message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار آهن و فولاد

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار آهن و فولاد

28
شهریور
تولید فولاد چین رکورد شکنی کرد

پس از آنکه تولید فولاد چین در ماه جولای رکوردی تاریخی ثبت کرد، در ماه آگوست نیز دست از متعجب نمودن کارشناسان برنداشت و رکورد قبلی را نیز شکست.
28
شهریور
تولید فولاد شمال اروپا رو به بالا

دنیای معدن -در آگوست سال جاری تولید فولاد خام آلمان به روند صعودی ادامه داد. میزان تولید 3.3 درصد نسبت به آگوست 2016 رشد داشته 3.629 میلیون تن ثبت شد. در جولای سال جاری نیز تولید فولاد این کشور 3.6 درصد رشد سالانه داشته است.
28
شهریور
بازار در کنترل چین

بازار جهانی سنگ آهن و فولاد طی ماه های گذشته بیش از آنکه درگیر عوامل اقتصادی باشد، درگیر عوامل سیاسی شده و طی هفته گذشته تحت تاثیر روند نزولی آخر هفته بازار سنگ آهن چین روند کاهشی داشت. این در حالی است که تقاضا در بازار با کاهش مواجه شده و بازارهای فولاد نقدی و فیوچرز نزولی هستند که همین نزول قیمتی به رکود بازار سنگ آهن دامن زده است.
27
شهریور
کشف قیمت زنجیره فولاد باید به بورس کالا برود

نوسانات قیمت سنگ آهن در ماه های اخیر، صعود شارپی و یا نزول شارپی را تجربه نکرده و هرچند که در هفته گذشته با اندکی کاهش مواجه بود، اما به طور کلی در مسیر رشد گام برداشته است.
27
شهریور
قیمت آهن به سنگینی نامش

دنیای معدن -قیمت آهن طی چند ماه گذشته آنقدر بالا رفته که نه تنها باعث تشدید رکود شده بلکه روند ساخت و ساز را با تاخیری بیشتر از قبل مواجه کرده است.
26
شهریور
دستیابی به تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب در فولاد مبارکه

مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه گفت: ناحیۀ فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسانسازی بدنه و سقف کوره های ۳ تا ۶ با سایر کوره ها را در دستور کار خود قرارداد.
26
شهریور
تاثير اندک افزايش قيمت آهن بر بازار مسکن

رئيس اتحاديه فروشندگان گچ، آهک و مصالح ساختماني با اشاره به عدم افزايش قيمت مصالح ساختماني گفت: افزايش قيمت آهن بر بازار مسکن در حال حاضر تاثيري نداشته است.
26
شهریور
مسیر معکوس بازار فلزات پایه

بازار فلزات پایه در هفته ای که گذشت همچنان یا روند ثابتی را پشت سر گذاشت یا با کاهش قیمت روبه رو شد که البته همان طور که در ادامه این گزارش بررسی خواهد شد روند نزولی قیمت ها قوی تر بود.
25
شهریور
رشد جزیی قیمت سنگ آهن

با افزایش خرید ها و رشد بازارهای فیوچرز چین قیمت سنگ آهن وارداتی در این کشور کمی بهبود داشت. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 1.25 دلار هر تن بالا رفته به 75.75 دلار هر تن سی اف آر رسیده است.
25
شهریور
 300 اقدام مديريتي براي حل مشكلات ذوب آهن

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در نشستی با جمعي از فعالان بازار سرمايه اقدامات این شرکت برای رفع مشکلات را تشریح کرد.
25
شهریور
حذف رانت و فساد از بازار فولاد با عرضه در بورس کالا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بورس کالای ایران می تواند در شفاف سازی و سلامت اقتصادی کشور و جلوگیری از رانت و فساد نقش مهمی ایفا کند، بنابراین عرضه محصولات صنایع مختلف به ویژه فولاد در بورس کالای ایران هم به نفع تولیدکننده و هم مصرف کننده است.
25
شهریور
آغاز صادرات محصولات فولاد خراسان به عمان

دنیای معدن -امسال تولید میلگرد در فولاد خراسان به ۶۸۰ هزار تن خواهد رسید
15
شهریور
ثبات قیمت فولاد در بازار غیر رسمی فولاد

در معاملات روز سه شنبه 14 شهریورماه جاری، اغلب فولاد سازان بخش خصوصی اعم از ذوبی و مقاطع کاران تولیدات خود را بدون نوسان قیمت در بازار غیر رسمی عرضه کردند.
14
شهریور
جرقه های صعود قیمت در بازارهای شرق آسیا

رشد قیمت سنگ آهن، افزایش آرام تقاضا در بازار چین و بسته شدن بسیاری از ظرفیت های تولید قدیمی به دلیل مسائل زیست محیطی در کنار افزایش حجم معاملات و رشد قیمت ها در بازار آتی چین مجموعه دلایلی بود که موجب شد تا قیمت فولاد در اقصی نقاط جهان با احتساب قیمت ها در بازار داخلی این کشور افزایش یابد
12
شهریور
تصمیم خنثی در بازار فولاد

جعفر سرقيني، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه هفته گذشته از پيشنهاد كاهش حقوق ورودي شمش به کشور خبر داد.
12
شهریور
یزد سرشار از منابع معدنی

یزد با فعالیت بیش از 3400 واحد صنعتی و اشتغال حدود 100 هزار نفر در این بخش چهارمین استان توسعه یافته صنعتی است که رتبه نخست کشوری از لحاظ تنوع بیش از 50 نوع مواد معدنی دارد.
11
شهریور
فولاد سازهای کوچک در CIS با مشکل کمبود الکترود مواجه شدند

برخی از کارشناسان بازار معتقدند در سال ۲۰۱۸ با روشنتر شدن وضعیت تولید الکترود در چین و راه اندازی ظرفیتهای جدید مشکل کمبود الکترود در بازار برطرف شود.
11
شهریور
زنجیره تولید فولاد بایدها و نبایدها

بدون تردید صنعت فولاد یکی از بخش های مهم و موثر در اقتصاد کلان در ایران است. این تاثیر و اهمیت عمدتا به دلیل فراهم کردن زیرساخت های توسعه سایر صنایع و بخش های اقتصادی و ضریب بالای اشتغال زایی است.
11
شهریور
پرونده های ناتمام و کاهش تولید فولاد در عربستان

تقاضای فولاد در عربستان روند نزولی دارد علت این امر محدودیت بودجه و کند شدن سرعت اجرای پروژه هاست .
11
شهریور
۳ علت افزایش قیمت فولاد

معاون وزارت صنعت با اعلام ۳ علت افزایش فیمت فولاد ، از پیشنهاد کاهش حقوق ورودی شمش به هیات دولت خبر داد و گفت: بورس کالا و انجمن فولاد مسئول تعیین قیمت این کالا شده اند.
08
شهریور
افزایش محدودیت واردات فولاد در هند

دولت هند قصد دارد با حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد محدودیت های متعدد بر واردات فولاد، زمینه را برای رونق تولید این محصول استراتژیک در داخل کشور فراهم کند تا بتواند ظرف ۱۳ سال آینده میزان تولید فولاد را بیش از ۳ برابر نماید.
08
شهریور
چرایی صادرات و واردات همزمان محصولات فولادی

محصولات فولادی جزو آن دسته از محصولاتی به شمار می رود که همزمان هم وارد و هم صادر می شود. البته براساس اعلام های رسمی در سال ۹۵ آمار واردات انواع محصولات فولادی به حداقل میزان خود نسبت به سال های گذشته رسید و میزان صادرات فولاد نیز در این سال شکسته شد.
07
شهریور
راه اندازی طرح های توسعه ای فولاد سپیددشت تا سال ۹۷

واحد احیای مستقیم فولاد سپیددشت چهارمحال و بختیاری، به عنوان نخستین طرح فولادی استانی در آبان سال گذشته به بهره برداری رسید. البته این واحد فولادسازی در چند فاز طراحی شده است،
07
شهریور
راه اندازی طرح های توسعه ای فولاد سپیددشت تا سال ۹۷

فاز نخست فولاد سپیددشت احیای مستقیم با ظرفیت ۸۰۰هزار تن در سال است که در سال ۹۵ به بهره برداری رسید. محصول این واحد فولادی، آهن اسفنجی است که خوراک واحد فولاد را تامین می کند و مواد اولیه آن از گندله سنگ آهن است و با ظرفیت ۱/۲میلیون تن در سال از معادن داخلی تامین می شود
07
شهریور
ضد محرک های بخش معدن ایران

دولت به شدت به دنبال ارتقای توان بنگاه های تولیدی و صنایع مختلف کشور است تا از این طریق زمینه های خروج از رکود را در اقتصاد ایران فراهم سازد با این حال کارشناسان معتقدند توزیع امکانات و تسهیلات بین بخش های مختلف اقتصاد ایران توزیع عادلانه ای نیست و در این بین عدالت در توزیع امکانات بین بخش های صنعت و معدن باید برقرار باشد.
07
شهریور
افزایش قیمت آهن متوقف شد

رئیس اتحادیه آهن با اعلام اینکه افزایش قیمت آهن متوقف شده است، گفت: بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.
07
شهریور
افزایش تولید فولاد اوکراین

آمار رسمی نشان می دهد بین ژانویه تا جولای سال جاری تولید فولاد اوکراین به 6.175 میلیون تن رسیده که 7.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت داشته است.
06
شهریور
افزایش قیمت جهانی عامل اصلی گرانی آهن

دنیای معدن -رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات با اشاره به تاثیر افزایش قیمت آهن بر بازار خودرو گفت: سهم صادارت آهن به سایر کشورها در سال گذشته حدود 7 میلیون تن بوده که پیش بینی می شود که این سهم در سال جاری به 10 میلیون تن افزایش یابد.
06
شهریور
اختراع فولادی با استحکام بیشتر

دنیای معدن - گروهی از محققان چینی و تایوانی با همکاری یکدیگر موفق به ابداع روشی جدید برای تولید فولاد دند که هم بر استحکام و هم بر میزان هادی بودن آن می افزاید.
06
شهریور
آهن گران تر نمی شود

به گزارش فانوس محمد آزاد با اشاره به اینکه روند افزایش قیمت آهن در بازار متوقف شده است، اظهار داشت: بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد به همین دلیل ما روزانه با نوسان قیمت آهن روبه رو هستیم.
06
شهریور
افزایش تولید فولاد در امریکا

دنیای معدن -آخرین آمار انجمن آهن و فولاد امریکا نشان می دهد این کشور هفته گذشته 1.77 میلیون تن فولاد خام تولید کرده که 6.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است ولی نسبت به هفته قبل 0.2 درصد افت نمود. نرخ بهره وری کارخانه ها 75.9 درصد بود که افت جزیی داشت.
05
شهریور
چگونه فولادسازان از ورشکستگی فرار کردند

ایران در سال گذشته موفق به صادرات بیش از 6 میلیون تن فولاد شد که از جمله شرکت های صادرکننده شرکت فولاد خوزستان با صادرات 1.9 میلیون تن، شرکت فولاد مبارکه با صادرات 1.4 میلیون تن و شرکت فولاد هرمزگان با صادرات یک میلیون می باشند.
05
شهریور
معادن در انتظار برچیدن انزوا و رخوت

معادن در ایران به عنوان یکی از ثروت های دورافتاده و در انزوا که حتی می توانند نقش نفت دوم را در کشور باز کنند در انتظار تغییر و تحول اساسی طی چهار سال آینده و با روی کار آمدن دولت دوازدهم هستند.
05
شهریور
معادن در انتظار برچیدن انزوا و رخوت

معادن در ایران به عنوان یکی از ثروت های دورافتاده و در انزوا که حتی می توانند نقش نفت دوم را در کشور باز کنند در انتظار تغییر و تحول اساسی طی چهار سال آینده و با روی کار آمدن دولت دوازدهم هستند.
05
شهریور
اهرم های فشار دولتی برای سنگ آهن

شاخص قیمت سنگ آهن روز جمعه هفته گذشته مجددا وارد فاز افزایش قیمت شد و بعد از یک دوره 4 ماهه به 76 دلار و 50 سنت رسید و تمایل دارد به مرزهای 80 دلاری نزدیک شود.
04
شهریور
نزول 2پله ای ایران در میان تولیدکنندگان فولاد

آمارهای انجمن جهانی فولاد نشان داد تولید فولاد ایران در جولای 16.5 درصد افزایش یافته و به 1.575 میلیون تن رسیده، اما با دو پله نزول در مقایسه با ماه قبل از آن در جایگاه چهاردهم تولیدکنندگان فولاد جهان است.
04
شهریور
کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان آماده راه اندازی است

دنیای معدن -مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان گفت: کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان در نیشابور با ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی آماده راه اندازی تست های سرد است.
04
شهریور
بازار سنگ آهن چین در چه حال است

