات اساسی و فراورده های نفتی در کانال کاهشی

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. امروز اکثر نمادها در گروه فلزات اساسی، خودرویی ها و همچنین فرآورده های نفتی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.
10
خرداد
تجارت صنعت و سياست در هم آميخته است

در مدت زمانی که از عمر صنعت خودرو در کشورمی گذرد، به نظر می رسد که هر آنچه که کاشته ایم و برایش عرق ریخته ایم، آنچنان میوه درخوری به بار نیاورده است.
10
خرداد
جدا شدن وزارت صنعت از بازرگانی

نعمت زاده در مورد جدا شدن وزارت صنعت و وزارت بازرگانی گفت: این مساله به نظر رئیس جمهور بستگی دارد.
10
خرداد
تفکیک بخش صنعت و بازرگانی

وزیر صنعت گفت: تفکیک بخش صنعت و بازرگانی بستگی به کارشناسی و نظر آقای رئیس جمهور دارد.
09
خرداد
قطعی شدن خرید سهام هپکو توسط سهامدار جدید

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از خرید سهام هپکو توسط سهامدار جدید و رفع مشکلات این شرکت از طریق انعقاد قرارداد و توافق های در نظر گرفته شده خبر داد و گفت: توافق اولیه برای خرید سه هزار دستگاه ماشین آلات راهداری از هپکو انجام شد.
09
خرداد
افت متوالی شاخص بورس ۴ روزه شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۹۶ واحد افت کرد و برای چهارمین روز پیاپی منفی بود.
09
خرداد
طرح ویژه ایجاد اشتغال 20 هزار نفری در صنعت فرش

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکننده فرش دستباف با ابراز امیدواری از طرح اشتغال 20 هزار نفر در صنعت فرش دستباف که اعتباری نزدیک به 300 میلیارد تومان نیاز دارد، گفت: 20 هزار شغل از هدف 955 هزار نفری دولت در تعاونی های فرش دستباف تأمین می شود.
09
خرداد
دستاوردی دیگر در صنعت نفت کشور

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مراسم رونمایی از مته حفاری دندانه ای گفت: ساخت این نوع از مته ها دستاوردی بزرگ برای کشور است.
08
خرداد
گروه خودرو باز هم در خاموشی و رخوت

امروز دوشنبه ۸ خرداد ماه، گروه خودرو در ابتدای باز شدن معاملات اندکی رشد کرد و در یک ساعت اول بازار به بیشترین مقدار خود در طی روز رسید، اما پس از آن با افت مواجه شد و نهایتا با کاهش ۵۸ واحدی تا رقم ۱۸ هزار و ۷۷۸ واحد پایین رفت.
08
خرداد
سقوط 113 واحدی بورس در معاملات امروز

امروز معامله گران اگرچه با اصلاح قیمتی سهام در برخی نمادهای انگشت شمار شاهد جمع آوری سهام در محدوده صفر تابلو بودند که تداوم بی میلی برای حضور در تالار شیشه ای در کنار غلبه عرضه بر تقاضای سهام نماگرهای بورسی را قرمزپوش کرد
08
خرداد
عملکرد ایمیدرو در فاینانس طرح های بخش معدن

گزارش عملکرد ایمیدرو در بخش فاینانس خارجی و داخلی طرح های بخش معدن و صنایع معدنی در 6 ماهه دوم سال گذشته اعلام شد.
08
خرداد
امید به رفع رکودصنعت برق

اگر چه رکود حاکم بر اقتصاد کشور دامان صنعت برق را هم گرفته و کمبود نقدینگی در صنعت برق هم به این رکود دامن زده بود، اما تلاش وزارت نیرو برای جلوگیری از بروز خاموشی ها ثمربخش بود. زنده نگه داشتن دریاچه ارومیه، بختگان و سایر تالاب های کشور و تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر هم از اقدامات این وزارتخانه در دولت یازدهم بود.
08
خرداد
نظارت بر صنایع آلاینده با سازمان محیط زیست است

سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور مانند سالهای گذشته است و جای نگرانی ندارد، فقط از مردم می خواهیم گوشت را از مراکز بهداشتی و مورد تایید سازمان دامپزشکی خریداری کنند.
07
خرداد
ظرفیت بالای بم در صنعت گیاهان دارویی

