message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار صنعت و ساختمان

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار صنعت و ساختمان

25
مرداد
عرضه 55 هزار تن سنگ اهن دانه بندی در تالار صادراتی

بازار فرعی بورس کالای ایران امروز شاهد عرضه یک هزار و 115 تن ضایعات فلزی، کنسانتره فسفات، روغن کارکرده لوکوموتیو و تراورس چوبی فرسوده است.
25
مرداد
بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، اسامی بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را در پایان تیر سال 96 معرفی کرد.
25
مرداد
پیشنهاد اتاق ایران برای توسعه صنعت حمل و نقل

کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران گزارشی درباره روند شاخص های عملکرد لجستیکی (LPI) در ترکیه و ارائه توصیه های مهم برای ایران پرداخته و شش پیشنهاد برای توسعه این صنعت در ایران ارائه می دهد.
25
مرداد
استقرار 10 درصد واحدهای نمونه صادراتی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: 120 برند بین المللی تولیدی و صادراتی در البرز فعال است.
23
مرداد
رشد ۱۷۵ درصدی پذیرش در بورس انرژی

از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۲ کالای جدید مورد پذیرش بورس انرژی قرار گرفته است دو کالای ریفورمیت پتروشیمی بوعلی و اکتان افزای شرکت ساینا شیمی بهشت به عنوان کالاهای اصلی دیگر هستند.
22
مرداد
دولت دوازدهم به تولید و صنعت توجه ویژه داشته باشد

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: دولت دوازدهم به تولید و صنعت توجه ویژه داشته باشد.
22
مرداد
شاخص بورس در کانال اصلاح و حجم معاملات رو به کاهش

شاخص کل روند رو به اصلاح را در پیش گرفته و امروز معاملاتی کم حجم در جریان بود و نمادهایی در گروه پالایشی و نفتی تاثیر کاهنده بر دماسنج بازار داشتند.
22
مرداد
خودکفایی ایران در ساخت قطعات صنعت گاز

به همت و توان متخصصان داخلی ، گامی بلند در ساخت و تعمیرات قطعات صنعت گاز در فاز 12 میدان گازی پارس جنوبی برداشته شد.
18
مرداد
پایان خام فروشی در معادن اسدآباد

دنیای معدن -با راه اندازی 2 واحد صنعتی فرآوری سنگ آهن در اسدآباد، به روند خام فروشی ذخایر معدنی معادن این منطقه پایان داده شد و با ایجاد ارزش افزوده و تولید محصول نهایی در این معادن، زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش فراهم شد.
16
مرداد
شناسایی مشکلات واحدهای صنعتی خراسان جنوبی

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان خراسان جنوبی گفت: تیم های عارضه یاب و توانمند ساز مشکلات واحدهای تولیدی را شناسایی و احصا می کند.
16
مرداد
قرارداد تولید خودرو در ایران

بعد از گذشت حدود 10 ماه از امضای تفاهم نامه تولید خودرو در ایران با مشارکت رنو فرانسه و ایدرو، با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت این تفاهم نامه در قالب قرارداد نهایی به امضا رسید.
16
مرداد
صنعت بیمه به 40 فوت شده معدن یورت دیه

رییس بیمه مرکزی با اشاره به اینکه از مجموع کارگرانی که در معدن یورت کار میکردند تنها ۴۰ نفر توسط کارفرما بیمه مسئولیت داشتند گفت که صنعت بیمه تنها از بین آن ۴۴ نفر فوت شده به ۴۰ نفر دیه پرداخت خواهد کرد.
15
مرداد
صدور 36 هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: تعداد 36 هزار کد جدید سهامداری در تیرماه امسال در بازار سرمایه صادر شد.
15
مرداد
الحاقیه صنعت ساخت وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت

الحاقیه صنعت ساخت وساز راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه که از سوی دکتر مهدی روانشادنیا، دانشیار و عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات و دکتر حمیدرضا عباسیان جهرمی، استادیار دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ترجمه شده بود به همت انتشارات فدک ایساتیس منتشر شد.
15
مرداد
تسهيلات بانک صنعت و معدن در آستانه افتتاح

طرح هاي صنعتي فولاد ني ريز ، شوفاژكار قزوين و كيمياداران كوير از طرح هايي هستند كه با استفاده از تسهيلات بانك صنعت و معدن به اجرا درآمده و در آستانه اجرا قرار دارند.
14
مرداد
ایران شانزدهمین تولید کننده مس در جهان

روز پنجشنبه فعالان بازار سرمایه از بزرگترین و غنی ترین معادن مس خاورمیانه، کارخانه های تغلیظ، ذوب و پالایش مس بازدید کردند.
14
مرداد
سامانه کیلید بانک آینده کلید خورد

بانک آینده، به منظور تأمین رضایت بیش تر هم وطنان، امکان پرداخت دسته ای قبوض، حقوق، سود سهام و .. را فراهم کرد.
14
مرداد
افزایش 9 درصدی صادرات کالا از کردستان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: صادرات کالا از کردستان در چهار ماهه نخست امسال 117.5 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.
11
مرداد
نبود نظارت بر قیمت مصالح ساختمانی

به دلیل له شدن صنعت در مازندران، مردم با افزایش اجاره بها جبران مافات می کنند و در این راستا توجه به احیای صنعت مازندران باید در اولویت های دولت قرار گیرد.
11
مرداد
عرضه گندم در بورس کالا به کجا رسید

تا کنون 130 هزارتن گندم از 4 استان در بورس کالا عرضه شده که تنها حدود 5 الی 6 هزارتن از این میزان روی تابلو به فروش رسیده است.
11
مرداد
صادرات ۱۴۹ هزار تن سنگ آهن و قیر

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه میزبان عرضه ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی و ۳۹ هزار تن انواع قیر است.
10
مرداد
جایگاه صنعت پیمانکاری نفت و گاز در ایران

صنعت پیمانکاری نفت و گاز در ایران فراز و فرودهای بسیاری را از سر گذرانده است و با این همه، همچنان می تواند یکی از موتورهای پیشران رشد اقتصادی در کشورمان باشد.
10
مرداد
راهکار جلوگیری از جهش قیمت مسکن

یک استاد دانشگاه راهکارهای جلوگیری از جهشت قیمت مسکن در کشور را تشریح کرد و گفت: شوک بازار مسکن باعث شد تا پیش بینی تولیدکنندگان برای این بازار درست از آب در نیاید.
10
مرداد
عرضه 21 هزار تن قیر و عایق رطوبتی در تالار صادراتی

تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز سه شنبه 10 مردادماه، میز بان عرضه 21 هزار و 200 تن انواع قیر، لوب کات و عایق رطوبتی است.
10
مرداد
تعطیلی بورس تهران

تعطیلی کلیه فعالیت های بورس های اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی نیز در حالی از سوی روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شد که طبق اطلاعیه هیات دولت، بانک ها نیز در این روز تعطیل بوده و امکان ارایه خدمات به مشتریان بورس ها را ندارند.
09
مرداد
رشد در فلزی ها

در سومین روز داد و ستدهای بورس تهران دماسنج بازار سرمایه نیمه کانال ۸۱ هزار واحدی را رد کرد، معامله گران بورسی امروز شاهد داد و ستد بیش از نیم میلیون سهم و اوراق بودند.
09
مرداد
فراهم شدن حضور صنایع مادر در مازندران

محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اعلام این مطلب گفت: متاسفانه مازندران سالها در زمینه استقرار صنایع مادر با محدودیت مواجه بوده که در چند سال گذشته این محدودیت برداشته شد اما علیرغم برداشتن محدودیت دو مانع جدی در این مسیر قرار داشت.
09
مرداد
برنامه ریزی دقیق برای توسعه معدن سرب

عملیات اجرایی معدن و احداث کارخانجات سرب و روی مهدی آباد به طور رسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ، معاونین ، استاندار یزد و سایر مقامات و مسئولین افتتاح گردید .
09
مرداد
370 واحد فارس در سامانه رونق تولید ثبت نام

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در ادامه اجرای طرح رونق تولید در سال 96، تاکنون 370 واحد تولیدی این استان در سامانه بهین یاب صنعت ثبت نام کرده اند.
08
مرداد
صنایع معدنی میتواند پیشران رشد اقتصادی کشور باشد

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین بهرام سبحانی در این ارتباط اظهار داشت: وجود ذخایر معدنی خدادادی در کشور ما یکی از مزیتهایی است که لزوم توجه به معدن و صنایع معدنی را دوچندان میکند.
08
مرداد
پرداخت نخستین سود سهام عدالت در آینده نزدیک

وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت نخستین سود سهام عدالت در آینده بسیار نزدیک به بیش از ۵۰ میلیون سهامدار آن خبر داد.
08
مرداد
نبود صنایع تبدیلی

مدیرجهاد کشاورزی الیگودرز، نبود صنایع تبدیلی را مهمترین مشکل کشاورزی این شهرستان عنوان کرد.
07
مرداد
دو متغیر مهم و تاثیر گذار بر بازار سهام

بهبود قیمت کامودیتی ها در ماه های اخیر و چشم انداز روشن ادامه رونق و افزایش قیمت کالاها در بازارهای جهانی باعث شد صنایع فلزی در گزارش های دوره ای، خبرهای خوبی برای سهامداران داشته باشند.
07
مرداد
معامله ۴۱ میلیون سهم در بورس فارس

مرکز فارس، مدیر بورس منطقه ای استان فارس گفت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه ای استان فارس ۴۱ میلیون و ۲۵۷ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۱۲۴ هزار میلیارد ریال مبادله شد.
07
مرداد
دولت یازدهم در بخش صنعت و معدن

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عملکرد دولت یازدهم در حوزه صنعت و معدن را مطلوب نمی داند و خواستار چاره اندیشی در ارتباط با دیون قبلی تولیدکنندگان است.
07
مرداد
استخراج سالانه 509 هزار تن مواد معدنی از معادن مهاباد

مرکز مهاباد، رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: این شهرستان درحال حاضر با 39 معدن فعال به لحاظ دارا بودن ذخایر معدنی فراوان، جایگاه مناسبی در استان دارد.
04
مرداد
تولید خودرو به ۲ میلیون دستگاه می رسد

براساس هدف گذاری صورت گرفته در سال ۱۴۰۰ تولید انواع خودروی سبک به دو میلیون دستگاه می رسد.
04
مرداد
مذاکره با آلمان و ایتالیا برای تولید خودرو

قبل از شرایط تحریم عمده طرح های سرمایه گذاری صنعتی و پروژه های پیمانکاری در زمان مقرر به اتمام می رسید و با رقم استاندارد تعریف شده در قرارداد پروژه پایان می یافت.
04
مرداد
رشد ۸۳ درصدی ارزش معاملات بورس انرژی

افزایش ارزش معاملات در تیرماه سال ۹۶ در حالی صورت گرفته که عرضه برخی فرآورده های صادراتی همچون کالای نفت­ گاز شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ بین الملل طی این ماه متوقف شده است.
03
مرداد
گشایش نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان

نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان در فضایی به وسعت سه هزار مترمربع ،، صنایع و تجهیزات وابسته به صنعت ساختمان و مسکن را در معرض دید علاقه مندان قرار داده است.
03
مرداد
ضرورت توسعه قطعه سازی و خودروسازی در کرمانشاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر توسعه صنعت قطعه سازی و خودرو سازی در استان کرمانشاه گفت: در دو فصل سال گذشته رشد صنعت کشور بیش از ۱۰ درصد شد.
03
مرداد
افتتاح طرح توسعه شرکت قطعات خودرو مارپیچ باختر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابتدای سفر خود به استان کرمانشاه، از دو واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کرمانشاه باردید به عمل آورد.
02
مرداد
خواب خودرویی ها در تالار سنگین تر شد

هفت نماد شاخص خودرویی در معاملات روز جاری همچنان در توقف به سر می برند و این در حالی است که روند روبرو رشد شاخص کل ادامه یافته و با رشد 70 واحدی به ارتفاع 80 هزار و 933 واحدی رسیده است.
02
مرداد
اگر کِش تورم در برود، مسکن گران می شود

عضو شورای عالی بورس با اشاره به احتمال کاهش نرخ سود بانکی اظهار داشت: اگر تورم افزایش پیدا کند به ترتیب گرانی به بازار ارز، کالای اساسی، سهام و مسکن سرایت پیدا می کند.
02
مرداد
تاثیر تغییرات کابینه بر شاخص های بورس

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه تغییرات احتمالی در کابینه دولت یازدهم و تیم اقتصادی دولت آینده تاثیرات قابل توجهی بر نوسان شاخص، بورس و بازار سرمایه نخواهد داشت گفت: به نظر نمی رسد کابینه دولت دوازدهم تغییرات عمده ای داشته باشد.
02
مرداد
معدنی ها و فولادی ها گل سرسبد بازار سهام

معامله گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم حجم را در اغلب نمادهای معاملاتی به نظاره نشستند که هم زمان با بازگشت اغلب نمادهای معاملاتی از فصل مجامع، شاهد پیش رو شدن معدنی ها و گروه فلزات اساسی به رهبری دوقلوهای سنگ آهنی بود.
01
مرداد
کارمزد معاملات بورس چه قدر کاهش می یابد

سازمان بورس به تازگی اعلام کرده که کاهش کارمزد معاملات برای ارکان بازار سرمایه را در برنامه دارد و تا دو ماه دیگر شاهد کاهش این کارمزدها خواهیم بود، اما اینکه مقدار کاهش کارمزدها چقدر است و آیا تا قبل از بسته شدن کابینه دولت دوازدهم این برنامه عملی می شود یا خیر، موضوعی است که فکر فعالان بازار سرمایه را به خود مشغول کرده است.
01
مرداد
معادن سودای این روزهای سلطان نفت

دنیای معدن -شرکت معادن عربستان کار روی یک معدن طلای دیگر را آغاز کرد، این در حالی است که بهره برداری از ۶ معدن طلای دیگر را در دست انجام دارد. روی آوری سعودی ها به این کار با اقتصادی موفق بر پایه نفت خام و ذخایر هیدروکربوری که می تواند به راحتی آنها را به پول نقد تبدیل کنند، جای تامل دارد.
01
مرداد
رشد معادن فلزی رکود در معادن مصالح ساختمانی

دنیای معدن -بخش معدن ایران، یکی از مزیت های نسبی اقتصادی در کشور محسوب شده و مورد توجه دولت و مسئولان کشوری قرار گرفته است.
01
مرداد
حال صنعت سنگ آهن خوب نيست آقاي روحاني

سهامداران سنگ آهني به عنوان يکي از صنايع مهم بورس و سبد سهام عدالت در نامه اي به روحاني نوشتند، اين بار افرادي را در کابينه انتخاب کند که حاضر باشند تفکر اداره اقتصاد دولتي را کنار بگذارند و تنها شعار بخش خصوصي و اقتصاد آزاد و رقابتي را سر ندهند
31
تیر
حلقه گمشده ی چرخه فناوری، معرفی محصولات به صنعت

مدیر عامل یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد حلقه گمشده ی چرخه فناوری را معرفی محصولات شرکت های فناور به صنعت ذکر کرد.
31
تیر
شبکه بانکداری ایران از نوآوری های صنعت عقب

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی می گوید: از آنجا که بانک ها در زیرساخت های حوزه فناوری اطلاعات بانکداری نوین سرمایه گذاری معنوی و مادی گسترده ندارند، بانکداری ایران نسبت به سرعت صنعت فناوری اطلاعات در دنیا کم رنگ و عقب است .
31
تیر
بدهی های دولت باید از محل واگذاری ها پرداخت شود

نمایندگان عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست کلی اصل ۴۴ به همراه معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجتمع صنعتی اسفراین بازدید کردند.
31
تیر
حمایت بانک صنعت و معدن باعث کاهش مشکلات تولید

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین مجلس گفت: اگر بانک صنعت و معدن از صنایع کوچک و متوسط کشور در جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال حمایت نمی کرد، حجم مشکلات صنعت و تولید کشور بسیار بیشتر می شد.
27
تیر
کاربردهای پلاسمای سرد در  صنایع بررسی می شود

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو دوره های آموزشی صنعتی فناوری نانو با موضوع توانمندی ها و کاربردهای پلاسمای سرد در صنایع در اواخر مردادماه برگزار می شود.
26
تیر
رونق تولید در مجموعه های صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران از جلوگیری و توقف جانشینی بانک در واحد تولیدی و صنعتی، با حمایت بانک های استان داد.
26
تیر
معافیت مالیاتی 10 درصدی برای خودروسازان

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: خودروسازانی که محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند، می توانند از معافیت 10 درصدی مالیاتی برخوردار شوند.
26
تیر
بازار پرحجم سهام به رهبری فولاد مبارکه

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 26 تیرماه 96 با افزایش 72 واحدی به رقم 79 هزار و 692 واحد رسید.
26
تیر
نگرش تولید در صنعت سلامت راهبردی جدی برای بسیج است

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: با هماهنگی و ساماندهی ۵۰۰ کانون بسیج جامعه پزشکی در کشور، ظرفیت های تولید و اشتغال در حوزه سلامت را دنبال می کنیم تا بتوانیم سهمی را در تولید و اشتغال در نظام سلامت کشور داشته باشیم.
25
تیر
صنعت نفت مسئول تغییرات

هرچند هدف اصلی سازمان ها، افزایش کارایی و کسب سود حداکثری است، اما برای دستیابی به موفقیت، باید به انتظارات اجتماعی و احکام اخلاقی واکنش مناسب نشان داد و به بهترین شکل اینگونه انتظارات را با اهداف اقتصادی سازمان تلفیق کرد تا دستیابی به اهداف والاتر امکان پذیر شود.
24
تیر
تقویت ۱۴۹ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۲۴ تیر ماه ۹۶ با افزایش ۱۴۹ واحدی روی رقم ۷۹ هزار و ۶۵۸ واحد ایستاد
24
تیر
رشد فلزی ها و افت خودرویی ها در تالار شیشه ای

در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته گروه فلزات اساسی با رشد روبرو شدند، اما خودرویی ها روند کاهشی را سپری کردند. شاخص کل نیز با رشد ۱۴۹ واحدی روبرو شد.
24
تیر
معامله۱۰ هزار میلیارد ریال محصول در بورس کالا

در هفته سوم تیرماه در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی، ۱۹۱ هزار و ۳۳ تن انواع کالا به ارزش ۵ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال معامله شد.
24
تیر
هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید

با بیان اینکه سال گذشته طرح رونق تولید با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومان برای ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط معدنی، تولیدی و کشاورزی تعریف شد
21
تیر
قیمت اوراق تسهیلات مسکن رو به افزایش است

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن نسبت به دو هفته گذشته حدودا 3 هزار تومان افزایش یافته است و با این حساب زوج های تهرانی برای گرفتن وام مسکن باید حدودا ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان صرف خرید برگ تسه کنند.
21
تیر
توقف 10 نماد در بورس

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی آنا، در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران (بورس) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت های مالی، شرکت های کارگزاران بورس اوراق بهادار(کبورس)، نهادهای مالی بورس اوراق بهادار(نبورس) با توجه به توقف نماد اصلی متوقف خواهند شد.
21
تیر
رکود بی سابقه در بازار سرمایه

ساعت24-بورس تهران هفته گذشته را نیز مشابه هفته های پس از خرداد به صورت رکودی سپری کرد؛ رکودی که در واقع کاهش حجم معاملات به کمتر از صد میلیارد تومان در بازه ای حدوداً یک ماهه را برای تالار شیشه ای رقم زد.
21
تیر
ضایعات صنعت سنگ در محلات 2 برابر میانگین جهانی است

پژوهشگر صنعت سنگ در محلات گفت: دور ریز و ضایعات سنگ هنگام استخراج، فرآوری و عرضه آن در محلات به عنوان قطب تولید سنگ های تزئینی کشور، 2 برابر میانگین جهانی است.
20
تیر
پارسیان میزبان صنایع بزرگ انرژی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت از احداث صنایع پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم، آلومینا و دیگر صنایع مرتبط، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان هرمزگان خبر داد.
20
تیر
رشد صنعت خودرو با ثبات درسیاست گذاری ها

آنچه دولت دوازدهم باید در صنعت خودرو به آن بپردازد توجه ویژه به فراهم سازی زیرساخت های تولید در جهت پیشرفت صنعت خودروسازی است بنابراین باید به جای ایجاد تغییر در سیاست های اجرایی، اقدام به فراهم سازی شرایط لازم برای تولید خودروی با کیفیت و رقابت پذیر شود.
20
تیر
متاسفانه صنعت نفت کم تحرک شده

صبح توی ترافیک ماندم و آرایشگاه را با کمی تاخیر باز کردم. قرار بود اسحاق جهانگیری برای اصلاح بیاید اما ظاهرا یک دوربین سر راه پیدا کرده و خطاب به دوربین گفته: ملت ایران، هشیار باشید... و دیگر فرصت رسیدن به آرایشگاه را پیدا نکرده است.
20
تیر
شفاف سازی بیمه پارسیان در خصوص سود سهام

عضو هیات مدیره بیمه پارسیان در طی نامه ای به ریاست نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد دلایل تغییر در سود هر سهم این شرکت در سال منتهی به ۱۳۹۵ توضیحاتی ارائه داد.
19
تیر
فرصت صنایع ریلی برای ورورد به بازار سرمایه

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن، از برنامه این شرکت برای افزایش سهم بخش خصوصی در حوزه تامین ناوگان و سرمایه گذاری ریلی خبر داد.
19
تیر
رشد خودرویی ها به دنبال بلوک خگستر

امروز دوشنبه نوزدهم تیرماه، گروه خودرو در مجموع سبزپوش بود و شاخص با رشد ۱۹۲ واحدی معادل ۱ درصد در مدار ۱۸ هزار و ۶۲۰ واحد ایستاد.
19
تیر
عرضه ۶۵۰۰دستگاه خودروی دنا در بورس کالا

گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تنوع بخشی در ابزار های تامین مالی خود، برای نخستین باردر سال جاری، تعداد۶ هزارو ۵۰۰ دستگاه خودروی دنا را در بورس کالای ایران عرضه می کند.
18
تیر
صنعت چرم کشور نیازمند برندسازی است