دنیای معدن - قیمت سنگ آهن وارداتی در چین جمعه اخیر کمی بالا رفته رونق بازار فولاد و افزایش تقاضا قیمت را برای هفتمین هفته متوالی صعوی نگه داشت.
04
شهریور
سنگ آهن اوج گرفت

دنیای معدن - قیمت سنگ آهن به ۸۰ دلار رسید و این ماده اولیه فولادسازی از ابتدای امسال میلادی یعنی در دی ۱۳۹۵ تا به حال ۵۰درصد افزایش نرخ را تجربه کرده است.
01
شهریور
صدور مجوز محیط زیست برای اکتشافات مقدماتی

رئیس خانه معدن ایران گفت: مجوز محیط زیست به چادرملو برای اکتشافات مقدماتی در D19 اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم است.
01
شهریور
عبور تولید فولاد از مرز 7 میلیون تن

براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فولادسازان کشور توانستند در 4 ماه نخست امسال 7 میلیون و 62 هزار تن فولاد خام تولید کنند که این عدد حاکی از رشد 17 درصدی تولید فولاد خام کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.
31
مرداد
مصرف برق فولادسازی به استاندارد جهانی نزدیک است

صنعت فولاد یکی از صنایع معدنی به شمار می رود که مصرف انرژی الکتریسیته بالایی دارد. برخی کارشناسان معتقدند مصرف برق فولادسازی های ایران از سطح مصرف جهانی آن بالاتر است، هرچند در این زمینه هیچ آمار دقیقی در دست نیست.
30
مرداد
بــرد بین ذوبی ها و نوردی ها

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین روزهای مسئولیت خود هفته گذشته- در وزارتخانه از اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد دعوت کرد تا با آنها درباره روند افزایشی قیمت ها و همچنین مسائل نوردکاران و مشکلات آنها هم اندیشی شود.
30
مرداد
امسال مصرف فولاد چین بالاتر می رود

دنیای معدن -موسسه بین المللی اعتبار سنجی مودی بر این باور است که امسال تقاضای فولاد در چین بالاتر می رود و سال آینده به ثبات خواهد رسید.
29
مرداد
حال محصولات تخت فولادی خوب است

محصولات تخت فولادی محصولاتی هستند که به صورت تخت یا ورق تولید می شوند و در صنایع مختلف از خودروسازی تا صنایع خانگی و... کاربرد دارند. بنابراین بازار انواع این ورق ها در داخل بازار بسیار متنوع و خوبی است و تولیدکنندگان آن با مشکل خاصی در این زمینه روبه رو نیستند.
29
مرداد
پرهیز دولت دوازدهم از مداخله در بخش معدن

عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران ضمن تایید گزینش وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت گفت: کارنامه پیشین محمد شریعتمداری در حوزه وزارتی موجب رویکرد مثبت تشکل های صنعتی - معدنی به سوی او شده است.
28
مرداد
افزایش عرضه داخلی شمش فولاد به منظور کنترل قیمت

بعد از ظهر روز سه شنبه اعضای انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در آخرین روزهای کاری وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وی گرد هم آمدند تا درخصوص روند افزایشی قیمت ها در بازار داخلی و جهانی چاره اندیشی کنند.
28
مرداد
وقتی فولاد هم در برابر رکود کمر خم می کند

صنعت فولاد یکی از شاخص ترین صنایع در ایران است که افت محسوس ساخت و سازها در طول سالیان اخیر،فعالیت در عرصه مورد اشاره را محدود ساخته است.
25
مرداد
کشف دومین نشت نفتی در آب های کویت

مقام های کویت یک روز پس از مهار نشت نفتی که آب های جنوبی این کشور را آلوده کرد، اعلام کردند با لکه نفتی جدیدی در منطقه ابوفطیره مقابله می کنند.
25
مرداد
فروش نخستین محموله شمش فولاد چادرملو

نخستین محموله شمش فولاد چادرملو صبح روز دوشنبه به مقصد کارخانه نورد سرمد ابرکوه حمل شد.
25
مرداد
سنگ آهن در چین ارزان تر شد

دنیای معدن - با اینکه خرید سنگ آهن در بازار چین بهتر شد ولی قیمت های وارداتی این ماده اولیه نزولی شده و آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 2 دلار افت داشته 73 دلار هر تن سی اف آر شده است.
25
مرداد
خروج مسکن از رکود مسئله گرانی آهن را حل می کند

رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات با اشاره به اینکه کارخانجات تولید آهن از نیمی از ظرفیت خود استفاده می کنند، گفت: اگر بازار مسکن از رکود خارج شود کارخانجات آهن به سوددهی می رسند
25
مرداد
افزایش ۷۰ درصدی قیمت آهن از خرداد ماه تاکنون

رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات با بیان اینکه قیمت شمش آهن در ماه های گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است، گفت: این افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت جهانی به علت توقف صادرات آهن توسط چین است.
24
مرداد
گرمای شمش فولاد خوزستان کم شد

شمش فولاد خوزستان در حالی امروز 23 مرداد در بورس کالا عرضه شد که خبر غیررسمی حذف تعرفه واردات شمش از دیشب در میان فعالان فولادی می چرخید که اتفاقا تاثیر خود را روی رقابت نوردکاران برای عرضه امروز شمش فولاد خوزستان گذاشت!
24
مرداد
خروج مسکن از رکود مسئله گرانی آهن را حل می کند

دنیای معدن - رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات با اشاره به اینکه کارخانجات تولید آهن از نیمی از ظرفیت خود استفاده می کنند، گفت: اگر بازار مسکن از رکود خارج شود کارخانجات آهن به سوددهی می رسند و مسئله افزایش قیمت آهن هم حل می شود.
23
مرداد
قیمت آهن ۵۲ درصد گران شد

رییس اتحادیه فروشندگان آهن از گرانی یکباره شمش آهن خبر داد و گفت: خرداد ماه سال جاری قیمت هرکیلوگرم شمش آهن یکباره از ۱۳۵۰ تومان به ۲۰۵۰ تومان رسیده است.
23
مرداد
افزایش قیمت مسکن نداریم

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تخصصی فولاد و معدن با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته قیمت فولاد به ۲هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است گفت: افزایش قیمت مسکن نداریم.
23
مرداد
آینده قیمت مسکن پس از جهش ناگهانی قیمت آهن

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تخصصی فولاد و معدن با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته قیمت فولاد به ۲هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است، گفت: افزایش قیمت مسکن نداریم
23
مرداد
تصحیح قیمت ها در بازار چین

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تخصصی فولاد و معدن با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته قیمت فولاد به ۲هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است، گفت: افزایش قیمت مسکن نداریم
22
مرداد
نیاز واقعی کشور به ورق های زیر ۳ میلی متر

فولاد مبارکه در سال گذشته به میزان یک میلیون و ۳۱۶ هزار تن ورق برای شرکت های لوله و پروفیل تامین کرده که از این میزان ۹۷۶ هزار تن مربوط به ورق های ۳ میلی متر و کمتر بوده است.
22
مرداد
دولت چین نگران روند صعودی قیمت فولاد شد

دنیای معدن - روز جمعه قیمت بیلت در چین پس از افزایش قیمت چشمگیر روز قبل آن ارزان تر شد. خبر هشدار های دولت در مورد روند صعودی بیش از حد قیمت ها جو بازار را آرام تر کرده است.
22
مرداد
دولت چین نگران روند صعودی قیمت فولاد

معدن -جمعه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین آرام شد و افت قیمت هایی داشت. پیش از آن انجمن آهن و فولاد این کشور بازار را با خبر احتمال افزایش قیمت فولاد در اواخر سال جاری بیش از حد داغ کرده بود
22
مرداد
رونق صادارت آهن را گران کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن رونق صادرات را یکی از دلایل گرانی آهن ذکر کرد و گفت: در حال حاضر بازار صادراتی رونق دارد و هر چند ماه شاهد افزایش قیمت ها هستیم.
21
مرداد
حرکت در مسیر برنامه ریزی اصولی در صنعت فولاد

معدن -ایران به عنوان چهاردهمین فولادساز جهان در ۱۳۹۴ میزان تولید فولاد خام خود را به ۱۶میلیون و ۷۰۰هزار تن رساند و سال گذشته نیز بیش از ۱۸میلیون تن تولید داشت
21
مرداد
صادرات فولاد هند به ۲ برابر افزایش یافت

صادرات فولاد هند در سال گذشته مالی این کشور به دلیل اجرای سیاست های دولت برای حمایت از صنعت فولاد این کشور به ۸.۲ میلیون تن افزایش یافت.
21
مرداد
فولاد خراسان در تکمیل زنجیره تولید

مدیر عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان گفت: تا سه ماه آتی 4 حلقه از 5 حلقه تولید فولاد خراسان تکمیل می شود و ما تا تکمیل این زنجیره تولید باید تلاش بسیاری داشته باشیم.
21
مرداد
فولاد مبارکه یکی از بهترین شرکای تجاری بانک رفاه

نقش این شرکت به لحاظ تأثیر بر میزان تولید فولاد و ایفای نقش استراتژیک در روند توسعۀ صنعتی کشور بسیار مهم و ارزشمند است.
20
مرداد
فولاد خراسان در تکمیل زنجیره تولید مجدانه تلاش می کند

مدیر عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان گفت: تا سه ماه آتی 4 حلقه از 5 حلقه تولید فولاد خراسان تکمیل می شود و ما تا تکمیل این زنجیره تولید باید تلاش بسیاری داشته باشیم.
18
مرداد
چشم انداز بازار فولاد و سنگ آهن ایران

سال ۲۰۱۵ را بدترین سال برای فولادجهان ارزیابی می کنند که تا اوایل سال ۲۰۱۶ نیز تداوم داشته است. در سال ۲۰۱۵ کند شدن رشد اقتصادی چین مهم ترین دلیل کاهش تولید فولاد را رقم زد. اگر چین در سال ۲۰۰۸ با اعمال سیاست های حمایتی مسیری متفاوت از دنیا را در تولید فولاد طی کرد، در سال ۲۰۱۵ خود به یکی از مهم ترین دلایل کاهش تولید تبدیل شد.
18
مرداد
خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد

دنیای معدن -مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن تایید رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2017 میلادی (11 دی تا 10 خرداد) گفت: تحقق افزایش تولید، نشانه برنامه ریزی اصولی در مسیر سند چشم انداز 1404 است.
18
مرداد
تقاضای چین قیمت سنگ آهن را افزایش داد

دنیای معدن - رشد تقاضای سنگ آهن چین موجب افزایش قیمت این ماده معدنی به بالاترین میزان 4ماه اخیر شد .
17
مرداد
رشد 13 درصدی تولید فولاد نشانه هدفگذاری اصولی است

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن تایید رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2017 میلادی ( 11دی تا 10 خرداد ) گفت: تحقق افزایش تولید، نشانه برنامه ریزی اصولی در مسیر سند چشم انداز 1404 است.
17
مرداد
نوسانات قیمت آهن مقطعی است

به گفته رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان افزایش قیمت آهن در بازار مقطعی است و به نظر می رسد در یک بازه زمانی 10 تا 15 روزه قیمت ها تثبیت شود.
17
مرداد
تداوم روند صعودی در بازار جهانی فولاد

دنیای معدن -بازار سنگ آهن وارداتی در چین هفته سی ویکم 2017را صعودی آغاز کرد و از کمتر از 70 دلار به اوج 74 دلار در هر تن سی اف آر چین هم رسید.
17
مرداد
شرایط بزرگ ترین تولید کننده آهن کشور

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه نیمی از صنعت کشور وابستگی شدیدی به آهن دارند، گفت: این افزایش قیمت آهن می تواند به افزایش رکود بازار مسکن کمک کند.
16
مرداد
پرده پنجم صعود

تداوم افزایش بهای مصنوعات فولادی در بازار مهم ترین خبر روزهای اخیر است؛ هرچند که از شتاب رشد قیمت ها کاسته شده و حتی برخی از واحدهای تولیدی با کاهش محدود نرخ های پیشنهادی خود تلاش دارند تا خریداران بیشتری را به این بازار جلب کنند.
16
مرداد
نسخه معدنی بخش خصوصی برای وزیر جدید

شروع فصل جدید فعالیت های دولت دوازدهم و تغیرات کابینه، خبر از تغییراتی مهم در سیاست گذاری های ریز و درشت در وزارتخانه ها می دهد؛ در این میان یکی از وزارتخانه های مهم صنعت، معدن و تجارت است که تصمیمات و جهت گیری های این نهاد تاثیر مستقیمی روی زیرگروه های مختلف صنایع به خصوص صنایع معدنی در بخش خصوصی خواهد داشت.
16
مرداد
افزایش قیمت جهانی مواد اولیه