این شهرستان در بحث گیاهان دارویی در مناطق کوهستانی و گرمسیری ظرفیت بالایی دارد و باید کشت گیاهان دارویی توسعه یابد.
07
خرداد
بالاترین حقوق پرداختی در وزارت صنعت

وزیر صنعت و معدن و تجارت با تاکید بر اینکه فقط ۲۰ درصد سهام شرکت ملی فولاد دولتی است گفت: بالاترین حقوق پرداختی در وزارت صنعت ۲۰ میلیون تومان بوده است.
07
خرداد
اسناد کاغذی محموله های صادراتی پتروشیمی حذف شد

گمرک ایران از حذف اسناد کاغذی محموله های صادراتی پتروشیمی و پالایشگاه های مرجع و الزام به دریافت اسناد از سامانه ثامن خبر داد.
07
خرداد
آمادگی بانک توسعه صادرات برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به قابلیت های خود می تواند میزبان سرمایه گذاری های جدید بانک های ایرانی باشد.
06
خرداد
خودرویی ها فلزی ها و نفتی ها در کانال کاهشی

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته دماسنج بازار سرمایه ۲۲۵ واحد افت کرد و از کانال ۸۱ هزار واحدی خارج شد. اکثر نمادها امروز شاهد کاهش در قیمت پایانی بودند.
06
خرداد
ادغام بخش های صنعت  معدن و تجارت

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ،به لزوم انتزاع بخش تجارت از بخش های صنعت و معدن تاکید کرد و گفت: تجربه نشان داده ادغام بخش های صنعت، معدن و تجارت همچون ورزش و جوانان و راه و مسکن ما را به نتیجه مطلوب و دلخواه نرسانده است.
06
خرداد
پول ها به بورس برمی گردد

با الزام بانک ها به واگذاری صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه قطعا نقدینگی تازه ای به بازار وارد می شود.
06
خرداد
سایه داماتو برسر صنعت نفت ایران

نماینده اسبق ایران در اوپک با اشاره به تمدید ده ساله قانون داماتو، گفت: آمریکا به عنوان یک عضو غیراوپکی، به توافق وین، بی تفاوت است؛ ضمن اینکه عرضه و تقاضا باید در حد متوسط قرار داشته باشد.
03
خرداد
تنوع عرضه در تالار کشاورزی بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در معاملات روز چهارشنبه سوم خرداد ماه شاهد عرضه 136 هزار و 793 تن انواع محصول است.
03
خرداد
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در معاملات روز چهارشنبه شاهد عرضه 136 هزار و 793 تن انواع محصول است
02
خرداد
جدیدترین اخبار درباره سود سهام عدالت

کسانی که مشمول دربافت سود سهام عدالت شده اند باید شماره شبا بانکی موبوط به حساب معتبر و به نام خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.
02
خرداد
گروه خودرو همچنان در مسیر نزول

عصر خودرو- امروز سه شنبه ۲ خرداد ماه، اکثر نمادهای گروه خودرو در غیاب سایپا به سقوط قیمتی خود ادامه دادند و شاخص با افت ۱۰۸ واحدی در مدار ۱۹ هزار و ۲۹۸ واحد ایستاد.
02
خرداد
سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به استقبال سرمایه گذاران برای حضور در شهرک ها و نواحی صنعتی اشاره کرد و از رشد 47درصدی حضور فعالان اقتصادی دراین مناطق صنعتی در دو ماه اخیر خبر داد.
01
خرداد
نمایشگاه توانمندی های اقتصادی در بخش صنایع دستی

رجبعلی خسرو آبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: به دلیل همزمانی روز جهانی صنایع دستی و ایام ماه مبارک رمضان جشنواره صنایع دستی و سوغات در سال ۹۶ ، از تاریخ ۲ الی ۵ خرداد در بوستان گفتگو برگزار می شود.
31
اردیبهشت
برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته ایران آگروفود ۲۰۱۷ در تهران برگزار می شود.
31
اردیبهشت
شاخص بورس ۱۱۶ واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس با ۱۱۶ واحد افزایش به ۸۱ هزار و ۱۹۴ واحد رسیده است.
31
اردیبهشت
تجهیزکشت و صنعت های نیشکر خوزستان