محمدحسین فرهنگی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، از تولید کنندگان چرم درخواست کرد تا برای تصاحب هرچه بیشتر بازار به دنبال بازاریابی داخلی و خارجی و برند سازی باشند.
18
تیر
سونامی قطعات خودروی بی کیفیت چینی در بازار

سالهاست که مسئولان از ضرورت حمایت از تولید داخلی، سخن گفته و واردات بی رویه را به عنوان یک چالش جدی قرار داده اند.
18
تیر
رشدبالاتر تولیدات صنعتی در فصل اول

یونیدو یک نهاد جهانی وابسته به سازمان ملل متحد است که درباره صنعت جهان آمار تولیدمی کند و راهکار توسعه صنعتی ارایه می کند . این سازمان به تازگی رشد صنعت جهان در 3 ماه نخست سال 2017 را تهیه و در اختیار علاقمندان قرار داده است
17
تیر
ورود بزرگترین معدن سنگ آهن ایران به بازار سرمایه

فعالان بازار سرمایه ایران به منظور بررسی پتانسیل های معدن گوهر زمین از این معدن بازدید کردند. این معدن که بزرگترین معدن سنگ آهن ایران است به زودی وارد بازار سرمایه خواهد شد و سهامش در بورس یا فرابورس ایران مورد معامله قرار خواهد گرفت. در این معدن تاکنون ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن تولید شده است.
17
تیر
بزرگترین ذخیره سنگ آهن کشور بورسی می شود

گهر زمین بزرگترین معدن سنگ آهن کشور با ظرفیت ۶۴۳ میلیون تن پس از طی مراحل، به زودی وارد بورس می شود.
14
تیر
ادامه فعالیت تعاونی سهام عدالت خلخال غیرقانونی است

بخشدار مرکزی خلخال گفت: ادامه فعالیت تعاونی سهام عدالت این شهرستان پس از گذشت 2 سال از برگزاری انتخابات هیات مدیره غیرقانونی است.
14
تیر
۷۶ هزار تن انواع کالا در بورس عرضه شد

۷۶ هزار و ۲۰۴ تن گندم دوروم، گندم خوراکی، جو، ذرت، شکر سفید، روغن خام و ۱۵۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در بورس کالا عرضه می شود.
14
تیر
معافیت جدید برای صنایع دستی

کلیه تولیدات صنایع دستی داخلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.
14
تیر
خودروسازان به صورت نمادین از قطعات داخلی استفاده می کنند

به طور کلی در کشور ایران قطعه سازی به دلیل منابع طبیعی، انرژی ارزان ، صنایع پتروشیمی موجود و نیروی کار متخصص نسبت به صنایع خودروسازی امکان پیشرفت بیشتری خواهد داشت .
12
تیر
اعتبارسنجی صنایع کوچک در وزارت صنعت، معدن

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: طرح تاسیس نخستین موسسه تخصصی اعتبار سنجی صنایع کوچک کشور در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال بررسی است.
12
تیر
معاملات کم حجم در بازار امروز بورس تهران

معامله گران بورس تهران امروز در حالی معاملات کم حجم را شاهد بودند که تک سهم ها میزبان سفته بازارن بودند، با نوسانی شدن دوباره بازار جهانی قیمت سهام در گروه فلزات اساسی و معدنی ها عمدتاً در محدوده صفر تابلو نوسان کرد.
12
تیر
بخش صنعت و معدن در استان رشد قابل توجهی داشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶ معدن طلا با ۱۸۶ شاغل در استان داریم و ۵ معدن هم در حال گواهی کشف است، افزود: بخش صنعت و معدن در استان رشد قابل توجهی داشته است.
12
تیر
خودروهای ایرانی از تایرهای ساخت داخل

مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد : تمامی محصولات تولیدی شرکت های لاستیک ساز توسط شرکت های خودروساز خریداری می شود
07
تیر
سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است

میزان سود در بازار سرمایه به عوامل زیادی شامل میزان مهارت، تجربه و سرمایه شما بستگی دارد. اطمینان داشته باشید که اگر سرمایه گذاری را از ابتدا و به صورت اصولی فرا بگیرید، هیچ بازاری را سودآورتر از بورس پیدا نخواهید کرد.
07
تیر
شاخص بورس به رشد اندک ۳۹ واحد بسنده کرد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان داد و ستدهای امروز چهارشنبه ۳۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۷۰۴ واحد ایستاد.
03
تیر
تعویق زمان عرضه اولیه سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی

مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران از تعویق زمان عرضه اولیه سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس تا اطلاع ثانوی خبر داد.
03
تیر
ادامه سقوط شاخص بورس از ارتفاع 78 هزار واحدی

شاخص بورس و اوراق بهادار در سومین روز تیر ماه سال جاری، با اُفت بیش از 83 واحدی به پله 78 هزار و 652 واحدی سقوط کرد.
03
تیر
تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکت های سرمایه پذیر، آن را میان مشمولان توزیع می کند.
03
تیر
سنگ آهن! بورس تو را می خواند

درحالی بورس کالای ایران این روزها میزبان محصولات مهمی همچون فولاد ، پتروشیمی و انواع محصولات کشاورزی است که برای ایجاد تعادل بیشتر در فضای اقتصادی نیاز است تا مابقی کالاهای استراتژیک هم وارد این بازار شوند.
31
خرداد
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران عرضه

تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه میزبان عرضه 66 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان است.
31
خرداد
جذب ۲,۲میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در صنعت

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت از جذب ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مربوط به ۸۱ پروژه در بخش های تابعه این وزارتخانه در دولت یازدهم خبر داد .
31
خرداد
تولید خودروی سبک باید به ۱.۴ میلیون دستگاه برسد

براساس هدف گذاری صورت گرفته در برنامه راهبردی صنعت خودرو تا پایان امسال تولید انواع خودروی سبک باید به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد.
31
خرداد
تکمیل زیرساخت های ناحیه صنعتی لار

معاون فنی شرکت شهرک های صنعتی فارس از تکمیل زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری ناحیه صنعتی حسن لری لار خبر داد.
30
خرداد
جای نمادهای صنایع دستی در تهران خالی است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: جای صنایع دستی در طراحی نمادهای تهران خالی است؛ صنایع دستی جزء صنایع هویتی است.
30
خرداد
بورس کالا امروز میزبان عرضه ۱۰۰ هزار تن کالا است

بر اساس اعلام بورس کالا، تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز سه شنبه ۳۰ خردادماه میزبان عرضه ۹۹ هزار و ۴۰۰ تن قیر و سنگ آهن است.
30
خرداد
صنعت هوایی رقابتی نیست

کارشناسان معتقدند تا زمانی که استراتژی و ساختار برنامه ریزی شرکت های هواپیمایی تغییر نکند، شاهد وضعیت ضعیف خدمات دهی ایرلاین ها و درمقابل دستیابی به درآمدهای کلان آنها هستیم.
30
خرداد
چین تولید فلزات غیرآهنی را افزایش داد

دنیای معدن - چین تولید فلزات غیرآهنی را در 5ماهه نخست سال2017 افزایش داد. در این مدت تولید مس، روی و سرب با رشد مواجه شد.
28
خرداد
سهم خودرو از برجام قابل توجه است

منصور معظمي معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در گفت وگويي تفصيلي با روزنامه تعادل به تشريح کارنامه کاري اين سازمان در چند سال اخير در حوزه هاي مختلف به ويژه در دوران پساتحريم پرداخته است.
28
خرداد
تهران نقش موثر صنعت خودرو در توسعه اقتصادی کشور

رئیس انجمن صنایع همگن خودرو و نیرو محرکه استان تاکید کرد: صنعت خودرو از عوامل مهم در توسعه اقتصادی کشور به شمار می رود.
23
خرداد
رشد خودرویی ها در تالار شیشه ای

در چهارمین روز دادوستدهای بورس تهران، شاخص کل ۱۳۷ واحد افت کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۴۲۶ واحدی رسید. در این روز قیمت سهام خودرویی ها شاهد روند افزایشی بود، اما قیمت سهام اکثریت شرکت ها همچنان در کانال کاهشی است.
23
خرداد
حمایت از صنایع دستی از سیاست های اصلی دولت است

جلسه شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
23
خرداد
صنایع دستی چینی توسط ماشین تولید شده اند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مطیع افزود: ورود اجناس حوزه صنایع دستی تحت کنترل نیست و نمی شود واردات آن را قطع کرد اما می توان با کنترل بیشتر از وارد آمدن ضربه جدی به بازار جلوگیری نمود.
23
خرداد
بررسی مشکلات صنعت دامپروری مازندران

صنعت دامپروری مازندران نظیر سایر حوزه های صنعتی در استان در حالی دستخوش مشکلات عدیده ای شده که وجود دلالان و واسطه دلیل اصلی این نابسامانی ها بوده است.
22
خرداد
مخالفت وزیر صنعت با تفکیک بازرگانی از صنعت

نعمت زاده در مخالفت با لایحه اخیر دولت مبنی بر تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت: ما از ۲۰ سال قبل اعتقاد داشتیم که اینها باید منسجم شوند تا سیاست گذاری یکپارچه شود
22
خرداد
ایران جزیره امن سرمایه گذاران صنعت نفت و گاز

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ایران به دلایل زیادی امن ترین کشور خاورمیانه و بهشتی برای سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران صنعت نفت و گاز است.
21
خرداد
گشایش نمایشگاه صنایع دستی

مرکز بوشهر ، این نمایشگاه تا بیست و سوم خرداد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از ساعت 8 تا 15 و 18 تا 23 دایر است.
21
خرداد
ویژه برنامه های هفته صنایع دستی در گیلان اعلام شد

از رشت به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، سلمان شاه محمدی در تشریح این خبر اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته صنایع دستی که از 20 خرداد آغاز می شود، برنامه های متنوعی در سراسر استان برگزار خواهد شد.
20
خرداد
شاخص های کلیدی بازار سرمایه از سال 92 تا 96

سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه کشور در ابتدای سال 1392 حدود 878 میلیارد ریال بوده که این رقم در پایان سال 1395 با 1328 درصد رشد به 12538 میلیارد ریال رسیده است.  
20
خرداد
برجام فرصت تعامل صنعت بیمه ایران با دنیا را فراهم کرد

مجید صفدری، مدیر عامل بیمه ما با اشاره به رشد صنعت بیمه تاکید کرد که به نتیجه رسیدن برجام گامی بزرگ در جهت تعامل صنعت بیمه کشور با دنیا بود و باید از این فضای به وجود آمده نهایت استفاده را برد.  
20
خرداد
سرنوشت خودرو در صورت تفکیک وزارت صنایع از بازرگانی

بعد از ادغام دو وزارت صنایع و معادن و بازرگانی در سال ۱۳۹۰ بسیاری از کارشناسان و دست اندرکاران واردات خودرو نسبت به عواقب تصمیم گیری دولت دهم در این زمینه ابراز نگرانی کردند؛ چراکه معتقد بودند وزارت صنعت با تمرکز بیشتر بر تولید، مسیر واردات را به نفع صنعت تغییر خواهد داد.
20
خرداد
تشکیل وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی، اگرچه ادغام دستگاه های سیاست گذار و پشتیبان تولید و تجارت می توانست آثار مثبتی داشته باشد، ولی فراهم نبودن زمینه و الزامات مورد نیاز برای ادغام اثربخش، عاملی بود که منجر به ناکارآمدی این تصمیم شد.
13
خرداد
صنعت نساجی ایران همچنان از بخش های اشتغالزاست

