message

ارتباط با شما

آهن جهان | اخبار آهن و فولاد

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

اخبار آهن و فولاد

06
اردیبهشت
صادرات کلید حل مشکلات بازار فولاد

باوجود اینکه بازار آهن در روزهای آغازین سال نو بعد از تعطیلات با استارت خوبی آغاز شد و بازار با بهبود مبادلات همراه بود، اما عمر افزایش قیمت ها طولانی نبوده و نرخ ها به سرعت عقبگرد را تجربه کردند.
06
اردیبهشت
درخواست از نعمت زاده برای ساماندهی صنعت فولاد

بنیان گذار فولاد مبارکه طی نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت به برخی مسائل و چالش های صنعت فولاد و خصوصی سازی آن اشاره کرد و از وی خواست برای ساماندهی به اوضاع این صنعت، ورود کند.
06
اردیبهشت
پيش بيني افت قيمت سنگ آهن به کمتر از 50 دلار

يک بانک استراليايي که تاکنون صحيح ترين پيش بيني قيمت را براي سنگ آهن داشته، پيش بيني کرده است که قيمت اين فرآورده در سال آتي ميلادي، تحت تاثير افزايش عرضه به کمتر از 50 دلار در هر تن برسد.
04
اردیبهشت
دو سرعت گیر برای بازار فولاد

بازار فولاد در روز ابتدایی هفته جاری روالی نسبتا منطقی را در پیش گرفته و فراز و فرودهای قیمتی وضعیتی نسبتا آرام را از خود نشان می دهد
04
اردیبهشت
توسعه های هدفمند فولاد مبارکه در فروردین ماه

معاون بهره برداری فولاد مبارکه گفت: در نخستین ماه از فصل بهار فولاد مبارکه با بهره برداری موثر از توسعه ها و افزایش ظرفیت های هدفمند انجام شده در شرکت در نواحی آهن سازی و فولادسازی به رکوردهای جدیدی در تولید آهن اسفنجی و فولاد خام دست یافت.
04
اردیبهشت
سیاه و سفید بازار سنگ آهن

دنیای معدن - موسسه مک کواری نیز معتقد است کاهش قیمت سنگ آهن هنوز تمام نشده و اثرات ناشی از عرضه و تقاضا این پتانسیل را دارد تا قیمت های پایین تری را برای سنگ آهن به ثبت برساند.
04
اردیبهشت
از بازار سنگ آهن چین چه خبر

دنیای معدن -روزهای گذشته نوسانات زیادی در بازار سنگ آهن وارداتی چین مشاهده شده است. شرایط نامساعد بازار فولاد قیمت سنگ آهن را نزولی کرد.
03
اردیبهشت
دو سرعت گیر برای بازار فولاد

بازار فولاد در روز ابتدایی هفته جاری روالی نسبتا منطقی را در پیش گرفته و فراز و فرودهای قیمتی وضعیتی نسبتا آرام را از خود نشان می دهد
03
اردیبهشت
ایران رشد تولید 12.7 درصدی را ثبت کرد

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در سه ماهه نخست سال 2017 ( 11 دی 95 تا 11 فروردین 96 ) با تولید بیش از 4.5 میلیون تن فولاد خام، نسبت به دوره مشابه در سال 2016 رشد 12.7 درصدی را ثبت کرد.
03
اردیبهشت
گزارش سوراستال روسیه از وضعیت بازار فولاد

دنیای معدن -کارخانه سوراستال از بهبود وضعیت مالی خود در سه ماه نخست سال 2017 خبر داده چرا که قیمت فولاد و مواد اولیه رشد داشت و تولید بهبود یافت.
03
اردیبهشت
تقاضای جهانی فولاد افزایش می یابد

انجمن فولاد جهانی پیش بینی کرد که در سال ۲۰۱۷ میلادی تقاضای جهانی برای فولاد بطرز چشمگیری افزایش پیدا کند؛ ضمن اینکه بهای آن از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد ۴۵ درصد افزایش یافته است.
02
اردیبهشت
ورق هایی که بی نیاز از واردات هستند

ورق گالوانیزه به ورق فولادی پوشش داده شده به وسیله روی گفته می شود. این روش در حقیقت یکی از اقتصادی ترین روش های محافظت فولادها در محیط های خورنده است. در کشور ۸ واحد فولادی، ورق های گالوانیزه تولید می کنند.
02
اردیبهشت
قول نوبخت برای حذف عوارض گندله و سنگ آهن

دنیای معدن -نایب رئیس انجمن سنگ آهن از مذاکرات این انجمن با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای حل مشکل عوارض سنگ آهن و گندله خبر داد که با قول مساعد رئیس این سازمان همراه بود.
02
اردیبهشت
افت بهای سنگ آهن متوقف شد

دنیای معدن -در روزهای اخیر شاهد رفت و برگشت قیمت سنگ آهن بودیم که نگرانی از کاهش قیمت ها را افزایش داده بود ولی در هر حال حجم خرید واحدهای تولیدی در کنار حضور سفته بازها در این بازار و وجود سرمایه در گردش در بازار سنگ آهن، کاهش قیمت این محصول را متوقف کرد.
02
اردیبهشت
سنگ آهن بالا رفت ولی جو منفی متوقف نشده

دنیای معدن -سنگ آهن وارداتی در چین کمی بالا رفت که در راستای بهبود قیمت ها در بازار فیوچرز و نقدی فولاد بود.
23
فروردین
رشد هشت درصدی تولید فولاد خام

وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید 16 میلیون و 462 هزار تن فولاد خام ایران در 11 ماهه 1395 (منتهی به بهمن ماه) خبر داد که در مقایسه با دوره مشابه سال 1394 رشد هشت درصدی را ثبت کرد.
23
فروردین
تولید سنگ آهن از مرز 30 میلیون تن گذشت

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در 11 ماه 95 به بیش از 30 میلیون و 400 هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه در سال 94 افزایش 7 درصدی را نشان می دهد.
23
فروردین
آغاز بهره برداری رسمی از کارخانه کنسانتره زغال سنگ

کارخانه 350 هزار تنی کنسانتره زغال سنگ البرز مرکزی با بالاترین فناوری های زیست محیطی با دستور رئیس جمهوری که به شکل ویدئو کنفرانس انجام شد، به بهره برداری رسید.
23
فروردین
فاکتورهای حمایتی برای فولاد

در روز دوشنبه شاهد بودیم که قیمت ها در بازار داخلی فولاد هنوز هم به نسبت روز قبل از آن در مسیر رشد قرار داشت؛ هرچند که از شتاب رشد نرخ این محصولات کاسته شده است.
21
فروردین
معرفی ۵۰ شرکت برتر معدنی دنیا

دنیای معدن - رتبه بندی که وب سایت ماینینگ و شرکت هم خانواده او اینتلی جِنس ماین از ۵۰ مورد از بزرگترین شرکت های معدنی بر مبنای ارزش بازار ارائه کرده اند، نشان می دهد این بخش به طور پیوسته رو به بهبود است.
21
فروردین
ثبات و انتظار در بازار فولاد جهان

سنگ آهن خلوص 62 درصد وارداتی به چین هفته گذشته را با نوساناتی پشت سر گذاشت. آخرین قیمت 5/ 81 دلار در هر تن سی اف آر ثبت شد.
21
فروردین
رشد هشت درصدی تولید فولاد خام

دنیای معدن -وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید 16 میلیون و 462 هزار تن فولاد خام ایران در 11 ماهه 1395 (منتهی به بهمن ماه) خبر داد که در مقایسه با دوره مشابه سال 1394 رشد هشت درصدی را ثبت کرد.
21
فروردین
تولید سنگ آهن از مرز ۳۰ میلیون تن گذشت

وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در ۱۱ ماهه ۹۵ به بیش از ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۴ افزایش هفت درصدی را نشان می دهد.
20
فروردین
رونق صادرات فولاد در سال ۹۵

خبرگزاری شبستان:کشورمان در زمینه تولید فولاد به پیشرفتی رسیده است که داشتیم میزان صادرات فولاد خام کشور در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن ۹۵) به رقم سه میلیون و ۲۲۵ هزار تن رسیده است.
20
فروردین
کشف بزرگترین ذخایر منگنز آسیا در چین

چین ذخایری را کشف کرده که تصور می رود حاوی ۲۰۳ میلیون تن سنگ منگز است.
20
فروردین
سنگ آهن ارزان تر شد

دنیای معدن - همانطور که انتظار می رفت افت بازار فولاد قیمت سنگ آهن را در چین پایین آورد. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 1.25 دلار هر تن افت داشته 80 دلار و 25 سنت هر تن سی اف آر ثبت شد. به گزارش ایفنا، قیمت میلگرد در بورس شانگهای و بیلت در بازار نقدی چین به ترتیب 9 و 13 دلار هر تن پایین آمد.
20
فروردین
رکوردهای تولید در نواحی مختلف فولاد مبارکه

دنیای معدن -شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان و با در دست داشتن سهم بیش از ۵۰درصد تولید فولاد کشور توانسته نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور به عهده بگیرد.
19
فروردین
شکست مقاومت فولاد در سال 96

حمزه بهادیوند چگینی: سال 95 در شرایطی در بازار فولاد به پایان رسید که بررسی ها از فعالان این صنعت نشان می دهد متاسفانه انتظارات برآورده نشده، هرچند شاهد رشد قیمتی معقول و منطقی در بازار بوده ایم اما این رشد قیمتی به دلیل آنکه از اهرم تقاضای موثر برخوردار نبوده نتوانسته است تعادل بازار را از حیث تولید، مصرف و موجودی انبارها ایجاد کند.
19
فروردین
تولید فولاد استان کرمان به ۱۱ میلیون تن شمش

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان به زودی به قطب فولاد کشور تبدیل می شود گفت: با تلاش های صورت گرفته تولید فولاد استان کرمان به زودی به ۱۱میلیون تن شمش در سال می رسد.
19
فروردین
مجتمع فولاد دزفول افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دزفول، ظهر امروز و با حضور معاون اول رئیس جمهور طرح مجتمع تولید فولاد دزفول افتتاح شد.
19
فروردین
کارخانه های تولید فولاد در چین

چین یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان تولید آلاینده های زیست محیطی را در جهان داراست. در این گزارش نگاهی داریم به فعالیت یک کارخانه تولید فولاد در کشور چین.
16
فروردین
امیدواری صنعت فولاد روسیه به بهبود تقاضا

کارخانه سوراستال روسیه انتظار دارد مصرف فولاد این کشور سال جاری میلادی بالا برود. به نظر این عرضه کننده محرک های اصلی نیز بخش های ساخت و ساز و خودرو سازی خواهند بود.
16
فروردین
تولید فولاد استان کرمان به ۱۱ میلیون تن شمش

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه کرمان به زودی به قطب فولاد کشور تبدیل می شود گفت: با تلاش های صورت گرفته تولید فولاد استان کرمان به زودی به ۱۱میلیون تن شمش در سال می رسد.
16
فروردین
نقش معدن در اشتغال زایی، ارزش افزوده و صادرات

مدیرعامل شرکت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: بخش معدن نقش برجسته ای در اشتغال زایی، ایجاد ارزش افزوده و صادرات دارد.
15
فروردین
چشم انداز شکننده برای بازار سنگ آهن

وضعیت بازار سنگ آهن با وخامت بسیاری رو به رو شده تا جایی که نگرانی از ادامه کاهش قیمت ها به گفتمانی جدی بدل شده است.
15
فروردین
سنگ آهن امسال تا 65 دلار هم پایین می آید

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کمی بالای 80 دلار هر تن سی اف آر در نوسان است. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 50 سنت افت روزانه داشته 82 دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شده است.
25
اسفند
بازار قراضه امریکا در رونق

دنیای معدن - رشد جهانی قیمت قراضه و افزایش تولید فولاد در امریکا به نفع تجار قراضه این کشور عمل کرد و فعالان بازار نسبت به آینده قیمت ها نیز خوش بین هستند.
25
اسفند
رشد پا به پای مس ایران با جهان

بر اساس گزارشات در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۵، تولید در کاتد ۹۸ درصد برنامه محقق شده و در کنسانتره مس و مس محتوای معدنی به ترتیب سه و هفت درصد بالاتر از هدف برنامه پوشش داده شده و این در حالی است که میزان تولید معادن جهانی طی ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۶ میلادی نیز ۵.۱ درصد افزایش یافته است.
25
اسفند
سیمان و فولاد در تالار محصولات صنعتی و معدنی