رییس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات تهران گفت: افزایش قیمت آهن آلات که از حدود ۴۵ روز پیش شروع شده ، به دلیل بالارفتن قیمت های جهانی مواد اولیه است.
16
مرداد
قیمت های فعلی آهن آلات تا اطلاع ثانوی ثابت می ماند

رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات تهران گفت: افزایش قیمت آهن آلات که از حدود ۴۵ روز پیش شروع شده ، به دلیل بالارفتن قیمت های جهانی مواد اولیه است.
15
مرداد
سوددهی بالای شرکت معدنی ریو تینتو

دنیای معدن -نیمه نخست سال 2017 ریو تینتو دومین شرکت معدنی بزرگ دنیا، از عملکرد مالی قوی خود خبر داد که به دلیل بهبود چشمگیر قیمت سنگ آهن بود.
15
مرداد
سنگ آهن کمی بالا رفت

دنیای معدن -آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین 1.25 دلار هر تن بالا رفته به 74.25 دلار هر تن سی اف آر رسیده است.
15
مرداد
میلگرد به بالاترین قیمت ۴سال اخیر رسید

معاملات آتی فولاد (میلگرد) چین در روز جمعه (دو روز گذشته) بیش از ۲ درصد رشد کرد و به بالاترین نرخ خود در چهار سال گذشته رسید که منعکس کننده تقاضای قوی برای مصالح ساختمانی در بزرگترین مصرف کننده جهان(چین) است.
15
مرداد
جهش شدید قیمت آهن در بازار

رئیس اتحادیه آهن و فولاد با بیان اینکه گرانی مواد اولیه و نوسانات قیمت جهانی باعث شده تا قیمت آهن در سطح بازار از ابتدای تیرماه تاکنون ۴۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت:سود افزایش آهن قیمت فقط به جیب تولیدکنندگان مواد اولیه می رسد.
14
مرداد
صدور مجوز تکمیل زنجیره فولادسازی

هیات وزیران در موافقت با احداث واحد فولادسازی در جوار کارخانه فولاد اکسین خوزستان به منظور تامین مواد اولیه (اسلب) برای تولید ورقه های عریض فولادی مورد مصرف در صنعت نفت (تولید لوله های انتقال گاز و نفت) مشروط به تامین زیرساخت های حمل ونقل ریلی تمامی محصولات کارخانه نشان داد.
14
مرداد
اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه یکی از وظایف دولت تنظیم بازار است، گفت: به همین منظور این اختیار ها در اختیار دولت قرار گرفته تا در کمیسیون ماده1 با ابزار تعرفه گمرکی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند.
14
مرداد
بهره برداری از اولین و بزرگترین گندله سازی شرق کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم، حجم تولید سنگ آهن در کشور سالانه حدود ۶۳ میلیون تن بود؛ اما اینک به ۷۵ میلیون تن رسیده و قرار است تا پایان سال تولید سالانۀ سنگ آهن در ایران به ۱۰۰ میلیون تن برسد.
11
مرداد
تبدیل به صادر کننده بزرگ فولاد شده ایم

این طرح که از جمله پروژه های راکد ایمیدرو تا پیش از دولت یازدهم بود، از نیمه دوم سال 92 به این سو مجددا فعال شد و در مسیر ساخت قرار گرفت.نخستین کارخانه گندله سازی شرق کشور روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع معدنی سنگان افتتاح شد.
11
مرداد
سنگ آهن به بالای 70 دلار بازگشت

دنیای معدن - رشد قیمت مجدد در بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن وارداتی را در این کشور به بالای 70 دلار باز گرداند چرا که جو بازار بهبود یافته قیمت ها را در بازار نقدی بالا کشاند. به گزارش فولاد ایران، شاخص قیمت پلاتس برای سنگ آهن خلوص 63 درصد 4.45 دلار هر تن خشک نسبت به جمعه بالا رفته 74 دلار هر تن خشک سی اف آر شده است.
11
مرداد
ایران از واردکننده به صادرکننده فولاد تبدیل شد

دنیای معدن -وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران در دولت یازدهم از واردکننده فولاد به صادرکننده فولاد تبدیل شده بطوری که پارسال پنج میلیون تن امسال تاکنون هشت میلیون فولاد از ایران به خارج از کشور صادر شد است.
11
مرداد
افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه یکی از وظایف دولت تنظیم بازار است، گفت: به همین منظور این اختیار ها در اختیار دولت قرار گرفته تا در کمیسیون ماده1 با ابزار تعرفه گمرکی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند.
10
مرداد
رنگین کمان مواد معدنی

دنیای معدن -طرح مانیتورینگ معادن استان مرکزی برای نخستین بار در استان مرکزی اجرا شد.
10
مرداد
سنگ آهن به بالای 70 دلار بازگشت

رشد قیمت مجدد در بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن وارداتی را در این کشور به بالای 70 دلار باز گرداند چرا که جو بازار بهبود یافته قیمت ها را در بازار نقدی بالا کشاند. به گزارش فولاد ایران، شاخص قیمت پلاتس برای سنگ آهن خلوص 63 درصد 4.45 دلار هر تن خشک نسبت به جمعه بالا رفته 74 دلار هر تن خشک سی اف آر شده است.
10
مرداد
افزایش 20 دلاری نرخ جهاني شمش فولاد

گروه بورس کالا- طی هفته گذشته شمش فولاد در بازار های جهانی با افزایش 20 دلاری در هر تن روبه رو شد.
10
مرداد
تولید فولاد صعودی است

دنیای معدن -براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فولادسازان داخلی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه موفق شدند ۵ میلیون و ۳۱۲ هزار تن فولاد خام تولید کنند.
09
مرداد
چین تولید فولاد را ۴۲میلیون تن کاهش داد

چین در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی میزان تولید فولاد را ۴۲ میلیون تن کاهش داد. چین اعلام کرد در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی ۴۲.۳۹ میلیون تن از تولید فولاد خام کارخانه های این کشور را کاهش داده است که این رقم معادل ۸۴ درصد از هدف گذاری این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی برای پایین آوردن ظرفیت تولید فولاد است.
09
مرداد
بازگشت مجتمع فولاد بناب به مدار توسعه

با حضور قدرتمند سه بانك گردشگري، تجارت و پارسيان به عنوان سهامدار، مجتمع فولاد صنعت بناب به مدار رشد و توسعه باز مي گردد.
09
مرداد
ذوب آهن ۱۰۰ هزار تن ریل به وزارت راه

احسان دشتیانه دلیل تأخیر در تحویل ریل ملی به راه آهن را مشکلات ضمانت نامه ها عنوان کرد و اظهار داشت: قرارداد ذوب آهن با شرکت راه آهن به صورت ارزی بود که آن را به ریالی تبدیل کرده ایم، همچنین در ضمانت نامه ها هم مشکلاتی بوجود آمد که برای حل آن احتیاج به زمان داشتیم.
09
مرداد
قراضه سی آی اس گران تر شد

رونق تقاضا در ترکیه و کره جنوبی قراضه سی آی اس را بالا نگه داشته است.
08
مرداد
اکتشاف معادن جدید ثروت را به اقتصاد کشور تزریق می کند

معدن - کرباسیان گفت: معدن یکی از محوری ترین شاخه های ایجاد اشتغال و تولید درکشور است و باتوجه به وجود تعداد زیادی معادن در کشور ، با اکتشاف معادن جدید می توانیم ثروت زیادی به اقتصاد کشور تزریق کنیم
08
مرداد
مسئولان گره از خام فروشی مواد معدنی

معدن -نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هم اکنون از استخراج مواد معدنی تنها گرد و خاک ماشین های حمل مواد معدنی نصیب مردم استان می شود و مسئولان باید گره ای در این زمینه باز کنند.
08
مرداد
فولاد مبارکه بزرگترین پروژه گندله سازی

دنیای معدن -فولادمبارکه اولین و عظیم ترین پروژه گندله سازی شرق کشور را با سرمایه گذاری ۲.۵ هزار میلیارد تومانی و ظرفیت ۵ میلیون تنی سه شنبه جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح می کند.
08
مرداد
چین تولید فولاد را ۴۲میلیون تن کاهش داد

به نقل از رویترز، چین اعلام کرد در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی ۴۲.۳۹ میلیون تن از تولید فولاد خام کارخانه های این کشور را کاهش داده است که این رقم معادل ۸۴ درصد از هدف گذاری این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی برای پایین آوردن ظرفیت تولید فولاد است.
07
مرداد
ثبت رکورد جدید تولید سنگ آهن

سومین تولید کننده بزرگ سنگ آهن دنیا شرکت بی اچ پی بیلیتون از رکورد جدید تولید سنگ آهن و کاهش تولید زغال سنگ در سال مالی 2017 خبر داد.
07
مرداد
کاهش تولید سنگ آهن هند

معدن -هند چهارمین تولید کننده سنگ آهن دنیاست. این کشور در ماه می سال جاری 16 میلیون تن سنگ آهن تولید کرده که 14 درصد نسبت به ماه آوریل افت داشته است.
04
مرداد
افزایش تولید آهن اسفنجی منطقه

معدن -با توجه به افزایش تولید آهن اسفنجی منطقه منا، عرضه کننده های گندله به این منطقه ( به استثنای ایران) به دنبال افزایش عرضه هستند. مصر مصرف کننده اصلی گندله در این منطقه است.
04
مرداد
ثبت رکورد جدید تولید سنگ آهن

معدن - سومین تولید کننده بزرگ سنگ آهن دنیا شرکت بی اچ پی بیلیتون از رکورد جدید تولید سنگ آهن و کاهش تولید زغال سنگ در سال مالی 2017 خبر داد.
04
مرداد
پروژه های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران

سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران از رشد ۱۵ درصدی پروژه های این مرکز و رشد ۱۰ درصدی وضع مالی آن در یک سال اخیر خبر داد.
03
مرداد
سنگ جدید اروپایی ها پیش پای صادرات

اتحادیه اروپا با ادعای فروش زیر قیمت فولاد توسط ایران در اروپا، خواستار اعمال تعرفه های سنگین گمرکی بر فولاد ایران شده است.
03
مرداد
تولید بیش از 321 هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده

321 هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده طی سه ماهه اول سال جاری در مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی تولید شده است
03
مرداد
رشد 16 درصدی تولید فولاد خام ایران

معدن - ایران از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه ژوئن 2017 میلادی 9 میلیون و 947 هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، 8 میلیون و 749 هزار تن بود که حاکی از افزایش 13.7 درصد تولید فولاد خام طی 6 ماهه سال جاری میلادی است.
03
مرداد
بازار سنگ آهن چین در ثبات

دنیای معدن -پس از افت و خیز اواخر هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین در 68 دلار هر تن سی اف آر برای خلوص 62 درصد در ثبات مانده است.
02
مرداد
پِـرِد حاصل اعتمــاد به توان داخلی

دنیای معدن - اردیبهشت گذشته، مشعل های ریفورمر فولاد شادگان روشن شد و در فرآیند راه اندازی گرم قرار گرفت.
02
مرداد
سنگ آهن از چاه قیمت درآمد

نمودارهای جهانی قیمت نشان می دهد که قیمت سنگ آهن بعد از یک دوره افت شدید در حال افزایش بوده و به شرایط طبیعی برگشته است.
02
مرداد
بازار سنگ آهن گوش به زنگ چین

اما و اگرهای بازار جهانی سنگ آهن جدی تر از قبل شده و گمانه زنی های بسیاری درخصوص دورنمای قیمت ها، نگرانی از کاهش نرخ، عقب نشینی نرخ و حجم معاملات در بازار آتی و کاهش بهای مصنوعات فولادی در بازار چین به گوش می رسد.
02
مرداد
بازار جهانی فولاد

دنیای معدن -طی هفته گذشته میلادی بهای سنگ آهن وارداتی در چین که هفته ماقبل آن را در حدود 66 دلار و کمتر از آن آغاز کرده بود تا بیشتر از 70 دلار در هر تن خشک سی اف آر چین نیز افزایش یافت و هفته را نهایتا در 15/ 68 دلار به پایان برد.
01
مرداد
تحقق چشم انداز 55 میلیون تنی فولاد

مدیرعامل شرکت MMEدر ایران با بیان اینکه تحقق چشم انداز 55 میلیون تنی فولاد نیازمند تامین مالی است، گفت: در چشم انداز 1404 هدفگذاری کشور تولید 55 میلیون تن فولاد است که با توجه به سرعت کشور در بحث تولید فولاد و مشکلات به وجود آمده در بحث تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذار، تا حدودی دستیابی به این هدف را دچار تردید کرده است.
01
مرداد
ظرفيت توليدفولادکشور33 ميليون تن