کارآفرین برتر کشوری در رادیو اقتصاد گفت: صنعت نساجی از جمله صنایع با توان اشتغال زایی بالا در جهان است.
13
خرداد
شاخص کل بورس ۲۲۴ واحد افت کرد

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. امروز اکثر نمادها در گروه فلزات اساسی، خودرویی ها و همچنین فرآورده های نفتی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.
13
خرداد
فلزات اساسی و فراورده های نفتی در کانال کاهشی

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۲۴ واحد افت کرد و به رقم ۸۰ هزار و ۲۸۸ واحدی رسید. امروز اکثر نمادها در گروه فلزات اساسی، خودرویی ها و همچنین فرآورده های نفتی با کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند.
10
خرداد
تجارت صنعت و سياست در هم آميخته است

در مدت زمانی که از عمر صنعت خودرو در کشورمی گذرد، به نظر می رسد که هر آنچه که کاشته ایم و برایش عرق ریخته ایم، آنچنان میوه درخوری به بار نیاورده است.
10
خرداد
جدا شدن وزارت صنعت از بازرگانی

نعمت زاده در مورد جدا شدن وزارت صنعت و وزارت بازرگانی گفت: این مساله به نظر رئیس جمهور بستگی دارد.
10
خرداد
تفکیک بخش صنعت و بازرگانی

وزیر صنعت گفت: تفکیک بخش صنعت و بازرگانی بستگی به کارشناسی و نظر آقای رئیس جمهور دارد.
09
خرداد
قطعی شدن خرید سهام هپکو توسط سهامدار جدید

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از خرید سهام هپکو توسط سهامدار جدید و رفع مشکلات این شرکت از طریق انعقاد قرارداد و توافق های در نظر گرفته شده خبر داد و گفت: توافق اولیه برای خرید سه هزار دستگاه ماشین آلات راهداری از هپکو انجام شد.
09
خرداد
افت متوالی شاخص بورس ۴ روزه شد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۹۶ واحد افت کرد و برای چهارمین روز پیاپی منفی بود.
09
خرداد
طرح ویژه ایجاد اشتغال 20 هزار نفری در صنعت فرش

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکننده فرش دستباف با ابراز امیدواری از طرح اشتغال 20 هزار نفر در صنعت فرش دستباف که اعتباری نزدیک به 300 میلیارد تومان نیاز دارد، گفت: 20 هزار شغل از هدف 955 هزار نفری دولت در تعاونی های فرش دستباف تأمین می شود.
09
خرداد
دستاوردی دیگر در صنعت نفت کشور

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مراسم رونمایی از مته حفاری دندانه ای گفت: ساخت این نوع از مته ها دستاوردی بزرگ برای کشور است.
08
خرداد
گروه خودرو باز هم در خاموشی و رخوت

امروز دوشنبه ۸ خرداد ماه، گروه خودرو در ابتدای باز شدن معاملات اندکی رشد کرد و در یک ساعت اول بازار به بیشترین مقدار خود در طی روز رسید، اما پس از آن با افت مواجه شد و نهایتا با کاهش ۵۸ واحدی تا رقم ۱۸ هزار و ۷۷۸ واحد پایین رفت.
08
خرداد
سقوط 113 واحدی بورس در معاملات امروز

امروز معامله گران اگرچه با اصلاح قیمتی سهام در برخی نمادهای انگشت شمار شاهد جمع آوری سهام در محدوده صفر تابلو بودند که تداوم بی میلی برای حضور در تالار شیشه ای در کنار غلبه عرضه بر تقاضای سهام نماگرهای بورسی را قرمزپوش کرد
08
خرداد
عملکرد ایمیدرو در فاینانس طرح های بخش معدن

گزارش عملکرد ایمیدرو در بخش فاینانس خارجی و داخلی طرح های بخش معدن و صنایع معدنی در 6 ماهه دوم سال گذشته اعلام شد.
08
خرداد
امید به رفع رکودصنعت برق

اگر چه رکود حاکم بر اقتصاد کشور دامان صنعت برق را هم گرفته و کمبود نقدینگی در صنعت برق هم به این رکود دامن زده بود، اما تلاش وزارت نیرو برای جلوگیری از بروز خاموشی ها ثمربخش بود. زنده نگه داشتن دریاچه ارومیه، بختگان و سایر تالاب های کشور و تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر هم از اقدامات این وزارتخانه در دولت یازدهم بود.
08
خرداد
نظارت بر صنایع آلاینده با سازمان محیط زیست است

سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در کشور مانند سالهای گذشته است و جای نگرانی ندارد، فقط از مردم می خواهیم گوشت را از مراکز بهداشتی و مورد تایید سازمان دامپزشکی خریداری کنند.
07
خرداد
ظرفیت بالای بم در صنعت گیاهان دارویی

این شهرستان در بحث گیاهان دارویی در مناطق کوهستانی و گرمسیری ظرفیت بالایی دارد و باید کشت گیاهان دارویی توسعه یابد.
07
خرداد
بالاترین حقوق پرداختی در وزارت صنعت

وزیر صنعت و معدن و تجارت با تاکید بر اینکه فقط ۲۰ درصد سهام شرکت ملی فولاد دولتی است گفت: بالاترین حقوق پرداختی در وزارت صنعت ۲۰ میلیون تومان بوده است.
07
خرداد
اسناد کاغذی محموله های صادراتی پتروشیمی حذف شد

گمرک ایران از حذف اسناد کاغذی محموله های صادراتی پتروشیمی و پالایشگاه های مرجع و الزام به دریافت اسناد از سامانه ثامن خبر داد.
07
خرداد
آمادگی بانک توسعه صادرات برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: صنعت پتروشیمی ایران با توجه به قابلیت های خود می تواند میزبان سرمایه گذاری های جدید بانک های ایرانی باشد.
06
خرداد
خودرویی ها فلزی ها و نفتی ها در کانال کاهشی

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای در این هفته دماسنج بازار سرمایه ۲۲۵ واحد افت کرد و از کانال ۸۱ هزار واحدی خارج شد. اکثر نمادها امروز شاهد کاهش در قیمت پایانی بودند.
06
خرداد
ادغام بخش های صنعت  معدن و تجارت

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ،به لزوم انتزاع بخش تجارت از بخش های صنعت و معدن تاکید کرد و گفت: تجربه نشان داده ادغام بخش های صنعت، معدن و تجارت همچون ورزش و جوانان و راه و مسکن ما را به نتیجه مطلوب و دلخواه نرسانده است.
06
خرداد
پول ها به بورس برمی گردد

با الزام بانک ها به واگذاری صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه قطعا نقدینگی تازه ای به بازار وارد می شود.
06
خرداد
سایه داماتو برسر صنعت نفت ایران

نماینده اسبق ایران در اوپک با اشاره به تمدید ده ساله قانون داماتو، گفت: آمریکا به عنوان یک عضو غیراوپکی، به توافق وین، بی تفاوت است؛ ضمن اینکه عرضه و تقاضا باید در حد متوسط قرار داشته باشد.
03
خرداد
تنوع عرضه در تالار کشاورزی بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در معاملات روز چهارشنبه سوم خرداد ماه شاهد عرضه 136 هزار و 793 تن انواع محصول است.
03
خرداد
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در معاملات روز چهارشنبه شاهد عرضه 136 هزار و 793 تن انواع محصول است
02
خرداد
جدیدترین اخبار درباره سود سهام عدالت

کسانی که مشمول دربافت سود سهام عدالت شده اند باید شماره شبا بانکی موبوط به حساب معتبر و به نام خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.
02
خرداد
گروه خودرو همچنان در مسیر نزول

عصر خودرو- امروز سه شنبه ۲ خرداد ماه، اکثر نمادهای گروه خودرو در غیاب سایپا به سقوط قیمتی خود ادامه دادند و شاخص با افت ۱۰۸ واحدی در مدار ۱۹ هزار و ۲۹۸ واحد ایستاد.
02
خرداد
سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به استقبال سرمایه گذاران برای حضور در شهرک ها و نواحی صنعتی اشاره کرد و از رشد 47درصدی حضور فعالان اقتصادی دراین مناطق صنعتی در دو ماه اخیر خبر داد.
01
خرداد
نمایشگاه توانمندی های اقتصادی در بخش صنایع دستی

رجبعلی خسرو آبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: به دلیل همزمانی روز جهانی صنایع دستی و ایام ماه مبارک رمضان جشنواره صنایع دستی و سوغات در سال ۹۶ ، از تاریخ ۲ الی ۵ خرداد در بوستان گفتگو برگزار می شود.
31
اردیبهشت
برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته ایران آگروفود ۲۰۱۷ در تهران برگزار می شود.
31
اردیبهشت
شاخص بورس ۱۱۶ واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس با ۱۱۶ واحد افزایش به ۸۱ هزار و ۱۹۴ واحد رسیده است.
31
اردیبهشت
تجهیزکشت و صنعت های نیشکر خوزستان

کشت و صنعت های نیشکر مستقر در استان خوزستان به سامانه تصفیه فاضلاب مجهز می شوند
31
اردیبهشت
خودرویی ها در کانال کاهشی

علیرغم رشد هیجانی دماسنج بازار سرمایه در روز گذشته، امروز شاخص کل ۱۱۶ واحد رشد کرد و شاخص کل هم وزن با افت ۴۱ واحدی همراه شد. تعداد زیادی از نمادها در گروه های خودرویی و فرآورده های نفتی با افت در قیمت پایانی مواجه شدند.
30
اردیبهشت
لزوم مشارکت نظام بانکی در توسعه صنعت پتروشیمی

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواستار مشارکت موثرتر بانک های داخلی در ساخت و تکمیل طرح های پتروشیمی شد.
27
اردیبهشت
بازگشت سهم صنعت برق

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از بازگشت سهم صنعت برق از درآمدهای حاصل از اجرای هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: این منابع به بخش توزع نیروی برق اختصاص یافته است.
27
اردیبهشت
دولت یازدهم به انجمن های صنعتی توجه کرد

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: از جمله خدماتی که دولت برای صنعت ارائه کرده، این است که به انجمن ها توجه کرد و جلساتی در خصوص رسیدگی به مشکلات و خواسته های انجمن ها برگزار شد و یکی از اقدامات دولت اهمیت دادن به این انجمن ها بود.
27
اردیبهشت
هفت شاخص بورس صعود کردند

امروز در داد و ستدهاي روز سه شنبه شاخص بورس پس از استراحتي کوتاه، دوباره در مدار رشد قرار گرفت.
26
اردیبهشت
نوسان بورس در محدوده ۸۰ هزار واحدی

بازار سرمایه در هفته گذشته رشد دو درصدی تجربه کرده است اما این رشد از اوایل سال ۹۶ به ۵ درصد رسیده است. این موضوع موجب شد تا بازار سرمایه پر بازده ترین بازار باشد.
26
اردیبهشت
انقلاب در صنعت خودروهای برقی