دنیای معدن - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه میزبان عرضه ۲ هزار تن سیمان تیپ ۱، یک هزار و ۸۱۳ تن سبد میلگرد و سبد مخلوط، ۴۰ هزار تن شمش بلوم و ۴۵ هزار تن تختالc است.
25
اسفند
چشم انداز صنعت فولاد ایران در سال 96

در حالی صنعت فولاد کشور، آخرین روزهای سال جاری را پشت سر می گذارد که عدم دریافت تقاضاهای موثر از جانب منابع تقاضایی هدف صنعت فولاد کشور، برای محصولات و فرآورده های فولادی منجر به کاهش سرعت خروج محصولات و فرآورده های فولادی از انبار شرکت های فولادی شده و از سوی دیگر با در دستور کار قرار گرفتن کاهش حجم تولید محصولات فولادی، تولید کنندگان بار دیگر با مشکل بنیادین و همیشگی شرکت های فولادی یعنی سرمایه در گردش تولید مواجه هستند.
24
اسفند
بازگشت موازنه به بازار سنگ آهن

یکی از موضوعات مهم برای فعالان بخش سنگ آهن و زنجیره فولادی خروج دولت از قیمت گذاری سنگ آهن است، از سوی دیگر مساله قیمت و کشف آن که موضوعی بسیار کلیدی در زمینه سنگ آهن و پس از آن تسری به زنجیره فولادی محسوب می شود، یکی از مواردی است که در رابطه با این محصول و در پیرامون آن بسیار به نقد و نظر گذاشته شده است.
24
اسفند
ظرفیت تولید فولاد هرمزگان ۲ برابر می شود

دنیای معدن - مدیرعامل فولاد مبارکه هرمزگان با تاکید بر نهایی شدن قرارداد طرح توسعه فولاد هرمزگان گفت: با انعقاد قرارداد جدید ظرفیت تولید فولاد هرمزگان از یک و نیم میلیون تن به ۳ میلیون تن افزایش می یابد.
24
اسفند
فولاد هرمزگان 3 میلیون تنی می شود

دنیای معدن -قرارداد توسعه فولاد هرمزگان با فاینانس خارجی، اوایل سال آینده امضا می شود و بر اساس این قرارداد، ظرفیت فولاد هرمزگان از 5/ 1 به ۳ میلیون تن خواهد رسید؛ این پروژه ظرف سه سال اجرا خواهد شد
24
اسفند
امضای قرارداد توسعه فولاد هرمزگان

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه این کارخانه هرگز دست خود را از پشت فولاد هرمزگان برنداشت، تصریح کرد: فولاد مبارکه پس از خرید فولاد هرمزگان تاکنون هزار میلیارد تومان در این شرکت هزینه و سرمایه گذاری کرده است.
23
اسفند
رشد تولید فولاد خاور میانه

دنیای معدن -در ژانویه 2017 تولید فولاد 4 کشور اصلی تولید کننده فولاد خاورمیانه رشد دو رقمی داشت و تولید فولاد منطقه را به میزان چشمگیری بالا برد. تولید فولاد این 4 کشور در ژانویه 13.5 درصد در مقایسه با ژانویه 2016رشد داشته 2.57 میلیون تن شد.
23
اسفند
تولید سرب و روی معدن کوشک

حمیدرضا حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح توسعه این مجتمع در راستای اقتصاد مقاومتی و به منظور افزایش و امنیت تولید و همچنین مقابله با نوسانات قیمت سرب و روی جهانی و اطمینان برای امنیت تولید، طرح توسعه مجتمع معدنی کوشک در دستور کار قرار گرفت.
23
اسفند
اهلیت شرط نخست خصوصی سازی فولاد

تولید فولاد خام ایران در چشم انداز افق ۱۴۰۴ به میزان ۵۵ میلیون تن در نظر گرفته شده است. یکی از مهم ترین گام هایی که برای رسیدن به این افق باید برداشته شود، تکمیل زنجیره فولاد از صنایع بالادستی چون معدن تا صنایع پایین دستی آن است.
22
اسفند
قیمت سنگ آهن و فولاد بعد از کاهش انبارهای چین

در پی افزایش تقاضا برای سنگ آهن و کاهش موجودی انبارهای چین، پیش بینی می شود هفته آینده بهای این دو محصول در بازارهای جهانی با رشد قیمت همراه شود.
22
اسفند
شمارش معکوس بازار فولاد تا پایان سال

امیدواری به تجمیع تقاضای موجود در روزهای پایانی سال و رشد بهای شمش دو سیگنالی بود که روز گذشته موجب شد تا در اواخر ساعات معاملاتی جهش قیمت هایی هرچند محدود در بازار فولاد به ثبت برسد.
22
اسفند
بورس کالا کانون اصلی کشف قیمت واقعی سنگ‌آهن می‌شود

مدیرعامل بورس کالا با اعلام این خبر که بورس کالا کانون اصلی کشف قیمت واقعی سنگ آهن می شود، گفت: موفقیت بورس کالا در روند قیمت گذاری سنگ آهن منوط به ورود شرکت های بزرگ سنگ آهنی در این بازار است.
22
اسفند
تدبیر دولت یازدهم در تسخیر بازار فولاد جهان

تولیدکنندگان ایرانی اعلام کردند که درصدد افزایش سطح صادرات فولاد بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن تا سال ۲۰۲۵ هستند و این تولید فولاد را از ۱۶ میلیون تن کنونی به ۵۵ میلیون تن افزایش خواهند داد.
18
اسفند
رشد تولیدات فولاد برای رسیدن به افق ۱۴۰۴

خبرگزاری شبستان: کشورمان دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خام را در افق ۱۴۰۴ برنامه ریزی کرده است از این رو فعالیت متمرکزتری را در صنعت فولاد به کار می برد تا جایی که به گفته وزیر صنعت تولید فولاد در سال ۲۰۱۶ رشد ۱۰ درصدی داشته است.
18
اسفند
رمزگشایی از ارزان فروشی فولاد به خارجی ها

دنیای معدن - قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در امور تولید، دلیل تفاوت قیمت فولاد در داخل و خارج از کشور را اخذ 9 درصدی مالیات برارزش افزوده از داخلی ها عنوان کرد.
18
اسفند
موجودی سنگ آهن بنادر چین در اوج

دنیای معدن -بازار سنگ آهن به روند نزولی تدرجی خود ادامه داده چرا که تقاضا هنوز مطلوب نیست و موجودی بنادر چین نیز بالاست. از طرفی در بازار فولاد نیز قیمت ها بیش از اندازه بالاست.
18
اسفند
خوش بینی سنگ آهن آرامش فولاد

پیش بینی کارشناسان از روند قیمتی دو محصول سنگ آهن و فولاد طی سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که سنگ آهن با رشد و فولاد در ثبات به معاملات خود ادامه خواهند داد.
17
اسفند
سنگ آهن ارزان شد

دنیای معدن -تقاضای سنگ آهن وارداتی در بازار نقدی چین این هفته کم شده چرا که افت قیمت فولاد در بازارهای نقدی و فیوچرز موجب شد خریداران سنگ آهن عقب نشینی کنند.
17
اسفند
سنگ آهن ارزان شد

دنیای معدن -تقاضای سنگ آهن وارداتی در بازار نقدی چین این هفته کم شده چرا که افت قیمت فولاد در بازارهای نقدی و فیوچرز موجب شد خریداران سنگ آهن عقب نشینی کنند.
17
اسفند
فولادهای خاص چرخه ای ارزش آفرین

تولید انبوه در فولادسازی کشور، تولیدکنندگان این صنعت را با کاهش تقاضا و انبار شدن کالا روبه رو کرده است.
17
اسفند
چین امسال هم برنامه کاهش ظرفیت تولید فولاد دارد

دنیای معدن - چین در نظر دارد مازاد ظرفیت تولید را در 2حوزه فولاد و زغال سنگ کمتر کند. در سال گذشته میلادی نیز اقدام مشابهی از سوی دولت چین انجام شده بود.
16
اسفند
دومین اقدام ترامپ در حمایت از زغال سنگ

دولت ترامپ در حمایت از صنعت زغال سنگ ایالات متحده امریکا تصمیم جدیدی گرفته که مربوط می شود به چگونگی احتساب حق امتیاز بر زغال سنگی که از سرزمین های فدرال و سرزمین های سرخپوستی استخراج شده است.
16
اسفند
زمستان فولادی ها بهار شد

یکی از راه های خروج از رکود در ایران، استفاده از مکانیزم های تامین مالی در بورس کالا است که فولادسازان طی سال جاری با استفاده از این مکانیزم ها توانستند بسیاری از محصولات خود را به فروش برسانند.
16
اسفند
فولادهای خاص چرخه ای ارزش آفرین

تولید انبوه در فولادسازی کشور، تولیدکنندگان این صنعت را با کاهش تقاضا و انبار شدن کالا روبه رو کرده است.
16
اسفند
تامین بازار داخل و دستیابی به بازارهای جدید صادراتی

گروه فولاد مبارکه اصفهان در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در توسعه متوازن و تامین نیاز بازار داخل در امسال موفق شد ضمن پاسخ به تعهدات خود به ویژه به صنایع تبدیلی و پایین دستی گام های موثری را در توسعه سبد محصولات، جلب رضایت مشتریان، بهبود عملکرد و شاخص های تولید، مدیریت انرژی و کاهش برداشت آب و همچنین کسب عناوین بین المللی رضایت مشتریان و تعالی سازمانی و رعایت حقوق مصرف کنندگان بردارد.
15
اسفند
از بازار سنگ آهن چین چه خبر

دنیای معدن -جمعه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین کاهش یافت چرا که خرید ها کم شد و قیمت در بازارهای فیوچرز سنگ آهن و فولاد نیز نزولی بود. بدین ترتیب رشد قیمت های روزهای قبل جبران شد.
15
اسفند
فولادهای خاص چرخه ای ارزش آفرین

دنیای معدن -تولید انبوه در فولادسازی کشور، تولیدکنندگان این صنعت را با کاهش تقاضا و انبار شدن کالا روبه رو کرده است؛ هرچند تعیین اهداف صادراتی و گسترش بازارهای جهانی می تواند یکی از راهکارهای چرخه این صنعت به شمار رود،
15
اسفند
حضور شرکت فولاد مبارکه در سمپوزیوم فولاد ۹۵

سرقینی با ذکر این مطلب که تولید فولاد در دنیا در سال ۲۰۱۶ با حدود یک درصد رشد به ۶/۱ میلیارد تن رسید، گفت: در این سال تولید فولاد ایران نسبت به مدت مشابه ۷ تا ۸ درصد رشد داشته است و پیشبینی میشود تا پایان سال به ۵/۱۸ میلیون تن برسد.
15
اسفند
تقاضای زغال سنگ در چین رو به پایین

آمار انجمن ملی زغال سنگ چین نشان می دهد تقاضای زغال سنگ در چین سال 2016 معادل 1.3 درصد افت داشته که برای دومین سال متوالی نزولی بود.
14
اسفند
انجام تحقیقات معدنی منطقه ای چین درایران

در حالی که ایران در حال گسترش همکاری های معدنی خود با چین است، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران پیشنهاد انجام پروژه های تحقیقاتی منطقه ای چین در ایران را به شرکت تحقیقات مواد معدنی چین مطرح کرد.
14
اسفند
واقعی شدن قیمت فرآورده های سنگ آهنی

یک مقام مسئول از توافق اولیه بزرگان صنعت سنگ آهن با مقامات دولتی جهت واقعی شدن قیمت فرآورده های سنگ آهنی خبر داد و گفت: در واقع در این مذاکرات تمام تلاشها، استفاده از سازوکار بورس برای کشف قیمتهای واقعی و تسهیل معاملات است.
14
اسفند
خوش بینی به کف سازی در بازار فولاد

ثبات نسبی بهای مصنوعات فولادی در روزهای اخیر امیدواری به ایجاد یک کف قیمتی جدید در این بازار را افزایش داده که خود از احتمال بهبود حجم معاملات و رشد تقاضای موثر در روزهای باقیمانده تا پایان سال خبر می دهد.
14
اسفند
اتفاق نظر بر سر کاهش قیمت سنگ آهن

پیش بینی ها نشان می دهد در نیمه دوم سال جاری میلادی سرمایه گذاری دولت چین در بخش زیرساخت ها کاهش خواهد یافت و این امر می تواند از تقاضا برای فولاد و سنگ آهن بکاهد و در نهایت موجب روند نزولی قیمت این محصولات شود.
11
اسفند
کیفیت هوای پکن قیمت فولاد چین را متغیر نمود

دنیای معدن -این هفته قیمت فولاد در چین بالا رفت. علت رشد قیمت این است که شنیده شد با توجه به نزدیکی جلسه حزب کومونیست در سوم ماه مارس کارخانه ها ملزم به کاهش تولید شده اند.
11
اسفند
نوسان قیمت سنگ آهن در بازار چین