مديرعامل شرکت ملي فولاد ايران ضمن يادآوري ظرفيت فولاد کشور در سال 1392 به ميزان 22 ميليون تن، گفت: امسال هدفگذاري 33 ميليون تن شده است که به اين ترتيب ظرفيت توليد فولاد کشور نسبت به زمان شروع فعاليت دولت يازدهم 50 درصد رشد دارد.
01
مرداد
بازار سنگ آهن گوش به زنگ چین

دنیای معدن -اما و اگرهای بازار جهانی سنگ آهن جدی تر از قبل شده و گمانه زنی های بسیاری درخصوص دورنمای قیمت ها، نگرانی از کاهش نرخ، عقب نشینی نرخ و حجم معاملات در بازار آتی و کاهش بهای مصنوعات فولادی در بازار چین به گوش می رسد که همگی از پتانسیل تاثیرگذاری بر بازار سنگ آهن خبر می دهند. به نظر می رسد این بازار خود را برای تغییر آماده می کند اما چند و چون آن به توجه بسیاری نیاز دارد.
01
مرداد
سنگ آهن از چاه قیمت درآمد

نمودارهای جهانی قیمت نشان می دهد که قیمت سنگ آهن بعد از یک دوره افت شدید در حال افزایش بوده و به شرایط طبیعی برگشته است.
31
تیر
فولاد نیازمند تامین منابع مالی است

مدیرعامل شرکت MMEدر ایران با بیان اینکه تحقق چشم انداز 55 میلیون تنی فولاد نیازمند تامین مالی است، گفت: در چشم انداز 1404 هدفگذاری کشور تولید 55 میلیون تن فولاد است که با توجه به سرعت کشور در بحث تولید فولاد و مشکلات به وجود آمده در بحث تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذار، تا حدودی دستیابی به این هدف را دچار تردید کرده است.
31
تیر
سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: تا پایان دولت دوازدهم دیگر سنگ آهن از معادن این استان به طور خام به فروش نمی رسد.
31
تیر
مقابله صنایع پایین دستی فولاد

بیش از ۲ هفته پیش دونالد ترامپ از اعمال محدودیت بر واردات فولاد به ایالات متحده امریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده جهان خبر داد. این اتفاق بازار جهانی فولاد را آشفته کرد و انتقاد و اعتراض سازمان تجارت جهانی را برانگیخت، در داخل ایالات متحده امریکا هم با مخالفت هایی روبه رو شد. بیشترین مخالفان را صنایعی تشکیل می دادند که مصرف کننده فولاد هستند و کاهش واردات فولاد به امریکا و به دنبال آن افزایش نرخ آن به بالا رفتن بهای محصولات آنها می انجامد.
31
تیر
ايران چهاردهمين فولادساز جهان شد

توليد فولاد ايران در نيمه نخست سال جاري ميلادي بيش از 13 درصد افزايش يافت و ايران چهاردهمين توليد کننده فولاد جهان در اين دوره شناخته شد.
27
تیر
جلوگیری از خام فروشی در صنعت فولاد

متاسفانه امروزه به دلیل نبود نگاه متفکرانه به تولید و صنعت همچنین عدم توجه به ارزش افزوده تولیدات موجود از معادن با مشکلاتی از جمله خام فروشی مواد اولیه معدنی مواجه شده ایم و هر ساله نسبت به سال گذشته مواد اولیه معدنی از جمله سنگ که به عنوان فراوان ترین و پرکاربردترین ماده اولیه در تولید فولاد است و نقش مهمی در اقتصاد و پیشرفت هر کشور دارد، به صورت خام در حال خروج از کشور است که اگر واحدهای معدني سودآور مورد توجه قرار نگیرند، این معادن در جهت جلوگیری از ورشکستگی خود به خام فروشی مواد اولیه روی می آورند.
27
تیر
آزمون موفق تکنولوژی ایرانی در تولید آهن اسفنجی

طراحی و نصب و راه اندازی نخستین واحد احیاء مستقیم و خط تولید فولاد به صورت ۱۰۰ درصد داخلی توسط متخصصان ایرانی انجام شد.
27
تیر
استخراج از بزرگترین معدن سرب و روی کشور

عملیات استخراج بزرگترین معدن سرب و روی کشور و دومین ذخیره معدنی سرب و روی جهان امروز در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
26
تیر
راه اندازی واحد تولید آهن اسفنجی قایم در ذوب آهن

واحد تولید آهن اسفنجی قایم در مدیریت آگلومراسیون با تامین گندله در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان راه اندازی شد
25
تیر
فولاد روی سومین سکوی جهش

ابهام های چند گانه در بازار فولاد چهره ای از این بازار ترسیم کرده که تنها می توان به شرح رخدادهای آن پرداخت حتی تصمیم سازان و فعالان پرسابقه بازار نیز کمتر حاضر به اظهارنظر هستند.
25
تیر
تامين نياز واقعی مشتريان داخلی در اولويت فولاد مباركه

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از برگزاری نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت با مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد مبارکه و اعضای سندیکای لوله و پروفیل خبر داد و گفت: در این نشست، نحوه تامین مواد اولیه شرکت های لوله و پروفیل پایش و بررسی شد.
25
تیر
افزایش تولید سنگ آهن دانه بندی شده در معدن

دنیای معدن - مدیر فنی مهندسی مجتمع فلات سنگ آهن مرکزی بافق از تولید 321 هزار تن سنگ آهن دانه بندی شده طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
24
تیر
فولاد مبارکه شرکتی با عملکرد مالی

براساس گزارش های معتبر حسابرسی درباره شرکت های بازار سرمایه، ۱۲ شرکت افزون بر ۵۵درصد از کل مالیات بر درآمد پرداختی کشور را به خود اختصاص داده اند که در این میان فولاد مبارکه رتبه چهارم کشوری را پس از حوزه های مخابرات، نفت و بانک و رتبه نخست را بین شرکت های تولیدی به خود اختصاص داده است.
24
تیر
جشنواره ملی هنرمندان صنعت فولاد برگزار می شود

موضوع این جشنواره بسیار موضوع جالب و نو می باشد همه آگاهیم که کار تولید فولاد در شرایط سختی صورت میگیرد و بهترین جلوه های هنر در سخت ترین شرایط شکل می گیرد
24
تیر
ایران به جمع پنج کشور صاحب امتیاز آهن اسفنجی

با افتتاح فولاد شادگان فرآیند ایرانی (pered) در تولید آهن اسفنجی به بهره برداری می رسد. به گزارش ایسنا، در فرآیند تولید آهن اسفنجی و احیای مستقیم pered بار اکسیدی آهن اسفنجی احیاء می شود و محصولی ایده ال برای تولید فولاد، باکیفیت به دست می آید.
21
تیر
سنگ آهن به بالای ۶۴ دلار رسید

روز گذشته سنگ آهن وارداتی در چین مجددا از ۶۴ دلار هر تن سی اف آر بالاتر رفت زیرا رشد قیمت فولاد از بازار نقدی این ماده اولیه حمایت کرد.
21
تیر
رشد مثبت تولید پارسال پنج کالای معدن

گزارش دفتر آمار و فرآوری داده های وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد تولید پارسال فولاد خام، محصولات فولادی، سنگ آهن، کنسانتره زغالسنگ و شیشه جام به عنوان پنج کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی نسبت به سال 1394 حکایت دارد.
21
تیر
دورنمای کاهش نرخ جهانی سنگ آهن

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن در بازار این روزها افزایشی است، اما فعالان این حوزه چنین رشدی را پایدار ندانسته و معتقدند همچنان این بازار با فراز و نشیب همراه خواهد بود. البته با نگاهی به رشد جمعیت جهانی و افزایش سرانه مصرف فولاد می توان روزهای خوبی را پس از سال ۲۰۱۸ میلادی(۱۳۹۷) برای این حوزه تصور کرد،
21
تیر
مزیت های رقابتی سنگ آهن در بورس کالا

انتظار برای معاملات سنگ آهن در بازار داخلی هنوز هم ادامه یافته تا جایی که با وجود تجربه مثبت معاملات سنگ آهن صادراتی، هنوز بازار داخلی شاهد ثبت قدرتمند و فراگیر این معاملات نبوده، اگرچه تلاش های بسیاری برای این موضوع صورت گرفته است.
20
تیر
صادرات سنگ آهن برزیل بالا رفت

دنیای معدن - صادرات سنگ آهن برزیل به چین ماه گذشته میلادی 19.96 درصد رشد سالانه داشته است.
20
تیر
عطش بازار فولاد برای شمش

قیمت محصولات فولادی در حدود یک ماه اخیر با رشد قابل توجهی روبه رو شده است. برخی برآوردها از رشد 20 تا 25 درصدی قیمت در بازار مقاطع فولادی حکایت دارند و این در حالی است که عملا در بخش تقاضا اتفاقی در بازار داخل نیفتاده است.
20
تیر
مزیت های رقابتی سنگ آهن در بورس کالا

انتظار برای معاملات سنگ آهن در بازار داخلی هنوز هم ادامه یافته تا جایی که با وجود تجربه مثبت معاملات سنگ آهن صادراتی، هنوز بازار داخلی شاهد ثبت قدرتمند و فراگیر این معاملات نبوده، اگرچه تلاش های بسیاری برای این موضوع صورت گرفته است.
20
تیر
سنگ آهن در شرایط مثبت بازار با کمی افزایش

به نقل از یکی از فعالان بازار به رغم اینکه چشم انداز بلند مدت سنگ آهن چندان امیدوار کننده نیست، در کوتاه مدت پایین بودن ذخایر انبارهای محصولات نهایی باعث تقویت قیمت سنگ آهن خواهد شد.
19
تیر
چشم انداز بازار سنگ آهن چین منفی است

دنیای معدن -آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی در چین بالا رفته ولی پیش بینی ها برای طولانی مدت به دلیل مازاد عرضه روشن نیست.
19
تیر
چشم انداز بازار سنگ آهن چین منفی است

آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی در چین بالا رفته ولی پیش بینی ها برای طولانی مدت به دلیل مازاد عرضه روشن نیست.
19
تیر
سردرگمی قیمتی در بازار فولاد

رشد افسارگسیخته بهای مصنوعات فولادی هرچند که متوقف شده، ولی نگرانی های عمیقی نیز از کاهش مجدد نرخ ها در بدنه بازار دیده می شود تا جایی که در روزهای اخیر حجم معاملات کاهش بسیاری را تجربه کرده؛ هرچند که بسیاری از واحدهای فروش محصولات فولادی در برابر کاهش قیمت ها مقاومت می کنند.
19
تیر
جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه صنعت آهن

ایران در کمربند معدنی دنیا قرار دارد و با دارا بودن ۳ میلیارد تن ذخایر قطعی سنگ آهن جزو ۱۱ کشور بر تر دارنده ذخایر سنگ آهن در جهان است.
18
تیر
فعلا با مازاد عرضه فولاد در جهان مواجه نیستیم

وقتی صحبت از افزایش تولید فولاد در جهان به میان می آید همه نگاه ها به سمت چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده فولاد در جهان معطوف می شود.
18
تیر
جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه صنعت آهن

ایران در کمربند معدنی دنیا قرار دارد و با دارا بودن ۳ میلیارد تن ذخایر قطعی سنگ آهن جزو ۱۱ کشور بر تر دارنده ذخایر سنگ آهن در جهان است.
18
تیر
ناديده گرفتن پتانسيل معادن سنگ کشور

نايب رئيس انجمن سنگ ايران از افزايش 50 درصدي صادرات سنگ تزئيني در سال گذشته خبر داد و گفت: مجموع صادرات سنگ تزئيني را در سال 1394 به وزن 259 هزار تن و ارزش 87 ميليون دلار بوده است.
18
تیر
سنگ آهن 62 دلار شد

دنیای معدن - با افت تقاضای سنگ آهن و کاهش قیمت فولاد، قیمت این ماده اولیه در چین ارزان تر شده و آخرین متوسط قیمت بازار برای سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 1.25 دلار افت داشته 62 دلار هر تن سی اف آر شده است.
17
تیر
فولاد یک سوم تولیداتش را صادر کرد

میزان تولید فولاد خام کشور طی 2 ماه نخست سال 96، 12 درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.
17
تیر
فعلا با مازاد عرضه فولاد در جهان مواجه نیستیم

وقتی صحبت از افزایش تولید فولاد در جهان به میان می آید همه نگاه ها به سمت چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده فولاد در جهان معطوف می شود.
17
تیر
فولاد یک سوم تولیدات را صادر کرد

میزان تولید فولاد خام کشور طی 2 ماه نخست سال 96، 12 درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.
17
تیر
قیمت داخلی فولاد ۲۰ درصد افزایش یافت

