message

ارتباط با شما

آهن جهان | متوسط قیمت جهانی فولاد در اوج سه سال اخیر

local_shipping تحویل کالا
آهن جهان

متوسط قیمت جهانی فولاد در اوج سه سال اخیر

گزارش ماه سپتامبر موسسه مپس از قیمت های جهانی فولاد حاکی از آن است که قیمت فولاد در سطح جهان از جولای روند صعودی داشته است و متوسط قیمت جهانی فولاد در بالاترین سطح از سپتامبر 2014 تاکنون قرار گرفته است.
متوسط قیمت جهانی فولاد در اوج سه سال اخیر

برای سه ماهه سوم سال فولادسازان در سطح جهان یک سری افزایش قیمت ها داشته اند و کمبود کالای وارداتی ارزان قیمت به ویژه کالای چینی موجب شد خریداران آسیایی و اروپایی مقاومت کمی نسبت به افزایش قیمت ها داشته باشند و آن را بپذیرند.

در خاور دور و اروپا کارخانه ها در افزایش قیمت موفق بوده اند ولی در امریکای شمالی رشد قیمت چندانی مشاهده نشده است در حالی که بازارهای جهانی صعودی بوده اند.

البته موسسه مپس برآورد کرده متوسط قیمت فروش فولاد در سطح جهان برای سه ماه پایانی 2017 کمی کاهش یابد. آمار ضعیف امریکای شمالی و چین رونق اروپا را جبران می کند.

همیشه سه ماه پایانی سال تقاضای مصرف کننده نهایی کاهش می یابد و توزیع کننده ها نیز سعی می کنند موجودی انبارها را آخر سال به حداقل برسانند. این عوامل جوی منفی بر بازارها حاکم می نماید. گرچه اخیرا قیمت مواد اولیه افت هایی داشته ولی مسئله کمبود الکترود جدی شده است از این رو شاید بتوان گفت مانع افت شدید آمار فروش فولاد در ماه های آتی می گردد.

محصولات

میلگرد میلگرد ورق سیاه (St37) ورق سیاه (St37) نبشی (L) و ناودانی (UNP) نبشی (L) و ناودانی (UNP) تیرآهن هاش (H) تیرآهن هاش (H) تیرآهن (IPE) تیرآهن (IPE) ورق های آلیاژی خارجی ورق های آلیاژی خارجی ورق آجدار ورق آجدار ورق های آلیاژی داخلی ورق های آلیاژی داخلی

پربازدیدهای اخبار آهن و فولاد

پربازدیدهای اخبار صنعت و ساختمان

پربازدیدهای اخبار نفت و پتروشیمی