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن وارداتی در چین پس از آن که دوشنبه اخیر رشد داشته به 93.5 دلار رسید مجددا نزولی شده این بار شاخص قیمت پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 1.95 دلار هر تن پایین آمده به 91.70 دلار هر تن خشک سی اف آر رسید. قرارداد سواپ سنگ آهن نیز 2.4 دلار نسبت به دوشنبه ارزان تر شده 87.20 دلار هر تن خشک سی اف آر شد.
11
اسفند
صادرات 55 هزار تن سنگ آهن از طريق بورس کالاي ايران

خبرگزاري آريا-تالار صادراتي بورس کالاي ايران امروز شاهد معامله 55 هزار تن سنگ آهن دانه بندي بود.
11
اسفند
زنجیره فولاد نیازمند توازن و افزایش کیفیت

فولادسازی در کشور برای توسعه خود نیازمند تکمیل زنجیره فولاد است. این زنجیره از اکتشاف و استخراج معدن تا مراحل پس از آن کنسانتره، گندله سازی، آهن اسفنجی تا تولید محصول نهایی و فروش را دربر می گیرد.
10
اسفند
فرمول جدید سازمان بورس برای سنگ آهن

دنیای معدن - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تلاش نهاد نظارتی بازار سرمایه برای رفع ابهام از وضعیت کسب و کار صنعت سنگ آهن به عنوان یکی از صنایع مهم و استراتژیک بورس کشور خبر داد.
10
اسفند
تولید ۵۵میلیون تن فولاد

کنفرانس بین المللی و سالانه سنگ آهن چین در ۲۲ و ۲۳ فوریه ۲۰۱۷ (۴ و ۵ اسفند ۱۳۹۵) برگزار شد. محل برگزاری این کنفرانس شهر دالیان و هتل شانگری-لا و برگزارکننده آن موسسه انتشاراتی و انگلیسی متال بولتن بود.
10
اسفند
زنجیره فولاد نیازمند توازن و افزایش کیفیت

فولادسازی در کشور برای توسعه خود نیازمند تکمیل زنجیره فولاد است. این زنجیره از اکتشاف و استخراج معدن تا مراحل پس از آن کنسانتره، گندله سازی، آهن اسفنجی تا تولید محصول نهایی و فروش را دربر می گیرد.
10
اسفند
قیمت سنگ آهن در جاده رشد با فولاد همراه شد

در پی افزایش تقاضا که موجب افزایش سود تولیدکنندگان و تقویت تقاضای سنگ آهن مواد خام شد، قیمت فولاد نیز در معاملات امروز با رشد همراه شد.
09
اسفند
تقاضای زغال سنگ در چین رو به پایین

آمار انجمن ملی زغال سنگ چین نشان می دهد تقاضای زغال سنگ در چین سال 2016 معادل 1.3 درصد افت داشته که برای دومین سال متوالی نزولی بود.
09
اسفند
دامپینگ فولاد یک اتهام است

ایران در حالی متهم به دامپینگ در بازار جهانی فولاد شده که رئیس هیات عامل ایمیدرو با رد این اتهام، می گوید: برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار هستند، چنین اتهامی به ایران زده اند.
09
اسفند
۶.۵ میلیون تنی تولید فولاد

معاون امور معدنی صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد استان ۶.۵ میلیون تن و ظرفیت تولید شمش فولادی ۱.۶ تن در سال است، گفت: در حال حاضر از این ظرفیت، ۱.۵ میلیون تن تولید فولاد مورد بهره برداری قرار می گیرد.
09
اسفند
ایران با تولید 18.5 میلیون تن فولاد خام

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بااعلام اینکه امسال با تولید 18 میلیون و 500 هزار تن فولاد خام برای نخستین بار رکورد شکنی خواهیم داشت، گفت : این امر توانمندی جمهوری اسلامی ایران در این بخش محسوب می شود و دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تنی تولید فولاد خام بلندپروازی نیست.
08
اسفند
بزرگترین مزیت فولادسازان وطنی

صنعت فولادسازی در میان صنایع معدنی یکی از صنایع انرژی بر به شمار می رود. موضوعی که این صنعت را در رده صنایع انرژی بر قرار می دهد.
08
اسفند
سرمایه گذاری 250 میلیون یورویی

به مناقصه گذاشتن طرح های تجهیز معدن زغال سنگ این ناحیه طی سال جاری در مجموع یک میلیون تن زغال سنگ کنسانتره و 250 میلیون یورو سرمایه گذاری را به همراه داشته است.
08
اسفند
رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به بیستم اسفند سال جاری به صورت حسابرسی نشده خبر داد.
07
اسفند
موج شکن اروپایی در برابر فولاد

هفته گذشته رویترز به نقل از شورای یوروفر اروپا که بر موضوع دامپینگ فولاد نظارت دارد، خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه ایران در فاصله سال های 2013 تا 2016 میزان صادرات خود را به این منطقه 8 برابر افزایش داده است.
07
اسفند
بازار قراضه شرق آسیا

قراضه صادراتی ژاپن در راستای بهبود بازارهای خارجی بالا رفته است.
07
اسفند
آزادسازی قیمت سنگ آهن با سازوکار بورس

عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن درخصوص اقدامات این انجمن در مورد این صنعت اظهار کرد: انجمن محل خوبی برای مطالعه و تحقیق است.
07
اسفند
سنگ آهن در رکورد 30 ماهه

در روزهای اخیر قیمت سنگ آهن به بیش از 95 دلار رسیده که بالاترین حد در 30 ماه اخیر است؛ هرچند که در اواخر فعالیت بازار باز هم یک گام به عقب را در این بازار شاهد هستیم.
04
اسفند
سنگ آهن دوباره رکورد شکست

دنیای معدن -نمودارها و گزارش های جهانی نشان می دهند که قیمت سنگ آهن باز رکورد جدیدی در سال های اخیر را رقم زده تا جایی که کنسانتره فوب بندر عباس ایران از مرز ۸۵ دلار عبور کرد.
04
اسفند
رکورد زنی قیمت سنگ آهن

امسال قیمت سنگ آهن به دلایلی چون افزایش تقاضا در چین رکورد زد و از حدود دو هفته پیش نیز دومین موج افزایشی خود را آغاز کرده است.
04
اسفند
تولید فولاد دنیا امسال رو به بهبود است

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن این هفته به اوج 30 ماه گذشته رسید. زغال سنگ نیز 80 درصد نسبت به قیمت مدت مشابه سال گذشته بالاتر است.
04
اسفند
سنگ آهن در اوج قیمت 30 ماه اخیر

دنیای معدن - رشد قیمت فولاد در چین تقاضای سنگ آهن را بالا برد و در نتیجه قیمت این ماده اولیه به اوج 30 ماه اخیر رسیده است. متوسط شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا در چین 95.05 دلار هر تن خشک سی اف آر شده است که 1.3 دلار هر تن نسبت به دوشنبه اخیر بالا رفته است. آخرین بار آگوست 2014 قیمت سنگ آهن به 95 دلار و 50 سنت رسیده بود.
04
اسفند
ثبت دومین موج صعودی بهای سنگ آهن

نمودارها و گزارش های جهانی نشان می دهند که قیمت سنگ آهن بار دیگر رکورد جدیدی طی روزهای اخیر رقم زده تا جایی که کنسانتره فوب بندر عباس ایران از مرز ۸۵ دلار عبور کرد.
03
اسفند
شورای اقتصاد در رابطه با حق انتفاع سنگ آهن

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار تعیین تکلیف حق انتفاع معادن سنگ آهن طبق لایحه بودجه سال ۹۵ شد.
03
اسفند
دلهره رقبا از قدرت گرفتن فولاد ایران

تقویت جایگاه فولاد ایران در جهان رخدادی است که از چشمان تصمیم سازان اقتصادی در جهان به دور نمانده و از هم اکنون از این قدرت نمایی اظهار نگرانی می کنند.
03
اسفند
آهن فروشان دست از خرید کشیدند

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه قیمت آهن با تصمیم دسته جمعی کارخانه ها ۵۰ تا۶۰ تومان افزایش پیدا کرده است گفت: در این شرایط خریداران برای برگشت قیمت ها دست از خرید کشیده اند.
03
اسفند
تبانی کارخانه ها برای گرانی آهن

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه قیمت آهن با تصمیم دسته جمعی کارخانه ها ۵۰ تا۶۰ تومان افزایش پیدا کرده است گفت: در این شرایط خریداران برای برگشت قیمت ها دست از خرید کشیده اند.
02
اسفند
ایران در صنایع معدنی شریک خوبی برای فنلاند خواهد بود

همايش فعالان اقتصادي ايران و فنلاند در اتاق ايران برگزار شد. همکاري ها در زمينه هاي انرژي، معدن، بهداشت و سلامت، مديريت منابع آب و کشاورزي مورد تاکيد مقامات دو کشور قرار گرفت.
02
اسفند
رشد 45 درصدی تولید فولاد خام بخش خصوصی

بخش خصوصی ایران در دوره 10 ماهه امسال با تولید سه میلیون و 422 هزار فولاد خام نسبت به دوره مشابه پارسال با تولید 2 میلیون و 360 هزار تن ، 45 درصد افزایش یافت.
02
اسفند
راه اندازی آزمایشی کوره پاتیلی مجتمع فولاد سبا

در جریان بازدید مدیرعامل فولادمبارکه از مجتمع فولاد سبا، کوره پاتیلی، یکی از طرح های توسعه این مجتمع به صورت آزمایشی راه اندازی شد.
02
اسفند
صادرات 37 هزار تن فولاد آلياژي

مديرعامل شرکت فولاد آلياژي ايران گفت: در 11 ماهه امسال 37 هزار تن فولاد آلياژي صادر کرديم و اين ميزان سال آيند به 100 هزار تن خواهد رسيد.
02
اسفند
رشد 45 درصدی تولید فولاد خام

بخش خصوصی ایران در دوره 10 ماهه امسال با تولید سه میلیون و 422 هزار فولاد خام نسبت به دوره مشابه پارسال2 میلیون و 360 هزار تن)، به رشد 45 درصدی دست یافت.
01
اسفند
تهدیدهای صنعت فولاد اروپا

گروه تجاری یوروفر اعلام کرد واردات فولاد ایرانی که در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حدود هشت برابر افزایش یافته، جدیدترین تهدید برای فولادسازان اروپایی است.
01
اسفند
کاهش مصرف انرژی در تولید فولاد

دنیای معدن - معاون شرکت دانیلی از آمادگی این شرکت برای انتقال فناوری تولید فولاد به ایران با هدف کاهش مصرف انرژی خبر داد.
30
بهمن
ایران سومین تامین کننده بزرگ فولاد اروپا شد

پس از آنکه صادرات فولاد ایران در طی سال های 2013 تا 2016 حدود 8 برابر افزایش یافته، به گفته گروه تجارت فولاد اروپا، واردات فولاد از ایران به جدیدترین تهدید برای شرکت های فولادسازی اروپایی تبدیل شده است.
30
بهمن
ایران سومین تامین کننده بزرگ فولاد اروپا شد

پس از آنکه صادرات فولاد ایران در طی سال های 2013 تا 2016 حدود 8 برابر افزایش یافته، به گفته گروه تجارت فولاد اروپا، واردات فولاد از ایران به جدیدترین تهدید برای شرکت های فولادسازی اروپایی تبدیل شده است.
30
بهمن
واردات ایرانی در فهرست تهدیدهای صنعت فولاد اروپا

گروه تجاری یوروفر اعلام کرد واردات فولاد ایرانی که در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حدود هشت برابر افزایش یافته، جدیدترین تهدید برای فولادسازان اروپایی است.
30
بهمن
سنگ آهن در اوج

دنیای معدن - سنگ آهن وارداتی در چین در اوج قیمت خود از آگوست 2014 تاکنون قرار دارد. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 91.75 دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شده که با توجه به ثبات بازارهای فیوچرز مواد اولیه و فولاد و کاهش جزیی بیلت در بازار چین حدود 1.5 دلار هر تن افت نموده است.
27
بهمن
دست اندازهای جهش بزرگ در صنعت فولاد

هفتمین همایش بین المللی صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار، روز گذشته به همت دنیای اقتصاد در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد و فعالان و مسوولان فولادی کشور در این همایش دیدگاه های خود را در مورد شرایط کلی صنعت فولاد، چالش ها، راهبردهای آتی، صنعت فولاد در جهان و افق 1404 برای این صنعت اعلام کردند.
27
بهمن
چالش های سه گانه صنعت سنگ آهن اعلام شد