عضو انجمن فولاد از افزایش ۲۰درصدی قیمت فولاد در داخل و در پی افزایش قیمت جهانی این محصول خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو تیر آهن بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده به ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ تومان رسیده است.
14
تیر
سنگ آهن به 65 دلار رسید

دنیای معدن - با توجه به رونق بازار فولاد، سنگ آهن وارداتی در چین به روند صعودی ادامه داد.
14
تیر
موج فراگیر قیمتی در بازار فولاد

بازار فولاد بیش از 10 روز است که با تحرکی جدید رو به رو شده است هرچند که این روند افزایشی حتی از اواسط ماه رمضان آغاز شد ولی با یک پله تثبیت و صعود مجدد، به سطوح فعلی دست یافت.
14
تیر
سرمایه گذاری در منطقه سنگان

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه از راه اندازی بزرگ ترین پروژه گندله سازی ۵ میلیون تنی در شرق کشور و افتتاح رسمی آن طی چند روز آینده خبر داد.
13
تیر
ردیابی آثار تصمیم ترامپ برای فولاد آمریکا

خبر اعمال محدودیت و تعرفه روی واردات فولاد آمریکا هرچند هنوز محقق نشده و در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد به نگرانی ها و تحلیل های مختلفی در این باره دامن زده است؛ در این باره عنوان می شود کشورهای چین، برزیل، استرالیا، روسیه و کشورهای اروپایی از این تصمیم ترامپ نگران هستند و ممکن است با محقق شدن این خبر اقدامات تلافی جویانه ای از سوی این کشورها در حوزه فولاد صورت گیرد و این کشورها را وارد جنگ تجاری کند.
13
تیر
موج فراگیر قیمتی در بازار فولاد

بازار فولاد بیش از 10 روز است که با تحرکی جدید رو به رو شده است هرچند که این روند افزایشی حتی از اواسط ماه رمضان آغاز شد ولی با یک پله تثبیت و صعود مجدد، به سطوح فعلی دست یافت.
13
تیر
رشد قیمت های چین ورق صادراتی ژاپن را بالا برد

دنیای معدن -با رشد قیمت های چین، ورق گرم صادراتی ژاپن هم بالا رفته ولی قیمت رقابتی سایر کشورها موجب شده در بازار نقد ورق گرم ژاپن خریدار زیادی نداشته باشد.
13
تیر
نشانه های خروج فولاد از رکود پیداست

دنیای معدن -براساس آمارهای اعلام شده میزان تولید فولاد در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۶نسبت به سال گذشته با رشد ۱۲درصدی روبه رو بوده است، رشدی که می تواند نشانه خوبی برای خروج از رکود به شمار رود.
12
تیر
ساخت 54 کارخانه فرآوری مواد معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور معادن وصنایع معدنی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید در معادن کشور مورد تاکید دولت است گفت: در سایه تلاش دولتمردان تدبیر و امید و در راستای تکمیل زنجیره تولید 54 کارخانه در کشور راه اندازی شد که از این تعداد 20 کارخانه در استان کرمان است.
12
تیر
برنامه جهشی هند برای رشد سه برابری تولید فولاد

دنیای معدن - هند طی برنامه ای جهشی، ظرفیت تولید فولاد خود را به سه برابر افزایش خواهد داد. طبق این برنامه، هند تا سال 2030 به تولید 300 میلیون تنی دست خواهد یافت.
12
تیر
موفقیتهای چشمگیری در تکمیل زنجیرۀ صنعت فولاد کشور

دنیای معدن -لزوم توجه به اهمیت نقش معدن و صنایع معدنی وقتی بیشتر شد که مقام معظم رهبری در شعار سنوات اخیر مکررا کلید موفقیت و تعالی کشور را توجه به بخش صنعت، تولید و اشتغال معرفی کرده اند.
12
تیر
تکمیل زنجیره صنعت فولاد در دولت یازدهم

دولت یازدهم با درک صحیح از مسائل و به منظور تحقق تمامی راهبردها توانست در بخش فولاد، عملکرد تولید فولاد خام کشور را با رشد ۲۸ درصدی از ۱۴ میلیون و ۳۶۱ هزار تن در سال ۱۳۹۱ به ۱۸ میلیون و ۴۶۶ هزار تن در سال ۹۵ برساند. بهرام سبحانی، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با اعلام این مطلب گفت: با رسیدن ظرفیت فولاد کشور به ۳۰ میلیون تن، شرایطی فراهم شد که ایران در رتبه بندی جهانی فولاد به رده چهاردهم صعود کند.
10
تیر
سنگ آهن فعلا رو به بالاست

دنیای معدن - بازار سنگ آهن وارداتی چین به روند صعودی ادامه داده چرا که عملکرد خوب بازار فولاد تمایل به خرید سنگ آهن را افزایش داده است.
10
تیر
روزشمار بهبود در بازار فولاد

شواهد کلی از بازار فولاد نشان دهنده رشد گام به گام و مطلوب قیمت هاست که می تواند چهره این بازار را با محوریت شرق آسیا بهبود بخشد.
07
تیر
رشد بهای مواد اولیه صنعت فولاد

افزایش آرام قیمت مواد اولیه در صنعت فولاد را می توان یکی از سیگنال های مثبت در این بازار مهم جهانی به شمار آورد که می تواند در نهایت از رشد قیمت ها در کوتاه مدت تا میان مدت حمایت کند.
03
تیر
میزان صادرات فولاد هشت درصد رشد یافت

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت از رشد هشت درصدی صادرات فولاد در دو ماهه نخست امسال خبر داد و گفت : حجم صدور کالای تولیدی در این بخش به رقم بیش از یک میلیون و 300 هزار تن رسید .
03
تیر
آغاز تولید آزمایشی نخستین گندله سازی شرق کشور

تولید آزمایشی نخستین گندله سازی شرق کشور با حضور مقامات صنعتی،معدنی و استانی کشور در منطقه سنگان خراسان آغاز شد.
03
تیر
برگزاری مجمع سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور حداکثری اعضا در هتل هما برگزار شد.
03
تیر
رشد 13 درصدی تولید فولاد خام ایران

سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران طی 5 ماهه نخست 2017 میلادی، 13درصد رشد یافت.
31
خرداد
تاسیس آکادمی ملی فولاد ایران

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اهمیت آموزش های حرفه ای و تخصصی به کارشناسان و مدیران صنعت فولاد، از تشکیل مرکز آموزش این انجمن خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت و تصویب هیات مدیره انجمن، این مرکز با عنوان آکادمی ملی فولاد ایران تاسیس شده و دوره های آموزشی کاربردی و تخصصی صنعت فولاد را بر اساس نیاز روز واحدهای فولادی کشور برنامه ریزی و برگزار خواهد کرد.
31
خرداد
سربارهای هزینه ای در بخش سنگ آهن

یکی از عوامل موثر در مزیت سرمایه گذاری در زنجیره سنگ آهن در هزینه های حمل و نقل خلاصه می شود، در این باره سه هزینه مشخص هزینه حمل زمینی تا بنادر، هزینه های بندری و هزینه های حمل دریایی از مواردی هستند که درخصوص این زنجیره قابل استناد هستند؛ هزینه هایی که پیرو هزینه های ناشی از عملیات استخراج و کانه آرایی و فرآوری سنگ آهن اتفاق می افتند.
31
خرداد
پیروزی انرژی خورشید بر زغال سنگ

انرژی خورشید که زمانی آنقدر گران بود که استفاده آن فقط برای فضاپیماها صرف داشت امروز آنقدر ارزان شده که می تواند زغال سنگ یا حتی گازهای طبیعی را حتی سریع تر از حد تصور کنار بزند.
31
خرداد
روش های نوین تولید فولاد در جهان

کاهش میزان سرمایه گذاری اولیه یکی از مهم ترین مزیت های روش پرد به شمار می رود؛ و سرمایه مصرف شده نیز در داخل کشور استفاده و موجب رونق هر چه بیشتر صنایع داخلی می شود.
30
خرداد
بازی تردیدآمیز چین در بازار زغال سنگ

بهای زغال سنگ در بازارهای جهانی که از نوامبر 2016 تاکنون حدود 35 دلار افت کرده است به نظر می رسد در حال ترمیم این روند کاهشی است به طوری که در مقایسه سالانه قیمت های این محصول شاهد رشد 45 درصدی قیمت و در مقیاس ماهانه شاهد رشد 8 درصدی قیمت ها هستیم.
30
خرداد
ترمز صادرات سنگ آهن ایران کشیده شد

رئیس امور بین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: افزایش هزینه های حمل دریایی و تخفیف شرکت های فورتسکیو و هند برای سنگ آهن با عیار زیر ۵۸ سبب شده ترمز صادرات سنگ آهن ایران کشیده شود.
30
خرداد
تاسیس آکادمی ملی فولاد ایران

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اهمیت آموزش های حرفه ای و تخصصی به کارشناسان و مدیران صنعت فولاد، از تشکیل مرکز آموزش این انجمن خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت و تصویب هیات مدیره انجمن، این مرکز با عنوان آکادمی ملی فولاد ایران تاسیس شده و دوره های آموزشی کاربردی و تخصصی صنعت فولاد را بر اساس نیاز روز واحدهای فولادی کشور برنامه ریزی و برگزار خواهد کرد.
30
خرداد
توقف دو هفته& ای افت قیمت سنگ آهن

بعد از طی شدیدترین افت قیمت سنگ آهن در دو سال اخیر سقوط قیمت این محصول نزدیک به دو هفته است که متوقف شده است.
29
خرداد
ثبات در بازار جهانی فولاد

انتظار بر این بود که بازار داخلی و جهانی فولاد در هفته های اخیر شرایط نسبتا آرامی را تجربه کند ولی جرقه های رشد قیمتی و رفتارهای تجاری در بازار موجب شد تا آرامش نسبی مورد انتظار در ماه رمضان محقق نشود.
29
خرداد
زغال سنگ در کف 9 ماه اخیر

زغال سنگ صادراتی استرالیا به کمتر از 140 دلار هر تن فوب رسیده است. خرید ها محتاطانه تر شده اند.
29
خرداد
نیاز فولادسازان کشور به واردات را کاهش داده

به گفته مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، تولید کاتالیست های داخلی، نیاز شرکت های داخلی فولاد سازی را به واردات این محصول کاهش داده است.
28
خرداد
ارتقای ایمنی و بهره وری در معدن چادرملو

کنترل فرآیند تولید یکی از مهم اقداماتی است که شرکت های تولیدی برای بهبود خطوط تولید خود پیوسته صورت می دهند.
28
خرداد
صعود بازار فولاد با سوخت شمش

فراز و فرود قیمت ها در بازار داخلی فولاد در هفته های اخیر شرایط نامتناسبی را ایجاد کرده است.
28
خرداد
ثبات در بازار جهانی فولاد

انتظار بر این بود که بازار داخلی و جهانی فولاد در هفته های اخیر شرایط نسبتا آرامی را تجربه کند ولی جرقه های رشد قیمتی و رفتارهای تجاری در بازار موجب شد تا آرامش نسبی مورد انتظار در ماه رمضان محقق نشود.
28
خرداد
موجودی سنگ آهن بنادر چین کمی کاهش یافت

دنیای معدن -سنگ آهن وارداتی در چین باز هم کمی بالا رفته که به دلیل بهبود قیمت فولاد و بازارهای فیوچرز بود.
27
خرداد
آرامشی شکننده در بازار جهانی فولاد

بازار فولاد جهانی وضعیت آرام و نسبتا با ثباتی دارد؛ اگرچه نشانه هایی از نوسان در این بازار دیده می شود.
27
خرداد
کاهش صادرات فولاد موقتی است

اردیبهشت امسال آمار صادرات محصولات فولادی ایران با کاهش روبه رو بوده است، براساس آمارهای اعلام شده صادرات فولاد آماده و نیمه آماده از ایران ۲۴درصد با کاهش همراه بوده است.
27
خرداد
چه خبر از بازار سنگ آهن چین

دنیای معدن -بهبود فعالیت بازار فولاد چین قیمت سنگ آهن را بهبود بخشیده ولی در کل مازاد عرضه بر میزان رشد قیمت اثر منفی داشته است.
23
خرداد
افزایش 4 و 8 دهم میلیارد دلاری ذخایر معدنی کشور

طی مدت 5 ساله اخیر توسعه فعالیت های اکتشافی انجام شده از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی (ایمپاسکو) به ثبت رکوردهای اکتشافی جدید در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران منجر شده به گونه ای که این شرکت توانست با حدود نیم درصد رشد هزینه، بالغ بر 4 میلیارد و 800 میلیون دلار ماده معدنی را به دست آورد.
23
خرداد
سنگ آهن به بالای 55 دلار برگشت

دنیای معدن - دوشنبه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین با توجه به رشد قیمت فولاد در روزهای گذشته و بهبود تقاضا رشدی جزیی داشت.
23
خرداد
احتمال ایجاد رونق در سال جاری ضعیف است