کشت و صنعت های نیشکر مستقر در استان خوزستان به سامانه تصفیه فاضلاب مجهز می شوند
31
اردیبهشت
خودرویی ها در کانال کاهشی

علیرغم رشد هیجانی دماسنج بازار سرمایه در روز گذشته، امروز شاخص کل ۱۱۶ واحد رشد کرد و شاخص کل هم وزن با افت ۴۱ واحدی همراه شد. تعداد زیادی از نمادها در گروه های خودرویی و فرآورده های نفتی با افت در قیمت پایانی مواجه شدند.
30
اردیبهشت
لزوم مشارکت نظام بانکی در توسعه صنعت پتروشیمی

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواستار مشارکت موثرتر بانک های داخلی در ساخت و تکمیل طرح های پتروشیمی شد.
27
اردیبهشت
بازگشت سهم صنعت برق

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از بازگشت سهم صنعت برق از درآمدهای حاصل از اجرای هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: این منابع به بخش توزع نیروی برق اختصاص یافته است.
27
اردیبهشت
دولت یازدهم به انجمن های صنعتی توجه کرد

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: از جمله خدماتی که دولت برای صنعت ارائه کرده، این است که به انجمن ها توجه کرد و جلساتی در خصوص رسیدگی به مشکلات و خواسته های انجمن ها برگزار شد و یکی از اقدامات دولت اهمیت دادن به این انجمن ها بود.
27
اردیبهشت
هفت شاخص بورس صعود کردند

امروز در داد و ستدهاي روز سه شنبه شاخص بورس پس از استراحتي کوتاه، دوباره در مدار رشد قرار گرفت.
26
اردیبهشت
نوسان بورس در محدوده ۸۰ هزار واحدی

بازار سرمایه در هفته گذشته رشد دو درصدی تجربه کرده است اما این رشد از اوایل سال ۹۶ به ۵ درصد رسیده است. این موضوع موجب شد تا بازار سرمایه پر بازده ترین بازار باشد.
26
اردیبهشت
انقلاب در صنعت خودروهای برقی

نوعی باتری خودروهای الکتریکی در نمایشگاه فناوری برلین رونمایی شده که ظرف پنج دقیقه به طور کامل شارژ می شود و خودروی الکتریکی با این شارژ قادر خواهد بود تا ۴۸۰ کیلومتر تردد کند.
26
اردیبهشت
در صنعت آب و برق به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیدیم

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: اخیرا نقدهایی به دولت یازدهم مبنی بر واردات بیش از حد در این دولت می شود که باید گفت تنها وزارت نیرو بیش از ۹۵ درصد خودکفایی وجود دارد.
26
اردیبهشت
رابطه مستقیم ایجاد شغل و صنعت گردشگری

در جوامع امروزی در راستای تغییر در مدل زندگی شهری و روستایی و همچنین پاسخگو نبودن بخش صنعت به برآورده کردن نیازهای جاری زندگی عمومی مردم،دولتها با ایجاد شغل های پر منفعت در بخش های دیگر و ایجاد زیر ساخت های مناسب برای پرکردن خلاء بخش صنعت و درآمدهای جانبی آن چاره اندیشی می کنند.
25
اردیبهشت
شاخص بورس ۵ واحد افت کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 797 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 220 میلیارد تومان در 38 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 5 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 957 واحد قرار گرفت
25
اردیبهشت
ایران برای همکاری مشترک در حوزه صنایع معدنی

دنیای معدن - کرباسیان گفت: در حوزه معدن و صنایع معدنی آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک هستیم.
25
اردیبهشت
ایران سرانجام خودروساز می شود

با آغاز همکاری ۱۰ جانبه بین المللی بین پنج شرکت اروپایی و آسیایی و پنج نهاد و شرکت ایرانی گام نهایی دولت تدبیر و امید برای خودروساز شدن ایران برداشته شد.
25
اردیبهشت
رشد صنعت بیمه در دولت یازدهم