سهامداران گل گهر و چادرملو سه برابر خسارت مغازه داران پلاسکو بهره مالکانه دادند!
27
بهمن
چین ظرفیت تولید فولاد را افزایش داده است

دنیای معدن - در حالی که تصور می شد چین ظرفیت تولید فولاد خود را در سال 2016 کاهش داده، اما دو موسسه در چین و هلند، مدعی شده اند که ظرفیت واقعی فولاد چین در سال 2016 افزایش داشته است.
27
بهمن
جهش رشد تولید فولاد در ایران فراتر از حد انتظار

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آمار تولید فولاد از رشد ۱۰ درصدی فولاد ایران در سال ۲۰۱۶ در حالی که در همین زمان فولاد جهان حدود یک درصد رشد داشت، خبر داد.
26
بهمن
قصد و عمل دولت تصمیم‌گیری در خلأ نیست

قصد و عمل این دولت تصمیم گیری در خلأ نیست و ما بدون مشورت مستمر با تشکل ها نمی توانیم کشور را اداره کنیم.
26
بهمن
صادرات قله ای سنگ های معدنی متوقف شود

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برای خروج از اقتصاد تک محور باید روی کیفیت و فرآوری مواد معدنی کار کنیم، گفت: فروش قله ای سنگ، اقدام زشتی است که باید از آن جلوگیری شود
26
بهمن
تولید فولاد ایران در سال قبل ۱۰ برابر دنیا بود

شد جهانی تولید فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ حدود یک درصد بود ولی رشد تولید فولاد ایران ۱۰ درصد اعلام شد.
25
بهمن
شرکت فولاد مبارکه با عرضه تختال و ورق گرم در بورس

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در روز دوشنبه عرضه 66 هزار و 673 تن انواع مواد پلیمری، قیر، گوگرد و بنزن را تجربه می کند.
25
بهمن
ایران بزرگ‌ترین‌ بازیگر آهن اسفنجی

تولید فولاد خام دنیا در سال 2016 حدود 1628 میلیون تن و تولید ایران در همین سال حدود 9/ 17 میلیون تن بود، به عبارت دیگر حدود 1/ 1 درصد فولاد خام دنیا در سال 2016 در ایران تولید شده است.
24
بهمن
حمایت تولید کنندگان سنگ آهن از کشف قیمت داخلی در بورس کالا

عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن به دنبال آزاد سازی نرخ سنگ آهن و تعیین قیمت این محصول در بورس کالا اظهار داشت: با توجه به اینکه عمده تولید کنندگان شرکت های دولتی و نیمه دولتی هستند و قیمت سنگ آهن نیز به صورت دستوری و توافقی صورت می گیرد در نتیجه این موضوع بر صورت های مالی سنگ آهنیها تاثیر بسیاری داشته داشته است.
24
بهمن
ثبات قیمت فولاد در مبادلات ابتدای هفته

به رغم نوسان اندکی که در بازار فولاد وجود داشت، تولید کنندگان فولاد در برابر افت قیمت ها مقاومت کرده و تغییری در نرخ های پیشنهادی ندادند.
24
بهمن
صعود قیمت سنگ‌آهن به بیش از ۱۰۰ دلار

سنگ آهن به روند رشدی که از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون داشت، ادامه داد و بهای معاملات این ماده خام فولادسازی در چین برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ به بالای ۱۰۰ دلار رسید.
24
بهمن
کشورهای اسلامی بزرگترین واردکنندگان فولاد ایران

کشورمان در زمینه تولید فولاد بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد در مقام هفدهم دنیا در سال ۲۰۱۰ قرار داشت و حال در بررسی تازه درباره عملکرد صادرات فولاد کشور ۱۳ کشور اسلامی ۶۰ درصد اقلام صادراتی فولاد ایران را به خود اختصاص داده اند.
23
بهمن
جزئیات طرح آزادسازی نرخ سنگ آهن در بازار سرمایه

حسن امیری، معاون نظارت سازمان بورس از اعلام موافقت اولیه وزارت صنعت با اجرای فرمول جدید قیمت گذاری سنگ آهن با استفاده از سازوکارهای بازار سرمایه خبر داد.  
23
بهمن
بیم و امید در بازار فولاد

رشد قیمت ها در روزهای ابتدایی هفته گذشته چندان هم برای بازار خوش یمن نبود، زیرا پس از تزریق یک جهش جدی رشد قیمتی به بازار، شاهد عقب نشینی بخش بزرگی از خریداران بودیم که موجب شد نه تنها قیمت ها رشد بیشتری داشته باشند بلکه وارد یک فاز کاهش نرخ جدید شوند. رخدادی که در ادبیات بازار به زیرفروشی معروف است
19
بهمن
تغییر دیدگاه ها درباره افق بازار سنگ آهن

قیمت سنگ آهن سال گذشته میلادی پس از دو سال کاهش مداوم، رشدی قابل ملاحظه داشت و قیمت هر تن از این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد در پایان سال گذشته به محدوده ۸۰ دلار رسید.
19
بهمن
آزاد سازی قیمت سنگ آهن

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران می گوید، امروز فعالان معادن سنگ آهن کشور بر این باورند که آزاد سازی قیمت این ماده معدنی به همراه کنسانتره و گندله به عنوان فرآورده های آن، ضامن تداوم فعالیت شان خواهد بود.
19
بهمن
بیم و امید تقاضای موثر در بازار فولاد

هرچند بازار فولاد با رشد قیمت ها همراه شده ولی نگرانی از عدم خودنمایی تقاضای موثر از سوی مصرف کنندگان نهایی، هم اکنون به پاشنه آشیل این بازار بدل شده و نگرانی از التهابی پوچ را تقویت کرده است.
19
بهمن
رشد تامین مالی فولادسازان و سنگ آهنی ها

تامین مالی فولادسازان از طریق معاملات سلف ابتدایی از سال ۹۵ تا اواخر دی ماه، ۴۳ درصد و تامین مالی تولیدکنندگان سنگ آهن از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد ۵۱ درصد رشد داشته است
18
بهمن
2 ستاره دیگر در آسمان کیفیت خودروسازان

درگزارش ارزشیابی کیفی خودروهای ساخت داخل در بازه زمانی دی ماه، برخلاف ماه گذشته که شیب افزایش کیفیت در خودروهای ساخت داخل را صفر نشان می داد، دو ستاره دیگر به آسمان کیفیت خودروهای ساخت داخل اضافه شده و خبری از کاهش کیفیت نیست.
18
بهمن
افزايش 50 درصدي صادرات مواد معدني

معاون امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات مواد معدني در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزايش يافته است. به گزارش خبرگزاري آريا؛ جعفر سرقيني با اعلام اين خبر؛ افزود: در اين مدت 750 ميليون دلار مواد معدني صادر شده و مجموع صادرات معدن و صنايع معدني در اين مدت حدود 5 ميليارد دلار بوده که اين ميزان نيز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد رشد يافته است.
18
بهمن
فعالیت 80 هزار واحد صنفی و 150 معدن در البرز

مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان البرز گفت: بیش از 80 هزار واحد صنفی و 150 معدن فعال و ارزشمند در البرز وجود دارد.
18
بهمن
فصل جدید همکاری های بورس کالا و صنعت فولاد

در جلسه مشترک اعضای هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و مدیرعامل و معاونان بورس کالای ایران به گسترش همکاری های این دو سازمان پرداخته و بر استفاده از ظرفیت های بورس کالا برای رفع مشکلات فولادسازان کشور تاکید شد.
17
بهمن
نگاهی به بازار قراضه خاور دور

با توجه به روند بازار های جهانی قراضه، خریداران کره ای اخیرا موفق شده اند از روسیه و ژاپن با تخفیف قراضه بخرند. البته اخیرا با امریکا معامله نداشته اند.
17
بهمن
بازار قراضه ترکیه امیدوار شد

وضعیت بازار واردات قراضه در ترکیه رو به بهبود است.
17
بهمن
آموزش هزینه یا سرمایه گذاری در معدن

دنیای معدن -ارتقای دانش فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی از مهم ترین بخش هایی است که باید سازمان های توسعه ای معدنی در کنار سایر وظایف خود به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
17
بهمن
بازار فولاد به دنبال کف سازی جدید

بازار فولاد بیش از سایر بازارهای مشابه در بیم و امید قیمتی به سر می برد تا جایی که افت محسوس نرخ ها را در هفته های اخیر شاهد هستیم؛ هرچند که امیدواری به بهبود نرخ ها موجب شد تا واقعیت های این بازار از نگاه بسیاری از تصمیم سازان اقتصادی و حتی رسانه ها مغفول باقی بماند.
16
بهمن
قراضه در بازار داخلی ترکیه نیز ارزان شد

در بازار داخلی قراضه ترکیه با توجه به کاهش قیمت های وارداتی قیمت خرید قراضه داخلی نیز پایین آمده است. رکود بازار داخلی میلگرد نیز تاثیر گذار بوده است.
16
بهمن
دویچه بانک زغال سنگ را تحریم می کند

دویچه بانک با هدف حمایت از حفظ سلامت آب و هوای زمین، پشتیبانی مالی خود را از پروژه های زغال سنگی تا ۲۰درصد کاهش می دهد.
16
بهمن
سنگ آهن فوریه را نزولی آغاز کرد

سنگ آهن وارداتی در چین پس از آن که اواخر ژانویه صعودهایی را تجربه کرد ماه فوریه را با افت قیمت آغاز نمود. افت قیمت ها در بازارهای فیوچرز بازار نقدی را نزولی کرد.
16
بهمن
معامله بیش از ۱۰۰ هزار تن فولاد

فولاد به عنوان پرمصرف ترین فلز در دنیا، جایگاه بسیار ویژه ای در بورس های کالایی دارد و همواره بخش عمده ای از معاملات فلزات به آن اختصاص دارد.
16
بهمن
صدور ۱۶۴۴ فقره بیمه نامه معدنی

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد: در ۹ ماه سال جاری ۳۲ فقره بیمه نامه اعتباری بهره برداری و سرمایه گذاری به ارزش ۲۰۳۳ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شده است.
16
بهمن
فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی، وارد کشور می شود

فناوری کاهش مصرف آب در کارخانه های آهن اسفنجی، از شرکت کوبِلکو ژاپن به ایران وارد می شود. این فناوری برای کارخانه های تولید آهن اسفنجی موجود در ایران به کار گرفته خواهد شد.
13
بهمن
بازار قراضه ترکیه نزولی

در بازار واردات قراضه در ترکیه قیمت باز هم پایین آمد. روز گذشته معامله ای برای قراضه وارداتی از اروپا در 220 تا 230 دلار هر تن سی اف آر شنیده شد.
13
بهمن
بازار قراضه سی آی اس در رکود

قراضه سی آی اس هنوز در ترکیه خریداری ندارد. با افت قیمت قراضه امریکا عرضه کننده های سی آی اس در صورت فروش باید ضرر بدهند.
13
بهمن
قیمت فولاد همچنان بدون نوسان

دنیای معدن -قیمت مقاطع و شمش فولاد روز گذشته نیز همانند روز های قبل بدون نوسان دنبال شد.
13
بهمن
ایران چهارمین تولید کننده فولاد جهان

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد: ایران چهاردهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۱۶ شناخته شده و بیشتر از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا و کانادا فولاد تولید کرده است.
12
بهمن
بازار سنگ آهن چین در ثبات

سنگ آهن تحلیلگران بر این باورند که قیمت سنگ آهن نیمه نخست سال ۲۰۱۷ بالای ۷۰ دلار هر تن باقی می ماند چون با توجه به پایه های بازار دلایل کافی برای افت بیشتر آن وجود ندارد.
12
بهمن
بازار فولاد در شرق آسیا

هفته گذشته قبل از آغاز تعطیلات سال نو چینی بیلت چین 400 تا 410 دلار هر تن فوب معادل 415 تا 430 دلار هر تن سی اف آر جنوب شرق آسیا و در ثبات بود.
12
بهمن
رکود بخش آهن و فولاد تشدید شده است

فعالان بازار آهن و فولاد انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدند اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیفتاد، بلکه رکود شدیدتر هم شده است.
12
بهمن
خوش بینی فولادسازان کره ای به بازار

دنیای معدن -شرکت های پوسکو و هیوندایی استیل کره جنوبی پیش بینی کرده اند سال جاری قیمت فولاد و تقاضای آن در کره بهبود یابد، چرا که مصرف بخش های خودروسازی و ساخت و ساز به تدریج رو به بهبود است. تلاش های دولت چین برای کاهش ظرفیت تولید نیز تاثیر گذار خواهد بود.
11
بهمن
فولاد مبارکه شرکت برتر در گروه فلزات اساسی