نوعی باتری خودروهای الکتریکی در نمایشگاه فناوری برلین رونمایی شده که ظرف پنج دقیقه به طور کامل شارژ می شود و خودروی الکتریکی با این شارژ قادر خواهد بود تا ۴۸۰ کیلومتر تردد کند.
26
اردیبهشت
در صنعت آب و برق به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیدیم

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: اخیرا نقدهایی به دولت یازدهم مبنی بر واردات بیش از حد در این دولت می شود که باید گفت تنها وزارت نیرو بیش از ۹۵ درصد خودکفایی وجود دارد.
26
اردیبهشت
رابطه مستقیم ایجاد شغل و صنعت گردشگری

در جوامع امروزی در راستای تغییر در مدل زندگی شهری و روستایی و همچنین پاسخگو نبودن بخش صنعت به برآورده کردن نیازهای جاری زندگی عمومی مردم،دولتها با ایجاد شغل های پر منفعت در بخش های دیگر و ایجاد زیر ساخت های مناسب برای پرکردن خلاء بخش صنعت و درآمدهای جانبی آن چاره اندیشی می کنند.
25
اردیبهشت
شاخص بورس ۵ واحد افت کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 797 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 220 میلیارد تومان در 38 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 5 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 957 واحد قرار گرفت
25
اردیبهشت
ایران برای همکاری مشترک در حوزه صنایع معدنی

دنیای معدن - کرباسیان گفت: در حوزه معدن و صنایع معدنی آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک هستیم.
25
اردیبهشت
ایران سرانجام خودروساز می شود

با آغاز همکاری ۱۰ جانبه بین المللی بین پنج شرکت اروپایی و آسیایی و پنج نهاد و شرکت ایرانی گام نهایی دولت تدبیر و امید برای خودروساز شدن ایران برداشته شد.
25
اردیبهشت
رشد صنعت بیمه در دولت یازدهم

هر چند سال گذشته در چنین روزهایی خبر حقوق های نجومی در بیمه کام مردم را تلخ نمود اما امسال خبر رشد 111 درصدی صنعت بیمه در دولت یازدهم توسط رئیس کل بیمه مرکزی اندکی از تلخی حقوق های نجومی در صنعت بیمه کاست.
24
اردیبهشت
دومین موزه صنعت نفت در آبادان افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، ساسان بامداد صوفی با اعلام این خبر گفت: آموزشگاه فنی و حرفه ای یا آرتزین اسکول آبادان یکی از 5 نقطه تاریخی این شهر است که از سوی مرکز موزه و اسناد صنعت نفت ایران برای ایجاد موزه در نظر گرفته شده است و آماده سازی آن در مراحل پایانی قرار دارد.
24
اردیبهشت
سه صندوق کالایی در راه ورود به بازار

بورس کالا در حال بررسی تقاضای راه اندازی دو صندوق کالایی طلا و یک صندوق کالایی زعفران است.
24
اردیبهشت
۵ هزار نفر در فرابورس اوراق مسکن خریدند

در هفته ای که گذشت بیش از ۲۵۴ هزار اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در فرابورس دادوستد شد.
23
اردیبهشت
عرضه بیش از 37 هزار تن انواع محصولات کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه 37 هزار و 312 تن انواع محصول است.
23
اردیبهشت
رشد دو درصدی بورس

بازار سهام در هفتمین هفته رشد متوالی خود موفق شد یک افزایش ۲/ ۰ درصدی دیگر را به ثبت برساند
23
اردیبهشت
ضریب ذخیره صنعت برق در ایام پیک زیر 2 درصد

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه محدودیت ها در شبکه انتقال و فوق توزیع برق کشور سال به سال در حال افزایش است گفت: ضریب ذخیره برق در ژاپن ۱۲ درصد و در ایران و در ایام پیک شبکه زیر 2 درصد است.
23
اردیبهشت
افت قیمت محصولات معدنی در روزهای انتخاباتی

تحولات سیاسی کشورهای مختلف معمولا روی بازارهای جهانی اثرگذار هستند و این روزها دو انتخابات ایران و فرانسه برگزار می شود و در ماه های آتی نیز انتخابات چین پیش روی بازارهای جهانی خواهد بود.
20
اردیبهشت
تفاهم زیباسازی و هلال احمر برای حفظ موزه صنعتی

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرد، تفاهم برای مرمت موزه استاد صنعتی با حفظ کاربری موزه ای و همراهی جمعیت هلال احمر و سازمان زیباسازی انجام شده و هرگونه کارکرد دیگری مغایر با مفاد این تفاهم نامه است.
18
اردیبهشت
مروری بر آثار برجام بر روابط بانکی

مروری بر آثار برجام و تاثیر آن بر فضای اقتصادی کشور نشان می دهد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که حاصل تلاش دولت در این زمینه بود، جدا از آثاری که در عرصه سیاست خارجی به همراه داشت، در زمینه توسعه روابط پولی و بانکی بین المللی نیز آثار متعددی را به همراه داشته است.
18
اردیبهشت
شاخص بورس ۸۳ واحد رشد کرد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 958 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 280 میلیارد تومان در 73 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 83 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 744 واحد قرار گرفت.
17
اردیبهشت
معامله ۲۳۲ هزار برگه اوراق تسهیلات مسکن

تعداد ۴ هزار و ۸۹۷ نفر با خرید بیش از ۲۳۲ هزار برگه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته ای که گذشته از طریق فرابورس وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.
16
اردیبهشت
افت ۵۴ درصدی معاملات بورس در فروردین ۹۶

حجم و ارزش معاملات بورس در فروردین امسال به ترتیب با افت ۵۴ و ۵۳.۷ درصدی مواجه شده است.
16
اردیبهشت
بازگشایی 8 نماد معاملاتی در بازار سهام فرابورس

نخستین روز معاملاتی هفته جاری برای بازار فرابورس ایران با دادوستد 331 میلیون ورقه بهادار در 37 هزار دفعه به ارزش افزون بر 2 هزار و 150 میلیارد ریال پایان یافت.
16
اردیبهشت
9 میلیارد ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد

سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: امروز شنبه، سه میلیون و 500 هزار سهم به ارزش 9 میلیارد ریال در این بورس مبادله شد.
13
اردیبهشت
مهمترین نیازهای بین المللی شدن بورس کالا

برای بین المللی کردن بورس کالا زیر ساخت هایی باید فراهم شود تا محصولاتی که در کشور مازاد تولید دارند از بستر بورس کالا صادر شود.
13
اردیبهشت
نوسانات منفی گروه خودرو در آخرین روز هفته

عصر خودرو- امروز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، گروه خودرو باز هم سرخ پوش بود و در این بین نماد خفنر علی رغم جو گروه با صف خرید خود یکه تازی می کرد، در نهایت شاخص گروه با افت ۱۵۶ واحدی در مدار ۱۸ هزار و ۸۷۸ واحد ایستاد.
13
اردیبهشت
بورس کالا در مسیر توسعه ساختار بین المللی و صادراتی

مدیر عامل بورس کالای ایران در باره برنامه های بورس کالا برای بین المللی کردن این بازار گفت: برنامه های زیادی برای توسعه رینگ صادراتی داریم.
13
اردیبهشت
شناسایی 396 خوشه صنعتی در کشور

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: سازمان صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی متولی بحث توسعه خوشه ای کشور است و در این خصوص 396 خوشه در کشور و 19 خوشه در استان یزد شناسایی شده است.
12
اردیبهشت
ضرورت تقويت گفتگوي صنعت و دانشگاه

رئيس انجمن مهندسي مکانيک گفت: گفتگوي جدي ميان صنعت و دانشگاه براي برقراري ارتباط بيشتر و محکم تر لازم و ضروري است.
12
اردیبهشت
افزایش همکاری های ایران و کلمبیا

در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفیر آکرودیته کلمبیا بر توسعه روابط دو کشور ایران و کلمبیا در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید شد.
12
اردیبهشت
50 درصد تولیدات قابلیت صادرات دارند

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: تفاهم نامه طراحی و تولید پلت فرم 23 مدل خودرو جدید برای مدت 10 سال با 5 شرکت صنعتی بزرگ دنیا و نهادهای داخلی کشور هفته آینده امضا می شود.
12
اردیبهشت
بررسی توانمندی صنایع دریایی در منطقه

در گفتگوی ویژه خبری روز سه شنبه 12 اردیبهشت 96 با حضور ومسعود اختلاط مدیرعامل صنایع کشتی سازی شهید موسوی خرمشهر و رضا حمیداوی مدیرعامل شرکت کشتی سازی نور خلیج فارس خرمشهر، درباره توانمندی های صنایع دریایی در منطقه گفتگو خواهد شد.
11
اردیبهشت
بورس های آسیایی سبزپوش شدند

بازارهای سهام آسیا در معاملات روز دوشنبه با وجود نگرانی هایی که نسبت به تنش های منطقه ای پس از آزمایش موشکی ناموفق کره شمالی در اوایل هفته جاری ایجاد شد، به سطح بالاتری صعود کردند.
11
اردیبهشت
روند متفاوت بانک ها و افت نمادهای خودرویی و نفتی

در سومین روز معاملات بورس تهران امروز تعدادی از نمادهای بانکی با رشد همراه شدند، همچنین قندی ها به رشد روز گذشته شان ادامه دادند اما نمادهای پالایشی و خودرویی شرایط کاهشی را تجربه کردند و تاثیر نزولی در نوسات دماسنج بازار سرمایه داشتند.
11
اردیبهشت
مبادلات بورس کالا در اختیار فلزات و مواد معدنی

دنیای معدن - بورس کالای ایران در گزارشی ،آمار مبادلات انجام شده در سه ماهه پایانی سال 95 را منتشر کرد که طی آن بخش فلزات و محصولات معدنی در رتبه اول و دوم در ارزش و حجم مبادلات قرار گرفتند.
10
اردیبهشت
توسعه ابزارهای مالی بورس کالا به سود صنعت فولاد

دنیای معدن - بورس های کالایی به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی مهم در دنیای امروز به شمار می روند، به طوری که قیمت بسیاری از الاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس های کالایی کشف می شود؛ در واقع در این مکانیزم، حجم عرضه و تقاضای خرید برای یک کالا و بودن و یا نبودن متقاضیان خرید، موجب تعیین قیمت آن خواهد شد.
10
اردیبهشت
بورس همچنان خیره به مناظره های انتخاباتی

یک کارشناس بازار سرمایه با حمایت از اقدام ناظار بازار فرابورس در الزام امضای بیانیه ریسک برای معاملات بازار پایه گفت: در شرایط حاضر بازار متلاطم و تحت تاثیر مناظرات و اخبارضد و نقیض انتخاباتی است.
10
اردیبهشت
گندم دوروم در بورس کالا

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه میزبان عرضه60 تن آرگون، 25 هزار تن وکیوم باتوم، 14 هزار تن لوب کات، یک هزار تن گوگرد، 35 هزار و 700 تن قیر، 3 هزار و 61 تن مواد پلیمری و یک هزار و 907 تن مواد شیمیایی است.
10
اردیبهشت
معمای نرخ سود در بازار بدهی

افزایش نرخ سود اسناد خزانه اسلامی، اواخر سال گذشته به محل بحث فعالان بازار سرمایه بدل شده بود. نرخ سود اخزا ها که اسفند ماه به بیش از 28 درصد رسیده بود، در سال جدید به محدوده 23 درصد بازگشت.
06
اردیبهشت
نقش مدیریت شهری در گرانی مسکن