هر چند سال گذشته در چنین روزهایی خبر حقوق های نجومی در بیمه کام مردم را تلخ نمود اما امسال خبر رشد 111 درصدی صنعت بیمه در دولت یازدهم توسط رئیس کل بیمه مرکزی اندکی از تلخی حقوق های نجومی در صنعت بیمه کاست.
24
اردیبهشت
دومین موزه صنعت نفت در آبادان افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، ساسان بامداد صوفی با اعلام این خبر گفت: آموزشگاه فنی و حرفه ای یا آرتزین اسکول آبادان یکی از 5 نقطه تاریخی این شهر است که از سوی مرکز موزه و اسناد صنعت نفت ایران برای ایجاد موزه در نظر گرفته شده است و آماده سازی آن در مراحل پایانی قرار دارد.
24
اردیبهشت
سه صندوق کالایی در راه ورود به بازار

بورس کالا در حال بررسی تقاضای راه اندازی دو صندوق کالایی طلا و یک صندوق کالایی زعفران است.
24
اردیبهشت
۵ هزار نفر در فرابورس اوراق مسکن خریدند

در هفته ای که گذشت بیش از ۲۵۴ هزار اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس دادوستد شد.
23
اردیبهشت
عرضه بیش از 37 هزار تن انواع محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه 37 هزار و 312 تن انواع محصول است.
23
اردیبهشت
رشد دو درصدی بورس

بازار سهام در هفتمین هفته رشد متوالی خود موفق شد یک افزایش ۲/ ۰ درصدی دیگر را به ثبت برساند
23
اردیبهشت
ضریب ذخیره صنعت برق در ایام پیک زیر 2 درصد

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه محدودیت ها در شبکه انتقال و فوق توزیع برق کشور سال به سال در حال افزایش است گفت: ضریب ذخیره برق در ژاپن ۱۲ درصد و در ایران و در ایام پیک شبکه زیر 2 درصد است.
23
اردیبهشت
افت قیمت محصولات معدنی در روزهای انتخاباتی

تحولات سیاسی کشورهای مختلف معمولا روی بازارهای جهانی اثرگذار هستند و این روزها دو انتخابات ایران و فرانسه برگزار می شود و در ماه های آتی نیز انتخابات چین پیش روی بازارهای جهانی خواهد بود.
20
اردیبهشت
تفاهم زیباسازی و هلال احمر برای حفظ موزه صنعتی

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرد، تفاهم برای مرمت موزه استاد صنعتی با حفظ کاربری موزه ای و همراهی جمعیت هلال احمر و سازمان زیباسازی انجام شده و هرگونه کارکرد دیگری مغایر با مفاد این تفاهم نامه است.
18
اردیبهشت
مروری بر آثار برجام بر روابط بانکی

مروری بر آثار برجام و تاثیر آن بر فضای اقتصادی کشور نشان می دهد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که حاصل تلاش دولت در این زمینه بود، جدا از آثاری که در عرصه سیاست خارجی به همراه داشت، در زمینه توسعه روابط پولی و بانکی بین المللی نیز آثار متعددی را به همراه داشته است.
18
اردیبهشت
شاخص بورس ۸۳ واحد رشد کرد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 958 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 280 میلیارد تومان در 73 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 83 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 744 واحد قرار گرفت.
17
اردیبهشت
معامله ۲۳۲ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن

تعداد ۴ هزار و ۸۹۷ نفر با خرید بیش از ۲۳۲ هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته ای که گذشته از طریق فرابورس وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.
16
اردیبهشت
افت ۵۴ درصدی معاملات بورس در فروردین ۹۶

حجم و ارزش معاملات بورس در فروردین امسال به ترتیب با افت ۵۴ و ۵۳.۷ درصدی مواجه شده است.
16
اردیبهشت
بازگشایی 8 نماد معاملاتی در بازار سهام فرابورس

نخستین روز معاملاتی هفته جاری برای بازار فرابورس ایران با دادوستد 331 میلیون ورقه بهادار در 37 هزار دفعه به ارزش افزون بر 2 هزار و 150 میلیارد ریال پایان یافت.
16
اردیبهشت
9 میلیارد ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد

سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: امروز شنبه، سه میلیون و 500 هزار سهم به ارزش 9 میلیارد ریال در این بورس مبادله شد.
13
اردیبهشت
مهمترین نیازهای بین المللی شدن بورس کالا

برای بین المللی کردن بورس کالا زیر ساخت هایی باید فراهم شود تا محصولاتی که در کشور مازاد تولید دارند از بستر بورس کالا صادر شود.
13
اردیبهشت
نوسانات منفی گروه خودرو در آخرین روز هفته