با اعلام اسامی۱۰۰ شرکت برتر ایرانی از سوی سازمان مدیریت صنعتی، گزارش ارزیابی ۵۰۰ شرکت برتر کشور در ۵ گروه ارائه شد.
11
بهمن
دیرگدازهای داخلی با واردات ذوب می شوند

خش بزرگی از صنایع و به ویژه صنایع معدنی کشور در فرآیند تولید با مقوله پخت، حرارت، عملیات حرارتی و فرآیندهای مشابه سروکار دارند، از این رو تمامی این صنایع از انواع نسوزها یا دیرگدازها استفاده می کنند.
11
بهمن
شکست رکورد تولید در فولاد خراسان

دنیای معدن -رکورد جدید تولید فولاد خام در دی ماه جاری با بیش از هزارتن افزایش نسبت به رکورد قبلی در چهار سال قبل، به 63 هزار و 784 تن رسید.
11
بهمن
کف 70 دلاری برای سنگ آهن در نیمه اول

دنیای معدن -برخی تحلیلگران بازارهای جهانی معتقدند در نیمه اول سال جاری میلادی قیمت سنگ آهن حدود 70 دلار باقی خواهد ماند و از آن نزول بیشتری را تجربه نخواهد کرد. به عقیده آنها به دلیل چسبندگی قیمت های کنونی به نرخ هایی که در دو سال گذشته بالاترین ارقام قیمتی برای سنگ آهن محسوب می شده اند قیمت این محصول حداکثر تا 70 دلار کاهش می یابد و در این سطح به قیمتی نسبتا پایدار دست می یابد.
10
بهمن
تعهدات قانونی دارندگان پروانه اکتشاف

معدن -بر اساس احکام قانون معادن و آیین نامه اجرایی آن، اکتشاف ذخایر معدنی، نیازمند اخذ موافقت از مراجع مربوط است و مجوزی که برای انجام عملیات اکتشاف مواد معدنی در محدوده مشخص از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می شود پروانه اکتشاف نام دارد.
10
بهمن
اوراق سلف استاندارد خروج فولاد از رکود

دنیای معدن -کمبود نقدینگی و مشکلات تامین مالی تولیدکنندگان فولاد همچون سایر صنایع مادر، یکی از معضلات این صنایع به حساب می آید. یکی از راهکارهای تامین مالی صنعت فولاد انتشار اوراق سلف استاندارد از طریق بورس کالا است؛
10
بهمن
افت 40 دلاری قراضه در ترکیه

پس از چند روز روند نزولی، بازار واردات قراضه در ترکیه سرانجام متوقف شد. متوسط قیمت قراضه سنگیبن کلاس 1 2و خلوص 20-80 آخرین بار 237 دلار و 50 سنت هر تن سی اف آر و در ثبات بوده است.
10
بهمن
بازار فولاد در مسیر نزولی

طی هفته ای که گذشت بازار محصولات فولادی باز هم کاهش قیمت یافت و این کاهش قیمت در محصولاتی همچون شمش، مقاطع، ورق و سایر محصولات مشهود بود.
09
بهمن
افزایش تولید فولاد خام ایران و جهان در سال ۲۰۱۶

آمار انجمن جهانی فولاد (ورلد استیل) نشان داد تولید جهانی فولاد خام در سال میلادی گذشته ۰.۸ درصد رشد کرد و به ۱.۶۲۹ میلیارد تن در مقایسه با ۱.۶۱۵ میلیارد تن در سال ۲۰۱۵ رسید.
09
بهمن
افزایش قیمت زغال سنگ بعد از تعطیلات چین

قیمت زغال سنگ وارداتی در بنادر استرالیا و چین بعد از سقوط 40 درصدی طی ۵۰ روز گذشته به نقطه ثبات نزدیک شده و حالا هزینه واردات به مراتب ارزان تر از قیمت زغال سنگ درون چین است که این موضوع منجر به رشد تقاضای واردات می شود.
09
بهمن
رشد 11 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2016

جمن جهانی فولاد، رشد تولید فولاد خام ایران در سال 2016 را 11 درصد اعلام کرد.
06
بهمن
رشد تولید فولاد چین در ژانویه

دنیای معدن -علی رغم برنامه های دولت چین برای پایین آوردن آلودگی هوا در استان هبی، تولید فولاد این کشور اوایل ژانویه بالا رفت که به دلیل افزایش اعتبارات بانکی برای فولادسازان بود.
06
بهمن
ایجاد زنجیره تولید فولاد در بیجار

مهم ترین آفت زنجیره فولاد در کردستان، تجزیه کردن واحدها و استقرار بخش های کلیدی آن در شهرهای مختلف است که تجربه تلخ ذوب آهن قروه و اسدآباد همدان را در ذهن تداعی می کند در حالی که بخش عمده زیرساخت های آن در بیجار فراهم است.
06
بهمن
استخراج معدن طلای فاریاب آغاز شده است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: استخراج معدن طلای فاریاب با پیگیری های صورت گرفته آغاز شده است.
06
بهمن
شرکت صنعتي و توليدي افزار کيمياي فارس

حسين عسكري عضو هيات مديره بانك صنعت و معدن به اتفاق هيات همراه از شركت فولاد پايه و شركت صنعتي و توليدي افزار كيمياي فارس درشهرك صنعتي بزرگ شيراز بازديد كرد.
05
بهمن
قیمت ورق سیاه ST37 فولاد گیلان، مبارکه, کاویان, اکسین

قیمت ورق سیاه ST37 فولاد گیلان، فولاد مبارکه, فولاد کاویان , فولاد اکسین در سه شنبه 05 بهمن 1395
04
بهمن
بازار دیروز آهن آلات و مقاطع فولادی

بازار دیروز آهن آلات و مقاطع فولادی میلگرد تیرآهن، ورق سیاه و لوله
04
بهمن
قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان دوشنبه 04 بهمن

قیمت تیر آهن ذوب آهن اصفهان در انبار تهران، اصفهان و کارخانه در تازیخ دوشنبه 04 / بهمن ماه/ 95 سایز های موجود از 12 تا 30
04
بهمن
سرنوشت سنگ آهن در دستان تولید کنندگان چینی

سرنوشت قیمت سنگ آهن در دستان تولیدکنندگان کوچک و متوسط در چین است و از آنجا که قیمت این ماده خام رشد کرده و در سطوح بالا باقی مانده است احتمال دارد تولیدکنندگان چینی که هزینه تولیدشان بالا است و قبلا به دلیل قیمت های پایین، فعالیت خود را متوقف کرده بودند اکنون بار دیگر وارد بازار شوند و این بزرگ ترین ریسکی است که رشد قیمت ها را تهدید می کند.
04
بهمن
فروآلیاژها، نیازمند سرمایه گذاری بیشتر

فروآلیاژها به طیفی از مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت آلیاژهای پایه آهن که در حقیقت فولادی و چدن هستند و در صنایع مختلف کاربرد دارند، گفته می شود.
03
بهمن
چشم انداز صعود شکننده در بازار فولاد

بازار جهانی فولاد در روزهای اخیر یکی از پیچیده ترین شرایط تاریخ خود را سپری می کند؛ زیرا سیگنال های متناقض بسیاری بر این بازار حاکم شده و از آن مهم تر، این سیگنال ها در کنار خوش بینی ها و بدبینی های موجود هنوز بر روند قیمتی تاثیر چندانی نگذاشته اند.
03
بهمن
فولاد خراسان تنها نماینده صنعت فولاد

شرکت مجتمع فولاد خراسان در حوزه صنایع انرژی بر به عنوان تنها نماینده بخش صنایع فولاد و کانی های فلزی در دومین دوره این جایزه واجد شرایط دریافت تندیس برنزین شد.
03
بهمن
رشد صادرات محصولات فولادی

خبرگزاری شبستان:کشورمان در تولید فولاد دارای جایگاه بین المللی است و بر همین اساس میزان صادرات این محصول نیز افزایش یافته است تا جایی که در هشت ماه نخست امسال به میزان سه میلیون و ۷۴۲ هزار تن فولاد خام و تولیدات آن صادر کرده است.
03
بهمن
سرنوشت سنگ آهن در دستان تولید کنندگان چینی

دنیای معدن - سرنوشت قیمت سنگ آهن در دستان تولیدکنندگان کوچک و متوسط در چین است و از آنجا که قیمت این ماده خام رشد کرده و در سطوح بالا باقی مانده است احتمال دارد تولیدکنندگان چینی که هزینه تولیدشان بالاست و قبلا به دلیل قیمت های پایین، فعالیت خود را متوقف کرده بودند اکنون بار دیگر وارد بازار شوند و این بزرگ ترین ریسکی است که رشد قیمت ها را تهدید می کند
02
بهمن
آینده فولاد 96

صنعت فولاد ایران به عنوان نیروی محرکه اصلی برای رونق اقتصادی همواره مورد توجه تصمیم گیران، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بوده است.
02
بهمن
از بازار سنگ آهن چین چه خبر

دنیای معدن -افت قیمت در بازارهای فیوچرز و تقاضای راکد فولاد در چین موجب شد سنگ آهن کاهش قیمت داشته باشد البته هنوز بالای 80 دلار است. برخی معتقدند بازار سنگ آهن اخیرا بی دلیل داغ شد.
02
بهمن
سرانه تولید فولاد ساختمانی کشور مطلوب نیست

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل گفت: برجام هیچ تحولی در صنعت فولاد ایجاد نکرده است و ایران هنوز تحت تاثیر بحران های گذشته قرار دارد.
29
دی
بازار آهن قربانی رکود مسکن شد

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدیم اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتد بلکه رکود شدیدتر هم شده است، گفت: در طول ۳ سال اخیر حدود ۱۴۰۰ واحد آهن فروشی تعطیل شده است.
29
دی
عرضه ارزانترین فولاد از سوی ایران

خبرگزاری شبستان:کشورمان در تولید فولاد دارای جایگاه بین المللی است به طوری که در حال حاضر چهاردهمین فولاد ساز جهان است و بنا به اعتقاد کارشناسان جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی ارزانترین فولاد را در دنیا عرضه می کند.
28
دی
چرخ نورد با تجهیزات ایرانی می چرخد

تولیدکنندگان داخلی کشور در زمینه ساخت تجهیزات نورد قادر به تامین نیاز داخلی هستند و حتی صادرات نیز انجام می دهند. هرچند در این زمینه شاهد واردات بی کیفیت هستیم که سبب ایجاد مشکلاتی برای تولیدکنندگان داخلی می شوند.
28
دی
چوب مالیات لای چرخ فولاد

قانون بودجه سال 96 در شرایطی در حال بررسی نهایی است که به نظر می رسد نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده نیز در رقم 9 درصدی تعیین و اعمال می شود
28
دی
نگاهی به روند تولید فولاد چین در سال 2016

سال 2016 سال خوبی برای صنعت فولاد چین بود چرا که با بهبود بازار مسکن مصرف فولاد رشد چشمگیری داشت. در نتیجه قیمت فولاد بالا رفت و کارخانه ها به سوددهی رسیدند. از این رو علی رغم  پیش بینی های مختلف در مورد احتمال کاهش تولید فولاد چین، تولید آن کمی بهبود هم داشت.
27
دی
چشم انداز بازار سنگ آهن منفی است

دنیای معدن -شرکت معدنی بزرگ بی اچ پی بیلیتون استرالیا انتظار دارد قیمت سنگ آهن در سال 2017 افت شدیدی داشته باشد.
27
دی
بخش معدن برای ایجاد تعادل زنجیره تولید

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: حضور تشکل های صنایع بالادستی و پایین دستی بخش معدن برای ایجاد تعادل در این زنجیره ضروری است.
27
دی
تیغ افت قیمت بر گردن سنگ آهن

با وجود آنکه این روزها نمودارهای رو به افزایش قیمت سنگ آهن، فعالان این عرصه را سرخوش کرده است، پیش بینی ارائه شده مبنی بر افت ۵۰ درصدی قیمت سنگ آهن در سال آینده، آب سردی بود که بر پیکره این عرصه ریخته شد.
27
دی
رشد 10 درصدی تولید فولاد بخش خصوصی

میزان تولید فولاد خام بخش خصوصی در دوره 9 ماهه امسال به 13 میلیون و 832 هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه پارسال رشد 10 درصدی را نشان می دهد.
26
دی
محدودیت های جدید خطوط فولادسازی در استان هبی چین

دولت محلی در استان هبی چین قوانین جدید مربوط به راه اندازی تجهیزات جدید فولادسازی در کارخانه ها را اعلام کرده که می تواند مانع توسعه بیشتر ظرفیت تولید شود.
26
دی
 افت قیمت قراضه در ترکیه