یک کارشناس مسکن گفت: هر زمان که شهرداری ها بودجه کم می آورند میزان فروش تراکم را دو سه برابر می کنند و این به معنای سلب آسایش همسایگان، ایجاد رانت و به هم ریختن تعادل قیمت مسکن است.
06
اردیبهشت
عرضه 134 هزارتن محصول کشاورزی در بورس کالا

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه میزبان عرضه 134 هزار تن انواع محصول است.
06
اردیبهشت
صنعت زری بافی در یزد احیا می شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اعلام کرد: زری بافی یکی از هنرهای قدیمی ایران و یکی از رشته های بومی و منسوخ شده استان یزد، احیاء و باز زنده سازی شد .
06
اردیبهشت
80 طرح صنعتیِ در حال اجرا دراستان

حدود 80 طرح صنعتی با پیشرفت کاری 80 درصد در کهگیلویه وبویراحمد در حال اجرا است.
04
اردیبهشت
شاخص کل در میانه کانال ۷۹ هزار واحدی

در سومین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل با رشد ۳۵ واحد در میانه کانال ۷۹ هزار واحدی قرار گرفت، اما شاخص بازار شناور افت ۴۰ واحدی را تجربه کرد و تا رقم ۸۷ هزار و ۵۱۸ واحدی پایین رفت.
04
اردیبهشت
وزیر صنعت معدن و تجارت

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیرعامل شرکت تولیدی زاگرس پوش بروجرد در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: طرح مطالعاتی توسعه زاگرس پوش بروجرد آماده شده است که اجرای آن نیازمند 200میلیارد ریال اعتبارلازم است.
04
اردیبهشت
صنایع معدنی بهترین جایگزین صنعت نفت

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس گفت: درآمدهای معدنی می توانند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشند و تنها عاملی که مانع ایفای نقش معادن در درآمدهای غیرنفتی است، تکمیل نشدن زنجیره تولید است.
03
اردیبهشت
اوراق تسهیلات مسکن فرابورس از 502 تا 713 هزار ریال معامله شد

کمترین قیمت امتیاز تسهیلات مسکن در فرابورس به تسه آبان ماه 93 با قیمت 502 هزار ریال و بیشترین قیمت نیز به تسه بهمن ماه 94 با 713 هزار ریال تعلق گرفت.
03
اردیبهشت
موج کره ای بازار صنایع فرهنگی جهان

موفقیت کره جنوبی در صنایع فرهنگی ناشی از یک برنامه بلندمدت و دقیقی است که در طول دهه گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.
03
اردیبهشت
افتتاح ۶ پروژه صنعتی در قزوین با حضور رئیس جمهور

۶ پروژه صنعتی استان قزوین با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
03
اردیبهشت
آمار معاملات و اخبار بورس کالای ایران

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در معاملات روز یکشنبه خود داد و ستد 36 هزار و 500 تن وکیوم باتوم را تجربه کرد.
02
اردیبهشت
شاخص بورس سهام از مرز 79 هزار واحدی عبور کرد

شاخص کل بورس سهام امروز برای نخستین بار در سال جدید با رشد پرقدرت 651 واحدی مواجه شد و از مرز 79 هزار واحدی عبور کرد.
23
فروردین
مس در بورس کالا منصفانه داد و ستد می شود

در ماه گذشته تعدادی از فعالان بورس کالا معتقد بودند قیمت مس در بورس افزایش قابل توجه و غیرقابل توجیهی پیدا کرده است. مدیرعامل بورس کالا در این زمینه می گوید در آن مقطع عرضه کم و تقاضا مقداری افزایش پیدا کرده بود و قیمت جهانی مس نیز رشد کرد. او معتقد است قیمت مس در آن مقطع زمانی افزایش قابل توجهی نداشته است.
23
فروردین
پاویون تخصصی صنعت هوایی کشور برگزار می شود

پاویون تخصصی صنعتی هوایی کشور به همت ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری خردادماه امسال برگزار می شود.
23
فروردین
خاموشی نخستین فلز صنعت گاز در بزرگترین مجتمع گاز

در آینده ای نزدیک، از خاموشی نخستین فلر صنعت گاز کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی رونمایی می شود.
23
فروردین
سیمان ۴ تا ۴.۵ درصد گران شد

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه مطابق تصمیم گیری های انجام شده امسال سیمان با ۴ تا ۴.۵ درصد افزایش قیمت به فروش می رسد، گفت: قیمت هر تن سیمان فله تیپ ۲ بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در درب کارخانه ۱۲۰ هزار تومان است.
21
فروردین
دماسنج بورس ۲۴۷ واحد مثبت شد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در جریان معاملات امروز ۲۴۷ واحد افزایش یافت.
21
فروردین
چشم انداز سیمان در سال ۹۶

دنیای معدن -وضعیت بازار داخلی و صادراتی برای صنعت سیمان چندان تفاوتی با سال ۹۵ نخواهد داشت. از این رو با توجه به شرایط موجود، پیرو برنامه ریزی های سال گذشته باید در سال جدید نیز گام برداشت.
21
فروردین
سود سهام معادن کرومیت اسفندوقه به کارگران سهامدار پرداخت نمی شود

دنیای معدن - حدود ۶۵۰ نفر از کارگران وبازنشستگان سهامدار شرکت معادن کرومیت اسفندقه کرمان ، خواستار رسیدگی به مشکل خود در دریافت سود سهام این شرکت شدند .
21
فروردین
2.5 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور معادل 250 میلیارد دلار از منابع ملی کشور بدون استفاده مانده است.
20
فروردین
بهره برداری از طرح های عمرانی بنیاد مسکن در فارس

مرکز فارس، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: همزمان با 21 فروردین ماه سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) پروژه های عمرانی و مسکونی با اعتبار ۲۹۷ میلیارد و ۶۱۵ میلیون تومان در استان به بهره برداری می ر سد.
20
فروردین
افزایش شاخص بورس اوراق بهادار

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز یکشنبه 20 فروردین افزایش یافت.
20
فروردین
صنعت هسته ای روی ریل قرار گرفته است

رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که صنعت هسته ای روی ریل قرار گرفته است،گفت: امیدواریم با شروع عملیات احداث دو نیروگاه جدید در بوشهر در سال آینده کارگاه عظیمی راه اندازی شده که در آن حدود 10 هزار نفر مشغول به کار می شوند.
20
فروردین
صنایع و واحدهای تولیدی در کشور گازرسانی می شوند

مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح های گازرسانی گفت: صنایع و واحدهای تولیدی در کشور گازرسانی می شوند.
19
فروردین
تعداد معاملات مسکن در نوروز

بر اساس اطلاعات خام بازار املاک از یکم تا هفدهم فروردین ماه سال جاری ۴۱۲ مورد معامله مسکن در شهر تهران انجام شده است.
19
فروردین
نقش مهم بورس کالا در توسعه تجارت بين الملل

معاون مناطق ويژه اقتصادي شوراي عالي مناطق آزاد گفت : بورس کالا به عنوان يکي از ارکان بازار سرمايه اقدامات زيادي را در بهبود بازار کالاها انجام داده است.
19
فروردین
کارنامه بورسی صنعت بیمه در سال جدید

شاخص بورس تهران در هفته سوم فروردین ماه حال و هوای کاملا بهاری به خود گرفته و در حالی که شاخص همچنان با بازدهی 1 درصدی فاصله دارد،ولی بیشتر صنایع سود ها و بازدهی های خوبی به همراه داشتند این د رحالی است که شاخص برخی رشته های فلزی و بیمه در هفته اول کاری سال جدید زیان را تجربه کرده است.
19
فروردین
رستاخیز اشتغالزایی در صنعت هوایی

بهمن ماه سال 94 بود و هنوز جوهر امضای تفاهم نامه برجام خشک نشده بود که غول هواپیماسازی ایرباس در سفر رییس جمهوری به همراه هیات دولت به اروپا، پیش نویس قرارداد فروش 118 فروند هواپیما را با شرکت هواپیمایی ایران ایر به امضا رساند.
15
فروردین
حال و هوای بازار سرمایه در هفته های آتی

ساعت24-سهامداران و بورس بازان ۹۶ را با رونق نسبتا خوبی آغاز کرده اند که بخشی از آن به صورت سنتی، به دلیل فضای سیاسی و نزدیک شدن به انتخابات است، اما آیا اکنون فرصت مناسبی برای خرید سهام است؟
15
فروردین
دولت در سود سهام عدالت دخالت نکند

دبیر اول کمیسیون اقتصادی گفت: دولت اجازه دخل و تصرف در حذف سودآورترین شرکت های بورسی مثل ۷ پالایشگاه نفتی را در سهام عدالت ندارد.
15
فروردین
الزام تغییرجهت در قیمت گذاری خودرو

به طور طبیعی در سال جدید افزایش قیمت در خودروها رخ خواهد داد. به هرحال در سال ۹۶، ۱۴.۵ درصد دستمزد افزایش پیدا کرده است. همین افزایش دستمزد در قطعه سازی و قیمت مواد اولیه تأثیر می گذارد. به طور مثال قیمت فولاد هم با افزایش مواجه می شود
15
فروردین
امکان ایجاد 600 هزار شغل در صنعت پوشاک

صنعت پوشاک ایران هم اکنون حداقل ۲۸۰ هزار نفر اشتغال مولد در این صنعت دارد و می تواند طی برنامه ششم ۶۰۰ هزار شغل جدید برای صنعت پوشاک ایجاد نماید.
25
اسفند
ثبت رکورد جدید در تولید خودرو ترکیه

تولید خودرو در ترکیه تحت تاثیر افزایش صادرات خودرو، در دو ماه نخست سال میلادی جاری به رکورد بالای جدیدی رسید.
25
اسفند
ملی شدن صنعت نفت

تقلیل اهداف ملی شدن صنعت نفت به عامل اقتصادی، نگاهی تک بعدی به این نهضت است.
25
اسفند
رشد تولید کارگاه های صنعتی ۶.۸ درصد شد

نرخ رشد تولید کارگاه های بزرگ صنعتی طی ۹ ماهه اول امسال ۶.۸ درصد گزارش شده است.
25
اسفند
به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع مشتری درنظر بگیرند می توان امیدوار بود چرخ های این صنعت در سال آینده بچرخد.
24
اسفند
پای سهام عدالت به مجلس باز شد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی وضعیت و سرنوشت سهام عدالت با حضور مسئولان ذی ربط در کمیسیون متبوعش خبر داد.
24
اسفند
اختصاص عوارض صادرات موادمعدنی به صنایع

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه درآمد حاصل از عوارض مواد معدنی به صنایع اختصاص می یابد، گفت: صنعت سنگ ایران توان رقابت با سایر کشورهای پیشرو در این حوزه را دارد.
24
اسفند
سایپا به عنوان اولین خودروساز کشور

وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم رونمایی از خودروی کوییک، محصول جدید سایپا گفت: سایپا اولین و قدیمی ترین خودروساز کشور است که از بنیه فنی قوی و خوبی برخوردار است.
24
اسفند
سایپا در مسیر موفقیت قرار دارد