عصر خودرو- امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، گروه خودرو باز هم سرخ پوش بود و در این بین نماد خفنر علی رغم جو گروه با صف خرید خود یکه تازی می کرد، در نهایت شاخص گروه با افت ۱۵۶ واحدی در مدار ۱۸ هزار و ۸۷۸ واحد ایستاد.
13
اردیبهشت
بورس کالا در مسیر توسعه ساختار بین المللی و صادراتی

مدیر عامل بورس کالای ایران در باره برنامه های بورس کالا برای بین المللی کردن این بازار گفت: برنامه های زیادی برای توسعه رینگ صادراتی داریم.
13
اردیبهشت
شناسایی 396 خوشه صنعتی در کشور

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: سازمان صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی متولی بحث توسعه خوشه ای کشور است و در این خصوص 396 خوشه در کشور و 19 خوشه در استان یزد شناسایی شده است.
12
اردیبهشت
ضرورت تقويت گفتگوي صنعت و دانشگاه

رئيس انجمن مهندسي مکانيک گفت: گفتگوي جدي ميان صنعت و دانشگاه براي برقراري ارتباط بيشتر و محکم تر لازم و ضروري است.
12
اردیبهشت
افزایش همکاری های ایران و کلمبیا

در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفیر آکرودیته کلمبیا بر توسعه روابط دو کشور ایران و کلمبیا در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید شد.
12
اردیبهشت
50 درصد تولیدات قابلیت صادرات دارند

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تفاهم نامه طراحی و تولید پلت فرم 23 مدل خودرو جدید برای مدت 10 سال با 5 شرکت صنعتی بزرگ دنیا و نهادهای داخلی کشور هفته آینده امضا می شود.
12
اردیبهشت
بررسی توانمندی صنایع دریایی در منطقه

در گفتگوی ویژه خبری روز سه شنبه 12 اردیبهشت 96 با حضور ومسعود اختلاط مدیرعامل صنایع کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر و رضا حمیداوی مدیرعامل شرکت کشتی سازی نور خلیج فارس خرمشهر، درباره توانمندی های صنایع دریایی در منطقه گفتگو خواهد شد.
11
اردیبهشت
بورس های آسیایی سبزپوش شدند

بازارهای سهام آسیا در معاملات روز دوشنبه با وجود نگرانی هایی که نسبت به تنش های منطقه ای پس از آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در اوایل هفته جاری ایجاد شد، به سطح بالاتری صعود کردند.
11
اردیبهشت
روند متفاوت بانک ها و افت نمادهای خودرویی و نفتی

در سومین روز معاملات بورس تهران امروز تعدادی از نمادهای بانکی با رشد همراه شدند، همچنین قندی ها به رشد روز گذشته شان ادامه دادند اما نمادهای پالایشی و خودرویی شرایط کاهشی را تجربه کردند و تاثیر نزولی در نوسات دماسنج بازار سرمایه داشتند.
11
اردیبهشت
مبادلات بورس کالا در اختیار فلزات و مواد معدنی

دنیای معدن - بورس کالای ایران در گزارشی ،آمار مبادلات انجام شده در سه ماهه پایانی سال 95 را منتشر کرد که طی آن بخش فلزات و محصولات معدنی در رتبه اول و دوم در ارزش و حجم مبادلات قرار گرفتند.
10
اردیبهشت
توسعه ابزارهای مالی بورس کالا به سود صنعت فولاد

دنیای معدن - بورس های کالایی به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی مهم در دنیای امروز به شمار می روند، به طوری که قیمت بسیاری از الاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس های کالایی کشف می شود؛ در واقع در این مکانیزم، حجم عرضه و تقاضای خرید برای یک کالا و بودن و یا نبودن متقاضیان خرید، موجب تعیین قیمت آن خواهد شد.
10
اردیبهشت
بورس همچنان خیره به مناظره های انتخاباتی

یک کارشناس بازار سرمایه با حمایت از اقدام ناظار بازار فرابورس در الزام امضای بیانیه ریسک برای معاملات بازار پایه گفت: در شرایط حاضر بازار متلاطم و تحت تاثیر مناظرات و اخبارضد و نقیض انتخاباتی است.
10
اردیبهشت
گندم دوروم در بورس کالا