معاون وزیر صنعت در حالی پیش بینی رونق ساخت و ساز را در نیمه دوم سال جاری اعلام کرده که به اعتقاد یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد امسال هم تغییری در تولید فولاد ایجاد نشده و اگر دولت کمک نکند، اوضاغ تغییری نخواهد کرد.
22
خرداد
حرکت فولاد هرمزگان به سمت تولید محصول خاص

فولاد هرمزگان در آینده بدون شک به سمت تولید فولاد خاص خواهد رفت. فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان درباره وضعیت فعلی فولاد هرمزگان افزود: وضعیت فعلی شرکت، مناسب است و فولادهرمزگان نیروی انسانی قوی، متعهد، جوان و با انگیزه را در اختیار دارد.
22
خرداد
حرکت به سوی افق ۱۴۰۴ فولاد

ایران برای ۱۰ سال آینده (افق چشم انداز ۱۴۰۴) دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام را هدف گذاری کرده است و در این راستا در حال حاضر تولید فولاد به ۱۸ میلیون تن نزدیک شده است.
22
خرداد
ه‌ ۱۵۰۰ آهن‌فروش تعطیل منتظر نسخپیچی دولت دوازدهم

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه دولت یازدهم از همان روزهای نخست حمله های زیادی را به مسکن مهر داشت،گفت: منتظریم ببینیم دولت دوازدهم چه نسخه ای برای رونق بخش مسکن می پبچد.
22
خرداد
54 میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور اضافه شد

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: 7 هدف اصلی معاونت امور معادن و صنایع معدنی در دولت یازدهم ترسیم و پیاده سازی شد و همچنین در تولید و صادرت موادمعدنی و صنایع معدنی به رشدهای قابل توجهی از جمله افزایش ظرفیت تولید فولاد به 54 میلیون تن ردست یافتیم.
21
خرداد
قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد

قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
20
خرداد
سنگ آهن 56 دلار شد

دنیای معدن - افت قیمت فولاد و مازاد عرضه سنگ آهن قیمت این ماده اولیه را پایین تر آورده و انتظار می رود روزهای آتی روند نزولی ادامه داشته باشد.
17
خرداد
افزایش تولید فولاد در گروه فولاد مبارکه

معاون بهره برداری فولاد مبارکه گفت: این مجتمع همراه با فولاد خوزستان و فولاد سبا در سالجاری میلادی در بخش تولید آهن اسفنجی، فولاد خام و انواع محصولات سرد و گرم به رکوردهای جدیدی دست یافتند.
17
خرداد
فرصت های صنایع فولادی برای اشتغال

دنیای معدن -زنجیره تولید آهن و فولاد در مقایسه با دیگر صنایع بزرگ چون نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی و... موقعیت های شغلی بیشتری فراهم می کند.تولید فولاد در کشور در حال حاضر به حدود 20 میلیون تن می رسد. در عین حال برنامه ریزی شده است تا میزان تولید آهن و فولاد بر اساس سند چشم انداز در سال 1404 به 55 میلیون تن برسد. میزان تولید سنگ آهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی نیز در سال 1395 به ترتیب حدود 38، 28، 26 و 21 میلیون تن در سال گزارش شده است. در حالی که تولید این محصولات بر اساس سند چشم انداز توسعه باید به 115میلیون تن سنگ آهن، 75 میلیون تن گندله و 52 میلیون تن آهن اسفنجی برسد. بنابراین تمامی این زنجیره با کسری مواجه است.
13
خرداد
ماه رمضان بازار قراضه ترکیه را آرام کرد

بازار واردات قراضه در ترکیه با توجه به این که ماه رمضان فرارسیده همچون سال های گذشته آرام شده و فعالیت بازار کم تر شده است.
13
خرداد
پیشرفت ۵۱ درصدی واحد فولاد سازی

مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیــاری از پیشرفت 51 درصدی واحد فولاد سازی این طرح استانی خبر داد.
13
خرداد
تولید فولاد به 18 میلیون تن نزدیک شد

انجمن جهانی فولاد، ایران را چهاردهمین کشور تولید کننده فولاد جهان معرفی کرد. ایران با افزایش تولید از 16 میلیون و 100 هزارتن فولاد در سال 2015 به 17 میلیون و 900 هزار تن در سال 2016، توانست جایگاه خود را در رتبه چهاردهم جهان تثبیت کند.
13
خرداد
سنگ آهن در چین رو به پایین

دنیای معدن -مازاد عرضه و کمبود تقاضا باز هم قیمت سنگ آهن وارداتی را در چین پایین آورد و اخیرا 40 سنت افت داشته شاخص قیمت پلاتس 57 دلار و 40 سنت هر تن خشک سی اف آر ثبت شده است.
10
خرداد
پیش بینی رشد قیمت قراضه وارداتی در خاور دور

قراضه کانتینری وارداتی از امریکا سه هفته متوالیست در تایوان تغییر قیمت نداشته است ولی جو بازار رو به بالاست.
10
خرداد
تولید فولاد خام آمریکای لاتین ۱۲ درصد افزایش یافت

دنیای معدن - تولید فولاد خام آمریکای لاتین و منطقه کارائیب در سه ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۲ درصد افزایش یافت.
10
خرداد
رمزگشایی از افت غیرمنتظره در بازار سنگ آهن

دنیای معدن -نزول قیمت سنگ آهن به محدوده زیر 60 دلار در شرایطی اتفاق افتاده است که از نظر بسیاری از فعالان این بازار، این نزول بسیار غیرقابل پیش بینی بوده و از سویی برخی اتفاقات نظیر برگزاری نشست جاده ابریشم جدید امیدها به افزایش قیمت کامودیتی ها را زیر سایه شروع پروژه های جدیدی که در مسیر این جاده بزرگ قرار دارند، بالا برده است. با این حال این اتفاق رخ نداده و خبرها حکایت از افت قیمت سنگ آهن به جای رشد آن دارد.
10
خرداد
تداوم افزایش تولید سنگ آهن در معدن چادرملو

دنیای معدن - 639 هزار و 839 تن گندله آهن در مجتمع صنعتی چادرملو تولید شده که افزون بر 90 درصد از برنامه پیش بینی شده جلو تر است . قرار است تا پایان امسال ظرفیت تولید کارخانه گندله سازی به مرز 4 میلیون تن برسد .
09
خرداد
سه خبر اقتصادی از اردکان

مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی چادرملو گفت: میزان تولید سنگ آهن در این شرکت در دو ماهه گذشته از مرز یک میلیون و 720 هزار تن گذشت .
09
خرداد
احکام مستمری جان باختگان حادثه مجتمع فولاد بویراحمد

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با همکاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، احکام مستمری 2 نفر از جان باختگان حادثه مجتمع تولید فولاد بویراحمد در سریع ترین زمان و بدون مراجعه خانواده های آنان صادر شد.
09
خرداد
۵۰۰هزار تن قراضه آهن در مبدا از بین می رود

در کشور ۳میلیون تن قراضه برای واحدهای فولاد نیاز است، درحالی که ۱/۵میلیون تن قراضه در کشور وجود دارد. این در حالی است که براساس برآورد کارشناسان حدود ۵۰۰هزار تن قراضه به دلیل تفکیک نشدن زباله ها از مبدا در بیابان ها از بین می رود.
09
خرداد
بازار فولاد اژدهای زرد در تلاطم

اخیرا بیلت چین در بازار جنوب شرق آسیا عرضه نشده، چرا که قیمت ها خیلی بالا رفته و بازار داخلی چین رونق بهتری یافته و اغلب خریداران بیلت صادراتی چین به سایر بازارهای جایگزین روی آورده اند.
08
خرداد
طلب قطعه سازان گروه ملی صنعتی فولاد

دنیای معدن - مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: طلب جمعی از قطعه سازان گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز تا یک ماه آینده به تدریج پرداخت می شود.
08
خرداد
آرامش در بازارهای فولاد کشورهای سی آی اس

فرارسیدن ماه رمضان موجب شده تا بازارهای مصرف مواد اولیه و محصولات میانی در کشورهای سی آی اس یا همان کشورهای مشترک المنافع در شوروی سابق به سمت آرامشی نگران کننده پیش برود تا جایی که ممکن است رکودی جدید را در این بازار ایجاد کند.
08
خرداد
سقوط قیمت سنگ آهن ادامه دارد

از اوایل امسال افت قیمت سنگ آهن شروع شده، این روند ادامه دارد و شیب تندتری به خود گرفته است.
08
خرداد
افزایش تولید سنگ آهن

دنیای معدن - مجتمع معدنی فلات مرکزی ایران خطه کویری یزد را به ذخیره گاه مطمئنی از سنگ آهن در ایران بدل کرده و در برنامه امسال مجتمع فلات مرکزی تولید ۱.۲ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی را در دستور کار خود قرار بدهد.
07
خرداد
افزایش ۱۴درصدی تولید فولادخام در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۷

ایران در ۴ ماه نخست ۲۰۱۷ میلادی، ۶ میلیون و ۳۶۹ هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تن)، ۱۴.۳ درصد رشد نشان می دهد.
07
خرداد
ثبات نسبی قیمت فولاد در آغاز هفته

دنیای معدن - در مبادلات روز شنبه 6 خرداد ماه جاری، اغلب تولید کنندگان بخش خصوصی فولاد شمش و مقاطع خود را بدون تغییر نرخ به بازار غیر رسمی عرضه کردند.
07
خرداد
افزایش چشمگیر تولید ماشین ریخته گری شماره ۵

رئیس ماشین ریخته گری شماره ۵ فولاد مبارکه گفت: همزمان با تداوم رکوردشکنی های تولید فولادخام و در راستای توسعه ۷.۲ میلیون تن تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم، کارکنان ماشین شماره ۵ ریخته گری با استعانت از خدای متعال و تلاش فراوان موفق به تولید ۱۲۵ هزار تن اسلب در اردیبهشت ۹۶ شدند و نقش مهمی را در دستیابی به رکورد ۵۷۰ هزار تن تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم ایفا نمودند.
07
خرداد
سقوط قیمت سنگ آهن ادامه دارد

از اوایل امسال افت قیمت سنگ آهن شروع شده، این روند ادامه دارد و شیب تندتری به خود گرفته است.
06
خرداد
شرکت فولاد مبارکه در لیست تأمین کنندگان وزارت نفت

در پی دستیابی فولاد مبارکه به توانمندی تولید انواع محصولات فولادی API گرید هایX۶۵ , X۶۰ و X۷۰ و پس از اینکه این محصولات برای تکمیل زنجیره تولید ورق موردنیاز پروژه های خطوط لوله انتقال نفت و گاز کشور مورد استفاده قرار گرفت، شرکت فولاد مبارکه به طور رسمی در لیست تأمین کنندگان (Vendor List) وزارت نفت قرار گرفت.
06
خرداد
ایران بیش از ۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد

ایران در 4 ماه نخست امسال بالغ بر 6 میلیون و 369 هزار تن فولاد خام تولید کرد که درمقایسه با مدت مشابه سال 2016 یعنی 5 میلیون و 570 هزار تن رشد 3/ 14 درصدی داشته است.
06
خرداد
افزایش تولید سنگ آهن

خبرگزاری شبستان:مجتمع معدنی فلات مرکزی ایران خطه کویری یزد را به ذخیره گاه مطمئنی از سنگ آهن در ایران بدل کرده و در برنامه امسال مجتمع فلات مرکزی تولید ۱.۲ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی را در دستور کار خود قرار بدهد.
06
خرداد
رکود مسکن دامنگیر صنعت فولاد شده است

دنیای معدن - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به علت رکود شدید در حوزه مسکن، بازار محصولات تولیدی فولاد در داخل کشور را از دست داده ایم و باید برای بقای خود به فکر ورود به بازارهای جهانی باشیم.
06
خرداد
افزایش 15 درصدی تولید فولاد خام ایران

دنیای معدن - سایت انجمن جهانی فولاد میزان تولید فولاد ایران در چهارمین ماه 2017 میلادی (آوریل) را حدود 15درصد اعلام کرد.
03
خرداد
حرکت مولفه های فولاد در مسیر توازن

کارشناسان صنعت فولاد معتقدند شرایط این صنعت در وضعیت فعلی نیازمند تجدید ارزیابی و بازبینی بوده و نمی توان با تداوم شرایط کنونی انتظار داشت روند تولید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 عملیاتی شود.
03
خرداد
ضرورت بازگشت بهره مالکانه به بخش معدن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان از بهره مالکان معادن به خزانه کشور واریز می شد که این مبلغ در بخش های دیگر اقتصادی کشور صرف شده و به خود معادن، سهمی نمی رسید.
03
خرداد
تغییرات بنیادی در ساختار فولاد جهانی