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سایپا در مسیر موفقیت قرار دارد و اقدامات خوبی در این مجموعه شروع شده است که امیدواریم در آینده توفیق بیشتری داشته باشد.
23
اسفند
صادرات محصولات اندونزی به ایران بیشتر می شود

وزیر صنعت اندونزی با ابراز امیدواری از ورود محصولات کشورش از طریق ایران به بازارهای آسیای میانه و غرب آسیا، گفت :حداقل 3 شرکت اندونزیایی در حال گسترش صادرات به ایران هستند.
23
اسفند
737 واحد صنعتی و کشاورزی سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تاکنون 737 واحد صنعتی و کشاورزی استان موفق به دریافت سه هزار و 971 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولیده شده اند.
23
اسفند
مشارکت ایران و هلند در صنعت کشتی سازی

مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) از مشارکت این شرکت با هلند در زمینه های مهندسی، تبادل فناوری، ارتقای مهندسی و ساخت و تامین تجهیزات خبر داد.
23
اسفند
رشته های مرتبط با نیاز صنعت ومعدن دایرمی شود

مرکز علمی کاربردی بازرگانی کردستان، قصد دارد رشته های مورد نیاز بخش صنعت ومعدن را بر اساس نیاز دانشجویان راه اندازی کند.
22
اسفند
کسب سود و توسعه در بازار شرکت های کوچک و متوسط

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در سال جاری شرکت های کوچک و متوسط معاملات خود در بازار سرمایه را آغاز کردند که این مهم موجب کسب سود برای سرمایه گذران و توسعه این قبیل شرکت ها خواهد شد.
22
اسفند
افزایش ۲۵ تا ۳۰ میلیونی قیمت کامیون فاو از سال ۹۶

مقام سیباموتور گفت: در کشنده های فاو ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان و برای کامیونت ها نیز حدود ۱۸ میلیون تومان افزایش قیمت را پس از قطعی شدن استانداردها که احتمالاً از ابتدای فروردین ماه است، شاهد خواهیم بود.
22
اسفند
مسکن اجاره ای به جای مسکن ملکی

جزئیات برنامه ای که در قالب مسکن اجتماعی برای اجرا از سال آینده، به تصویب رسیده، نگرانی کارشناسان مطلع از عملکرد دولت های گذشته و آشنا به مدل های کشورهای موفق را سبب شده است.
22
اسفند
ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام تصویب طرح مسکن اقشار کم درآمد در دو قالب مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی، ابعاد ساخت این طرح را تشریح کرد و گفت: ساخت و بهره برداری از ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی تا سال ۱۴۰۰ انجام می شود.
18
اسفند
شاخص بورس ۵۱۴ واحد افت کرد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه با افت ۵۱۴ واحدی مواجه شد.
18
اسفند
منابع طبیعی کردستان در سنندج برگزار شد

نشست هم اندیشی خانه معدن و منابع طبیعی روز چهارشنبه با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، در خانه معدن کردستان برگزار شد.
18
اسفند
محصولات فولادی بازیگران اصلی بورس کالا

در معاملات روز سه شنبه بورس کالا مقدار ۶۲۶۷۰ تن کالا به ارزش ۱۴۳۲۶۴۴ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.
18
اسفند
پیشنهاد وزارت صنعت به ستاد اقتصاد مقاومتی

وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهادی را در پنج بند جهت تخصیص تسهیلات بانکی ۴۲ هزار میلیارد تومانی به ۱۲۱ هزار واحد تولیدی و صنعتی در سال آینده به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه کرده است.
17
اسفند
ارزش سهام عدالت به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان می رسد

معاون اول رئیس جمهور در مراسم رونمایی از سامانه سهام عدالت گفت: رشد اقتصادی با نفت در ۹ ماه امسال ۸.۹ درصد بوده است.
17
اسفند
تخفیف به بازار سیمان برگشت

در حالیکه تلاش می شد برای کنترل بازار سیمان، قیمت ها واقعی سازی شود رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازگشت تخفیف به بازار سیمان و تعویق افزایش قیمت این محصول معدنی خبر داد.
17
اسفند
اوج گیری مجدد صنعت نفت با تدبیر دولت یازدهم

با تدبیر دولت یازدهم صنعت نفت در کمترین زمان بار دیگر به دوران اوج خود بازگشته است.
17
اسفند
540 واحد صنعتی البرز احیاء شد

به گزارش ایرنا، سید حمید طهایی روز سه شنبه در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی البرز که سفیر ایران در ارمنستان نیز حضور داشت ،افزود: این واحدهای صنعتی با دریافت تسهیلات لازم احیاء وبازسازی شدند.
16
اسفند
قلب سامانه معاملات بورس نوسازی شد

متخصصان ایرانی، قلب سامانه معاملات بورس را نوسازی کردند و بازارسرمایه ایران از خرید نسخه های معدود و دهها میلیون دلاری بی نیاز شد.
16
اسفند
مشارکت دانشگاه ها در برنامه های فناوری و صنعتی وزارت نفت

معاون مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت با بیان این که تعامل بین صنعت و دانشگاه آن طور که باید شکل نگرفته است، اظهار کرد: باید این دو مجموعه با رویکردی نتیجه بخش به فعالیت خود ادامه دهند و در این راستا صنعت باید رسالت توسعه علمی و فناوری و دانشگاه ها، مشارکت در برنامه های فناوری و صنعتی را جزو برنامه های خودشان بدانند.
16
اسفند
افت بازار سهام ارز و اوراق تسهیلات مسکن

پنجشنبه قیمت ها در سه بازار سهام،ارز و اوراق مسکن در کف قیمتی خود قرار گرفت که شاهد کاهش قیمت ۱۰۰۰ تومانی سکه هم بودیم.
16
اسفند
رکود بازار سیمان

روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت نوشته است با اینکه میزان ظرفیت تولید سیمان و کلینکر در داخل کشور بیش از تقاضای داخلی و خارجی است اما به جای تحریک تقاضای داخلی و رونق ساخت وساز، شاهد تلاش مسوولان برای بهره برداری واحدهای جدید سیمانی در کشور هستیم در حالی که به دلیل رکود ساخت وساز و خرید مسکن، تقاضای داخلی برای خرید سیمان زیاد نیست و به نظر می رسد تا ماه های آینده نیز تغییر و تحول خاصی در این زمینه صورت نگیرد. این در حالی است که به دلیل هزینه بالای حمل و نقل سیمان، صادرات سیمان تنها به نقاط مشخصی از دنیا مقرون به صرفه است اما به دلیل تغییر رویه برخی کشورها در تولید سیمان و خودکفا شدن و همچنین جنگ یا تغییر و تحولات سیاسی در کشورهایی مانند عراق، مهم ترین بازار صادراتی ایران از دست رفته است.
15
اسفند
چند خبر از صنعت نفت

مجوز بازی مهاجم عراقی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان صادر شد و به زودی کارت بازی این بازیکن توسط مسئولان این تیم دریافت خواهد شد.
15
اسفند
انبوه سفارش های فروش در بورس تهران

در معاملات دومین روز این هفته بورس تهران با بازگشایی نماد مپنا پس از هشت ماه جو کلی بازار منفی شد به طوری که بسیاری از سهامداران موقعیت فروش گرفتند. حجم معاملات نیز به طور کم سابقه ای رقم چهار میلیارد را رد کرد.
15
اسفند
خوشه های صنعتی در استان زنجان توسعه می یابند

معاون صنایع کوچک شهرکهای صنعتی زنجان اعلام کرد:6 خوشه صنعتی در استان زنجان شناسایی شده است.
15
اسفند
افت ۳۶۸ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۶۸ واحد دیگر افت کرد.
14
اسفند
صادارت خارجی سیمان کشور به 11 5 میلیون تن

به گزارش ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز شنبه در آیین بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون بویر احمد گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال، میزان صادرات سیمان به خارج از کشور به 15میلیون تن افزایش یابد.
14
اسفند
جامع شبکه سازی فروش، صادرات صنایع دستی را دو برابر می کند

یک مشاور کارآفرینی معتقد است: تدوین برنامه جامع شبکه سازی فروش می تواند میزان صادرات صنایع دستی را به سقف دو برابر برساند.
14
اسفند
کارخانه سیمان مارگون بهره برداری شد

با حضور معاون اول رئیس جمهوری فاز دوم کارخانه سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) کهگیلویه وبویراحمد با ظرفیت روزانه سه هزار و 300 تن تولید کلینکر به بهره برداری رسید.
14
اسفند
ارزش صادرات صنعت پتروشیمی به 20 میلیارد دلار خواهد رسید

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از رسیدن ارزش صادرات کشور به 20 میلیارد دلار خبر داد.
11
اسفند
عرضه بیش از 231 هزار تن محصولات کشاورزی در بورس کالا

231 هزار و 372 تن انواع محصولات کشاورزی در تالار معاملات بورس کالای ایران عرضه می شود.
11
اسفند
انتظاری به سختی سیمان

متاسفانه بلاتکلیفی کارخانه سیمان خرم آباد همچنان ادامه داشته و مسئولان نیز با وجود وعده های متعدد اقدامی در جهت تعیین و تکلیف این مجموعه انجام نمی دهند.
11
اسفند
ذخایر معدنی ایران ۵۰ درصد اضافه شد

در پی اجرای طرح اکتشاف ۲۵۰ هزار کیلومترمربع پهنه معدنی، رئیس هیات عامل ایمیدرو از افزایش ۵۰ درصدی ذخایر معدنی در سال آینده خبر داد.
11
اسفند
تولید علم و تبدیل آن به صنعت برای پیشرفت ایران است

مشاور عالی فرمانده کل قوا تاکید کرد: امروز عمل صالح، تولید علم و تبدیل آن به صنعت و ثروت برای پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است.
10
اسفند
فاتحه بورس کالا را یکجا بخوانیم

با وجود گذشت نزدیک به شش ماه از مخالفت شورای رقابت برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا، صاحبان مجتمع های پتروشیمی بالا دستی کشور برای دور زدن مصوبه شورای رقابت دست به کار شده اند.
10
اسفند
صنایع لبنی با ۲۵ درصد ظرفیت کار می کنند

اوضاع بازار بدتر از این حرف ها است که بتوان افزایش قیمتی را اعمال کرد با همین قیمت ها مردم توان خرید نداشته و کمتر لبنیات تهیه می کنند چه برسد به این که فرآورده های لبنی گران تر هم شوند.
10
اسفند
صعود بورس های آسیایی در آستانه سخنرانی ترامپ

بازارهای سهام آسیا روز سه شنبه در انتظار برای سخنرانی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در برابر کنگره عملکرد مثبت روز گذشته وال استریت را دنبال کرده و اکثرا صعود کردند.
10
اسفند
12 قرارداد پژوهشي در حوزه پايين دست صنعت نفت

خبرگزاري آريا-با حضور وزير نفت و وزير علوم، 12 قرارداد پژوهشي در حوزه پايين دست صنعت نفت با دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي داخلي امضا شد.
09
اسفند
توقف ۱۸نماد در فرابورس

بر اساس اعلام بازار سرمایه، هم اکنون ۱۸ نماد در فرابورس متوقف هستند که از این رقم، چهار نماد متعلق به بانکها است
09
اسفند
تنوع عرضه صنعتی و معدنی در بورس کالا