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه میزبان عرضه60 تن آرگون، 25 هزار تن وکیوم باتوم، 14 هزار تن لوب کات، یک هزار تن گوگرد، 35 هزار و 700 تن قیر، 3 هزار و 61 تن مواد پلیمری و یک هزار و 907 تن مواد شیمیایی است.
10
اردیبهشت
معمای نرخ سود در بازار بدهی

افزایش نرخ سود اسناد خزانه اسلامی، اواخر سال گذشته به محل بحث فعالان بازار سرمایه بدل شده بود. نرخ سود اخزا ها که اسفند ماه به بیش از 28 درصد رسیده بود، در سال جدید به محدوده 23 درصد بازگشت.
06
اردیبهشت
نقش مدیریت شهری در گرانی مسکن

یک کارشناس مسکن گفت: هر زمان که شهرداری ها بودجه کم می آورند میزان فروش تراکم را دو سه برابر می کنند و این به معنای سلب آسایش همسایگان، ایجاد رانت و به هم ریختن تعادل قیمت مسکن است.
06
اردیبهشت
عرضه 134 هزارتن محصول کشاورزی در بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه میزبان عرضه 134 هزار تن انواع محصول است.
06
اردیبهشت
صنعت زری بافی در یزد احیا می شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اعلام کرد: زری بافی یکی از هنرهای قدیمی ایران و یکی از رشته های بومی و منسوخ شده استان یزد، احیاء و باز زنده سازی شد .
06
اردیبهشت
80 طرح صنعتیِ در حال اجرا دراستان

حدود 80 طرح صنعتی با پیشرفت کاری 80 درصد در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجرا است.
04
اردیبهشت
شاخص کل در میانه کانال ۷۹ هزار واحدی

در سومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل با رشد ۳۵ واحد در میانه کانال ۷۹ هزار واحدی قرار گرفت، اما شاخص بازار شناور افت ۴۰ واحدی را تجربه کرد و تا رقم ۸۷ هزار و ۵۱۸ واحدی پایین رفت.
04
اردیبهشت
وزیر صنعت معدن و تجارت

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیرعامل شرکت تولیدی زاگرس پوش بروجرد در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: طرح مطالعاتی توسعه زاگرس پوش بروجرد آماده شده است که اجرای آن نیازمند 200میلیارد ریال اعتبارلازم است.
04
اردیبهشت
صنایع معدنی بهترین جایگزین صنعت نفت

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: درآمدهای معدنی می توانند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشند و تنها عاملی که مانع ایفای نقش معادن در درآمدهای غیرنفتی است، تکمیل نشدن زنجیره تولید است.
03
اردیبهشت
اوراق تسهیلات مسکن فرابورس از 502 تا 713 هزار ریال معامله شد

کمترین قیمت امتیاز تسهیلات مسکن در فرابورس به تسه آبان ماه 93 با قیمت 502 هزار ریال و بیشترین قیمت نیز به تسه بهمن ماه 94 با 713 هزار ریال تعلق گرفت.
03
اردیبهشت
موج کره ای بازار صنایع فرهنگی جهان

موفقیت کره جنوبی در صنایع فرهنگی ناشی از یک برنامه بلندمدت و دقیقی است که در طول دهه گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.
03
اردیبهشت
افتتاح ۶ پروژه صنعتی در قزوین با حضور رئیس جمهور

۶ پروژه صنعتی استان قزوین با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
03
اردیبهشت
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در معاملات روز یکشنبه خود داد و ستد 36 هزار و 500 تن وکیوم باتوم را تجربه کرد.
02
اردیبهشت
شاخص بورس سهام از مرز 79 هزار واحدی عبور کرد

شاخص کل بورس سهام امروز برای نخستین بار در سال جدید با رشد پرقدرت 651 واحدی مواجه شد و از مرز 79 هزار واحدی عبور کرد.
23
فروردین
مس در بورس کالا منصفانه داد و ستد می شود

در ماه گذشته تعدادی از فعالان بورس کالا معتقد بودند قیمت مس در بورس افزایش قابل توجه و غیرقابل توجیهی پیدا کرده است. مدیرعامل بورس کالا در این زمینه می گوید در آن مقطع عرضه کم و تقاضا مقداری افزایش پیدا کرده بود و قیمت جهانی مس نیز رشد کرد. او معتقد است قیمت مس در آن مقطع زمانی افزایش قابل توجهی نداشته است.
23
فروردین
پاویون تخصصی صنعت هوایی کشور برگزار می شود