نزدیکی به ماه رمضان و همچنین قیمت های پایین زغال سنگ و سنگ آهن موجب شده تا دورنمای بازار جهانی فولاد به سمت افت نرخ متمایل شود هرچند که حمایت های دولتی و مخصوصا افزایش قیمت ها در بازار مشتقه چین (بازار آتی و آپشن فولاد) موجب شده تا خوش بینی هایی در این بازار ایجاد شود. به نظر می رسد بازارهای جهانی فولاد خود را برای ورود به یک فاز با ثبات آماده می کند.
02
خرداد
تولید فولاد هند ۱۴۲ درصد رشد کرد

هندوستان با گام هایی که برای محافظت از صنعت داخلی برداشته شدف صادرات فولاد را در ماه آوریل با یک جهش ۱۴۲ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۰.۷۴۷ میلیون تن رساند.
02
خرداد
رشد بهای سنگ آهن تداوم یافت

دنیای معدن -تداوم رشد حاشیه سود فولادسازان چینی قیمت سنگ آهن وارداتی را در این کشور بالا برده است.
02
خرداد
کاهش هزینه چدن مذاب با اجرای طرح PCI

دنیای معدن -با توجه به اهمیت طرح تزریق پودر زغال به کوره بلند (PCI) و نقش آن در کاهش قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن اصفهان با مهندس علیرضا قاسمی پور ، قائم مقام کوره بلندگفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید
02
خرداد
افزايش توليد فولاد خام و محصول

توليد فولاد خام کشور در نخستين ماه سال 15 درصد و توليد محصولات فولادي نيز 17 درصد افزايش يافت. به گزارش خبرگزاري آريا، انجمن فولاد ايران گزارش داد: شرکت هاي فولاد ساز کشور در ماه فروردين امسال، يک ميليون و 734 هزارتن فولاد خام توليد کردند.
01
خرداد
اعتراض وزارت صنعت

وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن ارسال نامه ای به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص افزایش قیمت گوشت، برنج و حبوبات خواستار ارسال نامه ای جداگانه توسط این سازمان به معاون اول رییس جمهوری شد.
01
خرداد
فولاد سرب آلومینیوم و طلا در بورس کالا عرضه شد

۱۰ هزار تن تختال SM شرکت فولاد مبارکه، ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم ایرالکو و ۱۰۰ تن شمش سرب پارت پاسارگاد و ۹ کیلوگرم شمش طلای زرمعدن اختران در بورس کالا عرضه می شود.
01
خرداد
معدنی ها چشم انتظار توجه دولت دوازدهم

دنیای معدن -هفدهمین جلسه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران روز گذشته و پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد.
01
خرداد
اجماع بر سر تداوم کاهش تولید نفت

وزیر انرژی عربستان گفت، همه تولید کنندگان مشارکت کننده در توافق کاهش تولید نفت با تمدید ۹ ماهه توافق موافقند.
01
خرداد
افزایش تولید فولاد خام و محصول

تولید فولاد خام کشور در نخستین ماه سال ۱۵ درصد و تولید محصولات فولادی نیز ۱۷ درصد افزایش یافت.
01
خرداد
تولید فولاد ایران ۱۲درصد رشد کرد

تولید فولاد ایران در ۳ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۲.۷درصد رشد کرد و به ۴میلیون و ۵۷۹هزار تن رسید.
01
خرداد
ثبات نسبی قیمت فولاد

دنیای معدن -در مبادلات دیروز قیمت انواع فولاد از سوی تولید کنندگان با ثبات نسبی اعلام شد.
31
اردیبهشت
بازار سنگ آهن ثابت ماند

قیمت سنگ آهن در بازار نقدی چین پس از ۳ روز بهبود، آخرین روز معاملاتی هفته گذشته را در ثبات باقی ماند.
31
اردیبهشت
10 اقدام زیست محیطی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی

دنیای معدن - مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی 10 اقدام مهم برای ارتقای سطح شاخص های زیست محیطی منطقه انجام داده است.
31
اردیبهشت
رشد تولید و افت قیمت کنسانتره سنگ آهن

دنیای معدن - در حالیکه نمودارهای جهانی نشانگر کاهش قیمت جهانی سنگ آهن و کنسانتره آن در ماه های اخیر هستند، شرکت های بزرگ معدنی ایران ۶۴ درصد رشد تولید کنسانتره سنگ آهن را در در فروردین ماه به ثبت رساندند.
31
اردیبهشت
رشد قیمت سنگ آهن در چین

دنیای معدن -تداوم رشد حاشیه سود فولادسازان چینی قیمت سنگ آهن وارداتی را در این کشور بالا برده است.
30
اردیبهشت
لزوم جلوگیری از ارزان فروشی فولاد چین در کشور

عضو انجمن فولاد ایران با انتقاد از زمان بر بودن تصمیم گیری های اقتصادی در دولت گفت: از دولت می خواهیم این روند را کنترل کرده و دامپینگ فولاد چینی در داخل کشور اتفاق نیفتد
30
اردیبهشت
کاهش هزینه چدن مذاب با اجرای طرحPCI در ذوب آهن اصفهان

دنیای معدن - با توجه به اهمیت طرح تزریق پودر زغال به کوره بلند (PCI) و نقش آن در کاهش قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن اصفهان با مهندس علیرضا قاسمی پور ، قائم مقام کوره بلندگفتگویی انجام داده ایم 
30
اردیبهشت
بازار سنگ آهن در ثبات

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن در بازار نقدی چین پس از 3 روز بهبود، 5شنبه اخیر در ثبات بود.
27
اردیبهشت
حاشیه سود فولاد و رشد جزیی بازار سنگ آهن در چین

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن وارداتی در بازار چین کمی بهبود یافت چرا که خریدارها با توجه به بهبود حاشیه سود در بازار فولاد خرید ها را افزایش دادند.
27
اردیبهشت
زنجیره فولاد در مسیر تعادل قرار گرفت

کی از مهم ترین اقدام های دولت یازدهم تکمیل زنجیره فولاد در بخش های مختلف تولید این زنجیره از استخراج تا تولید نهایی است.
26
اردیبهشت
دوران رکود شکنی در صنعت فولاد

همزمان با افزایش صادرات فولاد در کشور واردات این فلز در این دوره با کاهش رو به رو بوده است؛ میزان واردات فولاد در سال ۱۳۹۱ از ۶ میلیون و ۳۰۰هزار تن به ۳میلیون و۱۰۰هزار تن در سال ۹۵ کاهش یافت که افت ۵۰ درصدی را نشان می دهد
26
اردیبهشت
تولید ۳۵۹ هزار و ۵۷۳ تن فولاد در فروردین ۹۶

خبرگزاری شبستان: کشورمان دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام را در افق ۱۴۰۴ برنامه ریزی کرده است و بر همین اساس شاهد رشد ۸۳ درصدی صادرات فولاد هفت واحد تولیدی در نخستین ماه امسال هستیم.
26
اردیبهشت
بیم و امید در بازار جهانی فولاد

دنیای معدن -نگاهی به بازارهای جهانی نشان می دهد قیمت فولاد به آرامی به سمت کاهش نرخ گام بر می دارد، ولی هنوز هم شواهدی از بهبود مجدد بازار در دسترس است که می تواند سیگنالی حمایتی از این بازار تلقی شود. در گزارش های مرکز خدمات فولاد به ابعاد مختلف این روند قیمتی پرداخته شده است.
26
اردیبهشت
مهار نوسان در بازار فولاد

فراز و فرود بازار فولاد گویی به سمت آرامش و ثبات قیمت ها متمایل شده که احتمال تثبیت نرخ و متعادل تر شدن نوسان قیمت ها را تقویت می کند.
25
اردیبهشت
عرضه انواع ورق های فولادی شرکت فولاد

دنیای معدن - شرکت فولاد مبارکه اصفهان، امروز با عرضه یک هزار تن ورق گالوانیزه، 3 هزار و 300 تن ورق گرم B و 3 هزار و 300 تن ورق گرم C در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران حضور می یابد.
25
اردیبهشت
دوران رکود شکنی در صنعت فولاد

همزمان با افزایش صادرات فولاد در کشور واردات این فلز در این دوره با کاهش رو به رو بوده است؛ میزان واردات فولاد در سال ۱۳۹۱ از ۶ میلیون و ۳۰۰هزار تن به ۳میلیون و۱۰۰هزار تن در سال ۹۵ کاهش یافت که افت ۵۰ درصدی را نشان می دهد
25
اردیبهشت
رشد تولید و صادرات غول های فولادی کشور

ایران چهاردهمین فولادساز جهان به شمار می رود. بررسی عملکرد تولید فولاد خام در دولت تدبیر و امید نسبت به سال ۹۱ گویای این امر است که میزان تولید این فلز استراتژیک با رشد ۲۸درصدی روبه رو شده و به تولید فولاد ۱۸/۴میلیون تن تا پایان سال ۹۵رسیده است.
25
اردیبهشت
چالش های نقدینگی برای بخش معدن

به باور برخی کارشناسان در صورت عدم رفع مشکل و معضل کمبود نقدینگی در حوزه معادن، همچنان چالش ها و دشواری های فعالیت در این عرصه استمرار خواهد داشت و در چنین شرایطی می طلبد دولت با اجرایی ساختن طرح های حمایتی، بستر پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر را برای فعالان عرصه مذکور هموار سازد.
24
اردیبهشت
سومین رکوردشکنی پیاپی در تولید فولاد مذاب

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم ضمن قدردانی از عملکرد کارکنان این ناحیه رکورد قبلی تولید روزانه در کوره های قوس الکتریکی و ریخته گری مداوم را مربوط به هشتم اردیبهشت ماه و تولید ۱۱۴ ذوب با تناژ تخلیه ۲۰ هزار و ۸۵۴ تن و تولید ۲۰ هزار و ۲۲۶ تن تختال اعلام کرد.
24
اردیبهشت
تولید و صادرات غول های فولادی کشور

ایران چهاردهمین فولادساز جهان به شمار می رود. بررسی عملکرد تولید فولاد خام در دولت تدبیر و امید نسبت به سال ۹۱ گویای این امر است که میزان تولید این فلز استراتژیک با رشد ۲۸درصدی روبه رو شده و به تولید فولاد ۱۸/۴میلیون تن تا پایان سال ۹۵رسیده است.
24
اردیبهشت
شیب تند افت قیمت فولاد

بازار محصولات فولادی در هفته گذشته نیز نزولی بود به طوری که در بازارهای بیلت، مقاطع و ورق شاهد افت قیمت این کالاها در بازار بودیم.
23
اردیبهشت
از بازار داخلی قراضه ترکیه چه خبر

قیمت قراضه در بازار داخلی ترکیه کمی بالا رفته است. قراضه حاصل از اسقاط کشتی از 260 تا 266 دلار به 276 تا 278 دلار هر تن رسیده است. بیشتر خرید ها اخیرا در 276 دلار نهایی شده است.
23
اردیبهشت
رشد سهم خصوصی ها از کیک فولاد

توقف سرمایه گذاری بخش دولتی در صنعت فولاد، بزرگ ترین مطالبه بخش خصوصی از دولت دوازدهم است.
23
اردیبهشت
سرنوشت بازار سنگ آهن سیاه تر خواهد شد

دنیای معدن -با پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بنادر چین به محدوده ۶۱ دلار کاهش پیدا کرد. کاهش قیمت سنگ آهن و زغال سنگ طی هفته قبل قابل ملاحظه بود و تعجب سرمایه گذاران و تحلیلگران را موجب شد.
23
اردیبهشت
تولید فولاد آلمان رو به بالا

دنیای معدن - تولید فولاد خام آلمان 4 ماه گذشته به صورت متوالی رشد داشته است. به گزارش ایفنا، میزان تولید در آوریل 8.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بالا رفته 3 میلیون و 842 هزار تن شده است.
20
اردیبهشت
فولاد مبارکه بلوک مدیریتی ومعادن را خرید

فولاد مبارکه اصفهان بلوک 16.1 درصدی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با نماد ومعادن را از بانک رفاه خرید.
20
اردیبهشت
سرگیجه سنگ آهن با ضربه فولاد

قیمت آتی سنگ آهن چین روز گذشته برای چهارمین روز متوالی با کاهش روبه رو شد و این بار 2 درصد کاهش دیگر را در یک روز در پرونده خود ثبت کرد که گفته می شود این کاهش به دنبال افت تقاضا برای این محصول در بازار چین حاصل شده است.
19
اردیبهشت
بازار فولاد در هفته ای که گذشت

طی هفته گذشته بازار فولاد کشور با روندهای نزولی روبه رو بود که این روندها با شروع هفته جدید نیز ادامه یافتند. به نقل از مرکز خدمات فولاد ایران سایز 125 میلی متر بیلت روز شنبه 1400 تومان در هر کیلو و سایز 150 میلی متر 1420 تومان پیشنهاد می شد، اما عرضه بیلت محدود بود و خریدارها به دنبال کالا بودند.
19
اردیبهشت
ظرفیت تولید گندله سنگ آهن 45درصد افزایش یافت

