message

ارتباط با شما

آهن جهان | قیمت گذاری سنگ آهن و گندله در بورس

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

قیمت گذاری سنگ آهن و گندله در بورس

مشاور معاون اول رئیس جمهوری قیمت ، سنگ آهن و گندله باید از وضع دستوری و دولتی خارج شود و کاملاً موافق هستم که قیمت این کالاها از طریق بورس مشخص شود.

قیمت گذاری سنگ آهن و گندله در بورس
مصطفی موذن زاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) با بیان این مطلب درباره عرضه سنگ‌آهن از طریق بورس کالا گفت : آن زمان که قیمت سنگ آهن در وضعیت خوبی قرار داشت فعالان این حوزه اقدام به عرضه سنگ‌آهن از طریق بورس کالا نکردند در حالی که بهتر بود در آن زمان این موضوع اجرایی می‌شد اما حضور مشتریان چینی در بازار مانع از اجرایی شدن عرضه سنگ‌آهن از طریق بورس کالا شد.

موذن زاده در ادامه درباره وضع عوارض بر صادرات اظهار داشت : برای تعیین وضع عوارض باید بخش خصوصی و دولتی به یک تفاهم بلندمدت دست پیدا کنند به عبارتی حرف هر دو طرف یعنی دولت و بخش خصوصی را شنید تا در این رابطه بخش خصوصی با وزارتخانه و دولت به یک تفاهم دست پیدا کنند. 
مشاور معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد : این تفاهم باید به صورتی باشد که اگر قیمت‌ها از حدی بالا‌تر رفت ، بخش خصوصی به دولت کمک کند اما اگر قیمت‌ها کاهش یافت، دولت به بخش خصوصی کمک کند.

وی افزود : در این باره باید هر دو طرف به یک تفاهمنامه بلندمدت دست پیدا کنند اما کسی به موضوع تفاهم‌نامه بلندمدت توجهی ندارد.
مشاور معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به تکمیل زنجیره ارزش فولاد اظهار داشت: باید به این نکته توجه داشت که دیگر تولید شمش فولاد (فولاد معمولی) توجیه اقتصادی به همراه ندارد در نتیجه باید به سمت تولید فولادی با ارزش افزوده حرکت کرد اما متاسفانه اهمیت این موضوع بر فعالان این صنعت هنوز مشخص نشده و همچنان به دنبال تولید فولاد معمولی هستند.

وی افزود : امروز وضع دنیا به صورتی است که نمی‌توان با تولید فولاد معمولی چندان در بازار‌های جهانی رقابت داشت و امروز موضوع هایی که در حوزه سنگ‌آهن وجود دارد در صنعت فولاد نیز به چشم می‌خورد و آنها باید به سمت استفاده از فناوری رفته تا بتوانند فولادهایی با ارزش افزوده بیشتر تولید کنند.

محصولات

میلگرد میلگرد ورق سیاه (St37) ورق سیاه (St37) نبشی (L) و ناودانی (UNP) نبشی (L) و ناودانی (UNP) تیرآهن هاش (H) تیرآهن هاش (H) تیرآهن (IPE) تیرآهن (IPE) ورق های آلیاژی خارجی ورق های آلیاژی خارجی ورق آجدار ورق آجدار ورق های آلیاژی داخلی ورق های آلیاژی داخلی

پربازدیدهای اخبار آهن و فولاد

پربازدیدهای اخبار صنعت و ساختمان

پربازدیدهای اخبار نفت و پتروشیمی