پاویون تخصصی صنعتی هوایی کشور به همت ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری خردادماه امسال برگزار می شود.
23
فروردین
خاموشی نخستین فلز صنعت گاز در بزرگترین مجتمع گاز

در آینده ای نزدیک، از خاموشی نخستین فلر صنعت گاز کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی رونمایی می شود.
21
فروردین
دماسنج بورس ۲۴۷ واحد مثبت شد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان معاملات امروز ۲۴۷ واحد افزایش یافت.
21
فروردین
چشم انداز سیمان در سال ۹۶

دنیای معدن -وضعیت بازار داخلی و صادراتی برای صنعت سیمان چندان تفاوتی با سال ۹۵ نخواهد داشت. از این رو با توجه به شرایط موجود، پیرو برنامه ریزی های سال گذشته باید در سال جدید نیز گام برداشت.
21
فروردین
سود سهام معادن کرومیت اسفندوقه به کارگران سهامدار پرداخت نمی شود

دنیای معدن - حدود ۶۵۰ نفر از کارگران وبازنشستگان سهامدار شرکت معادن کرومیت اسفندقه کرمان ، خواستار رسیدگی به مشکل خود در دریافت سود سهام این شرکت شدند .
20
فروردین
بهره برداری از طرح های عمرانی بنیاد مسکن در فارس

مرکز فارس، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: همزمان با 21 فروردین ماه سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) پروژه های عمرانی و مسکونی با اعتبار ۲۹۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان در استان به بهره برداری می ر سد.
20
فروردین
افزایش شاخص بورس اوراق بهادار

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز یکشنبه 20 فروردین افزایش یافت.
20
فروردین
صنعت هسته ای روی ریل قرار گرفته است

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که صنعت هسته ای روی ریل قرار گرفته است،گفت: امیدواریم با شروع عملیات احداث دو نیروگاه جدید در بوشهر در سال آینده کارگاه عظیمی راه اندازی شده که در آن حدود 10 هزار نفر مشغول به کار می شوند.
20
فروردین
صنایع و واحدهای تولیدی در کشور گازرسانی می شوند

مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح های گازرسانی گفت: صنایع و واحدهای تولیدی در کشور گازرسانی می شوند.
19
فروردین
تعداد معاملات مسکن در نوروز

بر اساس اطلاعات خام بازار املاک از یکم تا هفدهم فروردین ماه سال جاری ۴۱۲ مورد معامله مسکن در شهر تهران انجام شده است.
19
فروردین
نقش مهم بورس کالا در توسعه تجارت بين الملل

معاون مناطق ويژه اقتصادي شوراي عالي مناطق آزاد گفت : بورس کالا به عنوان يکي از ارکان بازار سرمايه اقدامات زيادي را در بهبود بازار کالاها انجام داده است.
19
فروردین
کارنامه بورسی صنعت بیمه در سال جدید

شاخص بورس تهران در هفته سوم فروردین ماه حال و هوای کاملا بهاری به خود گرفته و در حالی که شاخص همچنان با بازدهی 1 درصدی فاصله دارد،ولی بیشتر صنایع سود ها و بازدهی های خوبی به همراه داشتند این د رحالی است که شاخص برخی رشته های فلزی و بیمه در هفته اول کاری سال جدید زیان را تجربه کرده است.
19
فروردین
رستاخیز اشتغالزایی در صنعت هوایی

بهمن ماه سال 94 بود و هنوز جوهر امضای تفاهم نامه برجام خشک نشده بود که غول هواپیماسازی ایرباس در سفر رییس جمهوری به همراه هیات دولت به اروپا، پیش نویس قرارداد فروش 118 فروند هواپیما را با شرکت هواپیمایی ایران ایر به امضا رساند.
15
فروردین
حال و هوای بازار سرمایه در هفته های آتی

ساعت24-سهامداران و بورس بازان ۹۶ را با رونق نسبتا خوبی آغاز کرده اند که بخشی از آن به صورت سنتی، به دلیل فضای سیاسی و نزدیک شدن به انتخابات است، اما آیا اکنون فرصت مناسبی برای خرید سهام است؟