دنیای معدن - ظرفیت تولید گندله سنگ آهن در سال های 92 تا 95 برابر با 45درصد رشد پیدا کرد و به 32 میلیون تن رسید.
19
اردیبهشت
رشد ۲۸ درصدی تولید فولاد در دولت یازدهم

بررسی عملکرد تولید فولاد خام در دوره فعالیت دولت یازدهم نسبت به سال ۱۳۹۱ ( آخرین سال دولت دهم ) نشان دهنده رشد ۲۸ درصدی است که به رقم ۱۸.۴ میلیون تن رسید
18
اردیبهشت
افزایش تولید روی پس از برجام

دنیای معدن -مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی گفت: با توافق هسته ای و ارتباط با کشورهای صاحب فن، تولید روی کشور افزایش پیدا کرد.
18
اردیبهشت
رشد 28 درصدی تولید فولاد در دولت یازدهم

بررسی عملکرد تولید فولاد خام در دوره فعالیت دولت یازدهم نسبت به سال 1391 ( آخرین سال دولت دهم ) نشان دهنده رشد 28 درصدی است که به رقم 18.4 میلیون تن رسید .
18
اردیبهشت
فولادی ها از دولت دوازدهم چه انتظاری دارند

سیاست هایی که دولت ها در حوزه های مختلف در پیش می گیرند، بسیار تاثیرگذار است و حتی آثار آن می تواند بلندتر از عمر خود آن دولت ها به درازا بکشد.
18
اردیبهشت
تولید 3 میلیون تن ورق گرم در ایران

تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته که این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.
17
اردیبهشت
تامین تسهیلات 11 طرح فولادی

با به بهره برداری رسیدن ١١ طرح جاری فولادی كه با تسهیلات بانك صنعت و معدن در حال اجرا هستند، برای ٧ هزار و ٣٤٠ نفر در كشور اشتغال ایجاد می شود.
17
اردیبهشت
معوقه های زغال سنگی ها از سوی فولادی

زغال سنگ به عنوان ماده اولیه در صنعت فولاد کاربرد دارد. البته اهمیت زغال سنگ در دنیا با توجه به اینکه کوره های آنها بیشتر بر مبنای زغال سنگ می چرخد به مراتب بیشتر از ایران است که بیشتر به روش احیای مستقیم و با انرژی گاز می چرخد.
17
اردیبهشت
بازار فولاد در هفته ای که گذشت

طی هفته گذشته بازار فولاد کشور با روندهای نزولی روبه رو بود که این روندها با شروع هفته جدید نیز ادامه یافتند. به نقل از مرکز خدمات فولاد ایران سایز 125 میلی متر بیلت روز شنبه 1400 تومان در هر کیلو و سایز 150 میلی متر 1420 تومان پیشنهاد می شد، اما عرضه بیلت محدود بود و خریدارها به دنبال کالا بودند.
17
اردیبهشت
ذوب آهن اصفهان فرایند تولید فولاد

دنیای معدن -کیفیت محصول و خدمت همواره جزء لاینفک هر فرایندی به شمار می رود. این شاخص کلیدی در زمینه تولید محصولات فولادی از جایگاه حساس تری برخوردار است چرا که استفاده از این محصولات در صنایع دیگر به نحوی با جان افراد ارتباط مستقیم دارد . ساختمان هایی که با مقاطع فولادی وارداتی و بی کیفیت و تنها به دلیل قیمت پایین بنا می شوند با کوچکترین آسیبی فرو می ریزند و حوادث جبران ناپذیری را علی رغم بار مالی رقم می زنند. در نتیجه به جرات می توان گفت کیفیت جان مایه محصولات فولادی است.
16
اردیبهشت
تاثیر انتخابات بر بازار جهانی فولاد

مدیربین الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت:انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، ایران، هندوستان و چین که طی سال ۲۰۱۷ برگزار می شوند، تاثیر بسزایی بر بازار جهانی فولاد دارد.
16
اردیبهشت
تامین تسهیلات 11 طرح فولادی

با به بهره برداری رسیدن ١١ طرح جاری فولادی كه با تسهیلات بانك صنعت و معدن در حال اجرا هستند، برای ٧ هزار و ٣٤٠ نفر در كشور اشتغال ایجاد می شود.
16
اردیبهشت
برنامه ایران برای تولید ۵۰ میلیون تن فولاد

نعمت زاده با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد گفت: برنامه ما این است که در کمتر از هشت سال تولید فولاد کشور به ۵۰ میلیون تن در سال برسد
16
اردیبهشت
سنگ آهن 6 دلار از دست داد

دنیای معدن -افت قیمت در بازارهای فیوچرز چین و نگرانی از کاهش پروژه های زیرساختی در این کشور سنگ آهن وارداتی را 6 دلار پایین آورد.
13
اردیبهشت
تولد دوباره صنعت سنگ آهن در آغوش بورس کالا

یکی از چالشی ترین اخبار سال گذشته حوزه معدن، خبر اخذ عوارض صادرات برای سنگ آهن بود که این موضوع با مخالفت گسترده فعالان صنایع معدنی رو به رو شد؛ همین موضوع باعث شد تا ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، بیش از پیش مورد توجه مسوولان حوزه صنعت و معدن قرار گیرد.
13
اردیبهشت
برنامه ایران برای تولید ۵۰ میلیون تن فولاد

نعمت زاده با بیان اینکه سال گذشته ۱۸ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد گفت: برنامه ما این است که در کمتر از هشت سال تولید فولاد کشور به ۵۰ میلیون تن در سال برسد
13
اردیبهشت
افزایش خرید ها و رشد قیمت سنگ آهن

دنیای معدن - با افزایش فعالیت بازار واردات سنگ آهن چین قیمت ها نیز بهبود هایی را تجربه نموده است.
13
اردیبهشت
سنگ آهن تا 2021 به 46 دلار می رسد

دنیای معدن -محققان بر این باورند که شاید قیمت نزدیک به 100 دلاری سنگ آهن که اوایل سال جاری مشاهده شد تا حداقل 5 سال آینده اوج قیمت این ماده اولیه باشد و تکرار نگردد.
12
اردیبهشت
صادرات 9/ 1 میلیون تن ازتولیدات فولاد خوزستان

معاون شرکت فولاد خوزستان گفت: پارسال یک میلیون و 900 هزار تن صادرات فولاد این واحد تولیدی به بازارهای آسیا، آفریقا و آمریکا راه یافت.
12
اردیبهشت
افت ۱۸ دلاری سنگ آهن چین

با این که روزهای پایانی آوریل بازار سنگ آهن وارداتی چین با کمی بهبود قیمت روبرو شد، اما در مجموع، سنگ آهن طی ماه گذشته میلادی، ۱۸ دلار در هر تن افت قیمت داشته است.
12
اردیبهشت
قیمت جهانی سنگ آهن حدود 70 دلار می ماند

دنیای معدن -شرکت معدنی واله برزیل بر این باور است که علی رغم افت قیمت های اخیر، قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی سال 2017 در حدود 70 دلار هر تن می ماند.
12
اردیبهشت
افتتاح کارخانه تولید فولاد

کارخانه تولید قطعات فولادی شرکت تولیدی خدماتی پارس فولاد جم (دنیلی) صبح سه شنبه با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان اشتهارد استان البرز به بهره برداری رسید.
11
اردیبهشت
سنگ آهن ماه گذشته 18 دلار افت داشت

دنیای معدن - با این که روزهای پایانی آوریل بازار سنگ آهن وارداتی چین با کمی بهبود قیمت روبرو شد ولی در مجموع ماه گذشته 18 دلار هر تن افت قیمت داشته و با توجه به بهبود قیمت فولاد احتمالا ماه می نیز رشد قیمت هایی در راه است.
11
اردیبهشت
توسعه ابزارهای مالی بورس کالا به سود صنعت فولاد

بورس های کالایی به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی مهم در دنیای امروز به شمار می روند، به طوری که قیمت بسیاری از کالاهای اساسی موجود در دنیا، در بورس های کالایی کشف می شود؛ در واقع در این مکانیزم، حجم عرضه و تقاضای خرید برای یک کالا و بودن یا نبودن متقاضیان خرید، موجب تعیین قیمت آن خواهد شد.
11
اردیبهشت
قیمت سنگ آهن در بورس کالا تعیین می شود

اخبار اکو ویژن - باید از روش غیر رقابتی قیمت گذاری فاصله گرفت و معاملات محصولات سنگ آهنی را در بورس کالا آغاز کنیم.
11
اردیبهشت
چالش های هفت گانه برای فولاد ایران

بازار فولاد ایران در سال های اخیر درگیر چند چالش اساسی است که به نظر می رسد رفع این چالش ها حتی با تغییر دولت، اجرای برجام و سیاست های اقتصادی متفاوتی که در سال های اخیر در پیش گرفته شد امکان پذیر نبوده است؛ برنامه هایی همچون سیاست های اصلاح فضای کسب و کار، خروج از رکود، سیاست های رقابت پذیری، تسهیلات دهی به بنگاه ها و... همگی سیاست هایی بودند که در خلال سال های اخیر در پیش گرفته شدند؛ اما به دلیل رکود در بخش واقعی اقتصاد از جمله بخش ساختمان و رکود پروژه های عمرانی این سیاست ها نتوانستند به رونق بخش فولاد کشور منتهی شوند.
10
اردیبهشت
بازار ورق آلمان رو به بهبود

دنیای معدن -دو هفته اخیر قیمت ورق تخت در آلمان در ثبات بوده و در آینده نزدیک هم تغییر قیمت جدی نخواهد داشت.
10
اردیبهشت
درآمد بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیا

دنیای معدن -شرکت معدنی واله برزیل که بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیاست بیشترین سوددهی را در سه سال اخیر داشته البته هنوز نتوانسته انتظارات تحلیلگران را برآورده سازد.
10
اردیبهشت
کارخانه فولاد اندیمشک راه اندازی می شود

دنیای معدن - در جلسه ای با حضور استاندار خوزستان مشکلات راه اندازی شرکت فولاد اندیمشک بررسی شد.
10
اردیبهشت
افزایش ظرفیت تولید فولاد خام هرمزگان

مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس گفت: با بهره برداری از مرحله نخست این کارخانه ظرفیت تولید فولاد خام در استان از 3 میلیون و 300 هزار تن به 4 میلیون و 800 هزار تن در سال افزایش می یابد
10
اردیبهشت
لزوم واقعی شدن قیمت سنگ آهن در کشور

دنیای معدن - یک مقام مسئول با اشاره به لزوم اصلاح جدی قیمت سنگ آهن در کشور گفت: قیمت سنگ آهن در ایران با قیمتهای جهانی فاصله معناداری دارد.
06
اردیبهشت
صادرات کلید حل مشکلات بازار فولاد

باوجود اینکه بازار آهن در روزهای آغازین سال نو بعد از تعطیلات با استارت خوبی آغاز شد و بازار با بهبود مبادلات همراه بود، اما عمر افزایش قیمت ها طولانی نبوده و نرخ ها به سرعت عقبگرد را تجربه کردند.
06
اردیبهشت
درخواست از نعمت زاده برای ساماندهی صنعت فولاد

بنیان گذار فولاد مبارکه طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت به برخی مسائل و چالش های صنعت فولاد و خصوصی سازی آن اشاره کرد و از وی خواست برای ساماندهی به اوضاع این صنعت، ورود کند.
06
اردیبهشت
پيش بيني افت قيمت سنگ آهن به کمتر از 50 دلار

يک بانک استراليايي که تاکنون صحيح ترين پيش بيني قيمت را براي سنگ آهن داشته، پيش بيني کرده است که قيمت اين فرآورده در سال آتي ميلادي، تحت تاثير افزايش عرضه به کمتر از 50 دلار در هر تن برسد.
04
اردیبهشت
دو سرعت گیر برای بازار فولاد

بازار فولاد در روز ابتدایی هفته جاری روالی نسبتا منطقی را در پیش گرفته و فراز و فرودهای قیمتی وضعیتی نسبتا آرام را از خود نشان می دهد
04
اردیبهشت
توسعه های هدفمند فولاد مبارکه در فروردین ماه

معاون بهره برداری فولاد مبارکه گفت: در نخستین ماه از فصل بهار فولاد مبارکه با بهره برداری موثر از توسعه ها و افزایش ظرفیت های هدفمند انجام شده در شرکت در نواحی آهن سازی و فولادسازی به رکوردهای جدیدی در تولید آهن اسفنجی و فولاد خام دست یافت.
04
اردیبهشت
سیاه و سفید بازار سنگ آهن