15 هزار و 440 تن انواع فولاد و مس و 10 کیلو گرم شمش طلا در بورس کالا عرضه می شود.
09
اسفند
2 هزار فقره تسهیلات نوسازی مسکن آماده پرداخت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2 هزار فقره تسهیلات نوسازی مسکن روستایی و شهری در این استان آماده پرداخت به متقاضیان است.
09
اسفند
وزارت صنعت به حمایت از مصرف کنندگان خودرو

براساس سند اهداف و سیاست های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به اقداماتی برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودروهای داخلی و خارجی است.
08
اسفند
رشد 6.5 درصدی فروش مسکن در تهران

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از رشد 6.5 درصدی تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در 11 ماهه منتهی به بهمن ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.
08
اسفند
شاخص بورس 288 واحد آب رفت

شاخص بورس اوراق بهادار در هفتمین روز اسفند ماه سال 95، با ریزش 288 واحدی به پله 77 هزار و 574 واحدی سقوط کرد.
08
اسفند
صنعت اب به ابزار دقیق نیاز دارد

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورگفت : در این صنعت تا 97 درصد خودکفا هستمی و فقط به فناوری ابزار دقیق نیاز داریم.
08
اسفند
امید سهامداران به افزایش سودآوری لیزینگ صنعت و معدن

مهندس امیررضا اعطاسی در جهان اقتصاد نوشت: جلسه مجمع عمومی مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) که در ساعت ۱۰ روز یک شنبه مورخ ۰۸/۱۲/۹۵ در محل تهران سالن همایش های برج میلاد طبقه (۲-) تالار برای استماع گزارش هیئت مدیره یا بازرس قانونی تصویب صورت های مالی سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۱۳۹۵ انتخاب حسابرس و بازرس قانونی انتخاب روزنامه کثیرالانتشار انتخاب اعضای هیئت مدیره تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره تعیین پاداش هیئت مدیره و سایر موارد برگزار خواهد شد.
07
اسفند
حجم معاملات بورس تهران 33 درصد افزایش یافت

همزمان با رشد 161 درصدی ارزش معاملات بازار بدهی در اولین هفته اسفند ماه: حجم معاملات در بورس تهران 33 درصد افزایش یافت.
07
اسفند
تا پایان سال بورس خودرو راه اندازی می شود

عصر خودرو- مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: ارزش معاملات بورس کالا در سال ۹۵ رکوردشکنی کرده و به نزدیک ۷۶هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
07
اسفند
یک اشکال قانونی در انتقال چاپ به وزارت صنعت

نماینده تشکل های صنعت چاپ در سراسر کشور از وجود یک اشکال قانونی در تفاهم نامه انتقال صنعت چاپ از وزارت ارشاد به وزارت صنعت خبر داد.
07
اسفند
وزارت صنعت پیشنهادی برای افزایش تعرفه خودرو

عصر خودرو- با اجرای برجام و بهبود و گسترش تعامل خودروسازان ایرانی با شرکای خارجی، ساماندهی واردات خودروهای خارجی با هدف حمایت از ساخت داخل و عرضه خودروهای با کیفیت خارجی به بازار ، دولت و وزارت صنعت، دستورالعمل ها و الزامات تازه ای برای تولید و واردات خودروهای خارجی تعیین و ابلاغ کرده است که واکنش واردکنندگان خودرو، شورای رقابت و برخی کارشناسان را به دنبال داشته است.
04
اسفند
نقش مهم صنعت گاز در توسعه صنایع

تامین و توزیع روزانه 750 میلیون مترمکعب گاز به اقتصاد ایران و مصرف بخش خانگی یک کارنامه درخشان است و باید پرسید با توجه به الگوی مصرف آیا این روند، کشور را به خطر نمی اندازد؟
04
اسفند
یک هفته سبزپوشی شاخص بورس سهام

شاخص کل بورس سهام و اوراق بهادار این هفته را با رنگ سبز در همه روزهای کاری به پایان برد.
04
اسفند
83 مورد استاندار اجباری خودروها تا پایان سال 97

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات انجام شده برای افزایش استاندارد خودرو گفت: در نظر داریم تا 83 مورد استاندارد اجباری که در دنیا مورد عمل خودروسازی است را تا پایان سال 97 در صنعت خودروسازی کشور پیاده کنیم.
04
اسفند
رشد ۴۷ واحدی شاخص بورس

ساعت 24- در آخرین روز معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران در این هفته شاخص کل ۴۷ واحد رشد کرد و به رقم ۷۷ هزار و ۸۴۷ واحدی رسید. امروز در اکثر نمادها در گروه های استخراج کانه های فلزی و فلزات اساسی شاهد روند کاهشی در قیمت پایانی بودیم.
03
اسفند
هماهنگی بازار سرمایه با اقتصاد 95

معاون نظارت سازمان بورس با تاکید بر تقویت شفافیت و همراهی بورس با اقتصادگفت: بازدهی این بازار در کنار توسعه ابزار بازارهای مالی هم مطلوب است.
03
اسفند
پرداخت نشدن سود سهام عدالت در آذربایجان غربی

بخش نامه ای از سال ۸۹-۹۰ در مورد پرداخت سود سهام عدالت به امور اقتصاد و دارایی آذربایجان غربی ابلاغ نشده بنابراین سود سهام امسال نیز پرداخت نمی شود.
03
اسفند
بررسی وضعیت توسعه صنعت فولاد در کشور

صنعت فولاد از جمله صنایع کلیدی و مادر محسوب می شود که با توجه به سهم آن در حمل و نقل، ساختمان، ماشین آلات و دیگر صنایع تولیدی، سرانه مصرف آن به عنوان شاخصی از توسعه یافتگی محسوب و نقش بسزایی در رشد و توسعه صنعتی کشورها دارد.
03
اسفند
توسط بانک صنعت ومعدن صورت گرفت

بانک صنعت ومعدن در ١٠ ماهه سال ٩٥ بیش از ٢٦٦ میلیارد ریال ضمانت نامه از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را پذیرفته است.
02
اسفند
بورس کالا مرجع قیمت گذاری منطقه ای می شود

بورس کالای ایران در افق چشم انداز، مرجع قیمت گذاری کالاهای اساسی و مواد اولیه واسطه ای در منطقه محسوب می شود.
02
اسفند
افزایش ۳۹ واحدی اوراق بهادار در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با ۳۹ واحد افزایش نسبت به دیروز به عدد ۷۷ هزار و ۶۹۸ واحد رسید.
02
اسفند
ایران در صنایع معدنی شریک خوبی برای فنلاند خواهد بود

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه موانع بانکی میان ایران و فنلاند باید برطرف شود، گفت: می توانیم در صنایع معدنی، شریک خوبی برای فنلاندی ها باشیم.
02
اسفند
دامپینگ در صنایع فولاد ایران نداریم

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: دامپینگ در صنایع فولاد ایران نداریم و برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند،چنین اتهامی به ایران زده اند.
01
اسفند
کمبود نقدینگی عامل اصلی رکود شاخص بورس

رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس با اشاره به کمبود نقدینگی در بازار سهام گفت: با شفافیت صورت های مالی و بازگشایی نمادهای متوقف در بازار سرمایه می توان انتظار خروج از رکود شاخص بورس و رونق معاملات را داشت.
01
اسفند
بهره برداری از ۵ پروژه بزرگ صنعتی تربت جام

تا ۶ ماه آینده ۵ پروژه بزرگ صنعتی و تولیدی با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرستان تربت جامبه بهره برداری خواهد رسید.
01
اسفند
سایپا پرس یکی از شرکت های استراتژیک صنعت خودرو خواهد شد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا پرس یکی از فرصت های گروه سایپا است و با توجه به استراتژی صنعت خودرو برای تولید 3 میلیون دستگاه تا سال 1404، سایپا پرس یکی از شرکت های استراتژیک در کل صنعت خودروسازی کشور خواهد بود.
01
اسفند
رشد 69 درصدی ارزش معاملات سهام در هفته گذشته

حجم معاملات بورس تهران در هفته گذشته 4 میلیارد و 339 میلیون سهم و ارزش آن 12 هزار و 933 میلیارد ریال بود که حجم و ارزش معاملات سهام نسبت به هفته گذشته به ترتیب 8 درصد کاهش و 69 درصد افزایش داشت.
30
بهمن
رشد ۹ درصدی ارزش معاملات بورس کالا

۴۲۲ هزار و ۳۵۸ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال طی هفته منتهی به ۲۸ بهمن در بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت که نشان از رشد ۹ درصدی ارزش معاملات این هفته دارد.
30
بهمن
تلاش سناتورهای آمریکا علیه صنعت هوایی

سناتورهای آمریکایی طرحی را برای محدود کردن صنعت هوایی و ایرلاین های ایران با ادعای حمایت آنها از تروریسم ارائه داده اند.
30
بهمن
مشارکت خارجی در وزارت صنعت پس از برجام

رئیس هیات عامل ایدرو اعلام کرد : پس از برجام بیش از ۱۰۰ قرارداد مشارکت با طرف خارجی در وزارت صنعت ،معدن و تجارت منعقد و بسیاری از آنها اجرایی شده است.
30
بهمن
دلایل ناکامی آخوندی در حل معضل رکود مسکن

در چهار سال گذشته بخش مسکن در رکود بی سابقه ای به سر برده است و با توجه به اینکه مسکن به عنوان یک لکومتیو اقتصادی با 102 صنعت ارتباطات پیشن و پسین دارد منجر به تعمیق رکود در سایر بخش های مرتبط نیز شده است.
27
بهمن
رشد 189 واحدی شاخص بورس

در آخرین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته اکثریت نمادها شاهد شرایط کاهشی بودند، اما نماد قندی ها مخالف جریان غالب بازار رشد کردند.
27
بهمن
برند در صنعت بانکداری

در گذشته ارزش یک سازمان برحسب املاک، دارایی های ملموس، کارخانه ها و تجهیزاتش اندازه گیری می شد، اما اخیراً خبرگان بازاریابی به این نتیجه رسیده اندکه ارزش واقعی سازمان، جایی بیرون از آن، یعنی در اذهان خریداران بالقوه قرار داشته و این برند است که ارزش واقعی را در ذهن مشتریان ایجاد می کند.
27
بهمن
ثبات اقتصادی راه بازگشت رونق به معادن

دنیای معدن -حدود ۶۰درصد از مواد معدنی ایران را مصالح ساختمانی تشکیل می دهد که اکنون به دلیل رکود حاکم بر بازار ساخت وساز، فعالیت بخش عمده ای از این معادن نیز تحت تاثیر این موضوع در رکود به سر می برد.
27
بهمن
صادرات 5 میلیارد و 500میلیون دلارمواد معدنی و صنایع معدنی

دنیای معدن - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت:صادرات معدن و صنایع معدنی طی 10 ماهه امسال به5 میلیارد و 500میلیون دلار رسیدکه از رشد 14 درصدی نسبت به سال گذشته برخورداربوده است.
25
بهمن
3 برنامه برای حضور کرمان در نمایشگاه‌های خارجی 96

سه برنامه برای حضور کرمان در نمایشگاه های خارجی در سال 96 در نظر گرفته که باید در کارگروه توسعه صادرات استان برای حضور در این نمایشگاه ها تصمیم گیری شود.
25
بهمن