در بازار واردات قراضه ترکیه معاملاتی با اروپا و دریای سیاه شنیده شده است. قیمت ها کمی پایین آمده است.
26
دی
کاهش تولید فولاد آلمان در 2016

دنیای معدن - با این که در ماه دسامبر تولید فولد خام آلمان بهبود داشت ولی در مجموع سال گذشته طبق پیش بینی ها کاهش یافت.
26
دی
رشد 10درصدی تولید فولاد خام

میزان تولید فولاد خام بخش خصوصی در دوره 9 ماهه امسال به 13 میلیون و 832 هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه پارسال رشد 10 درصدی را نشان می دهد.
25
دی
آینده فولادسازان جهان

بسیاری از کشورهای صنعتی جهان مسیر صنعتی شدن خود را با توسعه فولاد طی کرده اند، اما در چند سال گذشته مشکلات عدیده این صنعت، باعث کاهش رشد ... بسیاری از کشورهای صنعتی جهان مسیر صنعتی شدن خود را با توسعه فولاد طی کرده اند
25
دی
بازار فولاد در مرحله گذار

عبور بازار فولاد از شرایط سنتی به وضعیت مدرن را می توان امید به تغییر وضعیت در این بازار به شمار آورد که این بار با فاکتورهای بسیار مهمی همراه شده است.
25
دی
سنگ آهن تا دهه فجر در بورس کالا عرضه می شود

مدت ها از مطرح شدن زمزمه های عرضه سنگ آهن به بورس کالا می گذرد، حال به گفته رئیس انجمن سنگ آهن، این محصول تا دهه فجر در بورس کالا عرضه خواهد شد.
25
دی
بازگشت دراير هواي فشرده به مدار توليد فولاد خراسان

دراير مربوط به هواي فشرده که از مدت ها قبل از خط توليد خارج شده بود، با همت همکاران تلاش گر واحد اکسيژن فولاد خراسان، بار ديگر به مدار توليد بازگشت.
22
دی
پیش بینی منفی بزرگ ترین صادرکننده سنگ آهن جهان

طبق پیش بینی استرالیا که بزرگ ترین صادرکننده سنگ آهن جهان است، قیمت فعلی و ۸۰ دلاری هر تن سنگ آهن تا سال ۲۰۱۸ نصف خواهد شد.
22
دی
فولاد ایران از کشورهای صنعتی چيزي كم ندارد

ایران از تولید کننده های رده بالای تولید فولاد در دنيا و به طور خاص تر، خاورمیانه است و علاوه بر تامین نیازداخلی، بخشي از محصولاتش را به بازارهاي كشورهاي همسايه صادر مي كند.
22
دی
قیمت سنگ آهن تا سال آینده نصف می شود

دولت استرالیا پیش بینی کرد قیمت هر تن سنگ آهن تا سال ۲۰۱۸ به 70/ 46 دلار می رسد که تقریبا نصف قیمت کنونی (۸۰ دلار) است.به گزارش ایسنا قیمت کنونی سنگ آهن از افزایش تقاضا از سوی چین مورد حمایت قرار گرفته است، اما وزارت صنعت، نوآوری و علوم استرالیا اعلام کرد بعید است روند رشد تقاضا در سال های آینده ادامه پیدا کند
22
دی
کاهش 50 درصدی قیمت سنگ آهن تا سال 2018

دولت استرالیا پیش بینی کرد قیمت هر تن سنگ آهن تا سال ۲۰۱۸ به ۴۶.۷۰ دلار می رسد که تقریبا نصف قیمت کنونی ۸۰ دلار است. مورگان استنلی سنگ آهن را در میان سه فلزی قرار داده که کمترین رشد قیمت را خواهند داشت و بانک بارکلیز پیش بینی کرده است قیمت سنگ آهن تا سه ماهه سوم سال جاری که رشد بازار املاک چین کند می شود، به پایین ۵۰ دلار در هر تن سقوط خواهد کرد.
20
دی
۶ معدن مس سنگ آهن به بخش خصوصی واگذار می شود

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: ایمیدرو ۶ معدن دارای پتانسیل معدنی در حوزه مس، سنگ آهن و طلا را از طریق فراخوان به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.
20
دی
فولاد و زغال سنگ از زمینه های مساعد

زمینه های مختلفی برای فعالیت های معدنی و صنایع مرتبط بین ایران و جهان وجود دارد که فولاد و زغال سنگ از آن جمله است. فریدون بوداغی استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی با اعلام این مطلب گفت: ایران، آلمان و اتریش می توانند در این زمینه فعالیت های مشترک مناسبی داشته باشند.
20
دی
قراضه آهن نیازمند توجه فولادسازان

مصرف قراضه آهن در صنعت فولاد کشور می تواند همراه با صرفه اقتصادی بالایی باشد، اما به دلیل وجود آهن اسفنجی فراوان در کشور فولادسازان تمایل چندانی به آن ندارند. در کشور به ۳میلیون تن قراضه نیاز است،
20
دی
رشد تولید فولاد در اوکراین

دنیای معدن - آخرین آمار نشان می دهد در سال 2016 تولید فولاد اوکراین 6 درصد رشد سالانه داشته 24 میلیون و 197 هزار تن ثبت شد.
19
دی
دلایل رشد تولید فولاد خام ژاپن در سال 2017

دنیای معدن - وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن دلایل پیش بینی رشد تولید فولاد خام این کشور را در سه ماهه نخست سال 2017 اعلام کرد.
19
دی
نگاهی به بازار جهانی فولاد

آخرین وضعیت بازارهای سنگ آهن ، قراضه، بیلت، مقاطع و ورق در اولین هفته سال جدید میلادی بررسی شد. به گزارش پایگاه خبری بورس کالای ایران در اولین روز کاری بازارهای جهانی در سه شنبه گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین ۱.۳ دلار نسبت به جمعه گذشته بهبود پیدا کرد و به قیمت ۷۸.۳۵ دلار هر تن خشک سی اف آر چین رسید.
19
دی
بازار فولاد در هفته ای که گذشت

بررسی های مرکز خدمات فولاد ایران نشان می دهد طی هفته گذشته نیز همچنان روند قیمت مقاطع نزولی بود، به طوری که میانگین قیمت میلگرد 14 تا 25 در اصفهان روز شنبه 1680 تومان در هر کیلو بود که روز چهارشنبه به 1650 تومان رسید.
19
دی
فولاد و زغال سنگ از زمینه همکاری ایران، آلمان و اتریش

زمینه های مختلفی برای فعالیت های معدنی و صنایع مرتبط بین ایران و جهان وجود دارد که فولاد و زغال سنگ از آن جمله است. فریدون بوداغی استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی با اعلام این مطلب گفت: ایران، آلمان و اتریش می توانند در این زمینه فعالیت های مشترک مناسبی داشته باشند.
18
دی
حمایت جدی دولت از کاتالیست مصرفی صنعت فولاد

دومین همایش تخصصی بومی سازی صنعت کاتالیست و فرآیند احیای مستقیم روزگذشته (جمعه 17 دی ماه 95) با حضور مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران بنگاه های فولادی برگزار شد
18
دی
شروعی نامطمئن برای قراضه در سال نو میلادی

بازار واردات قراضه ترکیه سال 2017 را در سکوت آغاز کرد. درست همانطور که سال گذشته را به پایان برده بود.
15
دی
رشد قیمت سنگ آهن امسال متوقف می شود

شرکت آر بی سی کپیتال مارکتس که صحیح ترین پیش بینی برای قیمت سنگ آهن در سه ماهه پایانی سال گذشته را داشت، انتظار دارد قیمت سنگ آهن پس از افزایش در سال ۲۰۱۶، امسال دچار عقب نشینی شود.
15
دی
قیمت گذاری سنگ آهن و گندله در بورس

مشاور معاون اول رئیس جمهوری قیمت ، سنگ آهن و گندله باید از وضع دستوری و دولتی خارج شود و کاملاً موافق هستم که قیمت این کالاها از طریق بورس مشخص شود.
14
دی
4 عامل کمبود نقدینگی در بخش فولاد

گاهی به بازار فولاد و محصولات فولادی در کشور نشان می دهد به 4 دلیل عمده در حال حاضر رفع چالش مهم نقدینگی به یکی از خواست های اساسی در این صنعت استراتژیک تبدیل شده است.
14
دی
تولید ماهانه 70 هزار تن فولاد

بعد از گذشت دو ماه از بهره برداری از فاز یک 2/ 1 میلیون تنی کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش، این مجموعه در ماه آذر به تولید ماهانه 70 هزار تن فولاد دست یافته است.
13
دی
سنگ آهن ارزان شد

رکنا اقتصادی : در حالیکه قیمت سنگ آهن در ماه گذشته بالاترین حد خود را در چند سال اخیر به ثبت رسانده بود، در روز های اخیر سیر نزولی را طی کرد.
13
دی
مسیر نزولی بازار فولاد با افت ارزی

بررسی های بازار مقاطع در هفته گذشته نیز به رغم نرخ بالای ارز همچنان کاهشی گزارش شد. به گزارش مرکز خدمات فولاد ایران، روز شنبه قیمت میلگرد 14 تا 25 میلی متر در اصفهان 17900 ریال بود که تا آخر هفته به 17750 ریال رسید.
13
دی
استان هرمزگان رتبه سوم در تولید فولاد خام کشور

دنیای معدن - تولید فولاد خام در استان هرمزگان در هفت ماهه نخست سال جاری به 932.7 هزار تن رسید.
12
دی
تولید ماهانه 70 هزار تن فولاد در کاوه جنوب

بعد از گذشت دو ماه از بهره برداری از فاز یک 2/ 1 میلیون تنی کارخانه فولاد کاوه جنوب کیش، این مجموعه در ماه آذر به تولید ماهانه 70 هزار تن فولاد دست یافته است.
12
دی
دورنمای 2017 برای بازار سنگ آهن

دنیای معدن -رفت و برگشت قیمت سنگ آهن در هفته های پایانی سال 2016 هرچند که در نهایت در سطوحی نزدیک به 80 دلار در هر تن آرام گرفت، ولی بیم و امید بسیاری از کاهش یا افزایش قیمت ها در سال 2017 متصور است.
12
دی
تعطیلی ۸۰ درصدی واحدهای فروش آهن در اصفهان

دنیای معدن - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اصفهان با بیان اینکه رکود در بازار فروش محصولات فولادی ادامه دارد، گفت: این صنف اکنون تعطیلی ۸۰ درصدی را تجربه می کند.
12
دی
صنعت فولاد با رکود مواجه است

دنیای معدن - آذربایجان شرقی - قائم مقام مدیرعامل فولاد ناب تبریز گفت: با توجه به اینکه صنعت تولید فولاد یک صنعت سخت و سرمایه بر است، می باید در ارتقای بهره وری و تکنولوژی تولید واحدهای تولید فولاد کشور گام های بلندی برداشته شود.
11
دی
تسهیلات ارزی صرف خرید ماشین آلات فولاد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان گفت: 161 میلیون دلار تسهیلات ارزی برای خریداری تجهیزات مجتمع فولاد ذوب آهن ازنا هزینه شده و تاکنون 90 درصد از این تجهیزات وارد کشور شده است.
11
دی
تجمع دو ساعته کارگران معدن طزره در محوطه معدن

صبح امروز کارگران شیفت صبح معدن زغال سنگ طزره در شهرستان شاهرود در واکنش به وضعیت نامعلوم مطالبات مزدی خود در این واحد معدنی دست به اعتراض صنفی زدند.
11
دی
رشد موقت قیمت سنگ آهن در چین

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن وارداتی در چین با افزایش خریدها 3.25 دلار هر تن بالا رفت ولی فعالان بازار این رشد را موقتی می دانند و معتقدند به زودی روند بازار برعکس می شود چون تقاضا در چین کم است.
11
دی
ایران ارزانترین فولاد دنیا را عرضه می کند

دنیای معدن -پیش بینی شده تولید فولاد ژاپن سه ماه آینده کمی بهبود یابد چون تقاضای داخلی آن بالا می رود.
08
دی
آفت قیمتی برای توسعه معادن

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: دخالت های دولت در گذشته در مورد مکانیزم قیمت گذاری محصولات معدنی و فلزی مانع توسعه معادن شده بود اما هم اکنون شرکت ها می توانند براساس مکانیزم عرضه و تقاضا و با قیمتی واقعی محصولاتشان را در بورس کالا به فروش برسانند.
07
دی
گره های صادراتی فولاد ایران

هفته گذشته انتشار دوخبر در حوزه فولاد از رشد این بخش در آینده ای نه چندان دور خبر می داد.
07
دی
ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی

مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: در هشت ماهه امسال صادرات زنجیره معدن و صنایع معدنی با رشد 34 درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال از مرز 4.4 میلیارد دلار گذشت.
07
دی
تولید فولاد به اسم ایران به کام رقبا

تولید کنندگان نسبت به رویه در پیش گرفته شده از سوی شرکت های فولادسازی اعتراض دارند و این اعتراض را پیش از این در قالب نامه ای به رئیس جمهور نیز درج کرد ه اند.
06
دی
آیا ایران می تواند در تولید فولاد از آلمان پیشی بگیرد

دنیای معدن - ایران یکی از کشورهای فعال در صنعت فولاد است و این کشور در سال گذشته توانست از نظر میزان فولاد تولیدی جایگاه سیزدهم دنیا را به خود اختصاص دهد ولی حجم فولاد تولیدی در این کشور با هدف اعلام شده توسط فعالان صنعت فاصله زیادی دارد.
06
دی
قراضه ژاپن در کره معامله شد

روزهای اخیر کره ای ها از ژاپن قراضه خریدند که کمی از قیمت پیشنهادی اولیه پایین تر بود. از طرفی کره ای ها معامله جدیدی برای قراضه امریکا یا روسیه نهایی نکردند.
06
دی
رشد قیمت قراضه در بازار داخلی ترکیه

با افزایش خرید ها در بازار داخلی قراضه ترکیه روند صعودی قیمت ها نیز از سر گرفته شد.
06
دی
زغال سنگ زمینه ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

مجری طرح زغال سنگ طبس گفت: ایجاد ارزش افزوده در معادن زغال سنگ و اشتغال زایی در این بخش زمینه ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
05
دی
امید بالای بازارهای جهانی به بهبود قیمت فولاد

دنیای معدن -در آخرین نظرسنجی استیل ایندکس از فعالان بازارهای فولاد دنیا، 67 درصد شرکت های امریکایی حاضر در نظرسنجی معتقد بودند قیمت فولاد سه ماه آینده بالا خواهد رفت در حالی که 64 درصد اروپایی ها پیش بینی کردند قیمت ها بالا می رود.
05
دی
2016 با رشد تولید فولاد به پایان می رسد

انجمن جهانی فولاد در گزارش اخیر خود به تولید فولاد خام ۶۶ کشور عضو پرداخته است و براساس این گزارش، جهان در ۱۱ ماه نخست امسال بالغ بر یک میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۲۷۴ هزار تن فولاد خام تولید کرده که رشد 4/ 0 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.
05
دی
بازار فولاد در دو روایت متناقض

ادامه کاهش قیمت ها در بازار فولاد را باید چهره اصلی این روزهای داد و ستد در این بازار به شمار آورد؛ هرچند تحلیل ها و شنیده های ضد و نقیض بسیاری نیز نظرها را به خود معطوف کرده است که نیاز به موشکافی دقیق تری دارد.
05
دی
2016 با رشد تولید فولاد به پایان می رسد

دنیای معدن -انجمن جهانی فولاد در گزارش اخیر خود به تولید فولاد خام ۶۶ کشور عضو پرداخته است و براساس این گزارش، جهان در ۱۱ ماه نخست امسال بالغ بر یک میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۲۷۴ هزار تن فولاد خام تولید کرده که رشد 4/ 0 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.
04
دی
افزایش ۲ برابری قیمت آهن

مناقشاتی سر تامین ورق فولاد میان فولادسازان و صنایع وابسته وجود دارد؛ به گونه ای که تولیدکنندگان برخی صنایع مانند لوازم خانگی گرانی این روزهای خود را ناشی از گرانی مواد اولیه می دانند که رئیس اتحادیه آهن، فولاد و فلزات هم گرانی ناشی از رشد قیمت های جهانی و تعرفه های بالای گمرکی را در حوزه ورق فولاد تایید کرد.
04
دی
ضرورت سرمایهگذاری در حلقه های صنعت فولاد

ایران تنها کشوری است که ۳ عامل نیروی انسانی، سنگآهن و گاز فراوان را برای تولید فولاد در اختیار دارد.
04
دی
بازار سنگ آهن چین نزولی

معدن -آخرین بار پنجشنبه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین 3.55 دلار هر تن افت نموده خلوص 62 درصد استرالیا 76 دلار و 25 سنت هر تن سی اف آر شد.
04
دی
افت قیمت ورق در چین

دنیای معدن - ورق گرم صادراتی چین هفته گذشته نزولی بوده که در راستای افت بازار داخلی مشاهده شد. تقاضای داخلی خوب است ولی افت قیمت مواد اولیه قیمت ها را پایین آورد.
01
دی
افزایش صادرات فولاد به ۶ میلیون تن

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: با ادامه روند فعلی پیش بینی می شود امسال میزان تولید فولاد به ۱۸ میلیون تن و صادرات آن به ۶ میلیون تن برسد.
01
دی
افزایش صادرات فولاد به ۶ میلیون تن

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: با ادامه روند فعلی پیش بینی می شود امسال میزان تولید فولاد به ۱۸ میلیون تن و صادرات آن به ۶ میلیون تن برسد.
01
دی
درصد قیمت فروش فولاد از یارانه تامین می شود

تزریق یارانه های هنگفت انرژی به صنایع تولیدی وابسته به دولت تنها دلیل ادامه حیات آنها است در حالیکه این واحدها در ظاهر سودده بوده اما در واقعیت با زیان به کار خود ادامه می دهند.
01
دی
پیش بینی مدیر عامل شرکت ملی فولاد از رشد صادرات

دنیای معدن - مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: با ادامه روند فعلی پیش بینی می شود امسال میزان تولید فولاد به 18 میلیون تن و صادرات آن به 6 میلیون تن برسد.
01
دی
رکود مسکن بازار آهن را بهم ریخت

دنیای معدن - رییس اتحادیه فروشندگان گچ ،آهک و مصالح ساختمانی گفت : در میان مصالح ساختمانی، سیمان بیشترین میزان صادرات را در این حوزه به خود اختصاص داده است.
30
آذر
محرک های افزایش قیمت فولاد در نبود تقاضا

افزایش قیمت دلار، بهبود قیمت های جهانی و پیش بینی بهبود عرضه و تقاضا در سال آینده باعث شده قیمت در بازار فولاد افزایش یابد با این حال هنوز تقاضا تقویت نشده است
30
آذر
82 درصد محصولات فولاد مبارکه

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه تاکنون حدود 90 میلیون تن انواع محصولات فولادی تخت را به بازار عرضه کرده، که از این مقدار حدود 82 درصد در اختیار بازار داخلی و صنایع پایین دستی قرار گرفته است.
30
آذر
رشد 300 تومانی بهای فولاد

بازار فولاد فراز و فرودهای گوناگونی را پشت سر می گذارد. افزایش قیمت ها در دوره ای و بازگشت دوباره قیمت به مدار نزولی.
29
آذر
پیش بینی تحولات بهای سنگ آهن در سال آتی

قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بنادر چین حول ۸۰ دلار در هر تن نوسان کرده و عوامل مختلف بر رشد قابل ملاحظه قیمت ها در هفته های اخیر تاثیر داشته اند، اما اکنون در آستانه سال جدید میلادی، نهادهای تحلیلگر از طریق بررسی شرایط بازار تلاش می کنند متوسط قیمت ها در سال آینده را پیش بینی کنند.
29
آذر
پیشرفت ۷۰ درصدی فاز دوم فولاد سراب

منصور ذکایی مدیرعامل مجتمع فولاد سراب درباره وضعیت فاز دوم این مجموعه گفت: ماشین آلات مربوط به فاز دوم فولاد سراب خریداری شده و درحال ترخیص از گمرک می باشد
29
آذر
صادرات کنسانتره سنگ آهن

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: صادرات کنسانتره سنگ آهن با موافقت شورای اقتصاد مشمول عوارض صادراتی نیست، در حالی که در گذشته موضوع کاهش عوارض صادرات کنسانتره آهن به شورای اقتصاد ارائه شده بود.
29
آذر
خلأ اعتماد در بازار فولاد

قب نشینی خریداران و عقب گرد قیمت ها در بازار فولاد باز هم در روز ابتدایی فعالیت بازار در هفته جاری خودنمایی کرد که نگرانی ها از ادامه افت قیمت ها را عمق بیشتری بخشید.
28
آذر
چین فناوری جدیدتولید آلومینیوم

دنیای معدن - معاون مدیر عامل شرکت اِن اف سی (NFC) چین اعلام کرد که این شرکت فناوری های جدید تولید شمش آلومینیوم را به ایران منتقل می کند.
28
آذر
صادرات کنسانتره آهن مشمول عوارض صادراتی نیست

گمرک ایران اعلام کرد: صادرات کنسانتره آهن همچنان مشمول عوارض صادراتی نیست.
28
آذر
رشد جزیی تولید فولاد در امریکا

دنیای معدن - هفته گذشته تولید فولاد خام در امریکا یک میلیون و 674 هزار شورت تن ثبت شد و نرخ بهره وری کارخانه ها 70.6 درصد بود. میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.7 درصد بالاتر رفت و نسبت به ماه گذشته 2.4 درصد رشد داشت.
28
آذر
نگاهی به آخرین تحولات بازار فولاد و سنگ آهن چین

دنیای معدن -قیمت فولاد و سنگ آهن در بازارهای فیوچرز چین پس از دو روز روند صعودی امروز با افت مواجه شده است. ظاهرا تلاش های دولت چین برای کاهش ظرفیت تولید فولاد موجب رونق قیمت ها شده بود.
24
آذر
سیگنال های موثر بر افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی

رکود بازارهای جهانی در بخش تولید و عرضه مواد اولیه و فلزات اساسی یکی از مواردی بود که در دو سال اخیر به رکود داخلی افزود و اکنون رشد قیمت این نوع مواد می تواند در خروج از رکود بخش تولید ایران بسیار موثر باشد.
24
آذر
بهره برداری از یک شرکت فولادی

دنیای معدن -طرح گروه صنعتی فولاد بهمن که با تسهیلات بانک صنعت و معدن اجرا شد با موفقیت به مرحله بهره برداری رسید و محصولات خود را به بازار عرضه کرد.
24
آذر
رشد تولید فولاد خام ایران

خبرگزاری شبستان:کشورمان در تولید فولاد دارای جایگاه بین المللی است به طوری که در سال ۲۰۱۰ در مقام هفدهم دنیا قرار داشت و در حال حاضر بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد تولید فولاد خام ایران در ماه اکتبر ۲۴ درصد رشد کرده است.
23
آذر
صادرات فولاد از واردات پیشی گرفت

برای نخستین بار میزان صادرات فولاد نسبت به واردات آن پیشی گرفته است. این موضوع را مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی اعلام کرد.
23
آذر
بازار سنگ آهن در سکوت

دنیای معدن -قیمت سنگ آهن وارداتی در چین با افت قیمت در بازارهای فیوچرز و کاهش خرید ها کمی پایین آمده است.
23
آذر
وضع عوارض بر صادرات سنگ آهن

پس از آنکه مجددا شایعاتی مبنی بر احتمال تصویب عوارض بر صادرات سنگ آهن در بین فعالان بخش معدن مطرح شد، سرمایه گذاران این بخش تلاش کردند با برگزاری جلسات مختلف در اتاق بازرگانی و مسوولان دولتی، این تصمیم را به تعویق انداخته یا اجرایی شدن آن را منوط به ارائه گزارش های کارشناسی کنند.
23
آذر
عقب نشینی موقت قیمت ها در بازار فولاد

دنیای معدن -فراز و فرود قیمت ها در بازار فولاد در روزهای اخیر چهره سختی از این بازار را برای خریداران ترسیم کرده که نگرانی از ادامه این وضعیت، خود سیگنالی نگران کننده در بازار فولاد به شمار می رود که ممکن است رونق انتظاری در این بازار مهم را تحت الشعاع خود قرار دهد. این در حالی است که با توجه به افزایش احتمالی حجم صادرات فولاد، می توان به آینده این بازار خوش بین بود.
22
آذر
نگاهی به بازار واردات قراضه کره جنوبی

دنیای معدن -بازار واردات قراضه کره جنوبی در حال حاضر تنها با امریکا در ارتباط است. خرید از قراضه روسیه و ژاپن فعلا متوقف شده است.
22
آذر
رشد 50 درصدی صادرات فولاد

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: بر پایه پیش بینی ها، امسال میزان صادرات فولاد خام و تولیدات مرتبط با رشد 50 درصدی نسبت به پارسال 6 میلیون تن می شود.
22
آذر
افزايش تنوع بازارهاي صادرات معدني بعد از برجام

مديرعامل شرکت ملي فولاد ايران گفت : بعد از برجام تنوع بازارهاي صادرات فولاد ايران بيشتر شده است.
22
آذر
پیش بینی رشد 50 درصدی صادرات فولاد تا پایان امسال

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران: بر پایه پیش بینی ها، امسال میزان صادرات فولاد خام و تولیدات مرتبط، با افزایش 50 درصدی نسبت به پارسال، 6 میلیون تن خواهد شد.
21
آذر
تقویت قیمت فولاد با بازگشت واسطه ها محقق شد

بازار فولاد باز هم پتانسیل تغییر چهره خود را نشان می دهد تا جایی که مجددا شاهد تقویت قیمت هستیم، ولی این رشد نرخ با اما و اگرهای بسیاری رو به رو است
21
آذر
پتانسیل بالا در حوزه معدن

دومین اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی با حضور رئیس تشخیص مصلحت نظام و وزیر صنعت، معدن و تجارت کار خود را آغاز کرد.
21
آذر
رشد دسته جمعی مصنوعات فولادی

بازار فولاد کشور در هفته گذشته در اکثر بخش ها با افزایش قیمت روبه رو بود. این افزایش قیمت ناشی از دو عامل افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر و بهبود نسبی تقاضا برای کالاهای فولادی بوده به طوری که در کنار رشد قیمت مقاطع، بهای ورق، قراضه، شمش و... نیز افزایش یافته است.
21
آذر
فراخوان سرمایه گذاری زیرساختی در بخش معدن

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از شرکت های داخلی و خارجی خواست تا در بخش زیرساخت و همچنین بخش بهینه سازی مصرف انرژی حوزه معدن و صنایع معدنی ایران، سرمایه گذاری کنند.
20
آذر
چرا چین رویکرد خود را به زغال سنگ تغییر داد

همزمان با افزایش قیمت زغال سنگ، چین همچنان به تولید خود ادامه می دهد، آن هم در شرایطی که پیش از این از موضع سفت و سخت خود در مقابل تولید این کانی به دلیل مشکلات برآمده از آلودگی های بسیار هوا در پکن و سایر شهرها دفاع می کرد.
20
آذر
شواهد رونق تقاضا در بازار فولاد

بازار فولاد باز هم پتانسیل تغییر چهره خود را نشان می دهد تا جایی که مجددا شاهد تقویت قیمت ها هستیم، ولی این رشد نرخ با اما و اگرهای بسیاری رو به رو است.
20
آذر
تقویت قیمت فولاد با بازگشت واسطه ها محقق شد

بازار فولاد باز هم پتانسیل تغییر چهره خود را نشان می دهد تا جایی که مجددا شاهد تقویت قیمت ها هستیم، ولی این رشد نرخ با اما و اگرهای بسیاری رو به رو است.
20
آذر
بخش فولاد چین زیر تیغ بازرسی های خارجی

در شرایطی که چین گفته است ظرفیت تولید فولاد خود را کاهش خواهد داد ، بررسی های آماری نشان می دهد که شمار زیادی از کشورها با بدبینی به چین ، همچنان بر روی واردات فولاد چین تعرفه های سنگین وضع کرده و بازرسی های گسترده ای انجام داده اند.
17
آذر
دو دست انداز مهم توسعه معدنی

بودجه سال 1396 کل کشور روز یکشنبه در شرایطی تقدیم مجلس شد که همه بخش های مهم کشور در انتظار تصمیماتی بودند که دولت قرار است برای یک سال آینده آنها در این سند مهم اقتصادی بگیرد.
17
آذر
عوامل بازدارنده رونق معادن

به رغم وجود قانون معادن، کم و کاستی های زیادی در این بخش وجود دارد که ناشی از خلأ های قانونی نیست بلکه حاصل عدم اجرا یا اجرای ناقص قوانین این بخش است.
17
آذر
تامین ١٠٠ درصدی سنگ آهن و گندله مورد نیاز فولاد مبارکه

در پی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از صنایع داخلی با همکاری های به عمل آمده با معادن در بخش های مطالعاتی مربوط به ارتقای کیفیت مواد، ۱۰۰درصد نیاز فولاد مبارکه به گروه سنگ آهن از داخل کشور تامین می شود.
17
آذر
تولیدکنندگان بزرگ فولاد به دنبال نیاز مشتریان داخلی

از ابتدای امسال صنف لوله و پروفیل با افزایش تعرفه فولاد از یک سو و مشکلات تامین نشدن داخلی از سوی دیگر، همواره از افزایش تعرفه و تولیدکنندگان داخلی گله مند بوده اند.
16
آذر
یک نکته مهم درباره رونق بازار فلزات اساسی

قیمت فلزات اساسی همچنان در حال رشد است، البته این در شرایطی است که طی پایان هفته گذشته فشارهایی بر قیمت این محصولات وارد شد.
16
آذر
محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور در مقیاس یکصد هزارم

دنیای معدن - سازمان های توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با انعقاد توافق نامه ای، روی موضوع شناسایی محیط های پتانسیل دار مواد معدنی کشور در مقیاس یکصد هزارم همکاری می کنند.
16
آذر
در راستای اقتصاد مقاومتی در فولاد مبارکه انجام شد

این مطلب را مهدی تولاییان، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه در مصاحبه با خبرنگار فولاد بیان کرد و افزود: بهطور کلی در بخش قطعات از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹ درصد مبلغ سفارشات خرید فولاد مبارکه به ارزش بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال از داخل کشور تأمین می شود که این میزان در مقایسه با سال قبل یک درصد رشد را نشان میدهند.
16
آذر
افزایش تولید شمش در ۷ ماه

میزان تولید شمش فولاد کشور در ۷ ماهه امسال، ۸درصد رشد یافته است. این آماری است که انجمن فولاد ایران گزارش داده است
15
آذر
زنجیره تولید سنگ آهن تا پایان دولت یازدهم تکمیل می شود

کرباسیان گفت: سال گذشته 658 میلیون دلار از پروژه های نیمه تمام را افتتاح کردیم و تا پایان دولت یازدهم 2 میلیارد دلار پروژه دیگر را افتتاح خواهیم کرد.
15
آذر
تأمین ۱۰۰ درصدی سنگ آهن

معاون شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در پی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از صنایع داخلی سنگ آهن و گندله مورد نیاز فولاد مبارکه از داخل کشور به صورت کامل از داخل کشور تامین می شود.
15
آذر
لزوم صادرات مازاد بر نیاز داخل سنگ آهن

درآمد حاصل از صادرات سنگ آهن موجب رشد و توسعه بخش معدن و صنایع فولاد کشور می شود.به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران ، محمد برقی، مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تصریح کرد: اتفاقا باید مشوق هایی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن در نظر گرفت تا تولیدات مازاد بر نیاز داخل را صادرکنند.
15
آذر
در راستای اقتصاد مقاومتی در فولاد مبارکه انجام شد

دنیای معدن - این مطلب را مهدی تولاییان، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه در مصاحبه با خبرنگار فولاد بیان کرد و افزود: بهطور کلی در بخش قطعات از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹ درصد مبلغ سفارشات خرید فولاد مبارکه به ارزش بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال از داخل کشور تأمین می شود که این میزان در مقایسه با سال قبل یک درصد رشد را نشان میدهند.
14
آذر
رشد ٧ درصدی تولید فولاد خام در مبارکه

تولید فولاد خام در فولاد مبارکه طی هشت ماه منتهی به آبان ماه سال جاری با هفت درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳ میلیون و ۷۴۲ هزار تن رسید.
14
آذر
تأمین ۱۰۰ درصدی سنگ آهن و گندله مورد نیاز فولاد مبارکه از داخل کشور

معاون شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در پی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور حمایت از صنایع داخلی سنگ آهن و گندله مورد نیاز فولاد مبارکه از داخل کشور به صورت کامل از داخل کشور تامین می شود.
14
آذر
جهش فولاد و هیجان قیمت

جهش مجدد قیمت ها در بازار فولاد را باید سیگنالی از سوی نوسان قیمت دلار بررسی کرد؛ هرچند که برخی رخدادها زمینه ساز رشد قیمت ها در این بازار بوده است
14
آذر
بخش معدن به تسهیلات مالیاتی یا سرمایه گذاری نیاز دارد

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: بخش معدن یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است و برای توسعه به تسهیلات مالیاتی یا سرمایه گذاری دولت نیاز دارد.
13
آذر
بازار فولاد چین رو به بالا

قیمت بیلت در بازار داخلی 14 دلار هر تن بالا رفته و فعالان بازار علت اصلی را افزایش کنترل های دولت برای کاهش تولید بوده به دلیل آلودگی هوا می باشد.
07
آذر
تولید فولاد خام در فولاد مبارکه هفت درصد رشد کرد

تولید فولاد خام در فولاد مبارکه در هشت ماه سال جاری با هفت درصد رشد نسبت به سال قبل به سه میلیون و 478 هزار تن رسید.
07
آذر
رشد مشروط قیمت فولاد در بازار های داخلی

طی هفته های اخیر بازارهای سنگ آهن و همچنین زغال سنگ در جهان رشد قیمت را تجربه کردند و بازارهای داخلی نیز تحت تاثیر آنها شاهد افزایش نرخ شمش و محصولات فولادی بودند.
06
آذر
روند فعلی تولید فولاد در کشور رضایت بخش نیست

مدیرعامل شرکت بین المللی مهندسی معادن و فلزات (MME) معتقد است اگر تولیدکنندگان فولاد در کشور بخواهند با همین شیوه فعلی در زمینه تولید فولاد فعالیت کنند، به طور حتم به ظرفیت 55 میلیون تنی فولاد در سال 1404 نخواهیم رسید و برای تحقق این ظرفیت نیازمند تحول و تغییر در روش های تولید فولاد در کشور هستیم.
02
آذر
نشانه های خروج از رکود فولاد

دنیای معدن -نشانه های خروج فولاد از رکود را در چشم انداز سال آینده تا حد زیادی می توان پیش بینی کرد، چراکه در بعد داخلی ما شاهد برنامه های دولت برای خروج از رکود به صورت کلی هستیم. دولت در تلاش است تا سرمایه در گردش در صنایع پایین دست را به حرکت درآورد.
02
آذر
افزایش صدور پروانه اکتشاف و بهره برداری معدنی

معدن - رئیس هیات عامل ایمیدرو قبلا اعلام کرده بود که برای تحقق رشد اقتصادی پنج درصدی باید حوزه معدن حداقل هشت درصد رشد را هدف گذاری کند که آمارهای بخش معدن در نیمه نخست امسال نشان می دهد این بخش نسبت به سال گذشته رشد مناسبی را به همراه داشته است.
02
آذر
عرضه محصولات آهن اسفنجی فولاد سفید دشت به بازار

اولین محموله آهن اسفنجی فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری یکی از هفت طرح فولاد استانی هفته گذشته به مقصد فولاد خوزستان حمل شد.
02
آذر
تولید پایین فولادهای ضدزنگ

تولید فولادهای ضدزنگ در صنعت فولادسازی کشور یکی از گام های مهم برای خارج شدن از تولیدات ساده فولادی در کشور به شمار رود.
01
آذر
قیمت آهن در بازار افزایش یافت

اکونیوز: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه قیمت هر کیلو آهن ۸۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: این امر قیمت تمام شده کالاهای صنعتی را افزایش خواهد داد.
01
آذر
احتمال افزایش قیمت محصولات صنعتی

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه قیمت هر کیلو آهن ۸۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: این امر قیمت تمام شده کالاهای صنعتی را افزایش خواهد داد.
01
آذر
احداث کارخانه تولید فولاد اسفنجی در بافق

کارخانه تولید فولاد اسفنجی برای اولین بار در کشور و با سرمایه گذاری صد میلیارد تومان در شهرستان بافق احداث می شود .
01
آذر
عصر طلایی زغال سنگ

هرچند زغال سنگ رشد قیمت های بزرگی را تجربه کرده ولی با روی کار آمدن ترامپ، کاهش جذابیت سفته بازی و احتمال افزایش حجم عرضه این کالا در بازار آمریکا و چین، به نظر می رسد این بازار نیز به سمت آرامشی نسبی با تقویت بنیادین حجم عرضه و تقاضا در حرکت است.
29
آبان
تولید گندله سنگ آهن در سنگان به 15 میلیون تن افزایش

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: با اجرای طرح های توسعه در معدن سنگان، ظرفیت تولید کنسانتره به 17.5 میلیون تن و گندله سنگ آهن به 15 میلیون تن افزایش می یابد.
29
آبان